Azjatycki miszmasz – Kwietniowe dramy koreańskie.

Czas sprawdzić, co tam w Korei piszczy. W kwietniu odbędzie się emisja kilku nowych dram koreańskich. Chciałabym przedstawić wam, co twórcy przygotowali. Czeka na nas garść romansu doprawiona szczyptą fantasy i okraszona tajemnicą. Tak chyba najlepiej można podsumować produkcje, które zostaną wyemitowane w Korei w kwietniu. Nie wiem, jak wy, ale ja mam już swoich faworytów, na których czekam z niecierpliwością.

QUEEN OF MYSTERY

Początek emisji: 05.04.2017 r.
Gatunek: akcja, komedia, tajemnica, romans
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS2

Opis:
Yoo Seol Ok lubi czytać tajemnicze powieści, a w przeszłości chciała zostać detektywem. Jednakże po ślubie zrezygnowała ze swojego marzenia. Obecnie jest żoną prokuratora. Pewnego dnia kobieta spotyka Ha Wan Seunga. Mężczyzna jest żarliwym detektywem, który jest bardzo oddany swojej pracy. Ta dwójka decyduje się połączyć siły i razem rozwiązywać sprawy.

CHICAGO TYPEWRITER

Początek emisji: 07.04.2017 r.
Gatunek: fantasy, romans, tajemnica
Liczba odcinków: 16
Nadawca: tvN Asia

Opis:
Co trzeba zrobić, aby utrzymać status autora bestsellerów? Han Se Joo był pisarzem w poprzednim życiu, w latach trzydziestych podczas japońskiej okupacji Korei. Mężczyzna został zreinkarnowany i w obecnych czasach jest sławnym autorem bestsellerów. Jednakże Se Joo jest przygnębiony przez co doświadcza blokady twórczej i nie może dokończyć swojej kolejnej książki. Yoo Jin Oh jest utalentowanym pisarzem widmo, który może pomóc Han Se Joo w napisaniu książki. Jednak ten tajemniczy mężczyzna ma pewien warunek, którego autor bestsellerów może nie być w stanie spełnić. Na domiar złego Se Joo spotyka na swojej drodze miłośniczkę książek Jeon Seol, która to jest jego antyfanką. Czy pomimo trudności Se Joo napisze kolejny bestseller? A może odnajdzie coś jeszcze?

MY SECRET ROMANCE

Początek emisji: 17.04.2017 r.
Gatunek: komedia, romans, komedia romantyczna
Liczba odcinków: 12
Nadawca: OCN

Opis:
Cha Jin Wook jest synem bogatej rodziny, który prowadzi dużą firmę. Mężczyzna nie angażuje się w długotrwałe związki. Pewnego dnia. w kurorcie na wyspie Jeju, spotyka piękną Lee Yoo Mi, która to nigdy nie miała chłopaka. Para spędza ze sobą noc. Mężczyzna zakochuje się w niej, a dziewczyna odchodzi bez uprzedzenia. Po tym zdarzeniu Cha Jin Wook nie jest już taki jak wcześniej, zmienia się. Wydawać by się mogło, że ta dwójka już więcej się nie spotka, ale los lubi płatać figle. Oboje spotykają się trzy lata później, gdy firma Cha Jin Wooka zatrudnia Lee Yoo Mi jako dietetyczkę. Oboje udają, że się nie znają, jednakże niektóre sekrety ciężko jest zachować w tajemnicy.

MAN TO MAN 

Początek emisji: 21.04.2017 r.
Gatunek: akcja, romans, thriller
Liczba odcinków: 16
Nadawca: jTBC

Opis:
Wieloletni gwiazdor, Yeo Woon Gwang, nagle potrzebuje ochroniarza. Zatrudnia na tym stanowisku Kim Seol Woo’a – mężczyznę wytrenowanego do zadań specjalnych. Kim Seol Woo jest tajemniczym człowiekiem o wielu talentach. Jak pójdzie mu współpraca z gwiazdorem?

To byłoby na tyle. Jak widać, dram jest niewiele, ale może będą prezentować wysoki poziom, więc więcej nowości nie będzie nam potrzebnych. Kto wie? Tak czy inaczej, rzeczywistość zweryfikuje nasze przypuszczenia. Na którą z tych dram czekacie? Która was zainteresowała?
Zapraszam do udziału w sondzie i czekam na wasze opinie w komentarzach.
Sonda tutaj.

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z chińskich dram historycznych obejrzelibyście najchętniej. Okazało się, że na DQ jest wielu fanów tego gatunku i uzbierało się dużo głosów, za które dziękuję.

Chińską dramą historyczną, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
GENERAL AND I

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
4 lat temu

MY SECRET ROMANCE i MAN TO MAN mnie ciekawią 🙂

kotek12425
kotek12425
4 lat temu

My Secret romance

Mulan
4 lat temu

My secret romance chyba będzie prześmieszna. Widziałam na YT 2 odcinki i mi się bardzo spodobała 🙂

NaWii
4 lat temu

My secret romance! Zdecydowanie na nia czekam ^-^

Kookie.ms
4 lat temu

Czekam na MY SECRET LOVE ^^

kurpiosek
kurpiosek
4 lat temu

Czy będziecie tłumaczyć drame My Secret Romance ?

4 lat temu

, na forum możesz sprawdzić nasze plany tłumaczeniowe. Ten news informuje tylko o nowościach dramowych.