Ten czas leci tak szybko, że styczeń mamy już za sobą. Luty właśnie się zaczął, a wraz z nim trochę wolnego dla mnie, abym mogła odsapnąć. Wreszcie się doczekałam. Przyznam, że przez brak czasu nawet nie sprawdziłam, jak zaprezentowały się pierwsze odcinki styczniowych dram. Obejrzałam jedynie dosłownie pięć minut dramy „Mother”, która w tym czasie zdążyła zachwycić mnie swoim filmowym klimatem. Jeżeli wy mieliście czas zapoznać się ze styczniowymi dramami, dajcie mi znać w komentarzach, które was zawiodły, a które zaskoczyły. Jestem tego ciekawa. W związku z tym moim wolnym postaram się zorganizować to, co opisałam wam w poprzednim poście miszmaszu. Trzymajcie kciuki, aby się udało. Korzystając z okazji, dziękuję za masę komentarzy pod poprzednim postem, to naprawdę bardzo motywujące i mam nadzieję, że nie jednorazowe. Bardzo dziękuję.
Jeśli chodzi o same dramy i to, co czeka nas w przyszłości, to muszę wam przyznać, że nie natknęłam się na tytuły, które by mnie jakoś  szczególnie ekscytowały, jak to było w przypadku np. „Goblina„, „Blacka„, „Chicago Typewriter„, „Hwayugi” i paru innych. Mam nadzieję, że to się jeszcze odmieni, bo będę mieć szczególną posuchę dramową.
Jeśli chodzi o dramy lutowe, to muszę wam powiedzieć, że czeka nas osobliwy miszmasz. Tak w sumie patrzę na te tytuły i patrzę, i nie wiem, co o nich do końca sądzić. Na pewno są wśród nich dwie dramy, z którymi chętnie się zapoznam. Ich zwiastuny są dość ciekawe i mimo iż nie mam wielkich oczekiwań, zapoznam się z nimi bez jakichkolwiek uprzedzeń. Z kolei reszta wydaje się być nijaka. W sumie, jak dla mnie to ten rok 2018 nie zaczął się dobrze dramowo. W okresie od stycznia do maja jakoś nic nie przykuwa mojej szczególnej uwagi. Są dramy, które mogę obejrzeć, ale nic, na co bym jakoś szczególnie czekała i sprawdzała, co się dzieje na planie. Nie wiem, czy wy też tak macie, czy to tylko ja. Mam jednak nadzieję, że któraś z dram lutowych mimo wszystko okaże się perełką. Poniżej przedstawiam wam kandydatów do miana tej perełki.

Misty

Info

 • Początek emisji:

  2 lutego 2018 roku

 • Gatunek:

  Prawniczy, romans, kryminał, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Go Hye Ran jest popularną prezenterką wiadomości emitowanych w czasie największej oglądalności. Kobieta jest bardzo oddana swojej pracy. Pewnego dnia bohaterka zostaje podejrzaną w sprawie o morderstwo. Jej mąż Kang Tae Wook był kiedyś prokuratorem, a obecnie pracuje jako publiczny obrońca. W ich małżeństwie od jakiegoś czasu przechodzi poważny kryzys, jednakże Kang Tae Wook decyduje się dowieść niewinności swojej żony, co doprowadza do tego, iż zakochują się w sobie ponownie.

Info

 • Początek emisji:

  5 lutego 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Kang Dong Goo marzy o zostaniu reżyserem filmowym, jednakże zawsze ma pecha, przez co jest cyniczny. Cheon Joon Ki chciał pójść w ślady ojca i zostać aktorem, ale mu nie wyszło i dostaje tylko epizodyczne role. Z kolei  Bong Doo Shik przybył do Seulu, aby zostać scenarzystą, jednakże i jemu nie było łatwo. Trójka mężczyzn, którym nie powiodło się w życiu, otwiera pensjonat „Waikiki” w Itaewon. Jak na pechowców przystało, niebawem zajazd staje na skraju bankructwa. Właśnie wtedy do „Waikiki” przychodzi tajemnicza samotna matka wraz ze swoim dzieckiem.

