Azjatycki miszmasz – Majowe dramy koreańskie.

Maj nie rozpieszcza nas pogodą. Wyglądając za okno, mam wrażenie, że jest jesień, a nie majowa wiosna. W taki czas aż chce się usiąść i obejrzeć jakąś dramę, najlepiej zrobić sobie maraton. Niestety, z dramami, które przedstawię poniżej, nie będziecie mogli zrobić sobie maratonu, bo ich emisja rozpocznie się w maju. Ale mam nadzieję, że zrekompensują nam one ten brak słońca za oknem. Gdy tak patrzę na gatunki, to myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy tajemnicę, science-fiction, akcję, kryminał, komedie romantyczne, a także dramy historyczne. Można powiedzieć, że to pełen wachlarz gatunków, który powinien zadowolić każdego fana. Opisy dram i zwiastuny wydają się być bardzo intrygujące, więc jestem ciekawa, których z tych dram oczekujecie.

RULER: MASTER OF THE MASK

Początek emisji: 10.05.2017 r.
Gatunek: historyczny, melodramat, romans, polityczny
Liczba odcinków: 20, bądź 40 po 30 minut każdy
Nadawca: MBC

Opis:
W 1700 roku książę Lee Sun walczy przeciwko Pyunsoo Hwe – organizacji, która zdobyła władzę i bogactwo poprzez prywatyzację dostępu do wody w całym Joseon. Książę staje się jedyną nadzieją dla cierpiących ludzi. Książę Lee Sun jest zakochany w Ga Eun, która pomaga mu w tej walce. To właśnie dzięki niej książę zaczyna stawać się coraz lepszym władcą.

SUSPICIOUS PARTNER

Początek emisji: 10.05.2017 r.
Gatunek: komedia, romans, prawniczy
Liczba odcinków: 16, bądź 32 po 30 minut każdy
Nadawca: SBS

Opis:
Noh Ji Wook jest prokuratorem w Prokuraturze Generalnej, jednakże zmienia swoją profesję i staje się prywatnym prawnikiem. Mężczyzna cierpi na traumę związaną z pewnym wydarzeniem w jego dzieciństwie, w którym swój udział mieli jego rodzice i jego pierwsza miłość. Eun Bong Hee była w młodości zawodniczką taekwondo, jednak teraz jest początkującą panią prokurator, która jest podejrzana w sprawie morderstwa. Przez amnezję mordercy, Noh Ji Wook i Eun Bong Hee stają się jego celem.

CIRCLE

Początek emisji: 22.05.2017 r.
Gatunek: fantasy, science-fiction, tajemnice, suspense
Liczba odcinków: 12
Nadawca: tvN Asia

Opis:
Akcja rozgrywa się w roku 2017 i 2037. Na ziemię przybywa kosmita, który wierzy, że ludzkie emocje muszą być kontrolowane i regulowane, bo inaczej rasa ludzka nie będzie mieć przyszłości. Właśnie wtedy kosmita zaczyna mieszać się w ludzkie sprawy. Jednakże nieoczekiwanie ludzie uczą się od kosmitów nowych umiejętności i wykorzystują je.

FIGHT FOR MY WAY

Początek emisji: 22.05.2017 r.
Gatunek: komedia, romans
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS2

Opis:
Jeszcze w szkole Ko Dong Ma ćwiczył taekwondo, jednakże jest teraz kontraktowym pracownikiem. Mimo wszystko mężczyzna ciągle stara się zostać zawodnikiem UFC. Z kolei Choi Ae Ra porzuciła swoje marzenie o zostaniu konferansjerką i obecnie pracuje za ladą w centrum handlowym. To historia miłosna ludzi, którzy gonią za swoimi marzeniami i stawiają czoła ponurej rzeczywistości, która stara się ściągnąć ich na ziemię.

LOOKOUT

Początek emisji: 22.05.2017 r.
Gatunek: akcja, kryminał, thriller
Liczba odcinków: 16
Nadawca: MBC

Opis:
Grupa ludzi, którzy stracili swoich bliskich w wyniku przestępstw, zdaje sobie sprawę, że żyją w społeczności, w której nie przestrzega się zasady głoszącej, iż zbrodniarze powinni zostać ukarani. Zabójstwa ich bliskich odcisnęły na ich życiach wieczne piętno, jednak zabójcy nie zostali ukarani. W wyniku rozgoryczenia ta grupa ludzi formuje oddział i stara się wymierzyć sprawiedliwość.

MY SASSY GIRL

Początek emisji: 29.05.2017 r.
Gatunek: historyczny, komedia, romans
Liczba odcinków: 16, bądź 32 po 30 minut każdy
Nadawca: SBS

Opis:
Gyun Woo jest uczonym, który poświęca się nauce, nie marnując czasu na nonsensy. Skupia się tylko na zadaniu, które ma obecnie do wykonania – edukacja księcia. Jednakże Gyun Woo spotyka na dworze królewskim księżniczkę z ery Joseon, Hye Myun, która jest szkolona na kobiecą i pełną wdzięku dziewczynę. Jednakże Hye Myung, która jest z natury nieznośna i hałaśliwa, nie jest tym zainteresowana i omija owe lekcje. Właśnie wtedy oziębły uczony spotyka na swojej drodze psotną księżniczkę. Biedny mężczyzna nie wie, do czego skłoni go jego serce. Ale czy może zakochać się w księżniczce, którą uważa za nieznośną?
Drama na podstawie koreańskiego filmu o tym samym tytule.

SEVEN DAY QUEEN

Początek emisji: 31.05.2017 r.
Gatunek: historyczny, romans, melodramat, dramat
Liczba odcinków: 20
Nadawca: KBS2

Opis:
Król Jung Jong ożenił się ze swoją miłością, królową Dan Kyung. Jednak nie było mu dane żyć długo i szczęśliwie, bowiem już po tygodniu został rozdzielony ze swoją ukochaną. Królowa została zdetronizowana przez rywalizujące ze sobą frakcje polityczne, kontrolujące rządy króla, a następnie wygnana z pałacu. Po tym wydarzeniu władca codziennie przechadzał się wokół pałacu, spoglądając w stronę gór – miejsca, w które królowa została wygnana. Usłyszawszy o tym, Dan Kyung wywiesiła na kamieniu czerwoną szatę, którą lubił król, aby ten wiedział, że kobieta ma się dobrze i tęskni za nim. Czy Jung Jong będzie w stanie stawić czoła frakcjom politycznym i odzyskać ukochaną? A może ta miłość pozostanie nieszczęśliwa?
Drama na podstawie tragicznej legendy z czasów Joseon.

To wszystkie propozycje, które przygotowali dla nas twórcy dram na maj. Macie wśród nich swoje ulubione? Czekacie na którąś z tych dram?

Zapraszam do udziału w sondzie i czekam na wasze opinie w komentarzach.
Sonda tutaj.
Możecie zagłosować na dwa tytuły!
Przypominam, że to nie są nasze plany tłumaczeniowe, więc nie ma gwarancji, że którakolwiek z tych dram zostanie przetłumaczona.

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z japońskich dram romantycznych obejrzelibyście najchętniej. Walka była naprawdę zacięta i kilka dram zgromadziło sporo głosów.

Japońską dramą romantyczną, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
GOOD MORNING CALL

34 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. noeminoemi123
  noeminoemi123 says:

  CYRCLE !!!!
  LOOKOUT !!!
  Jaki sztos! Zazwyczaj nie oglądam kryminałów, fantasty czy dramy akcji ale te bardzo mnie zainteresowały, szczególnie Cyrcle bo będzie w niej grał Yeo Jin-Goo a jego głos jest nieziemski i wgl chciałabym zobaczyć go w tak poważnej roli !!

 2. MiauMiau
  MiauMiau says:

  Nie obiecuję sobie wiele, ale wciąż czekam na prawdziwe koreańskie s-f, więc CIRCLE rozbudza moją ciekawość najbardziej z wszystkich tytułów.
  TVN nie raz pokazało, że potrafi robić niebanalne dramy i nie boi się eksperymentować z gatunkami, więc trzymam kciuki za ten tytuł. Oby to nie było rozczarowanie w stylu You Who Came from the Stars, które obiecywało s-f, a okazało się być rozwlekłym romansidłem (ale wtedy dopiero zaczynałam przygodę z dramami i nie byłam świadoma, że na s-f nie ma co liczyć; całe szczęście, że Shin Sung Rok uratował dla mnie wtedy tę dramę).

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz