Święta i po świętach. Nie wiem jak wy, ale ja ich zupełnie nie odczułam. Ponadto pogoda była naprawdę kiepska, co mnie, osobie ciepłolubnej, zdecydowanie się nie podobało. A skoro mowa o rzeczach, które mi się nie podobają, to muszę wspomnieć o oszustach, którzy głosują w sondzie. Wasze sposoby na oszukiwanie mnie zadziwiają, ale to na nic, bo głosy są usuwane. Więcej o tym napisałam na dole posta, przy sondzie, więc zapoznajcie się z tym, żeby potem nie było zdziwienia, gdy nie będziecie mogli oddać głosu. Zostawmy rzeczy nieprzyjemne i przejdźmy do przyjemnych. Cieszę się bardzo, że spodobała wam się forma “Pierwsze wrażenie” i dziękuję za miłe słowa pod postem urodzinowym miszmaszu. A co do dram, to moim zdaniem ten rok zaczął się jakoś dziwnie. Po pierwsze, w styczniu i lutym było mało dram, w marcu dużo, ale część wydawała się niezbyt ciekawa, a ostatecznie co? Okazuje się, że dramy, które nie zdobywały wielu głosów w sondach, są takimi ukrytymi perełkami, które ludzie bardzo chwalą. Mowa tu np. o “Mother”, “Return”, “Misty”, “My Mister” – ta drama miała podobno świetny początek, “My Husband Oh Jak Doo”, które też jest chwalone. To chyba pokazuje, że warto zwrócić uwagę na historię, zwiastuny, a nie kierować się głównie tym, że coś jest komedią romantyczną. Ja też na początku, gdy oglądałam dramy, widziałam tylko komedie romantyczne, ale po jakimś czasie postanowiłam spróbować czegoś innego i było warto. Gdy wybierze się dramę z dobrą historią i akcją, ona naprawdę wciąga. Wtedy człowiek nie zauważa, że tego romansu jest niewiele bądź w ogóle. Na DramaQueen dało się zauważyć, że nawet jeśli jakaś komedia romantyczna jest kiepska, to i tak ma wyższą ocenę, jest popularniejsza i bardziej chwalona niż kawał dobrego kryminału. Idealnym przykładem jest “Wise Prison Life“, które na Mydramalist jest najwyżej ocenianą dramą i ma ocenę 9,2. Z kolei u nas ma ocenę zaledwie 4,3, przy czym “Cinderella and Four Knights” ma 4,4, a to taka zwykła głupotka. Chyba żadna cięższa drama nie ma u nas oceny wyższej niż 4,5. Dlaczego o tym piszę? Jak wiecie, sama oceniam dramy w ramach miszmaszu i zależy mi, aby oceny dram na DramaQueen były wiarygodne. Jeśli nie lubicie gatunku, aktora itd., nie oceniajcie i nie zaniżajcie oceny. Niektórzy sypią jedynkami jeszcze przed emisją dramy w Korei, więc sami przyznacie, że to już jakiś hejt. Proszę, zastanówcie się nad tym i stwórzmy wiarygodny ranking ocen dram i filmów. Skoro już się wygadałam, to przejdźmy do dram kwietniowych, których znów nie jest zbyt wiele.

Miracle That We Met

Info

 • Początek emisji:

  2 kwietnia 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna, fantasy

 • Liczba odcinków:

  Brak danych

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Mężczyzna ginie w wypadku samochodowym, ale jego duch budzi się w ciele zupełnie obcego mu mężczyzny – Song Hyun Cheola. W następstwie tych wydarzeń bohater staje się głową dwóch rodzin i jest dręczony przez swoje dwie żony. Jak wybrnie z tej sytuacji?

Info

 • Początek emisji:

  25 kwietnia 2018 roku

 • Gatunek:

  Prawniczy

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a  każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Choi Kyung Seo jest legendarnym prawnikiem pracującym w najlepszej kancelarii prawnej w Korei Południowej. Mężczyzna jest charyzmatyczny i przystojny. Pewnego dnia zatrudnia w swojej kancelarii prawnej Go Yeon Woo’a, który to jest początkującym prawnikiem posiadającym doskonałą pamięć.

Drama jest remakiem amerykańskiego serialu pt. “Suits”. 

Info

 • Początek emisji:

  28 kwietnia 2018 roku

 • Gatunek:

  Thriller, tajemnice, romans, dramat

 • Liczba odcinków:

  Dwanaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Historia czterech trzydziestokilkuletnich kobiet – Jan Se Yeon, Do Hwa Young, Han Jung Won i Kim Eun Soo, które to pewnego dnia zostają uwikłane w serię tajemniczych morderstw. Jak poradzą sobie w tej sytuacji?

Drama jest remakiem brytyjskiego serialu pt. “Mistresses”.

Zdziwieni? Ja też. Sprawdzałam dość dokładnie i wychodzi na to, że w kwietniu rozpocznie się emisja tylko tych trzech dram. To chyba najuboższy post z cyklu miszmaszu, który miałam okazję pisać. No cóż, bywa i tak. Tutaj mamy trzy dramy, z czego dwie to remaki amerykańskich seriali. Swoją drogą ostatnio Koreańczycy tworzą remaki na potęgę, ale to już temat na inny post.

Sonda

Widzę, że wiele osób nie wie, co to uczciwość i myśli, że mnie wykiwa, głosując w nieregulaminowy sposób. Szczególnie mowa o osobie, która jakimś cudem głosowała milion razy na “Great Seducer” i “A Poem a Day”. Podziwiam Twoje samozaparcie, bo mnie by się nie chciało, ale muszę Cię rozczarować, bo wszystkie Twoje oszukańcze głosy poszły w kosz.  To samo tyczy się wszystkich osób, które próbowały oszukać. Jeśli będziecie nadal tak robić, zablokuję wam możliwość głosowania na wieczność. Naprawdę nie potraficie pobawić się uczciwie? Świat się zawali, gdy wasza drama nie wygra? Proszę was, dajcie spokój. I tak nic tym nie zyskacie, a stracicie, bo ja nie pozwolę, aby głosy niezgodne z regulaminem zostały policzone.

Zagłosujcie w sondzie i wyjątkowo wybierzcie jedną dramę, która w tym miesiącu najbardziej was zainteresowała. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram marcowych najbardziej was zaciekawiła. W przypadku tej sondy długo nie było lidera, walka była wyrównana i dramy ciągle zmieniały miejsca. Ogólnie w tej sondzie oddano 514 głosów, co oznacza, że zagłosowało w niej 53 osoby więcej niż w poprzedniej.

Miejsce pierwszeGreat Seducer180 głosów – 35,09%
Miejsce drugieEvergreen168 głosów – 32,75%
Miejsce trzeciePretty Noona Who Buys Me Food151 głosów – 29.43%

Na DramaQueen możecie obejrzeć dramę z drugiego miejsca, czyli Evergreen“, dramę z czwartego miejsca, czyliGrand Prince“, dramę z piątego miejsca, czyliSwitch: Change the World“, a także dramę z dziewiątego miejsca, czyli “My Mister”.

8
like
59
love
0
haha
2
wow
1
sad
0
angry

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

34 Komentarze
« Older Comments
 1. 2kaczuszka2 says:

  O w szoku jestem tylko 3 Dramy 🙂
  Dziękuję za następny post i głos oddałam na Miracle That We Met 🙂
  Pozdrawiam Całą Ekipę Drama Queen 😀

 2. Badacz
  Badacz says:

  Wiem, ze późno piszę, ale jakoś wcześniej okoliczności nie sprzyjały przeczytaniu azjatyckiego miszmaszu z kwietniowymi dramami. Co do dram to oceniam po obejrzeniu. Uwielbiam te dramy kryminalne, bądź takie co człowiek musi się na główkować, żeby dowiedzieć co się stało(choć i tak mu nie wychodzi domyślanie się). Co zresztą widać w głosowaniach, bo głosuje głównie na kryminalne, bądź z nutką tajemnicy, albo na tytuł który naprawdę mnie zaintryguje. Co do głosowania to nie wiedziałam, że można więcej niż raz. Mnie by się nie chciało tracić czasu na takie rzeczy.
  Pozdrawiam i dziękuję za napisanie tego miszmaszu. 😀

 3. Sezamek
  Sezamek says:

  hmm… faktycznie jakoś tak bidnie w tym miesiącu… 🙁
  Jeśli chodzi o moje zainteresowanie tymi trzema dramami…. hmm. średnio… remaki zostały zdyskwalifikowane na samym początku… z dwóch powodów:
  1) Kochanki widziałam całe a garniturki oglądam nadal
  2) Po próbie przebrnięcia przez criminal minds w wersji koreańskiej nie dam sie już namówić na oglądanie ich remaków
  A co do trzeciej (a w sumie drugiej) dramy jestem zniechęcona przez to, że temat jest już tak przeleciany z każdej strony, że może ona co nawyżej powielić schematy, ale nie wnieść niczego nowego…
  Słabiutko… Mam nadzieję, że przyszły miesiąc będzie owocniejszy 🙂

« Older Comments

Dodaj komentarz