Azjatycki miszmasz – Sierpniowe dramy koreańskie.

Ten czas leci tak szybko, że nim się obejrzałam, a tu nastał już sierpień. Trochę szkoda, bo wiele ciekawych dram jest już na półmetku i niebawem trzeba będzie się z nimi pożegnać. Ale trzeba mieć nadzieję, że dramy emitowane w sierpniu wypełnią pustkę. Przyznam szczerze, że pośród sierpniowych dram jest kilka, których jestem ciekawa. Mam nadzieję, że okażą się być dobre i na każdy odcinek będę czekać z niecierpliwością. Nie da się nie zauważyć, że trendy w dramach przychodzą falami. W sierpniu mamy dramy z podróżami w czasie, medycyną, no i nieprzerwanie fantasy.
Co do wcześniejszego postu z tego cyklu – tam chyba zabrakło dwóch dram i uzupełnię ich opisy, gdy będę mieć chwilkę czasu. To nie wniknęło z mojego przeoczenia tylko z tego, że stacje w tamtej chwili nie ogłosiły jeszcze ostatecznej daty emisji. Dlatego dwie dramy nie znalazły się w poprzednim miszmaszu. Ale tak jak wspomniałam, wszystko uzupełnię. Wiem, że ostatnio posty miszmaszu skupiają się głównie na nowych dramach koreańskich, ale miałam za mało czasu, aby się tym zająć. Teraz mam już zarys kilku nowych postów azjatyckiego miszmaszu, więc postaram się je dopracować i opublikować je w sierpniu. Skoro o tym mowa, to dziękuję bardzo za odzew pod postem “Jak zostaliście dramomaniakami?“. Bardzo miło czytało mi się wasze historie, a przeczytałam dosłownie wszystkie. Mam nadzieję, że w kolejnych postach tego cyklu będziecie równie aktywni.
To tyle mojego biadolenia, przejdźmy do konkretów, których dotyczy ten post.

SAVE ME

Początek emisji: 05.08.2017 r.
Gatunek:
 akcja, tajemnice, suspense, psychologiczna, thriller, adaptacja komiksu
Liczba odcinków: 
16
Nadawca:
OCN

Opis:
W jednej z ciemnych alejek znajduje się dziewczyna, która otoczona przez podejrzanych ludzi szepcze cicho “uratuj mnie”. Para bezrobotnych, młodych ludzi słyszy jej błaganie i biegnie na pomoc. Wtedy odkrywają, że ta dziewczyna została uwięziona przez pseudo-religijny kult i starają się jej pomóc, co okazuje się nie być takie łatwe. Dochodzi do ciągu pełnych napięcia wydarzeń, dzięki którym zaczniemy analizować ludzką psychikę.
Drama jest adaptacją komiksu pt. “Out of the World”, autorstwa Jo Geum San.

MANHOLE 

Początek emisji: 09.08.2017 r.
Gatunek:
 komedia, romans, fantasy
Liczba odcinków: 
16
Nadawca:
KBS2

Opis:
Bong Pil jest bezrobotnym mężczyzną, który nieprzerwanie od trzech lat przygotowuje się do egzaminu na urzędnika państwowego. Jednakże nie podchodzi entuzjastycznie do nauki i żyje na garnuszku rodziców. Gdy dowiaduje się, że jego przyjaciółka Soo Jin wychodzi za mąż, jest tym faktem wielce rozczarowany. A to dlatego, że mężczyzna był w niej zakochany przez wiele lat. Wtedy niespodziewanie wpada do niszy, która to przenosi go w czasie. Kiedy orientuje się, iż znalazł się w przeszłości, stara się zapobiec ślubowi jego przyjaciółki. Czy mu się uda?

DESERVING OF THE NAME

Początek emisji: 12.08.2017 r.
Gatunek:
 medyczna, fantasy
Liczba odcinków: 
16
Nadawca:
tvN Asia

Opis:
Heo Im jest lekarzem medycyny orientalnej, uznawanym w Joseon za najlepszego specjalistę w dziedzinie akupunktury. Niestety, ze względu na swoją niską pozycję społeczną, nie jest w stanie osiągnąć dużego sukcesu. Pewnego dnia mężczyzna odbywa podróż w czasie i przenosi się do współczesnego Seulu. Tam poznaje lekarkę Choi Yeon Kyung, która wierzy jedynie we współczesną medycynę. Jak potoczą się losy tych dwóch lekarzy?

