Tak! Miło mi wszem i wobec ogłosić, iż właśnie dzisiaj DramaQueen obchodzi swoje czwarte urodziny.  Ciągle pamiętam, jak rok temu w ostatnich słowach notki urodzinowej życzyłam, aby rok 2017 był jeszcze lepszy niż ten 2016 i dzisiaj, patrząc na statystyki właśnie z tamtego roku mogę śmiało powiedzieć, iż moje życzenie się spełniło. Rok 2016 był dla DramaQueen przełomowy, wówczas wszystko zaczęło się rozwijać i statystyki strony były naprawdę imponujące. Jednakże rok 2017 pokazał, iż ciągle idziemy naprzód, statystki rosną, a fanów dram jest coraz więcej. Z czego się bardzo, ale to bardzo cieszymy. W związku z tym, że urodziny DramaQueen wypadają pierwszego stycznia, przygotowaliśmy dla was takie podsumowanie w statystykach roku 2017, a także wspominki od ekipy DramaQueen.

Ilość wejść w ciągu roku: 11 885 541

To aż 3 073 909 więcej niż w roku 2016.

Ilość zarejestrowanych widzów: 59 822

To aż 24 470 więcej niż w roku 2016.

Ilość komentarzy: 17 608

To aż 8 869 więcej niż w roku 2016.

Ilość unikalnych nowych osób: 314 619

To aż 34 602 więcej niż w roku 2016.

Jak pokazują statystyki, największy ruch na stronie można zaobserwować między godziną 17:00, a 22:00. Szczególnie można wyróżnić przedział czasowy od 20:00 do 22:00 w niedzielę, gdyż wtedy gromadziła się największa ilość użytkowników. Ponad 71% użytkowników oglądało dramy na komputerze, a ponad 25% na telefonie komórkowym. 91% widzów DramaQueen to kobiety, mężczyźni to 9%. Najczęściej oglądają u nas widzowie w przedziale wiekowym 18-24 lat – to oni rozpoczęli ponad 71% wszystkich sesji. Później mamy widzów w wieku 25-34, a następnie 35-44. Najmniej liczną grupą widzów są osoby 65+. Najczęściej odwiedzają nas widzowie z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic i Łodzi.

12 najczęściej oglądanych dram w roku 2017

Za tą dwunastką znalazły się takie dramy jak “EXO Next Door”, “Cheese in the Trap”, “My Secret Romance”, “Lookout”, “The K2”, “Empress Ki”, “My Secret Hotel” i “High-end Crush”. Wszystkie te dramy zdobyły ponad 50 000 odsłon rocznie.

9 najczęściej oglądanych filmów w roku 2017

Skoro przedstawiliśmy już statystyki strony i dram, to przyszła pora na podsumowanie pracy ekipy DramaQueen w 2017 roku.

Ilość wydanych odcinków: 646

To aż 221 więcej niż w roku 2016.

Ilość wydanych filmów: 30

To aż 12 więcej niż w roku 2016.

Tłumacze, którzy przetłumaczyli najwięcej w roku 2017

Sporo odcinków w 2017 roku wydały: mrużka – 32 odcinki, LanniM – 26 odcinków, Laura – 26 odcinków, adsonx -20 odcinków.

Inne nasze osiągnięcia w roku 2017

 • Od marca prowadzimy nieprzerwanie, cieszący się popularnością cykl Azjatycki Miszmasz.
 • We wrześniu rozpoczęliśmy Jesienne Seanse Filmowe, które zyskały ogromną popularność i doprowadziliśmy je do końca.
 • Dodaliśmy opcję reagowania na newsy.
 • Wprowadziliśmy paski, pokazujące postęp tłumaczenia, a także korekty.
 • Zmieniliśmy system dodawania playerów tak, aby każdy mógł wybrać jeden z kilku dostępnych bez zacinania.
 • Wprowadziliśmy możliwość utworzenia własnej listy dram/ filmów i dodania do niej tytułu.
 • Odświeżyliśmy wygląd strony głównej.
 • Utworzyliśmy na Facebooku grupę fanów strony DramaQueen, zwaną “DramaQueens”.
 • Stworzyliśmy aska, na którym widzowie mogą zadawać nam pytania.
 • Liczba polubień naszego fanpejdża na Facebooku wyniosła 4 785 i ciągle rośnie.
 • Wprowadziliśmy plakietki “zakończona”, “emitowana”, które widnieją w spisie dram i informują o ogólnym statusie projektu.
 • Znacznie powiększyliśmy filmowe zasoby DramaQueen.

Wspominki ekipy DramaQueen

Zapytaliśmy członków ekipy DramaQueen, jak to się stało, że dołączyli do ekipy, a także jakie są ich odczucia związane właśnie z tą stroną. Oto, co nam odpowiedzieli.

Ańko:
Zawsze chciałam spróbować swoich sił jako korektor, ponieważ redagowanie tekstu sprawiało mi ogromną frajdę. Tak więc decyzja o zgłoszeniu się na stanowisko korektora na DramaQueen była całkiem spontaniczna. Zauważyłam notkę na głównej stronie, w której było napisane, że rekrutacja na korektora jest otwarta i pilnie poszukiwana jest pomoc. Zgłosiłam się i oto jestem. 😀 Praca korektora wymaga przede wszystkim cierpliwości, którą, poprzez nieustanne sprawdzanie napisów, wyrobiłam chyba do perfekcji. Chciałabym bardzo podziękować naczelnej korektorów za początkowe sprawdzanie mnie i naukę, dzięki której dowiedziałam się wielu bardzo przydatnych rzeczy. Bez niej nie byłoby mnie tutaj. <3 Po jakimś czasie wzięła mnie również chęć na tłumaczenie, tak po prostu. Nigdy nie miałam problemu z oglądaniem po angielsku, więc pomyślałam: "Czemu nie?" Tak więc przeszłam test, który został dobrze rozpatrzony, sprawdzono mnie i od kilku miesięcy pełnię również funkcję tłumacza na DQ. Nigdy nie żałowałam decyzji o dołączeniu do tak wspaniałej rodzinki, którą jest ekipa DramaQueen. Poznałam wiele wspaniałych osóbek, dzięki którym wciąż uczę się nowych rzeczy, a praca z nimi to czysta przyjemność. Czasem ciężko jest mi pogodzić codzienne obowiązki z tłumaczeniem lub korektą, ale nigdy jeszcze nie pomyślałam o odejściu. Kocham to, co robię i mam nadzieję, że będę mogła robić to jak najdłużej. :))

Anusia:
Dołączyłam na DQ dwa i pół roku temu. Zaczynałam wtedy jako tłumacz i też byłam sprawdzana przez ówczesną naczelną. Początki były ciężkie i zazdrościłam wszystkim, którym tłumaczenie szło szybko. Kilka miesięcy później nieoczekiwanie zostałam adminem, naczelną tłumaczy i grafikiem. Nie byłam na to przygotowana, a o prowadzeniu strony nie wiedziałam nic, jednakże nie miałam wyboru, bo nie chciałam, aby zmarnował się wysiłek całej ekipy. Tak wraz z Chou podjęłyśmy to wyzwanie. Przez ten czas bywało naprawdę ciężko, ale cieszyło to, że ekipa zaczęła się rozrastać, a ilosć dram się powiększała. Przyznam, że przez ten czas zdarzało mi się myśleć o odejściu, szczególnie gdy widzowie dawali mi się we znaki, mimo tego iż naprawdę się starałam i chciałam jak najlepiej. Ostatecznie te myśli spełzały na niczym, bo nie mogłam zostawić ekipy samej z tym wszystkim i porzucić tłumaczeń, które lubię. Można powiedzieć, że DramaQueen i ekipa stały się częścią mojego życia. Gdy zaczynaliśmy, ekipa liczyła niewiele osób, było mało dram, użytkowników też niewielu, ale razem przetrwaliśmy to wszystko i sprawiliśmy, że DQ stała się największą polską stroną z dramami, co jest niesamowite. Jestem wdzięczna całej ekipie za ich pracę, a szczególnie podziwiam tłumaczki, które mają ze mną niełatwą przeprawę, a mimo tego wciąż dzielnie trwają na posterunku. Mam nadzieję, że wiedzą, iż moja upierdliwość bierze się z czystej sympatii do nich. <3

