Azjatycki miszmasz – Japońskie romanse.

Witajcie! Dzisiaj przybywam do was z gatunkiem, który podbił serca wielu osób – romansem. No bo kto, od czasu do czasu, nie lubi obejrzeć sobie dobrego romansu? Ja przyznaję, że chętnie sięgam po ten gatunek. Nie wiem, jak wyglądało to u was, ale moja przygoda z dramami rozpoczęła się od dram koreańskich. Na początku nie wyobrażałam sobie, abym mogła obejrzeć seriale z innego kraju, jednak z czasem postanowiłam spróbować produkcji z innego kraju. Tak oto padło na Japonię. Szczerze przyznam, że ciężko było mi się przyzwyczaić do języka, a jeszcze ciężej do charakteru tych dram. Nie wiem, czy się zgodzicie, ale japońskie produkcje są pod względem klimatu zupełnie inne od koreańskich. Jedni je za to kochają, inni omijają. Jak jest z wami?
Idąc tropem zagranicznych stron, przygotowałam dla was japońskie dramowe romanse, które były niedawno emitowane i podbiły serca zagranicznej widowni.

GOOD MORNING CALL

Początek emisji: 12.02.2016 r.
Gatunek: romans, szkolny, młodzieżowy, ekranizacja mangi
Liczba odcinków: 17
Nadawca: Fuji TV

Opis:
Rodzice Yoshikawy Nao wyjeżdżają na wieś, aby zająć się odziedziczoną farmą. Dziewczyna pozostaje sama w mieście i pewnego dnia wprowadza się do nowego mieszkania. Okazuje się jednak, że to samo miejsce wynajmuje także Uehara Hisashi – przystojny i popularny chłopak, uczęszczający do tej samej szkoły, co Yoshikawa. Gdy tylko obydwoje dowiadują się o zaistniałej sytuacji, udają się do agencji nieruchomości. Niestety, okazuje się, że została ona zamknięta, a najemca każe płacić im wyższy czynsz. Obydwoje nie mają pieniędzy ani domu, do którego mogą wrócić, dlatego też decydują się zamieszkać razem w tajemnicy przed wszystkimi. Co z tego wyniknie?
Drama jest ekranizacją mangi Yue Takasuki pt. “Good Morning Call”.

FROM FIVE TO NINE

Początek emisji: 12.10.2015 r.
Gatunek: romans, komedia, ekranizacja mangi
Liczba odcinków: 10
Nadawca: Fuji TV

Opis:
Sakuraba Junko jest 29-letnią nauczycielką języka angielskiego, która nie miała chłopaka. Kobieta marzy o pracy w Nowym Jorku. Pewnego dnia, w najgorszym momencie swojego życia, spotyka przystojnego mnicha. Niestety, ich pierwsze spotkanie nie należy do tych miłych. To dlatego, że podczas pogrzebu w świątyni Junko doświadcza skurczu nóg i niechcący wysypuje na modlącego się mnicha zawartość kadzidła. Zażenowana tym zdarzeniem kobieta ma nadzieję, że już więcej nie spotka tego mnicha. Pewnego dnia zostaje podstępem wysłana przez rodzinę na randkę w ciemno. Ku jej zdziwieniu okazuje się, że jej partnerem na tym spotkaniu jest właśnie ten mnich – Hoshikawa Takane.
Drama jest ekranizacją mangi Aihara Miki pt. “5-ji kara 9-ji”.

A GIRL AND THREE SWEETHEARTS

Początek emisji: 11.07.2016 r.
Gatunek: romans, kulinarny, komedia
Liczba odcinków: 10
Nadawca: Fuji TV

Opis:
Misaki Sakurai od dawna z nikim się nie umawiała. Dziewczyna skupia się na swojej pracy cukiernika i nawet myśli o otworzeniu własnej cukierni. Wszystko by szło dobrze, gdyby nie to, że pewnego dnia zostaje zwolniona z pracy. Wtedy spotyka swoją pierwszą miłość z czasu liceum – Chiakiego Shigesakiego. Misaki Sakurai zaczyna pracować w restauracji chłopaka i wprowadza się do niego. Gdy jednak przychodzi do jego domu, okazuje się, że mieszkają z nim jego dwaj bracia – Toma i Kanata. Troje rodzeństwa nie tylko mieszka razem, ale i prowadzi wspólnie restaurację. Kanata jest utalentowanym szefem kuchni, a Toma pracuje tam jako kelner. Misaki będzie musiała spędzić lato z trzema braćmi.

HAPIMARI: HAPPY MARRIAGE?!

Początek emisji: 22.06.2016 r.
Gatunek: romans, ekranizacja mangi
Liczba odcinków: 12
Nadawca: Amazon Prime

Opis:
Takanashi Chiwa jest pracownicą biurową, która ma długi, więc dorabia sobie w klubie. Pewnego dnia kobieta wdaje się w kłótnię z bogatym i przystojnym klientem, przez co zostaje zwolniona. Następnego dnia przygnębiona Chiwa zostaje wezwana przez szefa i spotyka Mamiyę Hokuto. Ni stąd ni zowąd mężczyzna oferuje jej zawarcie kontraktu małżeńskiego. Kobieta jest przeciwna temu pomysłowi, jednak w zaistniałej sytuacji i z wierzycielami na karku, godzi się na propozycję Hokuto’a. Czy ta dwójka ma szansę przetrwać wszystkie przeciwności i zostać prawdziwą parą?
Drama jest ekranizacją mangi Maki Enjōji pt. “Happy Marriage!?”.

LOVE THAT MAKES YOU CRY

Początek emisji: 18.01.2016 r.
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 10
Nadawca: Fuji TV

Opis:
Po śmierci matki, Sugihara Oto jest wychowywana przez rodzinę adopcyjną w Hokkaido. Mimo iż zrezygnowała z marzeń, żyje szczęśliwie i odważnie. Jednakże dziewczyna jest zaniepokojona tym, że jej adopcyjni rodzice, chcąc uratować rodzinę przed ubóstwem, próbują zmusić ją do małżeństwa z bogatym, 20 lat starszym mężczyzną. Soda Ren stracił rodziców, gdy był mniejszy i od tamtego czasu był wychowywany przez swojego dziadka w Fukushimie. Pewnego dnia jego dziadek zostaje oszukany, więc chłopak przeprowadza się do Tokio, aby zarobić i odzyskać farmę. Tak się składa, że Oto także przyjeżdża do tego miasta. To historia sześciu młodych ludzi z obszarów wiejskich, którzy przyjeżdżają do Tokio, gdzie znajdują miłość i dorastają.

LOVE SONG

Początek emisji: 11.04.2016 r.
Gatunek: romans, muzyczny
Liczba odcinków: 10
Nadawca: Fuji TV

Opis:
Kohei Kamishiro był kiedyś muzykiem. Tylko jedna z jego piosenek stała się hitem, przez co kontrakt z firmą nagraniową został unieważniony. Po tym wydarzeniu, Kohei zdecydował, że już nigdy nie zajmie się tworzeniem muzyki. 20 lat później mężczyzna nadal trzyma się z dala od muzyki, ale jego pasja do niej wcale nie zmalała. Kohei wiedzie nudne życie, a w oparciu o życiowe przeżycia, nie wiąże się na stałe z żadną kobietą. Jednak pewnego dnia spotyka Sakurę Sano, której życie utrudnia jąkanie się. Dziewczyna bardzo chce to przezwyciężyć, ale nie wie, jak. Wkrótce okazuje się, że Sakura potrafi śpiewać i nie ma wówczas problemów z jąkaniem.

PLEASE, LOVE THE USELESS ME

Początek emisji: 12.01.2016 r.
Gatunek: romans, ekranizacja mangi
Liczba odcinków: 10
Nadawca: TBS

Opis:
30-letnia Michio szuka pracy po tym, jak została zwolniona z powodu bankructwa jej poprzedniego pracodawcy. Jednak okazuje się, że to nie takie łatwe. Kobieta wspiera finansowo swojego młodszego chłopaka, przez co jej oszczędności prawie się kończą. Właśnie wtedy Michio spotyka swojego strasznego byłego szefa, który prowadzi teraz odziedziczoną po babci herbaciarnię. Kobieta postanawia pracować tam na pół etatu, co niestety przysparza jej wielu problemów. Wtedy z pomocą przychodzi jej Ayumu i pokazuje się kobiecie od tej strony, od której go nie znała.
Drama jest ekranizacją mangi Ayi Nakahary pt. “Dame na Watashi ni Koishite Kudasai”.

EVERYONE’S GETTING MARRIED

Początek emisji: 23.01.2017 r.
Gatunek: romans, komedia, ekranizacja mangi
Liczba odcinków: 9
Nadawca: Fuji TV

Opis:
Takanashi Asuka jest kobietą sukcesu, jednakże ma staromodne marzenie. Chce wyjść za mąż, zrezygnować z pracy i zajmować się domem. Pewnego dnia niespodziewanie zrywa z nią chłopak, z którym była w związku przez bardzo długi czas. Niedługo potem Asuka spotyka Nanamiego Ryu – popularnego prezentera telewizyjnego. Po początkowych trudnościach znajdują w końcu wspólny język, ale pojawia się kolejna przeszkoda. Nanami Ryu kategorycznie nie chce się żenić. Mężczyzna uważa, że ślub odbiera wolność i zupełnie nie wierzy w małżeństwo. Mimo iż po pewnym czasie zaczynają się umawiać, to ich przekonania się nie zmieniają. Czy ich miłość przetrwa?
Drama jest ekranizacją mangi Izumi Miyazono pt. “Totsuzen Desu ga, Ashita Kekkon Shimasu”.

To, że dotarłam do tylu popularnych japońskich romansów, świadczy o tym, że są one lubiane. Może warto jest dać im szansę? Co wy sądzicie o japońskich romansach? Macie jakieś swoje ulubione tytuły, które możecie polecić? A może wręcz nie znosicie ich i ani myślicie oglądać? Podzielcie się w komentarzach swoją opinią na ten temat.

W tym wypadku też przygotowałam dla was sondę, zapraszam do głosowania.
Sonda tutaj.

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z kwietniowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej.

Kwietniową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
MY SECRET ROMANCE

Tymczasem zapraszamy do oglądania jednej z kwietniowych dram, dostępnych już na DramaQueen.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
gosia300
4 lat temu

SZUKAM tego filmu – “Love that makes you cry”. – Chciałabym go zobaczyć.
Występują:
– Arimura Kazumi
– Kora Kengo
Czy film jest w ogóle na stronie?
Dziękuję za pomoc 🙂

gosia300
4 lat temu

Robiłam tak, ale widzę, że jej chyba nie ma. A pytam się, bo mam problemy ze wzrokiem i może ją przeoczyłam. Zdarzało mi się już tak 🙁
Po wpisie na lupę jest tylko ta stronka.
Dziękuję za pomoc. Jeszcze raz przejrzę.
Dzięki 🙂

gosia300
4 lat temu

Szkoda. Dziękuję 🙂