HIP HOP TEACHER 

Początek emisji: 14.08.2017 r.
Gatunek:
 muzyczna, web drama, szkolny
Liczba odcinków: 
10
Nadawca:
jTBC

Opis: 
Seul Ki była raperem z podziemia, ale teraz naucza muzyki w jednej z podstawówek. Jej dni są byle jakie i nudne. Pewnego dnia Yoo Bin zaczyna pracować w tej samej szkole, tylko jako nauczycielka języka angielskiego. Co wyniknie z tego spotkania?

AGE OF YOUTH 2

Początek emisji: 25.08.2017 r.
Gatunek:
 komedia, romans, młodzieżowy
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
jTBC

Opis:
Jin Myung po powrocie z Chin udało się znaleźć pracę. Ye Eun wzięła sobie rok wolnego na uczelni ze względu na zaistniały kiedyś incydent z jej byłym chłopakiem i dopiero teraz wraca na studia. Ji Won jeszcze nie znalazła sobie chłopaka. Eun Jae rozstała się ze swoją pierwszą miłością i cierpi. Dziewczyny doczekają się nowej współlokatorki – Jo Eun, która to zatrzyma się w pokoju zajmowanym wcześniej przez Yi Nę. Jak tym razem potoczą się losy współlokatorek?

SOMEHOW 18

Początek emisji: 28.08.2017 r.
Gatunek:
 komedia, romans, fantasy
Liczba odcinków:
10
Nadawca:
jTBC

Opis:
Kyung Whee był w liceum nękany. W tamtym czasie lubił Na Bi. Była ona jego pierwszą miłością, ale zmarła. Obecnie Kyung Whee jest rezydentem na ortopedii. Aby móc uratować Na Bi, chłopak podróżuje w czasie. przenosząc się do czasów, kiedy miał jeszcze osiemnaście lat. Czy uda mu się ocalić swoją pierwszą miłość?

HOSPITAL SHIP

Początek emisji: 31.08.2017 r.
Gatunek:
 medyczna
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
MBC

Opis:
Historia młodych lekarzy, którzy świadczą usługi medyczne mieszkańcom pewnej wyspy za pośrednictwem statku szpitalnego.

PAUL WHO FELL FROM THE SKY

Początek emisji:
 31.08.2017 r.
Gatunek:
 fantasy, romans, akcja, ekranizacja manhwy
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
tvN Asia

Opis:
Paul jest niebiańską istotą, która została wygnana z Nieba i zesłana na Ziemię. Zrodził się on z ojca, który był aniołem i matki, która była człowiekiem, dlatego też mężczyzna nie jest tak potężny, jak inni aniołowie. Paul jest niezwykle pozytywny, a także pełny życia. Za cel stawia sobie ochronę Ziemi przed atakami niewidzialnych sił zła. Jednakże tak naprawdę pragnie wrócić do Nieba. Wszystko zmienia się, gdy spotyka jedyną osobę, która go widzi – Seo Hee. W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń dziewczyna ocala Paulowi życie, a on oferuje w zamian, że będzie jej aniołem stróżem. Oboje rozpoczynają walkę z demonami, a im dłużej ona trwa, tym większe uczucie rodzi się między nimi. Czy uda im się pokonać siły zła i przeciwności?
Drama jest ekranizacją manhwy pt. “Fall From the Sky”.

To byłoby na tyle z sierpnia. Opisy brzmią ciekawie, ale trzeba przyznać, że twórcy dram klepią wkoło te same schematy. Ale jeśli dramy będą intrygujące, to myślę, że warto będzie je obejrzeć pomimo schematów.

Macie może swoich faworytów? Bardzo chętnie ich poznam.
Weźcie udział w sondzie i wypowiedzcie się w komentarzach.
Sonda tutaj.
Możecie zagłosować na dwa tytuły!

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z lipcowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej. W tym głosowaniu zwycięzca został wyłoniony bardzo szybko i utrzymał ogromną przewagę.

Lipcową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
BRIDE OF THE WATER GOD

Tę dramę możecie już od dawna obejrzeć na DramaQueen, wystarczy kliknąć poniżej:
Bride of the Water God

JEŻELI KOMUŚ NIE PODOBA SIĘ TO, ŻE TYPOWANIE NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANEJ DRAMY I GŁOSOWANIE JEST TYLKO DLA ZABAWY, NIE MUSI W OGÓLE CZYTAĆ TEGO POSTU. CYKL JEST PROWADZONY DLA OSÓB, KTÓRE DOCENIAJĄ NASZ WYSIŁEK I POTRAFIĄ BEZINTERESOWNIE WZIĄĆ UDZIAŁ W TAKIEJ ZABAWIE. JEŚLI DLA KOGOŚ TAKA FORMA JEST BEZSENSOWNA, TO NIE MA SENSU, ABY CZYTAŁ TEN POST I PISAŁ ZNIECHĘCAJĄCE KOMENTARZE.

30 replies
 1. gilinskae
  gilinskae says:

  Zdecydowanie czekam na Hip hop teacher i Hospital ship. Dawno nie oglądałam medycznej dramy, więc mam nadzieję, że HS będzie miało fajny klimat. 😀

 2. mgb3
  mgb3 says:

  Najbardziej przypadła mi do gustu dram “SAVE ME ” . Dalej “HOSPITAL SHIP” i co prawda te niebiańskie istoty często pojawiają się w dramach, ale ze względu na ulubieńca w niej występującego też chętnie obejrzałabym ” PAUL WHO FELL FROM THE SKY “

 3. Podoina says:

  Najbardziej chyba oczekuję “Save me”. ale poza tym oczekuję wszelkich dram medycznych ^^

 4. Milena99
  Milena99 says:

  “Save Me” z powodu dobrze zapowiadającej się tajemniczej i ciekawej fabuły, “Manhole” ze względu na dobór aktorów oraz “Paul Who Fell From The Sky” o której nic nie słyszałam, mogąca być dość ciekawa i nawet trochę inna od pozostałych dram jeśli producenci się wysilą + Yoon Hyun Min. Miejmy tylko nadzieję, że dopiorą do niego dobrą aktorkę

 5. Nighty says:

  Najbardziej czekam na “Hospital Ship” – głównie dlatego, że jestem ogromną fanką Ha Ji Won – i Deserving of the Name, ponieważ wygląda przezabawnie 😀
  Chociaż kilka innych dram też bym chętnie obejrzała 🙂

 6. arynka
  arynka says:

  Save Me, zapowiada się mniej schematycznie…
  No i Fall from The Sky, z rolą Hyun Mina…;-) chłopak świetnie się sprawdza w roli pozytywnych i negatywnych bohaterów, a po drugie reżyserem jest ten od Arang z Joon Gi 🙂

  Anusia, czekam na dodatkowy opis lipca, bo chyba uwzględniając dramę Criminal Minds, zwycięstwo Water God nie byłoby takie szybkie i bezapelacyjne… 😉

 7. Arukas
  Arukas says:

  Ogladam dramy już od dłuższego czasu wiec trudno mnie zaskoczyć czymś nowym. Z jakiegoś powodu moja uwaga skupiła się na PAUL WHO FELL FROM THE SKY. Mam nadzieje, że nie będzie to cos w stylu My Love from Another Star.

 8. anusia says:

  @arynka Nie traktujmy tych sond tak poważnie, to tylko zabawa, która i tak pozostawia ograniczony wybór. Jeśli drama jest dobra, to obroni się sama nawet bez zwycięstwa w sondzie. To nie będzie dodatkowy spis, tylko po prostu do tamtego postu dodam opisy dram, które się tam nie znalazły przez nieustaloną wtedy jeszcze datę emisji. Nie będzie kolejnej sondy, ani niczego więcej.
  Tak jak pisałam, sonda to tylko zabawa, która nie wpływa na nasze plany tłumaczeniowe, ani nie wyznacza dobrej dramy, bo wszystko i tak jest przed emisją. Czy wygrałoby Bride of the Water God, czy Criminal Minds, to nie zmieniłoby naszych planów tłumaczeniowych, jakości samej dramy, ani tym bardziej popularności na stronie. 😉

 9. Nuts
  Nuts says:

  Mnie się spodobały dramy:Somehow 18, Hospital Ship, Paul Who Fell From The Sky. A najbardziej Save Me 🙂

 10. Ewa_Ki
  Ewa_Ki says:

  Ja czekam na DESERVING OF THE NAME z Kim Nam Gil, tak się wyczekałam, żeby ktoś Go w końcu zatrudnił. Chociaż w zapowiedziach przeraża mnie Jego głupkowata gra przypominająca tę z The Pirates. Stawiam też na znajome twarze z SAVE ME. Pozdrawiam.

 11. fankadramy says:

  Nie przepadam za dramami fantasy (ani Goblin ani W nie trafiły w moje gusta), ale Paul who fell from the sky zapowiada się ciekawie. Cieszę się jeszcze na Hospital Ship (bo gra Ha Ji-Won) i Somehow ( Minho i Lee Yoo Bi). Reszta :/

 12. mesismine
  mesismine says:

  Drugi sezon Age of Youth! To chyba moja ulubiona drama, bardzo polecam wszystkim polecam i cieszę się niezmiernie, że będzie 2 sezon jeeeeeeeeeeeeeeej <3

 13. stokrotka_
  stokrotka_ says:

  Buu, mizeria… Miesiąc bez historyka to miesiąc zmarnowany.
  PS Angielskie słowo “cult” lepiej tłumaczyć jako “sekta” niż “kult”. 🙂

 14. anusia says:

  @stokrotka_ Nie zgodzę się z tezą odnośnie słówka “cult”. Kult to system wierzeń i praktyk religijnych, co idealnie pasuje do pseudo-religijnego kultu, o którym jest mowa w opisie dramy. I w sumie nie ma tak, co lepiej tłumaczyć. Jedno słówko ma kilka znaczeń i wybiera się takie, które lepiej pasuje nam do danej sytuacji. Każde znaczenie jest poprawne, tylko sami dobieramy pasujące. To można przetłumaczyć jako kult, sektę, czy grupę wyznawców i każde znaczenie jest poprawne. 😉

 15. Nikolettka1610
  Nikolettka1610 says:

  Ja oczekuję hospital ship i manhole 😉 Powodzenia w tłumaczeniu , niestety martwi mnie to ze na stronie nie pojawiają się dramy typu: chińska , japońska czy też tajska 🙁

 16. IK10 says:

  Osobiście czekam z niecierpliwością na “SAVE ME”, ponieważ bardzo lubię aktorów, którzy mają grać główne postacie. Poza tym, tematyka tej dramy jest bardzo ciekawa. Oprócz tego z miłą chęcią obejrzę “MANHOLE”, wydaje mi się, że będzie to bardzo fajna komedia na poprawę humoru. Również z miłą chęcią obejrzę “SOMEHOW 18” 😀

 17. anusia says:

  @stokrotka Pozwolę sobie zacytować fragment Wikipedii, żebyś zrozumiała, o co chodzi: “Psychologowie w licznych publikacjach dotyczących działalności wybranych sekt (określanych zamiennie takimi określeniami jak „nowe ruchy religijne”, „ruchy parareligijne”, „sekty”, „ruchy kultowe”, „kulty”)”.
  Mam nadzieję, że to wszystko Ci wyjaśniło. 😉

 18. Miliko
  Miliko says:

  O matko ile dram o podróżach w czasie . Najbardziej zainteresowały mnie Manhole, Hip Hop Teacher i trochę Hospital Ship

 19. bazyl_2001
  bazyl_2001 says:

  Wszystkie dramy zapowiadają się ciekawie, czekam na nie z niecierpliwością. W szczególności na ,,Paul who feel from the sky” i ,,Manhole”.

 20. ula174
  ula174 says:

  Drugi sezon Age of Youth!!! Nareszczie! To była bardzo dobra drama, czekam z niecierpliwością na drugi sezon!

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz