Azjatycki miszmasz – Lipcowe dramy koreańskie.

Zapewne wielu dramomaniaków rozpoczęło już wakacje i może rozkoszować się dramowymi seansami. Jeżeli chcieliście w wakacje nadrobić dramy, których nie mogliście obejrzeć wcześniej, to może wam się to nie udać, gdyż lipiec kusi ciekawymi dramami. Muszę przyznać, że tematyka lipcowych dram jest bardzo odmienna i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dlatego przygotujcie sobie coś chłodnego do picia, wyciągnijcie leżaki, rozłóżcie je przed komputerem i rozpocznijcie dramowy seans. A jeśli ktoś jeszcze nie może, bo wakacje się dla niego nie rozpoczęły, to niech się nie przejmuje, bo dramy na pewno będą na niego czekać. A z biegiem czasu wyjdzie więcej dram, wybór się powiększy i będziecie mogli sobie przebierać w tytułach. Mam nadzieję, że zarówno ci, którzy mają już wakacje, jak i ci, którzy jeszcze na nie czekają, przebiorą w poniższych tytułach i znajdą dla siebie ciekawy tytuł, który z chęcią obejrzą w wakacje.
Taka mała informacja. Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich opisów dram poza DramaQueen, więc proszę tego nie robić. 

BRIDE OF THE WATER GOD

Początek emisji: 03.07.2017 r.
Gatunek:
 fantasy, komedia, romans, komedia romantyczna, ekranizacja manhwy
Liczba odcinków: 
16
Nadawca: 
tvN Asia

Opis:
Habaek jest młodym, zasiadającym w Niebiosach bogiem wody. Mężczyzna jest narcystyczny i za wszelką cenę pragnie zdobyć niebiański tron dla siebie. Chcąc zdobyć upragnioną moc, Habaek zstępuje na Ziemię i zaczyna szukać magicznego kamienia. Bóg wody wie, że tylko dzięki niemu będzie w stanie posiąść upragnioną moc i ma nadzieję, że w jego poszukiwaniach pomoże mu przeznaczona mu panna młoda i sługa. Jednakże pojawia się problem, jego ziemska panna młoda jest realistką i nie wierzy w istnienie nadprzyrodzonych istot. Jako że So Ah jest psychiatrą posiadającą własną klinikę, uznaje, że  Habaek cierpi na zaburzenia i nie daje wiary jego słowom. Jednakże kobieta nie wie, że jej rodzina jest przeklęta i musi wiecznie służyć bogom. Czy Habaekowi uda się przekonać So Ah i znaleźć kamień? Jak na jego plany wpłynie pojawienie się na Ziemi innych bogów?
Drama jest spin-offem manhwy o tym samym tytule.

KING LOVES

Początek emisji: 17.07.2017 r.
Gatunek:
 historyczny, melodramat, romans
Liczba odcinków: 
40 po 30 minut każdy
Nadawca:
MBC

Opis:
Won jest księciem Goryeo. Mężczyzna jest urodziwy, jednak kieruje nim pragnienie wojowania i podbojów. Książę przyjaźni się z Wang Rinem, który to pochodzi z rodziny królewskiej i jest jego strażnikiem przybocznym. Pewnego dnia przed dwoma młodymi mężczyznami pojawia się piękna Eun San. Dziewczyna jest córką najbogatszego mężczyzny w Goryeo. Z biegiem czasu cała trójka zaczyna się przyjaźnić, jednak sprawy komplikują się, gdy okazuje się, że obaj mężczyźni zakochali się w Eun San. Co wyniknie z tej skomplikowanej relacji?

SCHOOL 2017

Początek emisji: 17.07.2017 r.
Gatunek: 
romans, szkolny, młodzieżowy
Liczba odcinków: 
?
Nadawca:
KBS2

Opis:
Ra Eun Ho jest wesołą uczennicą, której udaje się utrzymać szóste miejsce w rankingu najlepszych uczniów swojego liceum. Dziewczyna posiada niebywały talent do rysowania komiksów i marzy, aby umawiać się na studiach z chłopakiem, w którym się podkochuje. Pewnego dnia, szukając inspiracji do jednego ze swoich komiksów, Ra Eun Ho znajduje się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze, w skutek czego zostaje uznana za młodocianego przestępcę. A to dopiero początek jej problemów. 

REUNITED WORLDS

Początek emisji:
19.07.2017 r.
Gatunek: 
fantasy, romans
Liczba odcinków: 
40 po 30 minut każdy
Nadawca:
SBS

 Opis:
Dwoje ludzi rodzi się w tym samym roku i są przyjaciółmi z dzieciństwa, jednak nagle okazuje się, że kobieta jest o trzynaście lat starsza od mężczyzny. Jak to możliwe? To historia miłości osiemnastoletniego chłopaka i trzydziestojednoletniej kobiety.

STRONGEST DELIVERYMAN

Początek emisji: 28.07.2017 r.
Gatunek:
romans
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
KBS2

Opis:
Zarówno Lee Dana, jak i  Choi Kang Soo nie urodzili się w zamożnych rodzinach i nie mieli niczego podanego na tacy. Mężczyzna pracuje jako dostawca, a zawód ten nie należy do łatwych i jest dość słabo opłacany. Mimo tego Choi Kang Soo nie poddaje się i walczy każdego, dnia aż w końcu udaje mu się odnieść sukces i staje się prezesem firmy produkującej aplikację dostawczą. Czy poza sukcesem Choi Kang Soo odnajdzie coś jeszcze?

MAN WHO DIES TO LIVE

Początek emisji: 31.07.2017 r.
Gatunek: 
rodzinny
Liczba odcinków:
 24 po 35 minut każdy
Nadawca:
MBC

Opis:
Pod koniec lat 70. Jang Dal Goo wyruszył na Bliski Wschód i osiadł w małym królestwie. Mężczyzna odniósł tam sukces, jednakże powraca do Korei, aby odnaleźć swoją córkę. Pewnego dnia Jang Dal Goo pojawia się przed swoją córką Lee Ji Young i zięciem Kang Ho Rimem. Lee Ji Young jest kobietą o dobrej osobowości, której marzeniem jest posiadanie szczęśliwej rodziny i zostanie pisarką. Z kolei jej mąż, Kang Ho Rim, jest przystojnym mężczyzną, który pracuje jako zwykły kontraktowy pracownik. Co do ich życia wniesie wizyta ojca Lee Ji Young?

Tyle dram czeka na nas w lipcu. Macie jakichś swoich faworytów?

Jeśli tak, weźcie udział w sondzie i wypowiedzcie się w komentarzach.
Sonda tutaj.
Możecie zagłosować na dwa tytuły!

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z czerwcowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej. Dwie dramy szły łeb w łeb i ostatecznie przewaga zwycięzcy nad drugim miejscem jest znikoma, ale jest.

Czerwcową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
THE BEST HIT

36 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. arynka says:

  @anusia, właśnie dzisiaj wypuszczono first teaser do Criminal Minds. Podano datę emisji 26 lipca 2017r.
  Mam nadzieję, że to prawda i faktycznie ta drama ma już zapewnioną emisję – przewidziano 20 odcinków i jestem bardzo podekscytowana 😍
  Życzę więc wszystkim wielbicielom talentu i wyglądu Lee Joon Gi miłego oglądania 😜, może nawet kiedyś w przyszłości uda się obejrzeć gdzieś po polsku…

 2. kurumiravens says:

  Bride Of The Water God i School 2017! Pierwszy odcinek BOTWG widziałam już z angielskimi napisami i nieźle się zapowiada. Co to School 2017, według mnie nic nie przebije 2015, ale mam nadzieję, że to też będzie świetne.

 3. Milena99
  Milena99 says:

  Nie wiem czy drama została pominięta przez przeoczenie czy też z nieznanego mi powodu, ale nie ma na liście „Falsify”, która wchodzi po My Sassy Girl 24lipca. Oprócz wspomnianej przeze mnie dramy czekam na REUNITED WORLDS i STRONGEST DELIVERYMAN

 4. Milena99
  Milena99 says:

  Nie wiem czy drama została pominięta przez przeoczenie czy też z nieznanego mi powodu, ale nie ma na liście „FALSIFY”, która wchodzi po „My Sassy Girl” 24lipca. Oprócz wspomnianej przeze mnie dramy czekam na REUNITED WORLDS i STRONGEST DELIVERYMAN

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz