Azjatycki miszmasz – Lipcowe dramy koreańskie.

Zapewne wielu dramomaniaków rozpoczęło już wakacje i może rozkoszować się dramowymi seansami. Jeżeli chcieliście w wakacje nadrobić dramy, których nie mogliście obejrzeć wcześniej, to może wam się to nie udać, gdyż lipiec kusi ciekawymi dramami. Muszę przyznać, że tematyka lipcowych dram jest bardzo odmienna i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dlatego przygotujcie sobie coś chłodnego do picia, wyciągnijcie leżaki, rozłóżcie je przed komputerem i rozpocznijcie dramowy seans. A jeśli ktoś jeszcze nie może, bo wakacje się dla niego nie rozpoczęły, to niech się nie przejmuje, bo dramy na pewno będą na niego czekać. A z biegiem czasu wyjdzie więcej dram, wybór się powiększy i będziecie mogli sobie przebierać w tytułach. Mam nadzieję, że zarówno ci, którzy mają już wakacje, jak i ci, którzy jeszcze na nie czekają, przebiorą w poniższych tytułach i znajdą dla siebie ciekawy tytuł, który z chęcią obejrzą w wakacje.
Taka mała informacja. Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich opisów dram poza DramaQueen, więc proszę tego nie robić. 

BRIDE OF THE WATER GOD

Początek emisji: 03.07.2017 r.
Gatunek:
 fantasy, komedia, romans, komedia romantyczna, ekranizacja manhwy
Liczba odcinków: 
16
Nadawca: 
tvN Asia

Opis:
Habaek jest młodym, zasiadającym w Niebiosach bogiem wody. Mężczyzna jest narcystyczny i za wszelką cenę pragnie zdobyć niebiański tron dla siebie. Chcąc zdobyć upragnioną moc, Habaek zstępuje na Ziemię i zaczyna szukać magicznego kamienia. Bóg wody wie, że tylko dzięki niemu będzie w stanie posiąść upragnioną moc i ma nadzieję, że w jego poszukiwaniach pomoże mu przeznaczona mu panna młoda i sługa. Jednakże pojawia się problem, jego ziemska panna młoda jest realistką i nie wierzy w istnienie nadprzyrodzonych istot. Jako że So Ah jest psychiatrą posiadającą własną klinikę, uznaje, że  Habaek cierpi na zaburzenia i nie daje wiary jego słowom. Jednakże kobieta nie wie, że jej rodzina jest przeklęta i musi wiecznie służyć bogom. Czy Habaekowi uda się przekonać So Ah i znaleźć kamień? Jak na jego plany wpłynie pojawienie się na Ziemi innych bogów?
Drama jest spin-offem manhwy o tym samym tytule.

KING LOVES

Początek emisji: 17.07.2017 r.
Gatunek:
 historyczny, melodramat, romans
Liczba odcinków: 
40 po 30 minut każdy
Nadawca:
MBC

Opis:
Won jest księciem Goryeo. Mężczyzna jest urodziwy, jednak kieruje nim pragnienie wojowania i podbojów. Książę przyjaźni się z Wang Rinem, który to pochodzi z rodziny królewskiej i jest jego strażnikiem przybocznym. Pewnego dnia przed dwoma młodymi mężczyznami pojawia się piękna Eun San. Dziewczyna jest córką najbogatszego mężczyzny w Goryeo. Z biegiem czasu cała trójka zaczyna się przyjaźnić, jednak sprawy komplikują się, gdy okazuje się, że obaj mężczyźni zakochali się w Eun San. Co wyniknie z tej skomplikowanej relacji?

SCHOOL 2017

Początek emisji: 17.07.2017 r.
Gatunek: 
romans, szkolny, młodzieżowy
Liczba odcinków: 
?
Nadawca:
KBS2

Opis:
Ra Eun Ho jest wesołą uczennicą, której udaje się utrzymać szóste miejsce w rankingu najlepszych uczniów swojego liceum. Dziewczyna posiada niebywały talent do rysowania komiksów i marzy, aby umawiać się na studiach z chłopakiem, w którym się podkochuje. Pewnego dnia, szukając inspiracji do jednego ze swoich komiksów, Ra Eun Ho znajduje się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze, w skutek czego zostaje uznana za młodocianego przestępcę. A to dopiero początek jej problemów. 

REUNITED WORLDS

Początek emisji:
19.07.2017 r.
Gatunek: 
fantasy, romans
Liczba odcinków: 
40 po 30 minut każdy
Nadawca:
SBS

 Opis:
Dwoje ludzi rodzi się w tym samym roku i są przyjaciółmi z dzieciństwa, jednak nagle okazuje się, że kobieta jest o trzynaście lat starsza od mężczyzny. Jak to możliwe? To historia miłości osiemnastoletniego chłopaka i trzydziestojednoletniej kobiety.

STRONGEST DELIVERYMAN

Początek emisji: 28.07.2017 r.
Gatunek:
romans
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
KBS2

Opis:
Zarówno Lee Dana, jak i  Choi Kang Soo nie urodzili się w zamożnych rodzinach i nie mieli niczego podanego na tacy. Mężczyzna pracuje jako dostawca, a zawód ten nie należy do łatwych i jest dość słabo opłacany. Mimo tego Choi Kang Soo nie poddaje się i walczy każdego, dnia aż w końcu udaje mu się odnieść sukces i staje się prezesem firmy produkującej aplikację dostawczą. Czy poza sukcesem Choi Kang Soo odnajdzie coś jeszcze?

MAN WHO DIES TO LIVE

Początek emisji: 31.07.2017 r.
Gatunek: 
rodzinny
Liczba odcinków:
 24 po 35 minut każdy
Nadawca:
MBC

Opis:
Pod koniec lat 70. Jang Dal Goo wyruszył na Bliski Wschód i osiadł w małym królestwie. Mężczyzna odniósł tam sukces, jednakże powraca do Korei, aby odnaleźć swoją córkę. Pewnego dnia Jang Dal Goo pojawia się przed swoją córką Lee Ji Young i zięciem Kang Ho Rimem. Lee Ji Young jest kobietą o dobrej osobowości, której marzeniem jest posiadanie szczęśliwej rodziny i zostanie pisarką. Z kolei jej mąż, Kang Ho Rim, jest przystojnym mężczyzną, który pracuje jako zwykły kontraktowy pracownik. Co do ich życia wniesie wizyta ojca Lee Ji Young?

Tyle dram czeka na nas w lipcu. Macie jakichś swoich faworytów?

Jeśli tak, weźcie udział w sondzie i wypowiedzcie się w komentarzach.
Sonda tutaj.
Możecie zagłosować na dwa tytuły!

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z czerwcowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej. Dwie dramy szły łeb w łeb i ostatecznie przewaga zwycięzcy nad drugim miejscem jest znikoma, ale jest.

Czerwcową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
THE BEST HIT

36
Dodaj komentarz

Please Login to comment
36 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
34 Ilość autorów komentarzy
Nikolettka1610maycia77barbie221Milena99 Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Arynka
Użytkownik
Arynka

@anusia, właśnie dzisiaj wypuszczono first teaser do Criminal Minds. Podano datę emisji 26 lipca 2017r.
Mam nadzieję, że to prawda i faktycznie ta drama ma już zapewnioną emisję – przewidziano 20 odcinków i jestem bardzo podekscytowana 😍
Życzę więc wszystkim wielbicielom talentu i wyglądu Lee Joon Gi miłego oglądania 😜, może nawet kiedyś w przyszłości uda się obejrzeć gdzieś po polsku…

mgb3
Użytkownik
mgb3

zagłosowałam na dwa ostatnie, ale niestety mało ma głosów, więc marne szanse by je zobaczyć. Najwięcej ma zawsze coś co nie jest zgodne z moim gustem 🙂 ale cóż jakoś przeżyje 🙂

yuka
Użytkownik
yuka

bride of the water god

Użytkownik
Anton

bride of the water god

mesia88
Użytkownik
mesia88

BRIDE OF THE WATER GOD i SCHOOL 2017

Użytkownik
kurumiravens

Bride Of The Water God i School 2017! Pierwszy odcinek BOTWG widziałam już z angielskimi napisami i nieźle się zapowiada. Co to School 2017, według mnie nic nie przebije 2015, ale mam nadzieję, że to też będzie świetne.

Ewa_Ki
Użytkownik
Ewa_Ki

Już nie mogę się doczekać- Bride Of The Water God, King Loves i REUNITED WORLDS- w tej kolejności. Pozdrawiam

xHakitoo
Użytkownik
xHakitoo

School 2017 😍

Soon Hyeri
Użytkownik
Soon Hyeri

Bride Of The Water God zapowiada się naprawdę świtanie i jeszcze kocham głównych aktorów <3
King Loves też niczego sobie i CZY TAM GRA YOONA???

Użytkownik
chalbarczyk

REUNITED WORLDS i STRONGEST DELIVERYMAN

Milena99
Użytkownik
Milena99

Nie wiem czy drama została pominięta przez przeoczenie czy też z nieznanego mi powodu, ale nie ma na liście “Falsify”, która wchodzi po My Sassy Girl 24lipca. Oprócz wspomnianej przeze mnie dramy czekam na REUNITED WORLDS i STRONGEST DELIVERYMAN

Milena99
Użytkownik
Milena99

Nie wiem czy drama została pominięta przez przeoczenie czy też z nieznanego mi powodu, ale nie ma na liście “FALSIFY”, która wchodzi po “My Sassy Girl” 24lipca. Oprócz wspomnianej przeze mnie dramy czekam na REUNITED WORLDS i STRONGEST DELIVERYMAN

Użytkownik
sloncemz1

Czekam na King loves 🙂 Dziękuję i pozdrawiam

barbie221
Użytkownik
barbie221

Prócz bride of the… która jest już tłumaczona obejrzałabym REUNITED WORLDS.

maycia77
Użytkownik
maycia77

Myślę, że REUNITED WORLDS będzie jedną z moich ulubionych dram.

Nikolettka1610
Użytkownik
Nikolettka1610

oczekuje z niecierpliwością na School 2017 <3 <3 Liczę na was :*