Tak! Miło mi wszem i wobec ogłosić, iż właśnie dzisiaj DramaQueen obchodzi swoje czwarte urodziny.  Ciągle pamiętam, jak rok temu w ostatnich słowach notki urodzinowej życzyłam, aby rok 2017 był jeszcze lepszy niż ten 2016 i dzisiaj, patrząc na statystyki właśnie z tamtego roku mogę śmiało powiedzieć, iż moje życzenie się spełniło. Rok 2016 był dla DramaQueen przełomowy, wówczas wszystko zaczęło się rozwijać i statystyki strony były naprawdę imponujące. Jednakże rok 2017 pokazał, iż ciągle idziemy naprzód, statystki rosną, a fanów dram jest coraz więcej. Z czego się bardzo, ale to bardzo cieszymy. W związku z tym, że urodziny DramaQueen wypadają pierwszego stycznia, przygotowaliśmy dla was takie podsumowanie w statystykach roku 2017, a także wspominki od ekipy DramaQueen.

Ilość wejść w ciągu roku: 11 885 541

To aż 3 073 909 więcej niż w roku 2016.

Ilość zarejestrowanych widzów: 59 822

To aż 24 470 więcej niż w roku 2016.

Ilość komentarzy: 17 608

To aż 8 869 więcej niż w roku 2016.

Ilość unikalnych nowych osób: 314 619

To aż 34 602 więcej niż w roku 2016.

Jak pokazują statystyki, największy ruch na stronie można zaobserwować między godziną 17:00, a 22:00. Szczególnie można wyróżnić przedział czasowy od 20:00 do 22:00 w niedzielę, gdyż wtedy gromadziła się największa ilość użytkowników. Ponad 71% użytkowników oglądało dramy na komputerze, a ponad 25% na telefonie komórkowym. 91% widzów DramaQueen to kobiety, mężczyźni to 9%. Najczęściej oglądają u nas widzowie w przedziale wiekowym 18-24 lat – to oni rozpoczęli ponad 71% wszystkich sesji. Później mamy widzów w wieku 25-34, a następnie 35-44. Najmniej liczną grupą widzów są osoby 65+. Najczęściej odwiedzają nas widzowie z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic i Łodzi.

12 najczęściej oglądanych dram w roku 2017

Za tą dwunastką znalazły się takie dramy jak “EXO Next Door”, “Cheese in the Trap”, “My Secret Romance”, “Lookout”, “The K2”, “Empress Ki”, “My Secret Hotel” i “High-end Crush”. Wszystkie te dramy zdobyły ponad 50 000 odsłon rocznie.

9 najczęściej oglądanych filmów w roku 2017

Skoro przedstawiliśmy już statystyki strony i dram, to przyszła pora na podsumowanie pracy ekipy DramaQueen w 2017 roku.

Ilość wydanych odcinków: 646

To aż 221 więcej niż w roku 2016.

Ilość wydanych filmów: 30

To aż 12 więcej niż w roku 2016.

Tłumacze, którzy przetłumaczyli najwięcej w roku 2017

Sporo odcinków w 2017 roku wydały: mrużka – 32 odcinki, LanniM – 26 odcinków, Laura – 26 odcinków, adsonx -20 odcinków.

Inne nasze osiągnięcia w roku 2017

 • Od marca prowadzimy nieprzerwanie, cieszący się popularnością cykl Azjatycki Miszmasz.
 • We wrześniu rozpoczęliśmy Jesienne Seanse Filmowe, które zyskały ogromną popularność i doprowadziliśmy je do końca.
 • Dodaliśmy opcję reagowania na newsy.
 • Wprowadziliśmy paski, pokazujące postęp tłumaczenia, a także korekty.
 • Zmieniliśmy system dodawania playerów tak, aby każdy mógł wybrać jeden z kilku dostępnych bez zacinania.
 • Wprowadziliśmy możliwość utworzenia własnej listy dram/ filmów i dodania do niej tytułu.
 • Odświeżyliśmy wygląd strony głównej.
 • Utworzyliśmy na Facebooku grupę fanów strony DramaQueen, zwaną “DramaQueens”.
 • Stworzyliśmy aska, na którym widzowie mogą zadawać nam pytania.
 • Liczba polubień naszego fanpejdża na Facebooku wyniosła 4 785 i ciągle rośnie.
 • Wprowadziliśmy plakietki “zakończona”, “emitowana”, które widnieją w spisie dram i informują o ogólnym statusie projektu.
 • Znacznie powiększyliśmy filmowe zasoby DramaQueen.

