Przyszła wiosna, a wraz z wiosną przybył też kwietniowy miszmasz. W kwietniu, choć jest ubogo pod względem ilości dram, to pod względem jakości jest świetnie. Coś dla siebie znajdą fani nieco cięższych klimatów, bo w zasadzie poza jedną pozycją (która trochę aspiruje do horroru, ale wciąż ma pozostać komedią) wszystkie dramy mają w sobie coś z thrillera, tajemnic czy kryminału (a więc to, co lubię najbardziej). Fani lekkich romansów mogą odpocząć w kwietniu i zaczekać na lepsze czasy, które może przyniesie maj.

Taxi Driver

Info

 • Tytuł oryginalny

  모범택시

 • Początek emisji:

  9 kwietnia 2021 roku

 • Gatunek:

  Akcja, horror, kryminał, dramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Kim Do Ki po ukończeniu Akademii Marynarki Wojennej pracował w Zespole Rozbiórki Podwodnej. Nieoczekiwanie życie mężczyzny zmieniło się, gdy seryjny morderca zabił jego matkę. Po tych wydarzeniach zaczął pracę dla korporacji taksówkowej „Rainbow”. Jednakże nie jest to taka zwykła firma, jak by mogło się wydawać. Okazuje się, że firma oferuje specjalne usługi. Jeśli klienci poproszą ich o dokonanie zemsty na danej osobie, Kim Do Ki wraz ze współpracownikami wykonują zlecenie.

Info

 • Tytuł oryginalny

  로스쿨

 • Początek emisji:

  14 kwietnia 2021 roku

 • Gatunek:

  Tajemnice, prawnicza, dramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę i 10 minut

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Yang Jong Hoon jest byłym prokuratorem, który obecnie wykłada na prestiżowym uniwersytecie prawniczym. Jest bezpośredni i ma tendencję do rzucania ostrych uwag. Przez to jego studenci nie lubią go, lecz mężczyzna nie dba o to, co myślą o nim jego uczniowie, a jedyną osobą, której może się zwierzyć, jest jego przyjaciółka – profesor Kim Eun Sook. Kang Sol oraz Han Joon Hwi to studenci pierwszego roku prawa. Dziewczyna pochodzi z biednej rodziny i ledwo co dostała się na studia. Z kolei Joon Hwi zajmuje czołowe miejsce wśród studentów pierwszego roku. Jest młodym i atrakcyjnym mężczyzną z cechami przywódczymi, jednakże skrywa pewien sekret. Pewnego dnia Yang Jong Hoon oraz jego studenci angażują się w bezprecedensową sprawę.

Info

 • Tytuł oryginalny

  대박부동산

 • Początek emisji:

  14 kwietnia 2021 roku

 • Gatunek:

  Komedia, fantasy

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę i 10 minut

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Hong Ji Ah jest właścicielką agencji nieruchomości. Zajmuje się egzorcyzmami i oczyszczaniem budynków z duchów ludzi, którzy tam zginęli. Chociaż Ji Ah jest niezwykle piękną i inteligentną kobietą, to w rzeczywistości jest dość porywczą egzorcystką, a jej pięści wyprzedzają słowa. Oh In Bum to oszust, który nie wierzy w duchy, lecz wykorzystuje je, by móc zarabiać na życie. Dzięki swoim umiejętnościom obserwacji i rozumowania będzie współpracować z Ji Ah, aby rozwiązać tajemnicę śmierci jej matki sprzed 20 lat.

Info

 • Tytuł oryginalny

  언더커버

 • Początek emisji:

  23 kwietnia 2021 roku

 • Gatunek:

  Thriller, kryminał, dramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę i 10 minut

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Han Jung Hyun podczas studiów na uniwersytecie policyjnym został zwerbowany do NIS. Podczas pracy nad pewną sprawą poznaje Choi Yeon Soo. Używając pseudonimu, zbliżył się do kobiety, zakochał się w niej, a następnie ożenił. Choi Yeon Soo pracuje jako adwokat i zajmuje się prawami obywatelskimi. Gdy zostaje nominowana na szefową Wydziału ds. Korupcji, tożsamość jej męża zostaje uwikłana w niekontrolowaną sytuację.

Info

 • Tytuł oryginalny

  다크홀

 • Początek emisji:

  24 kwietnia 2021 roku

 • Gatunek:

  Akcja, thriller, science-fiction, tajemnice

 • Liczba odcinków:

  Dwanaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Lee Hwa Sun to pani detektyw z Regionalnej Jednostki Śledczej w Seulu. Pewnego dnia dostaje telefon od osoby, która zamordowała jej męża. Z tego powodu kobieta udaje się do miasta Muji, gdzie odkrywa, iż wdychając tajemniczy ciemny dym, ludzie zamieniają się w potwory. Hwa Sun postanawia ratować tamtejszych mieszkańców oraz złapać zabójcę swojego męża. Poznaje również Yoo Tae Hana, który przez całe życie mieszkał w Muji i pracował jako detektyw, lecz z powodu pewnej sprawy musiał odejść z pracy. Obecnie pracuje jako pomoc drogowa, jednakże nadal ma w sobie poczucie sprawiedliwości, dlatego też postanawia dołączyć do Hwa Sun i pomóc jej w rozwiązaniu sprawy.

Tak oto prezentują się zapowiedzi kwietniowe. Jak widać – istny raj dla maniaków thrillerów i tajemnic. Pozostaje pytanie: gdzie znaleźć czas na oglądanie tych wszystkich dram? My już robimy sobie miejsce w grafiku. Z chęcią dowiemy się, czy i wy podzielacie nasz entuzjazm, dlatego nie zapomnijcie zostawić komentarza oraz zagłosować w sondzie.

~ Choppusama & Hari

Sonda

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie dramę, która w tym miesiącu najbardziej was zainteresowała. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

Wyniki poprzedniej sondy nieco nas zaskoczyły. Zdecydowaną przewagą głosów wygrała drama „Oh My Ladylord”, pokonując dramę z 2 miejsca –  „Navillerę” –  o 148 głosów. Jak prezentują się wyniki, możecie zobaczyć poniżej:

Miejsce pierwszeOh My Ladylord446 głosów
Miejsce drugieNavillera298 głosów
Miejsce trzecieLove Alarm 2236 głosów

Obejrzyj dramy z poprzedniego Miszmaszu

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

14 komentarzy:
 1. feiversa
  feiversa says:

  Bardzo chętnie obejrzałabym „Law School” ze względu na Kim Boma. Może jeszcze „Undercover”, bo brzmi obiecująco. Ale ogólnie w kwietniu jest bardzo mało dram, w tym dwie fantastyki-horrory, za czym ja nie przepadam. Chociaż, nigdy nic nie wiadomo, może się skuszę 😉

 2. reiaoki
  reiaoki says:
  • Undercover – kandydat do czołówki dram roku, oby osiągnął sukces jak w ub. r. Fosterowa, inny remake BBC. Obsada!
  • Dark Hole – pewniak do oglądania, bo to Dramatic Cinema. Obsada!
  • Taxi Driver – nie wierzę, że z samych złych elementów uda się zbudować dobrą całość. Raczej porażka (nie oznacza, że frekwencyjna)
  • Law school – zapowiadało się interesująco, ale ostatnie trailery mocno studzą… Więc pól na pół.
  • Sell your haunted house – Jang Na Ra wygląda w teaserze tak, że choćby z jej tylko powodu warto siegnąć po 1 epizod i sprawdzić. A jeszcze ma grać „bardzo inteligentną” osobę! No nareszcie! 🙂 Więc do sprawdzenia, choć po fabule bym sobie niczego dobrego nie wróżył…
 3. OolusiaA-19 says:

  Ogólnie ja mogę powiedzieć tylko jedno, tak to jest mój miesiąc. Jestem przeogromną miłośniczką kryminałów, jak i bardziej mrocznych produkcji, mogłabym powiedzieć, że jestem w stanie oglądać je codziennie i nigdy by mi się nie znudziły. Każdy z tytułów przypadł mi do gustów, ale szczerze zwracam uwagę na Sell Your Haunted House oraz Dark Hole, to są na pewno dwie dramy, które po samym opisie i trailerze przykuły moją największą uwagę!
  Dziękuję bardzo za kolejny Azjatycki Miszmasz!♥

 4. szymki says:

  Jak rozłożyć plany na łopatki? Poczytać Miszmasz…. dobrze, że Dziewczyny zaproponowały tylko pięć dram, z czego ja osobiście „napaliłam” się na trzy !!!! Ale jak zrobię losowanie (?) może zostaną dwie ???? Wybieram „Taxi Driver”, „Law School” i :Dark Hole” do tego nadrabianie zaległości….. a noce zrobiły się takie krótkie @-@

 5. NiebieskaStokrotka
  NiebieskaStokrotka says:

  Od dwóch tygodni śledzę informacje nt. kwietniowych dram i na swoją listę wpisałam bezwarunkowo (choć zanim dotrę do oglądania, to minie trochę czasu) Taxi Driver – na niego też idzie mój głos – Law School i Sell Your Haunted House (jestem strasznie ciekawa Young Hwy i wypada wreszcie zapoznać się z Jang Narą).
  Dziękuję serdecznie za Miszmasz, super robota 🙂 Trzymajcie się zdrowo! <3

 6. Vellamo
  Vellamo says:

  Ze wszystkich dram Undercover chyba najmniej mnie zainteresował. Taxi Driver – widziałam już wcześniej zapowiedź i ciekawi mnie forma i historia. Law School – Kim Bum wraca na ekrany <3, to gdzież to przegapić! No i lubię dramy prawnicze. Sell Your (…) pewnie, że tak. Duchy, egzorcyści…No przecież! Dark Hole – mroczna historia, która mnie zaciekawiła. Nie głosuję w ankiecie, bo tam można tylko jedno zaznaczyć, a co poradzę, że mnie te cztery zainteresowały…

 7. Martunka24 says:

  Zapowiadają się małe cudeńka!
  Ja na pewno „Taxi Driver” bo… Lee Je Hoon (kocham gościa za jego talent).
  The Law School też brzmi bardzo zachęcająco.
  Dark hole – kurczę, też!
  Zapowiada się ciekawy miesiąc <3

 8. Anita19701970
  Anita19701970 says:

  O jej!!! Kwietniowy miszmasz i wszystko to co lubię, strachy, tajemnica i kryminał.
  Więc mój typ 1) Dark Hole.
  2) Sell Your Haunted House.
  3) Law school
  4 ) Taxi Driver
  5) Undecover.
  Wszystko ciekawe i mam przysłowiowego banana, gdy widzę nowości.
  Dziękuję i powodzenia.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz