Azjatycki miszmasz – Sierpniowe dramy koreańskie.

Ten czas leci tak szybko, że nim się obejrzałam, a tu nastał już sierpień. Trochę szkoda, bo wiele ciekawych dram jest już na półmetku i niebawem trzeba będzie się z nimi pożegnać. Ale trzeba mieć nadzieję, że dramy emitowane w sierpniu wypełnią pustkę. Przyznam szczerze, że pośród sierpniowych dram jest kilka, których jestem ciekawa. Mam nadzieję, że okażą się być dobre i na każdy odcinek będę czekać z niecierpliwością. Nie da się nie zauważyć, że trendy w dramach przychodzą falami. W sierpniu mamy dramy z podróżami w czasie, medycyną, no i nieprzerwanie fantasy.
Co do wcześniejszego postu z tego cyklu – tam chyba zabrakło dwóch dram i uzupełnię ich opisy, gdy będę mieć chwilkę czasu. To nie wniknęło z mojego przeoczenia tylko z tego, że stacje w tamtej chwili nie ogłosiły jeszcze ostatecznej daty emisji. Dlatego dwie dramy nie znalazły się w poprzednim miszmaszu. Ale tak jak wspomniałam, wszystko uzupełnię. Wiem, że ostatnio posty miszmaszu skupiają się głównie na nowych dramach koreańskich, ale miałam za mało czasu, aby się tym zająć. Teraz mam już zarys kilku nowych postów azjatyckiego miszmaszu, więc postaram się je dopracować i opublikować je w sierpniu. Skoro o tym mowa, to dziękuję bardzo za odzew pod postem “Jak zostaliście dramomaniakami?“. Bardzo miło czytało mi się wasze historie, a przeczytałam dosłownie wszystkie. Mam nadzieję, że w kolejnych postach tego cyklu będziecie równie aktywni.
To tyle mojego biadolenia, przejdźmy do konkretów, których dotyczy ten post.

SAVE ME

Początek emisji: 05.08.2017 r.
Gatunek:
 akcja, tajemnice, suspense, psychologiczna, thriller, adaptacja komiksu
Liczba odcinków: 
16
Nadawca:
OCN

Opis:
W jednej z ciemnych alejek znajduje się dziewczyna, która otoczona przez podejrzanych ludzi szepcze cicho “uratuj mnie”. Para bezrobotnych, młodych ludzi słyszy jej błaganie i biegnie na pomoc. Wtedy odkrywają, że ta dziewczyna została uwięziona przez pseudo-religijny kult i starają się jej pomóc, co okazuje się nie być takie łatwe. Dochodzi do ciągu pełnych napięcia wydarzeń, dzięki którym zaczniemy analizować ludzką psychikę.
Drama jest adaptacją komiksu pt. “Out of the World”, autorstwa Jo Geum San.

MANHOLE 

Początek emisji: 09.08.2017 r.
Gatunek:
 komedia, romans, fantasy
Liczba odcinków: 
16
Nadawca:
KBS2

Opis:
Bong Pil jest bezrobotnym mężczyzną, który nieprzerwanie od trzech lat przygotowuje się do egzaminu na urzędnika państwowego. Jednakże nie podchodzi entuzjastycznie do nauki i żyje na garnuszku rodziców. Gdy dowiaduje się, że jego przyjaciółka Soo Jin wychodzi za mąż, jest tym faktem wielce rozczarowany. A to dlatego, że mężczyzna był w niej zakochany przez wiele lat. Wtedy niespodziewanie wpada do niszy, która to przenosi go w czasie. Kiedy orientuje się, iż znalazł się w przeszłości, stara się zapobiec ślubowi jego przyjaciółki. Czy mu się uda?

DESERVING OF THE NAME

Początek emisji: 12.08.2017 r.
Gatunek:
 medyczna, fantasy
Liczba odcinków: 
16
Nadawca:
tvN Asia

Opis:
Heo Im jest lekarzem medycyny orientalnej, uznawanym w Joseon za najlepszego specjalistę w dziedzinie akupunktury. Niestety, ze względu na swoją niską pozycję społeczną, nie jest w stanie osiągnąć dużego sukcesu. Pewnego dnia mężczyzna odbywa podróż w czasie i przenosi się do współczesnego Seulu. Tam poznaje lekarkę Choi Yeon Kyung, która wierzy jedynie we współczesną medycynę. Jak potoczą się losy tych dwóch lekarzy?

HIP HOP TEACHER 

Początek emisji: 14.08.2017 r.
Gatunek:
 muzyczna, web drama, szkolny
Liczba odcinków: 
10
Nadawca:
jTBC

Opis: 
Seul Ki była raperem z podziemia, ale teraz naucza muzyki w jednej z podstawówek. Jej dni są byle jakie i nudne. Pewnego dnia Yoo Bin zaczyna pracować w tej samej szkole, tylko jako nauczycielka języka angielskiego. Co wyniknie z tego spotkania?

AGE OF YOUTH 2

Początek emisji: 25.08.2017 r.
Gatunek:
 komedia, romans, młodzieżowy
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
jTBC

Opis:
Jin Myung po powrocie z Chin udało się znaleźć pracę. Ye Eun wzięła sobie rok wolnego na uczelni ze względu na zaistniały kiedyś incydent z jej byłym chłopakiem i dopiero teraz wraca na studia. Ji Won jeszcze nie znalazła sobie chłopaka. Eun Jae rozstała się ze swoją pierwszą miłością i cierpi. Dziewczyny doczekają się nowej współlokatorki – Jo Eun, która to zatrzyma się w pokoju zajmowanym wcześniej przez Yi Nę. Jak tym razem potoczą się losy współlokatorek?

SOMEHOW 18

Początek emisji: 28.08.2017 r.
Gatunek:
 komedia, romans, fantasy
Liczba odcinków:
10
Nadawca:
jTBC

Opis:
Kyung Whee był w liceum nękany. W tamtym czasie lubił Na Bi. Była ona jego pierwszą miłością, ale zmarła. Obecnie Kyung Whee jest rezydentem na ortopedii. Aby móc uratować Na Bi, chłopak podróżuje w czasie. przenosząc się do czasów, kiedy miał jeszcze osiemnaście lat. Czy uda mu się ocalić swoją pierwszą miłość?

HOSPITAL SHIP

Początek emisji: 31.08.2017 r.
Gatunek:
 medyczna
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
MBC

Opis:
Historia młodych lekarzy, którzy świadczą usługi medyczne mieszkańcom pewnej wyspy za pośrednictwem statku szpitalnego.

PAUL WHO FELL FROM THE SKY

Początek emisji:
 31.08.2017 r.
Gatunek:
 fantasy, romans, akcja, ekranizacja manhwy
Liczba odcinków:
?
Nadawca:
tvN Asia

Opis:
Paul jest niebiańską istotą, która została wygnana z Nieba i zesłana na Ziemię. Zrodził się on z ojca, który był aniołem i matki, która była człowiekiem, dlatego też mężczyzna nie jest tak potężny, jak inni aniołowie. Paul jest niezwykle pozytywny, a także pełny życia. Za cel stawia sobie ochronę Ziemi przed atakami niewidzialnych sił zła. Jednakże tak naprawdę pragnie wrócić do Nieba. Wszystko zmienia się, gdy spotyka jedyną osobę, która go widzi – Seo Hee. W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń dziewczyna ocala Paulowi życie, a on oferuje w zamian, że będzie jej aniołem stróżem. Oboje rozpoczynają walkę z demonami, a im dłużej ona trwa, tym większe uczucie rodzi się między nimi. Czy uda im się pokonać siły zła i przeciwności?
Drama jest ekranizacją manhwy pt. “Fall From the Sky”.

To byłoby na tyle z sierpnia. Opisy brzmią ciekawie, ale trzeba przyznać, że twórcy dram klepią wkoło te same schematy. Ale jeśli dramy będą intrygujące, to myślę, że warto będzie je obejrzeć pomimo schematów.

Macie może swoich faworytów? Bardzo chętnie ich poznam.
Weźcie udział w sondzie i wypowiedzcie się w komentarzach.
Sonda tutaj.
Możecie zagłosować na dwa tytuły!

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z lipcowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej. W tym głosowaniu zwycięzca został wyłoniony bardzo szybko i utrzymał ogromną przewagę.

Lipcową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
BRIDE OF THE WATER GOD

JEŻELI KOMUŚ NIE PODOBA SIĘ TO, ŻE TYPOWANIE NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANEJ DRAMY I GŁOSOWANIE JEST TYLKO DLA ZABAWY, NIE MUSI W OGÓLE CZYTAĆ TEGO POSTU. CYKL JEST PROWADZONY DLA OSÓB, KTÓRE DOCENIAJĄ NASZ WYSIŁEK I POTRAFIĄ BEZINTERESOWNIE WZIĄĆ UDZIAŁ W TAKIEJ ZABAWIE. JEŚLI DLA KOGOŚ TAKA FORMA JEST BEZSENSOWNA, TO NIE MA SENSU, ABY CZYTAŁ TEN POST I PISAŁ ZNIECHĘCAJĄCE KOMENTARZE.

35
Dodaj komentarz

Please Login to comment
33 Liczba wątków
2 Liczba odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
30 Ilość autorów komentarzy
aekontoweronissssia1212sakuraotori Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Miliko
Użytkownik
Miliko

O matko ile dram o podróżach w czasie . Najbardziej zainteresowały mnie Manhole, Hip Hop Teacher i trochę Hospital Ship

heart for the heart Korea
Użytkownik
heart for the heart Korea

Wszystkie dramy zapowiadają się ciekawie, czekam na nie z niecierpliwością. W szczególności na ,,Paul who feel from the sky” i ,,Manhole”.

kiri
Użytkownik
kiri

Z chęcią obejrzę Hospital ship i Save me.

ula174
Użytkownik
ula174

Drugi sezon Age of Youth!!! Nareszczie! To była bardzo dobra drama, czekam z niecierpliwością na drugi sezon!

konan
Użytkownik
konan

Ja z chęcią obejrzę Paul who Fell From the Sky ,Manhole 😀

annaem97
Użytkownik
annaem97

Bardzo chętnie obejrzałabym ‘Manhole’ i ‘Paul who fell from the sky’. 😀

martakotala
Użytkownik
martakotala

Hospital ship na pierwszym miejscu chociaż reszta też super się zapowiada… 😉

Użytkownik
xvillemo

Wreszcie drama z CHOI MIN HO !! 😍😍😍😍😍😍😥😍

Sosnowska
Użytkownik
Sosnowska

Save me i Manhole z moimi ulubionymi aktorami

sakuraotori
Użytkownik
sakuraotori

Nareszcie Kim Nam Gil ! <3 Naturalnie więc ze z niecierpliwością czekam na DESERVING OF THE NAME! <3 W sumie to dzisiaj już może zacznę oglądać po angielsku 🙂 Mam jednak nadzieję, że ktoś się podejmie tłumaczenia 🙂

weronissssia1212
Użytkownik
weronissssia1212

Hej:D
Mam takie pytanie kiedy będą wrześniowe propozycje dram:D
Z góry dziękuję:)

aekonto
Użytkownik
aekonto

tez bardzo prosze o hospital ship

Chou

Proszę pamiętać, że to nie są nasze plany tłumaczeniowe. Propozycje tłumaczeń można złożyć tutaj: TUTAJ. 🙂