Wspominki ekipy DramaQueen

Zapytaliśmy członków ekipy DramaQueen, jak to się stało, że dołączyli do ekipy, a także jakie są ich odczucia związane właśnie z tą stroną. Oto, co nam odpowiedzieli.

Ańko:
Zawsze chciałam spróbować swoich sił jako korektor, ponieważ redagowanie tekstu sprawiało mi ogromną frajdę. Tak więc decyzja o zgłoszeniu się na stanowisko korektora na DramaQueen była całkiem spontaniczna. Zauważyłam notkę na głównej stronie, w której było napisane, że rekrutacja na korektora jest otwarta i pilnie poszukiwana jest pomoc. Zgłosiłam się i oto jestem. 😀 Praca korektora wymaga przede wszystkim cierpliwości, którą, poprzez nieustanne sprawdzanie napisów, wyrobiłam chyba do perfekcji. Chciałabym bardzo podziękować naczelnej korektorów za początkowe sprawdzanie mnie i naukę, dzięki której dowiedziałam się wielu bardzo przydatnych rzeczy. Bez niej nie byłoby mnie tutaj. <3 Po jakimś czasie wzięła mnie również chęć na tłumaczenie, tak po prostu. Nigdy nie miałam problemu z oglądaniem po angielsku, więc pomyślałam: "Czemu nie?" Tak więc przeszłam test, który został dobrze rozpatrzony, sprawdzono mnie i od kilku miesięcy pełnię również funkcję tłumacza na DQ. Nigdy nie żałowałam decyzji o dołączeniu do tak wspaniałej rodzinki, którą jest ekipa DramaQueen. Poznałam wiele wspaniałych osóbek, dzięki którym wciąż uczę się nowych rzeczy, a praca z nimi to czysta przyjemność. Czasem ciężko jest mi pogodzić codzienne obowiązki z tłumaczeniem lub korektą, ale nigdy jeszcze nie pomyślałam o odejściu. Kocham to, co robię i mam nadzieję, że będę mogła robić to jak najdłużej. :))

Anusia:
Dołączyłam na DQ dwa i pół roku temu. Zaczynałam wtedy jako tłumacz i też byłam sprawdzana przez ówczesną naczelną. Początki były ciężkie i zazdrościłam wszystkim, którym tłumaczenie szło szybko. Kilka miesięcy później nieoczekiwanie zostałam adminem, naczelną tłumaczy i grafikiem. Nie byłam na to przygotowana, a o prowadzeniu strony nie wiedziałam nic, jednakże nie miałam wyboru, bo nie chciałam, aby zmarnował się wysiłek całej ekipy. Tak wraz z Chou podjęłyśmy to wyzwanie. Przez ten czas bywało naprawdę ciężko, ale cieszyło to, że ekipa zaczęła się rozrastać, a ilosć dram się powiększała. Przyznam, że przez ten czas zdarzało mi się myśleć o odejściu, szczególnie gdy widzowie dawali mi się we znaki, mimo tego iż naprawdę się starałam i chciałam jak najlepiej. Ostatecznie te myśli spełzały na niczym, bo nie mogłam zostawić ekipy samej z tym wszystkim i porzucić tłumaczeń, które lubię. Można powiedzieć, że DramaQueen i ekipa stały się częścią mojego życia. Gdy zaczynaliśmy, ekipa liczyła niewiele osób, było mało dram, użytkowników też niewielu, ale razem przetrwaliśmy to wszystko i sprawiliśmy, że DQ stała się największą polską stroną z dramami, co jest niesamowite. Jestem wdzięczna całej ekipie za ich pracę, a szczególnie podziwiam tłumaczki, które mają ze mną niełatwą przeprawę, a mimo tego wciąż dzielnie trwają na posterunku. Mam nadzieję, że wiedzą, iż moja upierdliwość bierze się z czystej sympatii do nich. <3

Specific-person:
Jak znalazłam się na DQ? Historia wręcz banalna. Moja przyjaciółka, która jest na stronie już szmat czasu, powiedziała mi, że w ekipie mają mało tłumaczy i fajnie by było, gdyby ktoś do nich dołączył. Na początku byłam sceptycznie do tego nastawiona. Niby fajna sprawa tłumaczyć dla kogoś, ale też i kawał zabranego czasu oraz nerwów. Myślałam nad pomysłem dołączenia do ekipy z jakieś dobre kilka miesięcy. Aż w końcu postanowiłam. Jestem już na DQ prawie dwa lata i nie żałuję ani jednego spędzonego dnia na stronie. Nasza ekipa jest pełna ciekawych osób, z którymi bardzo miło się rozmawia i współpracuje. Kiedy dopiero wchodziłam w skład ekipy, była nas dosłownie garstka. Teraz tworzymy jedną wielką rodzinę! Oby strona dalej się rozwijała i miała tak wspaniałe osoby.

Oridna:
Moja przygoda na DQ zaczęła się dwa lata temu (plus jeden dzień). Byłam wtedy już dość mocno wkręcona w oglądanie dram, więc z naszą stroną byłam dobrze zaznajomiona, wówczas jeszcze jako wierna fanka. Pewnego dnia trafiłam na zakładkę „Rekrutacja” i stwierdziłam, że w sumie to czemu nie? Mogę spróbować swoich sił jako tłumaczka, przecież jak nie będzie mi szło, to w każdej chwili mogę zrezygnować. Cóż, dopiero po dołączeniu dowiedziałam się, że z ekipy nie jest tak łatwo uciec (pozdrawiam cię, Anusia! <3), ale kto chciałby uciekać? Nasza rodzinka jest ze sobą mocno zżyta (wbrew obiegowej opinii i brakowi wielu publicznych interakcji), zawsze mogę liczyć na pomoc innych tłumaczek czy korektorek. Chyba najlepszą rekomendacją dla tych wspaniałych osób będzie fakt, że mimo tego, iż miałam w pewnym momencie przerwę od pracy na DQ, to jednak tak za nimi tęskniłam, że musiałam wrócić. DQ to bardzo ważna część mojego życia i mam nadzieję, że nadal nią będzie!

Choppusama:
Choć tłumaczem na DramaQueen jestem dopiero od niedawna, strona ta jest mi bliska od paru lat. Jej użytkownikiem jestem praktycznie od początku istnienia i z uśmiechem na ustach przyglądałam się, jak ze strony, na której było tylko kilka japońskich dram, staje się wielką stroną, z coraz większą ilością dram, filmów i członków. DQ było dla mnie wybawieniem, kiedy chciałam obejrzeć jakąś dramę, lecz nie byłam na tyle pewna swojego angielskiego, by oglądać ją z napisami w tym języku. W końcu po tych paru latach odważyłam się dołączyć do ekipy. Zrobiłam to z myślą o wszystkich ludziach takich jak ja, dla których polskie napisy umożliwiają w ogóle obejrzenie danego tytułu. Zawsze byłam pod wrażeniem jakości tłumaczeń, dlatego chciałam dołożyć do nich i swoją cegiełkę. Będąc szczerą, choć zawsze doceniałam to, że wszyscy poświęcają swój wolny czas, byśmy my, szarzy użytkownicy, mogli obejrzeć nasze ulubione dramy, to czasem byłam zirytowana, że dramy, które oglądam są porzucane lub tak wolno dodawane. Teraz jednak zobaczyłam jaka to ciężka praca. Oczywiście fajna, ale jednak trzeba poświęcić sporo czasu, by tłumaczenie było dobre, nie zawierało błędów i dodatkowo byśmy mogli czuć klimat danej historii. Jednak radość gdy ci się to uda, jest wielka, a każdy widz doceniający twoją pracę jest ogromną motywacją. Na koniec chciałam podziękować wszystkim dziewczynom z ekipy DramaQueen. Jesteście wielkie i mam nadzieję, że spędzimy razem jeszcze wiele lat czerpiąc radość i satysfakcję z tego co robimy.

Nanao:
Widziałam jak powstaje, zmienia i rozwija się DQ przez lata swojego istnienia, jednakże moja prawdziwa przygoda z nią zaczęła się całkiem niedawno, bo w listopadzie (właśnie minionego roku). Naszła mnie ogromna ochota powrotu do hobby, w którym poświęcając część swojego jakże cennego, wolnego czasu na przetwarzanie niezliczonej ilości linijek tekstu, jako „zapłatę” otrzymuje się również wiele znaczące komentarze. Komentarze, które jednak kiedyś przychodziły z większą łatwością, zaś dziś już niestety powoli wymierają… Jednak nie zniechęciło mnie to do zapukania w drzwi DQ i ponownego przeżycia tego napięcia związanego z procesem rekrutacji, który brzmi strasznie jedynie z nazwy – i udało się. Ekipa przyjęła mnie z otwartymi ramionami i wspaniałą atmosferą, a ja dzięki temu mogę znów robić to, co sprawia mi wielką przyjemność i podzielić się tym z innymi.

Podziękowania

Bez tego nie może się obyć żadna porządna notka urodzinowa, czy też podsumowująca rok pracy. Chciałabym podziękować widzom, którzy odwiedzali nas tak tłumnie, a już szczególnie tym wiernym widzom, którzy są cierpliwi, nie poganiają na każdym kroku, rozumieją naszą sytuację i zawsze wspierają wartościowym komentarzem, który nie kończy się na kilku słowach. Tacy widzowie bardzo motywują nas do dalszej pracy i jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
Dziękujemy też bardzo darczyńcom, którzy wsparli finansowo stronę, umożliwiając jej tym samym dalsze działanie. W imieniu ekipy chcę podziękować wszystkim, którzy się zgłosili do naboru i chcieli pomóc, ale niestety nie mogliśmy ich przyjąć. Naprawdę doceniamy ich chęć pomocy i jesteśmy wdzięczni.

A jako admin chciałabym podziękować naszej cudownej ekipie, która ciężko pracowała przez cały ten rok. Bez waszej pracy, zaangażowania i chęci ta strona nie mogłaby istnieć. To wy jesteście jej częścią i bez was nie będzie ona taka sama. Dziękuję wam bardzo. <3

[reactions style=2]

Subskrybuj
Powiadom o
80 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
SongAnn
SongAnn
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego, dalszej wytrwałości bo bez Waszej pracy nie miałabym tylu niezapomnianych chwil przyjemności 🙂 Pozdrawiam całą ekipę!!!

Aniak
3 lat temu

Dziękuję, że jesteście. Kolejnych wspaniałych lat dla całej Ekipy. Mam nadzieję,ze Drama Queen będzie dalej sie rozwijała i sprawiała nam radość z możliwości oglądania następnych seriali i filmów.

Ninuviel
Ninuviel
3 lat temu

Dziekuje za Wasza ciezka prace. Zycze wytrwalosci. Pozdrawiam.

Gonia75
Gonia75
3 lat temu

Gratulacje i serdeczne podziękowania za ciężką pracę 🙂

OolusiaA-19
3 lat temu

Jesteście najlepsi. Kocham każdą przetłumaczoną dramę, jak i film. ♥

ana1409
ana1409
3 lat temu

Dzięki waszej stronie mogę wejść w świat pełen wzruszeń i radości jestem Wam bardzo wdzięczna za to jak bardzo się staracie,mimo że mało się udzielam w komentarzach to bardzo doceniam waszą pracę.Życzę całej ekipie DQ wszystkiego naj….na cały 2018 rok a nawet dłużej .SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.

Brylant
Brylant
3 lat temu

Najlepsze życzenia trwania w tej Wspaniałej Ekipie 🙂 Zdrowia dla Wszystkich twórców DQ. Wiary w nas Fanów, że nawet nie pisząc komentarzy jesteśmy Ogromnie wdzięczni. Pomyślności w Roku 2018, w sprawach prywatnych. Wielu świetnych projektów na DQ. Bardzo dziękuję, że Istniejecie. dzięki Waszej pracy, zaangażowaniu i perfekcji udało mi się przeżyć wspaniałe emocje, zobaczyć kapitalne dramy, wylać wiele łez i umierać ze śmiechu. dzięki Wam zobaczyłam kilka rewelacyjnych filmów, których nigdzie nie mogłam zobaczyć, klasyków. dzięki Wam odpoczywam, a moja miłość do koreańskich dram czy filmów rośnie. Zaczęło się niewinnie od Cesarzowej Ki, a teraz nie oglądam praktycznie nic poza produktami z KD. Dodatkowo dzięki Hwarang zaczęła się moja wielka fascynacja BTS. jestem za to bardzooooo wdzięczna Ekipo DQ. Mam nadzieję, że widzicie, że Wasz trud i praca odbijają się echem na naszych komputerach. Pamiętajcie proszę, że jestem jedną z ogromnej rzeszy Fanów Strony. I zapewniam, że nie ogląda się łatwo. Ja niestety nie jestem rozumiana prze otoczenie, nie jest to mile widziane. Może dlatego że mój wiek jest trochę większy niż średnia oglądających. ;).Ale tym, którzy są ciekawi i chca słuchać-zachęcam i promuję Wasza fantastyczną robotę. Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę nie traćcie chęci. Kocham Was za to co już zrobiliście i czekam na więcej. Wasza Wierna Fanka :).

Nighty
3 lat temu

Bardzo dziękuję wam za ciężką pracę, jaką wkładacie w przetłumaczenie każdej dramy 🙂 Jeśli jest taka możliwość, to chętnie oglądam dramy na waszej stronie 🙂

SaNa
3 lat temu

Sto lat Bez Was życie byłoby nudne, dzięki, że jesteście, tłumaczycie, udostępniacie 🙂

Adelinne
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego dla całej Ekipy DQ! Dziękuję za waszą ciężką pracę <3

KróliczaŚwinka
KróliczaŚwinka
3 lat temu

Dzięki Wam mogę oglądać dramy <3 dziękuję za Waszą ciężka pracę ;)!
wszystkego najjj! <3

atakow79
atakow79
3 lat temu

Nie ma nic piękniejszego na tym świecie, niż danie drugiemu człowiekowi chwil radości, śmiechu i szczęścia, i za to Wam szczególnie dziękuję.
Ja, również jak Brylant, jestem w grupie wiekowo mało reprezentatywnej, ale… jak pisała ( ponad sto lat temu ) jedna z moich ulubionych autorek – “kocha się pomimo wszystko i wbrew wszystkiemu”.
Wielkie dzięki za Waszą bezcenną pracę.

betty68
betty68
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego i wielkie dzięki za Waszą pracę

alex2801
alex2801
3 lat temu

Wszystkiego najlepszego i oby bardzo długo wytrwała ta super strona <3 Gratulacje tłumaczom i dziękuje ze poświęcony ich czas dla nas widzów <3 !

megi1761
megi1761
3 lat temu

Nie wiem, czy po wpisie atakow79 można coś piękniejszego dodać. Ja jestem wdzięczna za to, że dzięki Waszej stronie z nudnej oglądaczki seriali telewizyjnych stałam się podekscytowaną dramomaniaczką. Całej Ekipie DQ życzę dalszych sukcesów i mam nadzieję, że jeszcze wiele lat będę czerpała z Waszej pracy tyle radości.

natalus2712
3 lat temu

pamiętam 3 urodziny, jakby to było wczoraj…a tu już kolejne za pasem 😉
statystyki idą w górę, strona się rozwija w szybkim tempie, a to idzie w parze z solidnością, za co należą się wielkie ukłony dla całej, wspaniałej ekipy DQ! ;D
więc życzę Wam, aby nadal tak było i zmiany szły w tak dobrym kierunku jak do tej pory 😉

ZIELONA-MEWA
ZIELONA-MEWA
3 lat temu

Wszystkiego co najlepsze!!!! Dołączam sie do podziękowań za Waszą ciężką pracę i radość która nam dajecie. Wielkie Dziękuję. Życzę dalszych jubileuszy samych miłych chwil i cierpliwości dla fanów tej cudownej strony. DramoQueen -trwaj !✏🎉🎂😘

MartinaRain9
3 lat temu

Bardzo się cieszę, że mogę razem z wami oglądać postępy na stronie! Dziękuję za wasz cenny, poświęcony czas, aby na innych twarzach pojawiał się uśmiech! Dostałam u was wiele pozycji, które wręcz błagały o napisy polskie i na ratunek przyszła wasza ekipa! Dziękuję wam! 😀

bea
bea
3 lat temu

Wszystkiego co najlepsze dla Całej Ekipy DramaQueen !!! 😀 😀 😀 . Wielkie podziękowania za wspaniałą pracę i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

2kaczuszka2
3 lat temu

Serdecznie Pozdrawiam DQ oraz życzę Dużo Zdrowia dla Całej Ekipy DQ 😀
Dziękuję że jesteście Dziękuję za Wasz wolny czas który poświęcacie dla nas 🙂
Pragnę życzyć w Nowym Roku Dużo Zdrowia i Wszelkiej Pomyślności w życiu prywatnym , oraz dalszej wytrwałości i cierpliwości którą macie …
Dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie 😀

0 0 vote
Article Rating