Was też grudzień przywitał śniegiem? Mnie owszem. Ja oczywiście lubię śnieg, ale wtedy, gdy siedzę w domu i widzę go przez okno. Kiedy wychodzę na dwór, zmienia mi się punkt widzenia. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W taką pogodę idealnie ogląda się dramy i filmy. Mam wrażenie, że w tej kwestii twórcy dram idealnie rozumieją dramomaniaków, gdyż w grudniu wychodzi wiele nowych dram. Wydaje mi się, że walka w sondzie będzie naprawdę zacięta. Przyznam szczerze, że ja mam swojego faworyta, a ogólnie jestem ciekawa dwóch dram. Jakich? Może lepiej zachowam to dla siebie. Mam nadzieję, że nie nastąpi znów jakieś przesunięcie. Ostatnio trochę ciężko było, bo w stacjach ogólnokrajowych trwały strajki i daty emisji dram były przesuwane tuż przed samą premierą, co niszczyło mój miszmasz, bo kilka dram zostało przeniesionych z jednego miesiąca na drugi i albo zaprezentowałam je o miesiąc za wcześnie, albo w ogóle, bo miały być później, a puścili je wcześniej. Postaram się uporządkować tytuły z poprzednich i przypisać je do odpowiedniego postu miszmaszu. Jednakże musicie dać mi trochę czasu, bo mam jeszcze sporo innych zajęć. Musicie wybaczyć, ale to naprawdę nie moja wina. Została mi jeszcze jedna sprawa. Zbliża się koniec roku, czyli taki czas podsumowań. Ktoś zaproponował w komentarzach, abym zrobiła rankingi i tym podobne. Przyznam, że w tym roku obejrzałam mało emitowanych dram i jeszcze mniej do końca. Nie miałam zupełnie czasu. Ocenianie w skali rocznej, gdy widziałam tylko niewielki odsetek dram, jest niesprawiedliwe. Ale postaram się pomyśleć nad formą, która byłaby najsprawiedliwsza i pokuszę się o jakieś nie podsumowanie, ale zamknięcie tego roku w świecie dram. Skoro tę kwestię już wyjaśniłam, przejdźmy sobie do mocnych propozycji dramowych na grudzień.

Jugglers

Info

 • Początek emisji:

  4 grudnia 2017 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę.

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Jwa Yoon Yi podchodzi do życia z pozytywnym nastawieniem. Kobieta jest oddaną osobą, która posłusznie wykonuje powierzone jej zadania. Z kolei Nam Chi Won jest dyrektorem dużej firmy, jednakże mężczyzna nie interesuje się innymi i stanowczo odmawia angażowania się w jakikolwiek związek. Pewnego dnia Jwa Yoon Yi i Nam Chi Won spotykają się jako sekretarka i szef. Co z tego wyniknie?

Info

 • Początek emisji:

  6 grudnia 2017 roku

 • Gatunek:

  Dramat, fantasy, historyczny, romans

 • Liczba odcinków:

  Dwadzieścia, a każdy trwa godzinę.

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Moon Soo Ho jest biznesmenem o czystym sercu, który dla swojej miłości jest w stanie stawić czoła niebezpieczeństwu. Z kolei Jung Hae Ra jest agentką biura podróży, która jeszcze nigdy nie była za granicą. Historia miłosna tych dwojga ludzi trwa już nieprzerwanie ponad dwieście lat.

Info

 • Początek emisji:

  6 grudnia 2017 roku

 • Gatunek:

  Fantasy, komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 30 minut.

 • Nadawca:

  Stacja MBC

Opis

Kim Min Kyu nigdy nie miał dziewczyny, a wszystko dlatego, że chłopak ma alergię na innych ludzi. Wydawać by się mogło, że sytuacja jest w tej kwestii beznadziejna, jednakże pewnego dnia poznaje on żeńskiego robota i zakochuje się w nim. Kim Min Kyu nie wie tylko jednego – a mianowicie tego, że to nie robot, a jedynie dziewczyna, która go udaje.

Info

 • Początek emisji:

  9 grudnia 2017 roku

 • Gatunek:

  Rodzinny, melodramat, dramat

 • Liczba odcinków:

  Cztery, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Zwykła kobieta w średnim wieku  poświęciła swoje życie dla rodziny, o którą zawsze dbała i którą nieprzerwanie się opiekowała. Jednakże pewnego dnia dowiaduje się, iż zachorowała na raka i nie zostało jej wiele życia. Lekarz mówi jej, iż musi przygotować się na pożegnanie ze swoją rodziną.

Info

 • Początek emisji:

  11 grudnia 2017 roku

 • Gatunek:

  Romans, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Lee Gang Doo marzył o zostaniu zawodowym piłkarzem, jednakże wypadek, w którym uczestniczył, skutecznie mu to uniemożliwił. W tym wypadku zginął jego ojciec, a on sam złamał nogę, co doprowadziło do tego, że mężczyzna się załamał i popadł w złe towarzystwo. Ostatecznie Lee Gang Doo spędził trzy lata na odwyku. Teraz nie ma nic do roboty i marnuje każdy dzień. Pewnego dnia Lee Gang Doo spotyka Ha Moon Soo, która to tworzy modele architektoniczne. Kobieta także miała kiedyś wypadek, w którym to zginęło jej młodsze rodzeństwo. To, iż przeżyła, wywołało u niej ogromne poczucie winy, z którym nie mogła się uporać. Jednakże teraz żyje gorliwie, jednocześnie tłumiąc wszelkie uczucia. Wszystko zaczyna się zmieniać po spotkaniu Lee Gang Doo’a.

Info

 • Początek emisji:

  16 grudnia 2017 roku

 • Gatunek:

  Akcja, detektywistyczny

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę.

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Drama opowiada historię grupy detektywów, którzy robią nalot na kryjówkę złych facetów po to, aby móc dorwać jeszcze gorszych.

To drugi sezon dramy „Bad Guys”.

Info

 • Początek emisji:

  23 grudnia 2017 roku

 • Gatunek:

  Romans, fantasy, horror, thriller

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Son Oh Gong jest charyzmatycznym biznesmenem, ale oprócz tego także bogiem. Mężczyzna jest szybki i bystry, ale jednocześnie jest też najbardziej psotnym i kłopotliwym bogiem. Szybko puszczają mu nerwy, przez co miał wiele do odpokutowania, jednakże przez swoją dumę nie był w stanie tego uczynić. Dlatego jego moce zostały zapieczętowane, a on sam zesłany na ziemię. Pewnego dnia odkrywa, że jego moce mogą powrócić dzięki pomocy mnicha, którym okazuje się być Jin Sun Mi – prezeska agencji nieruchomości, która potrafi odpędzić pecha. Dzięki temu kobieta sprzedaje nawiedzone domy, opuszczone, a nawet byłe domy pogrzebowe. Jest w stanie sprzedać każdy dom ze złą energią i dobrze na tym zarobić. Pewnego dnia poznaje Son Oh Gonga i Woo Hwi Chula, który to jest prezesem agencji rozrywkowej. Mężczyzna uchodzi za dżentelmena, ale tak naprawdę jest królem demonów i nie po drodze mu z Son Oh Gongiem.

Reinterpretacja chińskiej powieści pt. „Journey to the West”. 

To wszystko. Jak widać, mamy mnóstwo fantasy, a i jakby dramatów trochę więcej. Co z tego wszystkiego wyniknie? To się okaże po zakończeniu emisji tych dram. Dopiero wtedy będziemy mogli ocenić, czy były udane, czy też nie. Na ten moment jestem ciekawa, co sądzicie o nich przed emisją. Macie już jakiegoś wyczekiwanego faworyta? A może jakoś niespecjalnie podobają wam się te dramy? Zmienilibyście gdzieś aktorów bądź historię? Czekam na wasze opinie.

Sonda

Zauważyłam, że po moim apelu przestaliście głosować na więcej niż dwa tytuły, co bardzo mnie cieszy i dziękuję wam za to. Dzięki temu wyniki stały się bardziej sprawiedliwe, a samo głosowanie nabrało sensu.

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie dwie dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście, jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram listopadowych najbardziej was zaciekawiła. W przypadku tej sondy muszę wyeliminować z głosowania „I’m Not a Robot”, gdyż emisja tej dramy została przesunięta na grudzień. W listopadowej sondzie zagłosowało 554 osoby, a to jedynie 40 mniej niż w poprzednim miesiącu.

Miejsce pierwszeMeloholic329 głosów – 59.39%
Miejsce drugieWise Prison Life145 głosów – 26.17%
Miejsce trzecieUntouchable125 głosów – 22.56%

[reactions style=2]

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

34 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. chewydum says:

  Na Bad Guys czekam odkąd wyszła informacja o drugim sezonie i mam nadzieję, że będzie równie dobry jak pierwszy. Poza tym na mojej liście „must watch” od razu pojawiła się Hwayungi, cieszę się niezmiernie, że nie musiałam długo czekać na coś z Lee Seung Gim po jego powrocie z wojska. 😀 Zainteresowało mnie również The Most Beautiful Goodbye, myślę że to będzie dobra pozycja do obejrzenia z mamą, szukałam czegoś podobnego. I nie ukrywam, nie jestem fanką romansów, dlatego nie wspominam o reszcie dram, aczkolwiek w wolnej chwili możliwe, że po któryś sięgnę, bo w końcu czasem trzeba odpocząć i obejrzeć coś lekkiego. :v

 2. cymric
  cymric says:

  Wybrałam Hwayugi / głównie z powodu obsady , mam nadzieję, że nie wyjdzie drugi Habaek / i Jugglers / widziałam 1 odcinek i jest dobrze 🙂 /. Interesująco zapowiada się też The Most Beautiful… i Bad Guys 🙂 Jestem też po 2 odc Black Knight i niestety flaki z olejem , nie równoważy tego nawet urok Kim Rae Wona, smuteczek tak czekałam na coś fajnego z nim po Doctors. 🙁

 3. Katherine
  Katherine says:

  Miesiąc bez telefonu i 2 tygodnie bez komputera potęgują moją radość przy czytaniu tego posta, bo w końcu mam na czym XD Czekam najbardziej na „Hwayugi”, bo Hong Gi gra tam jedną z postaci, ale i tematyka mi pasuje 🙂 Aczkolwiek „Jugglers” też zapowiada się interesujaco 😀 Dziękuję za napisanie posta 😉
  P.S. Świąteczny napis na górze strony wygląda epicko ❤

 4. roazale
  roazale says:

  Myślę, że 'I am not robot’ to dobra drama na poprawę humoru 🙂 Spośród tych dram jednak najbardziej zaciekawiła mnie Hwayugi, ale boję się, że moje oczekiwania co do niej są zbyt duże. Black Knight: The Man Who Guards Me – sądzę, że połączenie fantasy z romansem i wątkami historycznymi może być ciekawe.The Most Beautiful Goodbye opis ciekawy, do obejrzenia tej dramy będę potrzebować duuuużo chusteczek inaczej mogę utonąć we własnym potoku łez! Do Jugglers nie jestem w pełni przekonana, ale swoje zdanie mogę napisać dopiero po jej obejrzeniu. Nie chcę jej skreślać, skoro tak dużo osób ją wybrało. Just Between Lovers – obejrzałam pierwszy odcinek i czuję, że może mi się spodobać, chociaż nie przepadam za melodramatami. Nie oglądałam pierwszego sezonu Bad Guys: City of Evil, a tu zahaczam o drugi. Na prawdę ciężko jest mi się zabrać za dramę, która jest już na etapie drugiego sezonu. Może kiedyś zabiorę się za nią! Tak dużo dram do obejrzenia, a tak mało czasu 🙁

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz