Azjatycki miszmasz – Czerwcowe dramy koreańskie.

Jak ten czas szybko leci. Nie tak dawno temu przedstawiałam, co szykują dla nas twórcy dram w maju, a już nadeszła pora na czerwcowe dramy. Przyznam szczerze, że przeglądając czerwcowe tytuły, od razu można spostrzec, iż nadchodzi taka dramowa posucha po obfitym maju. Tytułów jest mniej i nie są one aż tak kuszące, jak te z maja. Ale wiadomo, każdy ma inny gust, więc może pośród czerwcowych propozycji znajdziecie swoją wymarzoną dramę. A jeśli nie, to emisja dram z maja nadal trwa, więc na nudę i brak dram narzekać nie można.

THE BEST HIT

Początek emisji: 02.06.2017 r.
Gatunek: komedia, młodzieżowy, romans, fantasy
Liczba odcinków: 32 po 30 minut każdy
Nadawca: KBS2

Opis:
Ji Hoon i Woo Seung to przyjaciele z dzieciństwa, którzy razem przygotowują się do nadchodzących egzaminów końcowych. Ji Hoon pragnie jednak czegoś zupełnie innego. Skrycie marzy o zostaniu idolem i tekściarzem. Pewnego dnia spotykają oni popularnego, lecz problematycznego idola, który przeniósł się w czasie z roku 1993. To spotkanie dało początek opowieści o przyjaźni, miłości i pasji młodych ludzi w świecie show biznesu.

DUEL

Początek emisji: 03.06.2017 r.
Gatunek: science-fiction, suspense, thriller
Liczba odcinków: 16
Nadawca: OCN

Opis:
Jang Deuk Cheon jest szefem jednostki do walki z przestępczością. W pracy jest profesjonalistą, natomiast w domu stara się być najlepszym ojcem dla swojej córki. Pewnego dnia mężczyzna zostaje wplątany w szokującą sprawę z ludzkimi klonami.

STRANGER

Początek emisji: 10.06.2017 r.
Gatunek: prawnicza, thriller
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia

Opis:
Hwang Shi Mok przeszedł jako dziecko operację mózgu, która sprawiła, że mężczyzna nie odczuwa emocji. Obecnie Hwang Shi Mok jest racjonalnym prokuratorem, który jako jedyny nie jest zamieszany w korupcję. Właśnie wtedy na jednym z miejsc zbrodni spotyka funkcjonariuszkę Han Yeo Jin. Oboje decydują się współpracować, aby położyć kres korupcji w prokuraturze, a także rozwiązać zagadkę seryjnych morderstw.

WOMAN OF DIGNITY

Początek emisji: 16.06.2017 r.
Gatunek: komedia, romans
Liczba odcinków: 20
Nadawca: jTBC

Opis:
Woo Ah Jin wiedzie wystawne i luksusowe życie dzięki swojemu bogatemu teściowi. Jednakże pewnego dnia finanse jej teścia zostają zdziesiątkowane, a jej mąż zdradza ją. Kobieta spada na samo dno. Z kolei Park Bok Ja jest tajemniczą kobietą, ukrywającą łamiącą serce historię.

To byłoby na tyle. Czekacie na którąś z tych dram?

Zapraszam do udziału w sondzie i czekam na wasze opinie w komentarzach.
Sonda tutaj.
Możecie zagłosować na dwa tytuły!

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z majowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej. W sondzie wzięło udział wiele osób i większość dram zgromadziła pokaźną ilość głosów, ale zwycięzca może być tylko jeden.

Majową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
SUSPICIOUS PARTNER

Wiele dram majowych pojawiło się na DramaQueen. Te możecie obejrzeć już u nas:
Ruler: Master of the Mask, Lookout, My Sassy Girl

24 komentarzy:
« Starsze komentarze
  1. anusia says:

    @cymric Odnośnie tego, dlaczego nie ma tej dramy przeczytaj sobie początek miszmaszu na sierpień, który wyszedł wczoraj.
    Odnośnie tłumaczenia już pisałam wiele razy, że te miszmasze nie mają nic wspólnego z naszymi planami tłumaczeniowymi. Jeśli chcesz wiedzieć, co będzie tłumaczone, zerkaj na nasze forum i facebooka, tam zawsze wcześniej pojawiają się zapowiedzi. W inny sposób nikt nie zdradzi Ci, co będziemy tłumaczyć, a co nie, bo potem wynikają z tego jedynie problemy. 😉

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz