Szczerze mówiąc, nie wiem, co takiego mogłabym napisać na wstępie tego posta. Niedawno pisałam wstęp do wrześniowych dram koreańskich, a zaledwie kilka dni później piszę tego posta. I w sumie, jakby się tak zastanowić, nie mam nic optymistycznego do napisania. W skrócie: czasu za mało, zajęć za dużo, a chęci do tłumaczenia brak. Tak właśnie wyglądają moje ostatnie miesiące pod względem “pracy” na DramaQueen i nie zanosi się na jakąkolwiek poprawę. Właśnie dlatego odpuszczę sobie biadolenie i przejdę po prostu do dram, które stacje przygotowały dla nas w październiku. Co mają dla nas? Przede wszystkim wielu znanych i lubianych aktorów. Szykujcie się na znane nazwiska. W październiku na małym ekranie będziemy mogli zobaczyć Lee Min Kiego, Seo Hyun Jin, Lee Je Hoona, Chae Soo Bin, Seo In Guka, Jung So Min, Kim Hee Seon, Kim Young Kwanga, Jang Hyuka, Cha Tae Hyuna, Bae Doo Nę i Lee El. Jeśli kojarzycie te nazwiska, to na pewno wiecie, że są one gwarancją dobrego aktorstwa, co mnie bardzo cieszy. Jeśli scenarzyści nie popsują fabuły, to wiele z dram październikowych ma potencjał, aby zostać świetnymi dramami. Jeśli chodzi o gatunki, to tym razem królują romanse, ale mamy też kilka bardziej melodramatycznych tytułów. I nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o tym, że po kilku miesiącach posuchy, w końcu mamy romans z elementem fantasy. Jestem fanką tego gatunku i osobiście bardzo brakowało mi dram fantasy. Mam nadzieję, że okaże się być dobra, bo byłabym niezwykle zawiedziona, gdyby okazała się klapą, kiedy tak dawno nie było dram fantasy. Jest jeszcze jeden romans fantasy, ale ja mam już dość tych scenariuszy, w których zatrzymuje się czas, cofają się w czasie i tak dalej. Było tego tak dużo, że mi się przejadło. Jak dla mnie to już kotlet odgrzewany milion razy, który stał się przez to niesmaczny. Moim zdaniem mogliby dać sobie już z tym spokój. Okej, pomysł na początku był fajny, dramy stały się popularne, ale milionowa drama o tym samym nie zdobędzie popularności. Dlatego błagam, przestańcie już. Tak czy siak, jestem ciekawa, czy wasze dramowe nosy wyczuwają hit wśród poniższych tytułów.

Beauty Inside

Info

 • Początek emisji:

  1 październik 2018 roku

 • Gatunek:

  Romans, fantasy, komedia

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Han Se Kye jest popularną aktorką. Kobieta często sprawia problemy, a na jej temat krąży niezliczona ilość plotek. Dla innych osób jej życie stanowi nie lada zagadkę i przez to staje się jednym z najciekawszych tematów. A wszystko dlatego, że tak naprawdę Han Se Kye zmaga się z dziwną przypadłością – raz w miesiącu, przez tydzień, kobieta zmienia swój wygląd i staje się zupełnie innym człowiekiem. Pewnego dnia Han Se Kye spotyka Seo Do Jae’a – wspaniałego mężczyznę, który jest dyrektorem linii lotniczych. Do Jae jest przystojny i ma świetną pracę, ale posiada także sekret. Cierpi na prozopagnozję, a to oznacza, że nie potrafi rozpoznawać twarzy. Co dziwne, mężczyźnie udaje się rozpoznać twarz Se Kye. Zarówno Han Se Kye, jak i Seo Do Jae’owi udaje się ukryć przed światem swoje sekrety. Co się jednak wydarzy, kiedy ta dwójka zacznie się umawiać? Będą w stanie nadal ukrywać swoje tajemnice?

Drama jest remakiem koreańskiego filmu pt. “The Beauty Inside”.

Info

 • Początek emisji:

  1 październik 2018 roku

 • Gatunek:

  Romans, meodramat

 • Liczba odcinków:

  Czterdzieści, a każdy trwa 35 min.

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Lee Soo Yeon i Han Yeo Reum otrzymali niedawno posadę na lotnisku w Incheon. Mężczyzna marzył kiedyś o zostaniu pilotem, ale musiał zrezygnować z tego marzenia przez wadę wzroku. Obecnie ukończył prestiżowy Koreański Uniwersytet Nauki i Technologi i daje sobie pół roku do przyzwyczajenia się do pracy na obecnym stanowisku. Prywatnie Lee Soo Yeon jest tajemniczym mężczyzną, który trzyma innych ludzi na dystans. Na lotnisku spotyka Han Yeo Reum zajmującą się obsługą klienta. Kobieta dąży do perfekcjonizmu, ale rzeczywistość nie jest tak kolorowa i popełnia wiele błędów. Co przydarzy się tej dwójce?

Info

 • Początek emisji:

  1 października 2018 roku

 • Gatunek:

  Obyczajowa, rodzinna, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 min.

 • Nadawca:

  Stacja MBC

Opis

Yoo Ji Cheo podejmuje trudną życiową decyzję. Postanawia zostać złym człowiekiem, aby móc stać się dobrym ojcem. Mężczyzna był kiedyś jednym z najlepszych bokserów, ale stracił wszystko w jednym tragicznym momencie. Z dnia na dzień stracił wszystkie ciężko zarobione pieniądze, a także sławę. Jednakże Yoo Ji Cheo nie zamierza się poddać. Po tym, jak upadł na dno, postanawia ponownie przejąć kontrolę nad własnym życiem, wykorzystując do tego mieszane sztuki walki.

Info

 • Początek emisji:

  3 października 2018 roku

 • Gatunek:

  Thriller, tajemnice, romans, dramat, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Kim Moo Young jest wyzwolonym, nieprzewidywalnym, ale też niebezpiecznym mężczyzną, który sam określa się mianem potwora. Moo Young pracuje w koreańskim browarze i zostaje pierwszym podejrzanym, kiedy sprawa samobójstwa jego dziewczyny okazuje się być tak naprawdę sprawą morderstwa. Jego życie zaczyna się powoli zmieniać, kiedy poznaje miłą Yoo Jin Kang, która zajmuje się projektowaniem reklam. Kobieta chce być dla mężczyzny bezpieczną przystanią, mimo iż tak naprawdę ma tyle samo blizn emocjonalnych co on. Yoo Jin Kang ma brata Yoo Jin Gooka, który to jest detektywem wydziału zabójstw z 27-letnim stażem pracy. Mężczyzna próbuje ujawnić prawdziwą naturę Kim Moo Younga i powstrzymać siostrę przed kontaktowaniem się z nim.

Drama jest remakiem japońskiej dramy pt. “One Million Stars Falling from the Sky”. 

Info

 • Początek emisji:

  6 października 2018 roku

 • Gatunek:

  Tajemnice, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Czterdzieści, a każdy trwa 35 min.

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Pani Ma została oskarżona o zabójstwo swojej własnej córki. Jednakże wyrok jest niesłuszny, gdyż kobieta nie dopuściła się tego czynu. Pewnego dnia pani Ma postanawia uciec z więzienia, aby móc na wolności odkryć, a następnie wyjawić prawdę kryjącą się za zabójstwem jej córki. Czy będzie w stanie tego dokonać?

Drama jest adaptacją powieści Agathy Christie pt. “Miss Marple“. 

Info

 • Początek emisji:

  6 października 2018 roku

 • Gatunek:

  Prawniczy, fantasy, tajemnice

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Eulji Hae Yi jest prawniczką w dużej kancelarii prawnej. Kobieta schlebia ludziom u władzy, a patrzy z góry na ludzi biednych. Eulji Hae Yi robi wszystko, aby tylko wygrać swoje sprawy. Dzięki temu niedługo ma otrzymać awans. W życiu prywatnym kobieta ma chłopaka, Ki Yoo Jina, który pracuje jako lekarz medycyny rodzinnej. Mężczyzna wygląda na dżentelmena, ale pod tą maską kryje się okrutny człowiek. W międzyczasie Eulji Hae Yi spotyka się ze skazaną na karę śmierci więźniarką, która odsiaduje wyrok w celi numer 9. Kiedy dochodzi do ich spotkania w tejże celi, kobiety zamieniają się ciałami.

Info

 • Początek emisji:

  8 października 2018 roku

 • Gatunek:

  Romans, komedia

 • Liczba odcinków:

  Brak danych

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Jo Seok Moo ukończył prestiżową uczelnię, ale zamiast znaleźć sobie stabilną pracę, podążył za swoim marzeniem o zostaniu muzykiem. Niestety, Seok Moo’owi nie udało się ostatecznie zostać muzykiem, a firmy nie chcą go zatrudnić przez jego wiek. Nie mając wyjścia, mężczyzna zaczął pracować w firmie ochroniarskiej. Dzięki tej pracy spotkał Kang Hwi Ru, która była jego klientką. Obecnie para jest małżeństwem z trzyletnim stażem. Pewnego dnia Jo Seok Moo prosi żonę o rozwód, a wszystko dlatego, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Jo Seok Moo jest uparty i lubi przebywać w samotności, z kolei Kang Hwi Ru jest wyluzowana i łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi. Pewnego dnia na ich drodze staje małżeństwo – Jin Yoo Young i Lee Jang Hyun. Okazuje się, że Yoo Young była pierwszą miłością Seok Moo’a.

Drama jest remakiem japońskiej dramy pt. “Saikou no Rikon”.

Info

 • Początek emisji:

  12 października 2018 roku

 • Gatunek:

  Romans, fantasy, thriller, kryminał

 • Liczba odcinków:

  Brak danych

 • Nadawca:

  Stacja Channel A

Opis

Jeśli w przeciągu kilku lat ciągle spotykasz tę samą osobę, to już przeznaczenie, czy jeszcze przypadek? Han Yoo Kyung odbywa podróż do Korei, po tym jak w Stanach Zjednoczonych ukończyła studia, a także pokłóciła się ze swoim chłopakiem i rozstała z nim. W Korei poznaje Cha Hyuna Oha, który pod wpływem impulsu wybrał się w podróż po tym, jak rzucił pracę w Japonii. Oboje spacerują po plaży, a potem idą własnymi ścieżkami. Szybko okazuje się, że los ma wobec nich inne plany. Yoo Kyung i Hyun Oh wpadają na siebie podczas trzech różnych podróży i ostatecznie spędzają wspólnie dwanaście nocy. Czy tyle czasu wystarczy, aby się zakochać?

Info

 • Początek emisji:

  24 października 2018 roku

 • Gatunek:

  Fantasy, romans

 • Liczba odcinków:

  Dwanaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja KBS W

Opis

Joon Woo posiada niezwykłą zdolność. Mężczyzna potrafi zatrzymywać czas. Pewnego dnia poznaje on Sun Ah. Kobieta jest właścicielką budynku. Dzięki niej Joon Woo zaczyna poznawać sens swojego życia.

Jak widzicie, ilość dram jest taka w sam raz. Ale jeśli połączymy sobie je z tymi z września, to ciężko będzie wyrobić się z oglądaniem. Jestem ciekawa, co sądzicie o każdej z tych dram. Dlatego koniecznie podzielcie się opiniami w komentarzach. Jeśli o mnie chodzi, to poza tym, co pisałam na początku, ciekawe wydają się propozycje stacji tvN. Mam wrażenie, że oni w tym roku są w gazie, bo ich propozycje są naprawdę ciekawe. W tym zestawieniu dramy jTBC czy też właśnie tvN są dla mnie najciekawsze i mam nadzieję, że mnie nie zawiodą. Pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie “Twelve Nights”, na którą wcześniej nie zwracałam uwagi, a teraz wydaje się być dość oryginalną historią. Z tych ogólnokrajowych dobre może być “Where the Stars Land” i “Bad Papa”, ale mogą one też zostać łatwo zepsute. Ja nie mam zaufania do ogólnokrajówek, bo przeważnie zawsze coś psują. A reszta dram? No mnie one nie bardzo obchodzą. Czekam na wasze opinie w komentarzach! Piszcie dużo, bo to zawsze dobra motywacja do dalszego pisania miszmaszu. 

Sonda

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie trzy dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście, jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram wrześniowych najbardziej was zaciekawiła. Tutaj na głosowanie mieliście zaledwie kilka dni, a nie miesiąc. Wpierw myślałam, aby ogłosić wyniki w późniejszym terminie, ale po zobaczeniu wyników, uznałam, że to nie będzie potrzebne. Nie sądzę, aby wydłużenie głosowania zmieniło jakoś znacząco wyniki. Ogólnie w tej sondzie oddano 468 głosów, co oznacza, że zagłosowało w niej 101 osób więcej niż w poprzedniej, mimo iż głosowanie trwało o wiele krócej.

Miejsce pierwszeTerius Behind Me302 głosy – 64.67%
Miejsce drugieThe Third Charm187 głosów – 40.04%
Miejsce trzecieDevilish Joy186 głosów – 39.83%

Na DramaQueen będziecie mogli też obejrzeć mnóstwo dram z września. Już możecie obejrzeć: “100 Days My Prince“, a także “Hand: The Guest“, a już niebawem na stronie pojawi się “Terius Behind Me“, “The Third Charm“, “Ping Pong Ball“. Będziecie mieli co oglądać tej jesieni.

8
like
53
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

25
Dodaj komentarz

Please Login to comment
25 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
24 Ilość autorów komentarzy
weronissssia1212jacekB87Nicegreenpaula17810barbie221 Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
barbie221
Użytkownik
barbie221

The Smile Has Left Your Eyes

paula17810
Użytkownik
paula17810

Tej smile has Left Your Eyes !!

Nicegreen
Użytkownik
Nicegreen

Co z nowym miszmasz? :<

jacekB87
Użytkownik
jacekB87

1. When Time Stops

2. Twelve Nights

3. Room No. 9

Pozdrawiam z Podlasia ! ;D Jacek B.

weronissssia1212
Użytkownik
weronissssia1212

Witam 😀
Kiedy będzie azjatycki Misz Masz z dramami grudniowymi??
Pozdrawiam:D