Tak, moi drodzy, zaczęła się kalendarzowa jesień. Pogoda nie rozpieszcza nas już od początku września. Nie chce wychodzić się z domu, dlatego postanowiłam wykorzystać ten czas produktywnie. Jak? Zaraz się dowiecie. Zapewne nawet się nie zorientowaliście, ale 7 września minęło pół roku, od kiedy zaczęłam pisać Azjatycki Miszmasz. Posty tego cyklu czyta średnio około 4000 widzów, a jeśli zliczymy wyświetlenia każdego z postów, to otrzymamy ogromną liczbę 40 372 wyświetleń. To niezwykły wynik, biorąc pod uwagę, że w ramach tego cyklu opublikowałam tylko 12 postów. Najchętniej czytanym postem tego cyklu jest pierwszy, czyli kwietniowe dramy koreańskie. Natomiast najczęściej komentowanym postem jest ten dotyczący tego, jak zostaliście dramomaniakami – tam nazbierało się 95 komentarzy. Nie spodziewałam się, że tak wiele osób będzie chciało czytać moje dywagacje na temat dram. To niezwykle miłe zaskoczenie i bardzo dziękuję. W związku z tym postanowiłam odświeżyć wygląd postów, aby były bardziej uporządkowane i „profesjonalne”. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć poniżej. Zmieniłam też sondy, ale o tym napiszę na samym dole. Utworzyłam także ankietę, abyście mogli dać mi znać, o czym chcielibyście poczytać w ramach tego cyklu. Link do niej znajdziecie na samym dole. Na ten temat tyle, bo czas przejść do październikowych dram.
Przeglądając październikowe tytuły, odniosłam wrażenie, że ten miesiąc jest takim majem pod względem dram. Pamiętacie, jak to było w maju? Każda z dram zapowiadała się tam niebywale ciekawie i ciężko było wybrać te dwa tytuły w sondzie. W październiku jest dokładnie tak samo. Podoba mi się to, bo mam urodziny w październiku, więc uznam to sobie za prezent. Ale tak na poważnie, to jestem bardzo ciekawa waszych odczuć, co do tych dram. Zawiedzeni mogą być jedynie fani historyków, bo takowych nie ma w październiku, ale fani pozostałych gatunków nie powinni narzekać. Mamy komedie romantyczne, thrillery, fantasy, adaptacje komiksów, kryminały, przygodowe, romanse. Niestety, pojawia się też wątek podróży w czasie, on chyba nas nie opuści. Tak czy siak, to mieszanka wybuchowa i ciekawi mnie, co wy myślicie o tym miszmaszu gatunków. A teraz przejdźmy do samych dram.

20 Century Boy and Girl

Info

 • Początek emisji:

  2 październik 2017 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 minut

 • Nadawca:

  Stacja MBC

Opis

Serdeczna komedia romantyczna opowiadająca o przyjaźni i miłości trzech samotnych dziewic urodzonych w 1983 roku. Ich życie uczuciowe zmienia się, gdy na ich drodze staje mężczyzna, którego lubiły za czasów młodości. Drama będzie opowiadać o miłości, życiu sąsiedzkim, a także o znaczeniu domu, rodziny i przyjaźni.

Info

 • Początek emisji:

  9 październik 2017 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Dziesięć, a każdy trwa godzinę i 10 minut

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Nam Se Hee jest niemal trzydziestoletnim singlem, który postanowił, iż nigdy się nie ożeni. Mężczyzna posiada dom na własność, ale wraz z nim ogromne zadłużenie pod hipotekę. Yoon Ji Ho, podobnie jak Nam Se Hee, jest niemal trzydziestoletnią singielką, która przez kłopoty finansowe przestała nawet marzyć o umawianiu się z kimś. Kobieta nie ma domu i zazdrości tym, którzy go posiadają. Pewnego dnia Yoon Ji Ho zamieszkuje w domu Nam Se Hee’a i tak ta dwójka staje się współlokatorami. Co wyniknie z ich wspólnego mieszkania?

Info

 • Początek emisji:

  9 października 2017 roku

 • Gatunek:

  Prawnicza, romans

 • Liczba odcinków:

  Brak danych

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Ma Yi Deum przez siedem lat pracowała jako prokurator. Czasem, aby móc wygrać sprawę, stosowała naprawdę drastyczne metody. Jednakże pewnego dnia kobieta zostaje przeniesiona do specjalnej jednostki, która zajmuje się ściganiem wyłącznie przestępstw na tle seksualnym. Jak w tej roli poradzi sobie pani prokurator?

Info

 • Początek emisji:

  11 październik 2017 roku

 • Gatunek:

  Adaptacja komiksu, dramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Historia trzech kobiet pochodzących z różnych środowisk, które łączą siły, aby dokonać zemsty. Do tego trio należą: pani ze sklepu rybnego, która marzy o lepszym życiu, gospodyni domowa, która dorastała, będąc sierotą, a także córka bogacza, którą wychowano niczym najdelikatniejszy kwiat szklarniowy. Te trzy kobiety nigdy by się nie spotkały, gdyby nie to, że wszystkie połączyło pragnienie zemsty. Z czasem okaże się jednak, że ta współpraca będzie stanowiła dobre podwaliny pod solidną przyjaźń. Czy kobietom uda się osiągnąć cel?

Drama jest adaptacją komiksu internetowego pt. „Buam-dong Revenge Social Club”. 

Info

 • Początek emisji:

  11 października 2017 roku

 • Gatunek:

  Kryminał, policyjny

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Choi Kang Woo jest byłym policjantem, który obecnie pracuje jako detektyw. Mężczyzna zajmuje się sprawami dotyczącymi przekrętów ubezpieczeniowych. Choi Kang Woo przewodzi zespołowi, który nazywa się „Mad Dog” i wraz z jego członkami próbuje ujawnić przypadki oszustw ubezpieczeniowych.

Info

 • Początek emisji:

  13 października 2017 roku

 • Gatunek:

  Romans, fantasy

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 minut

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Choi Ban Do i Ma Jin Joo mają 38 lat i są małżonkami. Choi Ban Do jest obarczony tym, iż musi zarabiać na utrzymanie domu, z kolei Ma Jin Joo jest gospodynią domową, przez co ma niskie poczucie własnej wartości. Mimo iż byli w sobie zakochani, gdy brali ślub, teraz ciągle się kłócą i nienawidzą siebie nawzajem. Oboje żałują tego, iż wzięli ślub w młodym wieku. Niespodziewanie pewnego dnia para cofa się w czasie do momentu, w którym to mieli po 20 lat i spotkali się po raz pierwszy. Co z tego wyniknie?

Info

 • Początek emisji:

  13 października 2017 roku

 • Gatunek:

  Romans, komedia, przygodowy

 • Liczba odcinków:

  Dwanaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Yoon So So pracuje jako przewodniczka po Francji. Kobieta oprowadza grupę turystów, którzy to oprócz bagażu dźwigają także własne życiowe historie. San Ma Roo wybrał się na wycieczkę po tym, jak rzuciła go dziewczyna, Kim Gyung Jae z kolei umawia się z jedną dziewczyną od dziesięciu lat, Jung Yeon Sung wybrał się na wycieczkę z partnerem, ale nie ujawnił, co ich łączy,  Han So Ran tworzy strony internetowe i nie wie, czy wyjść za mąż, czy pozostać singielką, Oh Gab Soo jest niezwykle uparty, Han Book Ja spędziła większość życia, dbając o męża, Na Hyun jest kobietą, której wieku nikt nie potrafi odgadnąć. Ponadto Yoon So So jest śledzona przez tajemniczego mężczyznę. Cała ta grupa nie chce angażować się w swoje relacje, jednak dzięki podróży stają się sobie bliżsi.

Info

 • Początek emisji:

  14 października 2017 roku

 • Gatunek:

  Romans, fantasy, thriller, kryminał

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Black jest Ponurym Żniwiarzem, który łamie niebiańskie zasady i opętuje ciało pewnego detektywa. Będąc w ciele człowieka, Black poznaje kobietę o imieniu Ha Ram, która widzi cienie śmierci. Ponury Żniwiarz, który powinien przeprowadzać zmarłe dusze na drugą stronę, zaczyna pomagać Ha Ram i ratować ludzi przed śmiercią. Z biegiem czasu Black zaczyna zakochiwać się w tej śmiertelniczce. Jednakże złamanie niebiańskich reguł nie może obyć się bez kary, więc ostatecznie Ponury Żniwiarz zostaje wymazany ze wspomnień wszystkich ludzi na świecie.

Info

 • Początek emisji:

  14 października 2017 roku

 • Gatunek:

  Komedia, romans, komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Byun Hyuk pochodzi z bogatej rodziny, która prowadzi ogromną firmę. Mężczyzna żyje szczęśliwie, nie mając wyznaczonych celów życiowych. W towarzystwie kobiet jest pewny siebie, ale tak naprawdę jest także naiwny. Pewnego dnia, w wyniku problemów, mężczyzna zostaje bezrobotny. Wówczas wprowadza się do mieszkania w biednej dzielnicy i zaczyna imać się prac dorywczych, aby móc zarobić na własne utrzymanie. W tej samej okolicy mieszka Baek Joon, która pomimo dobrego wykształcenia nie jest w stanie znaleźć stałej pracy. Kobieta musi imać się wielu prac dorywczych, a mimo tego jest pozytywnie nastawiona. Jej życie zmienia się, gdy pojawia się Byun Hyuk.

Info

 • Początek emisji:

  23 październik 2017 roku

 • Gatunek:

  Komedia, dramat, romans, web drama

 • Liczba odcinków:

  Dziesięć, a każdy trwa 15 minut

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Baek Se wiedzie normalne życie, jednakże ma obsesję na punkcie celebrytów. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że jest nieuleczanie chora i nie zostało jej wiele czasu. Pomimo wielu tragicznych wydarzeń w jej życiu związanych z tym, że jest sierotą, a także nie dającej nadziei diagnozy, Baek Se stara się być optymistką i pracuje w centrum poradnictwa mającego zapobiegać samobójstwom. Po otrzymaniu diagnozy dziewczyna rozpoczyna kontraktowy związek z Dong Joonem, który to jest podobny do jej ulubionego celebryty.

Dotrwaliśmy do końca. Muszę przyznać, że dram w październiku jest sporo. Dawno nie musiałam tłumaczyć aż tylu opisów. No cóż, nie można narzekać, bo to istna gratka dla dramomaniaków. Skąd tylko wziąć tyle czasu, aby obejrzeć te wszystkie dramy? Oto jest pytanie. Jak zwykle czekam na wasze opinie. Które z tych dram was zaciekawiły? A może są tytuły, które będziecie omijać z daleka? Czekam na wasze komentarze.

Ankieta

Tak jak wspominałam wyżej, przygotowałam ankietę dotyczącą Azjatyckiego Miszmaszu. Będę wdzięczna każdemu, kto zechce ją wypełnić. Zbliża się taki okres, że będę mieć mniej czasu, więc chciałabym się dowiedzieć, o czym chcielibyście poczytać, aby wszystko sobie zaplanować.

Ankieta znajduje się tutaj: Klik

Sonda

Od tego miesiąca sondy się zmieniają. Nie będziecie widzieć wyników w czasie trwania głosowania, a dopiero po zakończeniu sondy, gdy ogłoszę je w kolejnym poście tego typu. Niezmienne pozostaje to, że każdy może zagłosować na dwa tytuły. Gdy już wybierzecie, zjeżdżacie na dół sondy i klikacie „wyślij” bądź „submit”.

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie dwie dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście, jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram wrześniowych najbardziej was zaciekawiła. W przypadku tej sondy nie było wątpliwości i zwycięzca został wyłoniony już na początku, wyrabiając sobie ogromną przewagę nad innymi dramami. Ogólnie w tej sondzie oddano 434 głosy, co oznacza, że zagłosowało w niej aż 60 osób więcej niż w poprzedniej.

Miejsce pierwszeWhile You Were Sleeping292 głosy – 67%
Miejsce drugieAndante125 głosów – 29%
Miejsce trzecieTemperature of Love123 głosy – 28%

Na DramaQueen będziecie mogli też obejrzeć dramę z drugiego miejsca, czyli „Andante”. Wystarczy, że klikniecie tutaj. 

[reactions style=2]

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
czarnazmora
czarnazmora
3 lat temu

po pierwszych odcinkach stwierdzam, że „Because This Is My First Life” będzie genialną serią!

yuiamnao
yuiamnao
3 lat temu

Jest jakaś szansa choćby minimalna na „Last minute romance” i „witch’s court”?

0 0 votes
Article Rating