Specific-person:
Jak znalazłam się na DQ? Historia wręcz banalna. Moja przyjaciółka, która jest na stronie już szmat czasu, powiedziała mi, że w ekipie mają mało tłumaczy i fajnie by było, gdyby ktoś do nich dołączył. Na początku byłam sceptycznie do tego nastawiona. Niby fajna sprawa tłumaczyć dla kogoś, ale też i kawał zabranego czasu oraz nerwów. Myślałam nad pomysłem dołączenia do ekipy z jakieś dobre kilka miesięcy. Aż w końcu postanowiłam. Jestem już na DQ prawie dwa lata i nie żałuję ani jednego spędzonego dnia na stronie. Nasza ekipa jest pełna ciekawych osób, z którymi bardzo miło się rozmawia i współpracuje. Kiedy dopiero wchodziłam w skład ekipy, była nas dosłownie garstka. Teraz tworzymy jedną wielką rodzinę! Oby strona dalej się rozwijała i miała tak wspaniałe osoby.

Oridna:
Moja przygoda na DQ zaczęła się dwa lata temu (plus jeden dzień). Byłam wtedy już dość mocno wkręcona w oglądanie dram, więc z naszą stroną byłam dobrze zaznajomiona, wówczas jeszcze jako wierna fanka. Pewnego dnia trafiłam na zakładkę „Rekrutacja” i stwierdziłam, że w sumie to czemu nie? Mogę spróbować swoich sił jako tłumaczka, przecież jak nie będzie mi szło, to w każdej chwili mogę zrezygnować. Cóż, dopiero po dołączeniu dowiedziałam się, że z ekipy nie jest tak łatwo uciec (pozdrawiam cię, Anusia! <3), ale kto chciałby uciekać? Nasza rodzinka jest ze sobą mocno zżyta (wbrew obiegowej opinii i brakowi wielu publicznych interakcji), zawsze mogę liczyć na pomoc innych tłumaczek czy korektorek. Chyba najlepszą rekomendacją dla tych wspaniałych osób będzie fakt, że mimo tego, iż miałam w pewnym momencie przerwę od pracy na DQ, to jednak tak za nimi tęskniłam, że musiałam wrócić. DQ to bardzo ważna część mojego życia i mam nadzieję, że nadal nią będzie!

Choppusama:
Choć tłumaczem na DramaQueen jestem dopiero od niedawna, strona ta jest mi bliska od paru lat. Jej użytkownikiem jestem praktycznie od początku istnienia i z uśmiechem na ustach przyglądałam się, jak ze strony, na której było tylko kilka japońskich dram, staje się wielką stroną, z coraz większą ilością dram, filmów i członków. DQ było dla mnie wybawieniem, kiedy chciałam obejrzeć jakąś dramę, lecz nie byłam na tyle pewna swojego angielskiego, by oglądać ją z napisami w tym języku. W końcu po tych paru latach odważyłam się dołączyć do ekipy. Zrobiłam to z myślą o wszystkich ludziach takich jak ja, dla których polskie napisy umożliwiają w ogóle obejrzenie danego tytułu. Zawsze byłam pod wrażeniem jakości tłumaczeń, dlatego chciałam dołożyć do nich i swoją cegiełkę. Będąc szczerą, choć zawsze doceniałam to, że wszyscy poświęcają swój wolny czas, byśmy my, szarzy użytkownicy, mogli obejrzeć nasze ulubione dramy, to czasem byłam zirytowana, że dramy, które oglądam są porzucane lub tak wolno dodawane. Teraz jednak zobaczyłam jaka to ciężka praca. Oczywiście fajna, ale jednak trzeba poświęcić sporo czasu, by tłumaczenie było dobre, nie zawierało błędów i dodatkowo byśmy mogli czuć klimat danej historii. Jednak radość gdy ci się to uda, jest wielka, a każdy widz doceniający twoją pracę jest ogromną motywacją. Na koniec chciałam podziękować wszystkim dziewczynom z ekipy DramaQueen. Jesteście wielkie i mam nadzieję, że spędzimy razem jeszcze wiele lat czerpiąc radość i satysfakcję z tego co robimy.

Nanao:
Widziałam jak powstaje, zmienia i rozwija się DQ przez lata swojego istnienia, jednakże moja prawdziwa przygoda z nią zaczęła się całkiem niedawno, bo w listopadzie (właśnie minionego roku). Naszła mnie ogromna ochota powrotu do hobby, w którym poświęcając część swojego jakże cennego, wolnego czasu na przetwarzanie niezliczonej ilości linijek tekstu, jako „zapłatę” otrzymuje się również wiele znaczące komentarze. Komentarze, które jednak kiedyś przychodziły z większą łatwością, zaś dziś już niestety powoli wymierają… Jednak nie zniechęciło mnie to do zapukania w drzwi DQ i ponownego przeżycia tego napięcia związanego z procesem rekrutacji, który brzmi strasznie jedynie z nazwy – i udało się. Ekipa przyjęła mnie z otwartymi ramionami i wspaniałą atmosferą, a ja dzięki temu mogę znów robić to, co sprawia mi wielką przyjemność i podzielić się tym z innymi.

Podziękowania

Bez tego nie może się obyć żadna porządna notka urodzinowa, czy też podsumowująca rok pracy. Chciałabym podziękować widzom, którzy odwiedzali nas tak tłumnie, a już szczególnie tym wiernym widzom, którzy są cierpliwi, nie poganiają na każdym kroku, rozumieją naszą sytuację i zawsze wspierają wartościowym komentarzem, który nie kończy się na kilku słowach. Tacy widzowie bardzo motywują nas do dalszej pracy i jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
Dziękujemy też bardzo darczyńcom, którzy wsparli finansowo stronę, umożliwiając jej tym samym dalsze działanie. W imieniu ekipy chcę podziękować wszystkim, którzy się zgłosili do naboru i chcieli pomóc, ale niestety nie mogliśmy ich przyjąć. Naprawdę doceniamy ich chęć pomocy i jesteśmy wdzięczni.

A jako admin chciałabym podziękować naszej cudownej ekipie, która ciężko pracowała przez cały ten rok. Bez waszej pracy, zaangażowania i chęci ta strona nie mogłaby istnieć. To wy jesteście jej częścią i bez was nie będzie ona taka sama. Dziękuję wam bardzo. <3

[reactions style=2]

Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Osiaczek
Osiaczek
3 lat temu

Kochana Ekipo DQ bardzo dziękuję, że jesteście. Życzę Wam duuuuuużo cierpliwości, siły do nas dramomaniaków i do nowych ekscytujących projektów 🙂 Wiem, że nie zawsze jest Wam łatwo, tym bardziej doceniam Waszą pracę. Ja z DQ jestem już prawie dwa lata, co daje sporo dramogodzin 😉 Uwielbiam spędzać z Wami każdą wolną chwilę <3 <3 Stoooo lat kochani!!!!

Shenandoo
Shenandoo
3 lat temu

Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin ,,, Dziękuję, że jesteście <3

3 lat temu

Wszystkiego najlepszego kochani!! Nie wyobrażam sobie mojego życia bez DQ. Gdyby nie ta strona, nie byłabym tym kim teraz jestem. Dzięki waszym tłumaczeniom poznałam wiele wspaniałych dram, które mnie zainspirowały, zmotywowały a nawet zmieniły światopogląd. 😅 Dzięki wam nie odczuwam też samotności bo w komentarzach mogę wejść w interakcję z innymi dramomaniakami (niestety w prawdziwym życiu z nikim nie dzielę tego wyjątkowego hobby). W przyszłości dalej z dumą będę członkiem tej kochanej i wyjątkowej społeczności. 😙💖

annaom
annaom
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Gratulacje ogromnego postępu, jest naprawdę zauważalny i niesamowity! masa pracy którą na serio widać gołym okiem!!! Dziękujemy!!! 🙂 Nie zatrzymujcie się w tym pedzie 🙂 !!!!

fantazja
fantazja
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego dla całej ekipy dramaqueen.Życzę powodzenia wytrwałości i cierpliwości ,a może by tak jeszcze zrobic Zimowy Sezon Filmowy?😁😁😀

cup02
3 lat temu

To ja dziękuje 🙂
Jesteście WIELCY <3
Wszystkiego najlepszego 😉

Gabriela.
3 lat temu

Chciałam życzyć wszystkiego najlepszego i kolejnych wspaniałych 4 lat, świetnie spędzam tu czas i dziękuję wam za tak ciężką prace 😀 <3

kapelusz88
kapelusz88
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego! Dziękuję i powodzenia 🙂

beata2016
beata2016
3 lat temu

Kochana Ekipo bez Was nie wiem jakbym przetrwała . Miałam bardzo ciężkie chwile w życiu i dzięki Wam mogłam się oderwać od codzienności. Bardzo , bardzo Wam serdecznie dziękuję. Nie denerwujcie się na upierdliwych użytkowników to także ludzie, nie bierzcie tego do siebie. Jesteście najlepsi, serio.Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. No, no 4 świeczki na torcie to już coś. To całkiem poważny wiek. Pozdrawiam serdecznie i czekam na następne świetne projekty. Dużo zdrówka.

Domowisko
Domowisko
3 lat temu

Droga Ekipo DQ życzę dużo zdrowia, samych szczęśliwych i słonecznych chwil oraz niech Wasze marzenia spełni nowy 2018 rok. A nam fanom tej strony- żebyśmy mogli przeżywać i cieszyć się dramami i filmami, bez których nie wyobrażam sobie życia. Dziękuję:)

Clary17
3 lat temu

Jesteście najlepsi! <3 Dziękuję za waszą ciężką pracę. Najlepsze życzenia dla całej ekipy DQ 🙂

FRANIA00
FRANIA00
3 lat temu

Staropolskie STO LAT!!!😁🎆 Powodzenia w dalszych wyzwaniach ale przede wszystkim WIELKIE DZIĘKI ZA WASZĄ CIĘŻKĄ PRACĘ!! Dzięki Wam moge zamknąć sie w małym świecie dram i śmiać się czy płakać ☺ Dziękuję 😘 i dobrego, szczęśliwego Nowego Roku 2018!🎆

Arukas
Arukas
3 lat temu

Gratulacje za wytrwalosc.

Anka82
Anka82
3 lat temu

100 lat i dzięki za ciężką pracę

weronissssia1212
weronissssia1212
3 lat temu

Wszytkiego Najlepszego nasza ekipo DQ;)

Jagii
Jagii
3 lat temu

Dziękuję za te miłe lata z Wami .wszystkiego najlepszego Ekipo Drama Queen…😘

magda21o
magda21o
3 lat temu

Wszystkiego naj naj najlepszego i dziękuję za Waszą ciężką pracę 😘

italo
italo
3 lat temu

nic dodać nic ująć
1000 lat działania dla was

dorianka1
dorianka1
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego i życzę wiary w to, że jesteście man potrzebni. Rozweselacie każdy dzień i dajecie na twarzy uśmiech. Pozdrawiam całą ekipę!!!!!!!!

arkowski
arkowski
3 lat temu

Pięknie dziękuję za Waszą pracę…za każdą tęsknotę wyczekującą odcinka i za ten dreszczyk emocji podczas seansu 🙂
Życzę wytrwałości i kolejnych rocznic 😀 Jesteście najlepsi !!!

0 0 vote
Article Rating