Styczniowe zapowiedzi dram koreańskich.

Styczeń to miesiąc, w którym chyba każdy z nas musi się zmierzyć z szarą rzeczywistością. Po grudniu – miesiącu rozleniwienia, najedzenia, musimy wrócić do codziennych obowiązków. Jednakże dzięki Bogu mamy jeszcze twórców dram, którzy postanowili nam osłodzić ten jakże gorzki powrót do rzeczywistości. Poniżej przygotowaliśmy dla was spis dram koreańskich, których nadawanie rozpocznie się w styczniu 2016 roku.

CHEESE IN THE TRAP

cheese1
Początek emisji: 04.01.2016 r
Gatunek: Romans, komedia.
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia

Opis
Drama opowiada o studentce Hong-Seol i jej seniorze – Yoo-Jungu. Hong-Seol jest ciężko pracującą studentką, która wraca na uczelnię po długiej przerwie. Jej rodzina jest biedna, dlatego dziewczyna pracuje dorywczo na pół etatu. Z kolei Yoo-Jung nazywany jest Panem Idealnym. Chłopak jest przystojny, wysportowany, miły, a ponadto bardzo dobrze się uczy. Jednak posiada też mroczną stronę.
Drama na bazie komiksu internetowego o tym samym tytule, autorstwa Soon Ggi.

JANG YEONG SIL

gong1
Początek emisji: 02.01.2016 r
Gatunek: Historyczny.
Liczba odcinków: 24
Nadawca: KBS1
Opis
Drama przedstawia losy Jang Yeong-Sila – naukowca i wynalazcy w okresie ery Joseon. Jang Yeong-Sil urodził się w średniozamożnej rodzinie, jednak król Sejong dostrzega jego umiejętności i sprowadza do pałacu. Ponadto król ofiaruje mężcyźnie szansę, aby pokazał swoje umiejętności. Jang Yeong-Sil tworzy m.in. instrumenty astronomiczne i prasę drukarską.

MOORIM SCHOOL

moorim1
Początek emisji: 11.01.2016 r
Gatunek: Szkolny, akcja.
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS2
Opis
Szkoła Moorim nie skupia się tylko i wyłącznie na dobrych wynikach w nauce uczniów. Szkoła stara się wpoić swom podopiecznym wiele cnót, takich jak: uczciwość, wiarę, poświęcenie i dobrą komunikację. Nauczyciele i uczniowie pochodzą z różnych krajów, a każdy z nich posiada własną historię. W szkole będzie można spotkać m.in.: gwiazdę, która poniosła porażkę, bogatego dzieciaka, który uczęszcza do Moorim dzięki wpływowym rodzicom oraz uczennicę, która stara się wspierać swojego ślepego ojca.

MY SON-IN-LAW’S WOMAN

law1
Początek emisji: 04.01.2016 r
Gatunek: Familijny, komedia.
Liczba odcinków: 120
Nadawca: SBS
Opis
Lee Jin Sook traktuje swojego zięcia -Kim Hyun Tae’a, jak rodzonego syna. Jednak Kim Hyun Tae spotyka Park Soo Kyung i żeni się z nią, co przysparza jego małżonce wielu problemów.

SIGNAL

signal1
Początek emisji: 22.01.2016 r
Gatunek: Dramat sensacyjny.
Liczba odcinków: 20
Nadawca: tvN Asia
Opis
Dramowa wersja filmu “Memories Of A Murderer”, który był inspirowany prawdziwą sprawą seryjnego mordercy z Hwaseong. Owe morderstwa miały miejsce w 1980 roku, a gwałciciela-mordercy nigdy nie udało się złapać. W dramie obecni detektywi i dawny śledczy porozumiewają się przez walkie-takie, aby rozwiązać starą, nierozwikłaną sprawę.

Propozycje wydają się być naprawdę ciekawe i chyba każdy będzie miał z czego wybierać. A wy, na którą z tych dram czekacie?
Jedną z nich na pewno będzie można oglądać na bieżąco na DramaQueen. Którą? Tego już dowiecie się w styczniu.

 

Źródło: asianwiki.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marta Kwiatkowska
Marta Kwiatkowska
5 lat temu

Tyle dram już widziałam, a nikogo nie kojarzę…

Maegi
Maegi
5 lat temu

“Cheese in the trap” czekam od chwili gdy pojawiła się informacja o ekranizacji. Oby drama była tak dobra jak webtoon! ❤?

doktorsamozuo
doktorsamozuo
5 lat temu

CHEESE IN THE TRAP !!! Czekam 😀

ania_55555
ania_55555
5 lat temu
Reply to  anusia

Dziekuje za dodanie.Czekalam na ta drame:D

hebebee
hebebee
5 lat temu

Ze zniecierpliwieniem czekam na MOORIM SCHOOL <3

igulka34
igulka34
5 lat temu
Reply to  hebebee

Proszę was następny razem dodajcie dramę
My love Eun-Dong
To wspaniała drama i co najważniejsze jest s aktorem Jo Jin Moo, a wiele użytkowników Drama Queen prosi o dramy właśnie z nim.
i JESZCZE JEDNO… My love Eun Dong!

Victoria
Victoria
5 lat temu

Hmm, przecież drama Gap Dong też była w oparciu o wydarzenia z lat 80-tych. Ciekawe jak Signal będzie wyglądać, chociaż wątpię, że Gap Donga przebije.
Właśnie zobaczyłam, że to nawet ta sama stacja nadaje 😀

Lin
Lin
5 lat temu

Proszę kontynuujcie tłumaczenie chińskiej dramy Lang Ling Wang. Drama jest bardzo interesująca i chcę ją bardzo obejżeć z napisami polskimi. Będę bardzo szczęśliwa i wdzięczna za kontynuację tego projektu. ?

suzy547
suzy547
5 lat temu

Podjąłby się może ktoś tłumaczenia dramy Legend of Lu Zhen? Dziękuję bardzo za pracę wszystkim tłumaczom.

Cesarzowaki8
Cesarzowaki8
5 lat temu

Tez poleceń ta dramy najnowsza z joo jin moo żeby przetłumaczyć chętnie obejrze