Info

 • Początek emisji:

  20 luty 2018 roku

 • Gatunek:

  Dramat, romans

 • Liczba odcinków:

  Czterdzieści, a każdy trwa 30 minut

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Son Moo Han pracuje jako dyrektor zarządzający agencji reklamowej. An Soon Jin niespodziewanie straciła swoją córkę i obecnie pracuje jako stewardesa. Jej były mąż, Eun Kyung Soo, ożenił się ponownie. Drama będzie opowiadać historię dorosłych ludzi, którzy stracili już wiarę w miłość.

Info

 • Początek emisji:

  24 lutego 2018 roku

 • Gatunek:

  Fantasy, policyjny, kryminał

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Cheon Jae In jest niezwykle inteligentnym detektywem. Kieruje się jedynie faktami, logiką i liczbami. Kim Dan także jest policjantką. Kobieta posiada nadprzyrodzoną zdolność widzenia momentów śmierci ofiar. Oboje mają zupełnie inne metody pracy i osobowości, jednakże współpracują, aby odkryć spisek, w który zamieszana jest potężna korporacja.

Info

 • Początek emisji:

  28 luty 2018 roku

 • Gatunek:

  Akcja, tajemnice, komedia, kryminał

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Yoo Seol Ok całkowicie porzuciła życie gospodyni domowej. Postanowiła połączyć swoje siły z detektywem Ha Wan Seungiem i oboje rozwiązują tajemnicze sprawy kryminalne.

To drugi sezon dramy Queen of Mystery.

To tyle. Znów niezbyt dużo, co? Widać, stacje postanowiły nie rozpieszczać nas zbyt dużą ilością dram w danym miesiącu. Jak już pisałam we wstępie, ja osobiście sprawdzę pierwszy odcinek „Misty” i „Children of a Lesser God”. Jeśli chodzi o drugi sezon chwalonej przez wielu „Queen of the Mystery”, to nie oglądałam nawet pierwszego sezonu, więc na ten nie czekam. Co wy myślicie o tych dramach? Zainteresowało was coś? A może nuda? Czekam na wasze opinie w komentarzach.

Sonda

Znów sonda, która sprawdzi, jaka drama zapowiada się najciekawiej dla dramomaniaków. Jako że nigdy nie zaszkodzi przypomnieć, to proszę o przestrzeganie zasad głosowania. Niech wygra najlepsza w uczciwy sposób. Pamiętajcie, że wszystko widzę.

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie dwie dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście, jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram styczniowych najbardziej was zaciekawiła. W tym miesiącu mieliśmy coś, co dawno się nie wydarzyło. Przez długi czas prowadziła jedna drama, ale potem wszystko się odwróciło i miejsce pierwsze zajęła drama, która wcześniej była na drugim. Załatwiliście nam przetasowanie. Po cichu liczyłam na to, że zaskoczycie mnie i postawicie na poważniejsze klimaty, a nie romans, ale przeliczyłam się. Ogólnie w tej sondzie oddano 657 głosów, a to 167 głosów mniej niż w ubiegłym miesiącu, co nie dziwi, bo wtedy padł rekord.

Miejsce pierwszeLonging Heart330 głosów – 50.23%
Miejsce drugieRadio Romance274 głosy – 41.7%
Miejsce trzecieCross211 głosów – 32.12%

[reactions style=2]

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

41 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. arin
  arin says:

  Mistery Queen i to coś tam waikiki to z dzieckiem 🙂 tak w ogóle obejrzałabym tu pierwszy sezon mistery queen nigdzie nie ma całości 🙁 nie chcę poważnych dram a te dwie zapowiadają się tak jak lubię 🙂 i było by super gdyby jakiś tłumacz podzielał moje zainteresowania 🙂

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz