Azjatycki miszmasz – Czerwcowe dramy koreańskie.

Jak ten czas szybko leci. Nie tak dawno temu przedstawiałam, co szykują dla nas twórcy dram w maju, a już nadeszła pora na czerwcowe dramy. Przyznam szczerze, że przeglądając czerwcowe tytuły, od razu można spostrzec, iż nadchodzi taka dramowa posucha po obfitym maju. Tytułów jest mniej i nie są one aż tak kuszące, jak te z maja. Ale wiadomo, każdy ma inny gust, więc może pośród czerwcowych propozycji znajdziecie swoją wymarzoną dramę. A jeśli nie, to emisja dram z maja nadal trwa, więc na nudę i brak dram narzekać nie można.

THE BEST HIT

Początek emisji: 02.06.2017 r.
Gatunek: komedia, młodzieżowy, romans, fantasy
Liczba odcinków: 32 po 30 minut każdy
Nadawca: KBS2

Opis:
Ji Hoon i Woo Seung to przyjaciele z dzieciństwa, którzy razem przygotowują się do nadchodzących egzaminów końcowych. Ji Hoon pragnie jednak czegoś zupełnie innego. Skrycie marzy o zostaniu idolem i tekściarzem. Pewnego dnia spotykają oni popularnego, lecz problematycznego idola, który przeniósł się w czasie z roku 1993. To spotkanie dało początek opowieści o przyjaźni, miłości i pasji młodych ludzi w świecie show biznesu.

DUEL

Początek emisji: 03.06.2017 r.
Gatunek: science-fiction, suspense, thriller
Liczba odcinków: 16
Nadawca: OCN

Opis:
Jang Deuk Cheon jest szefem jednostki do walki z przestępczością. W pracy jest profesjonalistą, natomiast w domu stara się być najlepszym ojcem dla swojej córki. Pewnego dnia mężczyzna zostaje wplątany w szokującą sprawę z ludzkimi klonami.

STRANGER

Początek emisji: 10.06.2017 r.
Gatunek: prawnicza, thriller
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia

Opis:
Hwang Shi Mok przeszedł jako dziecko operację mózgu, która sprawiła, że mężczyzna nie odczuwa emocji. Obecnie Hwang Shi Mok jest racjonalnym prokuratorem, który jako jedyny nie jest zamieszany w korupcję. Właśnie wtedy na jednym z miejsc zbrodni spotyka funkcjonariuszkę Han Yeo Jin. Oboje decydują się współpracować, aby położyć kres korupcji w prokuraturze, a także rozwiązać zagadkę seryjnych morderstw.

WOMAN OF DIGNITY

Początek emisji: 16.06.2017 r.
Gatunek: komedia, romans
Liczba odcinków: 20
Nadawca: jTBC

Opis:
Woo Ah Jin wiedzie wystawne i luksusowe życie dzięki swojemu bogatemu teściowi. Jednakże pewnego dnia finanse jej teścia zostają zdziesiątkowane, a jej mąż zdradza ją. Kobieta spada na samo dno. Z kolei Park Bok Ja jest tajemniczą kobietą, ukrywającą łamiącą serce historię.

To byłoby na tyle. Czekacie na którąś z tych dram?

Zapraszam do udziału w sondzie i czekam na wasze opinie w komentarzach.
Sonda tutaj.
Możecie zagłosować na dwa tytuły!

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z majowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej. W sondzie wzięło udział wiele osób i większość dram zgromadziła pokaźną ilość głosów, ale zwycięzca może być tylko jeden.

Majową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
SUSPICIOUS PARTNER

Wiele dram majowych pojawiło się na DramaQueen. Te możecie obejrzeć już u nas:
Ruler: Master of the Mask, Lookout, My Sassy Girl

25 Komentarze
 1. fankadramy says:

  Właśnie czytałam o WOMAN OF DIGNITY i bardzo mnie zainteresowała. Reszta dram nawet niegodna wspomnienia.

 2. AlexRychlik
  AlexRychlik says:

  The best hit jest najciekawszą z tych wszystkich drama. Mam takie małe pytanko kiedy będzie przetłumaczona drama “My secret romance”?

 3. anusia says:

  @AlexRychlik A kto powiedział, że w ogóle będzie przetłumaczona? Podkreślałam to już wiele razy. Zapowiedzi dram nie dotyczą naszych planów tłumaczeniowych. Przedstawiam tylko to, co jest emitowane w danym miesiącu w Korei, co nie oznacza, że cokolwiek będziemy tłumaczyć. Proszę tego nie mylić, bo wspominałam o tym setki razy, nawet pisałam ostatnio w majowych dramach koreańskich.

 4. Nighty says:

  Zainteresowało mnie tylko “The Best Hit”, a widzę, że drama już pojawiła się na stronie. Wszystkie cztery majowe dramy, które chciałabym obejrzeć, już są tłumaczone u was na stronie. Bardzo się cieszę, że mój gust pokrywa się z preferencjami tłumaczy ^^

 5. Gabck says:

  THE BEST HIT stawiam na pierwszym miejscu u mnie 😀 mam nadzieje, że będzie tłumaczona no i zaciekawił mnie też DUEL. 🙂

 6. gosiaf2011
  gosiaf2011 says:

  Mnie zainteresowały tytuły “Stranger” i Woman of Dignisty.:). Oddałam na nie głosy:)

 7. anusia says:

  @Onlyhope Post dotyczy dram emitowanych w czerwcu w Korei, a nie propozycji tłumaczeń i to jeszcze z maja. O czym wspominałam kilka komentarzy wyżej.
  Jeśli chcesz złożyć propozycję tłumaczenia, tutaj jest specjalny kącik na to: https://www.dramaqueen.pl/forum/forumdisplay.php?fid=57
  Proszę mieć to na uwadze, bo zgodnie z regulaminem będę kasować wypowiedzi niezgodne z tematem.

 8. d3miurg says:

  Ja czekam na lipcowe zapowiedzi, widziałam tam kilka interesujących tytułów 🙂 Te dramy czerwcowe jakoś mnie nie porwały 🙂

 9. marakujamleko
  marakujamleko says:

  THE BEST HIT zapowiada się naprawde interesująco z checią oglądałabym te wszystkie dramy ale jak mam postawić na jedną to “the best hit”

 10. cymric
  cymric says:

  A mogę zapytać Criminal Minds z Lee Joon Gi ? Nie ma w żadnych zapowiedziach a chyba zaraz się zaczyna/zaczął. Planujecie tłumaczyć, nie planujecie?

 11. anusia says:

  @cymric Odnośnie tego, dlaczego nie ma tej dramy przeczytaj sobie początek miszmaszu na sierpień, który wyszedł wczoraj.
  Odnośnie tłumaczenia już pisałam wiele razy, że te miszmasze nie mają nic wspólnego z naszymi planami tłumaczeniowymi. Jeśli chcesz wiedzieć, co będzie tłumaczone, zerkaj na nasze forum i facebooka, tam zawsze wcześniej pojawiają się zapowiedzi. W inny sposób nikt nie zdradzi Ci, co będziemy tłumaczyć, a co nie, bo potem wynikają z tego jedynie problemy. 😉

 12. Monne
  Monne says:

  The best hit już nie ma ?

  Już wiele razy pisałyśmy,że drama jest na razie schowana

Dodaj komentarz