Styczniowe zapowiedzi dram koreańskich.

Styczeń to miesiąc, w którym chyba każdy z nas musi się zmierzyć z szarą rzeczywistością. Po grudniu – miesiącu rozleniwienia, najedzenia, musimy wrócić do codziennych obowiązków. Jednakże dzięki Bogu mamy jeszcze twórców dram, którzy postanowili nam osłodzić ten jakże gorzki powrót do rzeczywistości. Poniżej przygotowaliśmy dla was spis dram koreańskich, których nadawanie rozpocznie się w styczniu 2016 roku.

CHEESE IN THE TRAP

cheese1
Początek emisji: 04.01.2016 r
Gatunek: Romans, komedia.
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia

Opis
Drama opowiada o studentce Hong-Seol i jej seniorze – Yoo-Jungu. Hong-Seol jest ciężko pracującą studentką, która wraca na uczelnię po długiej przerwie. Jej rodzina jest biedna, dlatego dziewczyna pracuje dorywczo na pół etatu. Z kolei Yoo-Jung nazywany jest Panem Idealnym. Chłopak jest przystojny, wysportowany, miły, a ponadto bardzo dobrze się uczy. Jednak posiada też mroczną stronę.
Drama na bazie komiksu internetowego o tym samym tytule, autorstwa Soon Ggi.

JANG YEONG SIL

gong1
Początek emisji: 02.01.2016 r
Gatunek: Historyczny.
Liczba odcinków: 24
Nadawca: KBS1
Opis
Drama przedstawia losy Jang Yeong-Sila – naukowca i wynalazcy w okresie ery Joseon. Jang Yeong-Sil urodził się w średniozamożnej rodzinie, jednak król Sejong dostrzega jego umiejętności i sprowadza do pałacu. Ponadto król ofiaruje mężcyźnie szansę, aby pokazał swoje umiejętności. Jang Yeong-Sil tworzy m.in. instrumenty astronomiczne i prasę drukarską.

MOORIM SCHOOL

moorim1
Początek emisji: 11.01.2016 r
Gatunek: Szkolny, akcja.
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS2
Opis
Szkoła Moorim nie skupia się tylko i wyłącznie na dobrych wynikach w nauce uczniów. Szkoła stara się wpoić swom podopiecznym wiele cnót, takich jak: uczciwość, wiarę, poświęcenie i dobrą komunikację. Nauczyciele i uczniowie pochodzą z różnych krajów, a każdy z nich posiada własną historię. W szkole będzie można spotkać m.in.: gwiazdę, która poniosła porażkę, bogatego dzieciaka, który uczęszcza do Moorim dzięki wpływowym rodzicom oraz uczennicę, która stara się wspierać swojego ślepego ojca.

MY SON-IN-LAW’S WOMAN

law1
Początek emisji: 04.01.2016 r
Gatunek: Familijny, komedia.
Liczba odcinków: 120
Nadawca: SBS
Opis
Lee Jin Sook traktuje swojego zięcia -Kim Hyun Tae’a, jak rodzonego syna. Jednak Kim Hyun Tae spotyka Park Soo Kyung i żeni się z nią, co przysparza jego małżonce wielu problemów.

SIGNAL

signal1
Początek emisji: 22.01.2016 r
Gatunek: Dramat sensacyjny.
Liczba odcinków: 20
Nadawca: tvN Asia
Opis
Dramowa wersja filmu „Memories Of A Murderer”, który był inspirowany prawdziwą sprawą seryjnego mordercy z Hwaseong. Owe morderstwa miały miejsce w 1980 roku, a gwałciciela-mordercy nigdy nie udało się złapać. W dramie obecni detektywi i dawny śledczy porozumiewają się przez walkie-takie, aby rozwiązać starą, nierozwikłaną sprawę.

Propozycje wydają się być naprawdę ciekawe i chyba każdy będzie miał z czego wybierać. A wy, na którą z tych dram czekacie?
Jedną z nich na pewno będzie można oglądać na bieżąco na DramaQueen. Którą? Tego już dowiecie się w styczniu.

 

Źródło: asianwiki.com

12 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz