Jak minął wam październik? Ja muszę przyznać, że mi pod znakiem zabiegania. Wyszło tyle ciekawych dram, a ja tak na dobrą sprawę oglądam tylko „Blacka” i to pewnie dlatego, że tłumaczę. Chciałoby się zrobić wiele rzeczy, ale doba ma tylko 24 godziny i czasu po prostu nie starcza. Mam tylko nadzieję, że kiedyś uda mi się obejrzeć dramy i filmy, które mnie zainteresowały.
W poprzednim poście tego cyklu prosiłam was o wypełnienie ankiety. Uzbierało się w niej 373 wypowiedzi, za co jestem ogromnie wdzięczna, choć przyznam, że niektóre wypowiedzi trochę mnie zasmuciły. Jeśli chcecie, postaram się przygotować specjalny post i odpowiedzieć na wasze sugestie z ankiety. Oczywiście, nie na wszystkie, bo jest ich za dużo, ale na takie istotne, które rzuciły się w oczy. Sporo osób podsunęło mi ciekawe pomysły, które będę chciała zrealizować, pojawiły się odpowiedzi, które mnie całkowicie zaskoczyły, ale też takie, które były rozczarowujące i przykre. Niemniej jednak jestem wdzięczna za wszystkie głosy i czas poświęcony na uzupełnienie tej ankiety. Naprawdę bardzo to doceniam.
A co czeka nas w listopadzie? Otóż mało dram. W październiku zaczęła się emisja wielu tytułów, więc sloty są pozajmowane, czego efektem jest niewielka ilość nowych dram w listopadzie. Miejmy nadzieję, że małą ilość wynagrodzi dobra jakość. Gdybym miała określić, jakie będą nadchodzące dramy, to użyłabym słowa „poważniejsze”, przynajmniej tak sugerują ich gatunki i opisy. Dramy związane z prawem, więzieniem, ukrytą tajemnicą. Zobaczymy, co im z tego wyjdzie. Oby to były takie charakterne dramy z mocną historią, a nie taka mamałyga, którą czasem nam serwują, a której ja już mam dość. Bo jeśli już brać się za takie gatunki, to stworzyć dramę naprawdę osadzoną w tym klimacie, a nie tak bawić się z tym. Nie wiem, jak wy, ale ja wolę dramy „poważniejsze” właśnie w takich klimatach. Powiem wam szczerze, że ostatnio dramy stacji ogólnokrajowych, jak SBS, MBC, KBS w ogóle mi się nie podobają, sprowadzają się do tego samego, brakuje im polotu, zupełnie tak, jakby czas dla tych stacji zatrzymał się w roku 2012-2014. Chyba zauważyli to także sami Koreańczycy, gdyż coraz więcej osób woli sięgnąć po dramy stacji kablowych jak tvN Asia, OCN, jTBC, co potwierdzają wyniki oglądalności. Ale o tej sprawie napiszę w osobnym poście, gdyż to ciekawe zjawisko. Teraz przejdźmy do dram listopadowych.

Meloholic

Info

 • Początek emisji:

  6 listopada 2017 roku

 • Gatunek:

  Psychologiczny, romans, komedia, dramat, fantasy

 • Liczba odcinków:

  Dziesięć, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Yoo Eun Ho posiada specjalną zdolność, która pozwala mu odczytać ludzkie myśli poprzez dotyk. Właśnie z tego powodu mężczyzna nie jest się w stanie przed nikim otworzyć. Pewnego dnia spotyka on Han Ye Ri. Okazuje się, że kobieta niczego nie ukrywa i mówi wyłącznie to, co myśli. Jednakże niebawem okazuje się,  że Han Ye Ri posiada dwie różne osobowości.

Drama jest adaptacją komiksu internetowego pt. „Meloholic”, autorstwa Team Getname.

Info

 • Początek emisji:

  8 listopada 2017 roku

 • Gatunek:

  Romans, fantasy, science-fiction

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 minut

 • Nadawca:

  Stacja MBC

Opis

Kim Min Kyu nigdy nie miał dziewczyny, a wszystko dlatego, że chłopak ma alergię na innych ludzi. Wydawać by się mogło, że sytuacja jest w tej kwestii beznadziejna, jednakże pewnego dnia poznaje on żeńskiego robota i zakochuje się w nim. Kim Min Kyu nie wie tylko jednego. A mianowicie tego, że to nie robot, a jedynie dziewczyna, która go udaje.

Info

 • Początek emisji:

  22 listopada 2017 roku

 • Gatunek:

  Dramat, prawnicza

 • Liczba odcinków:

  Nie wiadomo, ale każdy trwa 30 minut

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Sędzina Lee Jung Joo przewodniczy Sądowi Rejonowemu w Seulu. Kobieta czasem przeklina pod nosem bezwstydnych oskarżonych. Pewnego dnia sędzia Sa Ui Hyun zostaje przydzielony do składu sędziowskiego, na którego czele stoi właśnie Lee Jung Joo. Sa Ui Hyun  jest znany ze znakomitego wykorzystania prawa, a także sumiennie wydawanych wyroków. Lee Jung Joo walczy z ogromną niesprawiedliwością, w wyniku której jej brat został wrobiony w morderstwo, a później zabity.

Info

 • Początek emisji:

  22 listopada 2017 roku

 • Gatunek:

  Komedia

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Fabuła dramy jest osadzona w więzieniu i będzie opowiadać historie personelu zakładu karnego, a także przebywających w nim więźniów.

Info

 • Początek emisji:

  24 listopada 2017 roku

 • Gatunek:

  Akcja, thriller, tajemnice, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Dwadzieścia, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Miasto Bukcheon jest od trzech generacji zdominowane przez rodzinę Jang. Jang Joon Seo jest drugim synem głowy rodziny Jang Beom Ho. Pewnego dnia umiera kobieta, w której zakochany jest Jang Joon Seo. Po tym wydarzeniu mężczyzna próbuje ujawnić zagadkę jej śmierci, a także skrywaną przez jego rodzinę tajemnicę.

To tyle dram listopadowych. Jak zwykle czekam na wasze opinie, bo komentarze naprawdę motywują do dalszego działania, szczególnie przy okazji takich cyklów. Dlatego napiszcie mi, co sądzicie o danych dramach. Czekacie na jakieś? A może wywęszyliście jakieś hity wśród nich?
Jeśli chodzi o sam cykl, mam już gotowe dwa posty, które wymagają tylko dokończenia i korekty. Ich temat jest zasugerowany waszymi sugestiami z ankiety. Postaram się opublikować je w listopadzie, wiec trzymajcie kciuki. Mam nadzieję, że przypadną wam do gustu, bo kosztowały mnie one trochę pracy.

Sonda

Zapewne nie wiedzieliście, ale nowa sonda daje mi tę przewagę, że wiem, na ile dram głosował dany respondent. Muszę powiedzieć, że jestem rozczarowana, bo większość osób oszukuje bądź nie potrafi policzyć do dwóch. Moi drodzy, dwie dramy to nie pięć – trochę uczciwości. Jeśli wciąż będziecie tak robić, będę usuwać głosy osób, które oszukują i głosują na więcej niż dwa tytuły. To naprawdę nieuczciwe i nie o to w tej sondzie chodzi. Może i kusi was więcej tytułów, ale musicie wybrać dwa. Także proszę, przestańcie oszukiwać, bo teraz wszystko widzę.

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie dwie dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram październikowych najbardziej was zaciekawiła. W przypadku tej sondy zwycięzca został wytypowany na samym początku i dotrwał do końca, natomiast na kolejnych miejscach dochodziło do ogromnych przetasowań. Co najważniejsze, ta sonda zgromadziła rekordową liczbę głosów, w co nadal nie mogę uwierzyć. Głos w niej oddało 594 osoby, a to aż o 160 osób więcej niż w sondzie wrześniowej.

Miejsce pierwszeBlack252 głosy – 42,5%
Miejsce drugieBecause This Is My First Life188 głosów – 31,65%
Miejsce trzecieRevolutionary Love144 głosy – 24,24%

Na DramaQueen będziecie mogli też obejrzeć dramę z szóstego miejsca – „The Package” i dramę z miejsca ósmego – „Mad Dog„.

[reactions style=2]

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

39 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. Calliste
  Calliste says:

  Jestem strasznie ciekawa dramy Nothing to Lose, bo gra tam mój ulubiony aktor, a poza tym jestem interesuje mnie wątek prawniczy, choć z tą tematyką nie wiele miałam do czynienia. Może przez to, że jakoś mało dram z tym wątkiem mi się przewinęło, więc myślę, że to oryginalny pomysł.
  Druga drama to Meloholic. Uwielbiam romanse połączone z fantastyką, więc chciałabym zobaczyć tą dramę, choć na początku miałam mieszane uczucia w stosunku do niej… No ale cóż, pozostaje mi czekać ;).

 2. Clamare
  Clamare says:

  Jestem bardzo ciekawa Meloholic, może jeszcze I’m Not a Robot ale ja to jestem nastawiona zawsze na romanse pozytywnie:) Z filmów mam trochę większy zakres. Dzięki za te zestawienia, zawsze śledzę je z uwagą, potem mam czego wyczekiwać. Ale jakoś w październiku więcej dram mnie zaciekawiło, odkąd tylko pojawiło się info o dramie Black czekałam z niecierpliwością i to była dziecięca, szczera radość gdy zobaczyłam, że wreszcie będzie emitowana:)

 3. anusia says:

  @priya Nie było tak zawsze. Na początku wpisy były normalne, co można jeszcze zobaczyć w starych postach. Cykl stał się popularny i stuknęło mu pół roku, więc postanowiłam zmienić wygląd. Cieszę się bardzo, że Ci się podoba. 🙂

 4. Queen100
  Queen100 says:

  Nothing to lose ze względu na yeon woo jin.Oby był w nim tak dobry jak w mojej ulubionej komedii Marriage not dating.A druga pozycja to Wise prison life z opisu wynika że ma to być komedia a to mój ulubiony gatunek jeżeli chodzi o dramy.
  A tak przy okazji co się stało z Revoltionary love? Była zapowiedź w przyszłych dramach i nagle zniknęła? Liczyłam na tą komedię.Czy jest szansa że się pojawi?

 5. xvillemo says:

  Pierwsza i ostatnia pozycja- zdecydowanie. Choć w sumie dramka o gościu uczulonym na ludzi i dziewczynie udającej robota musi być bombowa 😉 z chęcią obejrzę wszystkie dramy, które wyjdą! Juz zacieram rączki, by włączyć kolejny play ;*

 6. fankadramy says:

  Poprzednie głosowania nie wyłoniło wszystkich moich faworytów, więc mam nadzieję, że tym razem się uda. Najbardziej zainteresowały mnie dramy:
  -Nothing to Lose Yeon Woo-Jin jest fajnym aktorem i żadna drama, którą z nim widziałam mnie nie zawiodła.
  -Untouchable Fajny temat 😀

 7. QueenAnna
  QueenAnna says:

  Listopadowe zapowiedzi nie zainteresowały mnie tak jak te październikowe. Jednak od razu zaciekawiło mnie „Untouchable” (to zdecydowanie mój gatunek) 🙂 Z wyborem drugiej opcji miałam problemy, myślałam nad „Meloholic” i „Wise Prison Life”. Przeważyła jednak obecność SeungYoona w obsadzie ( Ostatnio zachwyciło mnie WINNER- tegoroczne comebacki <3 ). Wybrałam więc drugą dramę 🙂

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz