Witajcie już w nowym roku! W tym miesiącu miszmasz pojawił się znacznie później, a to dlatego że po prostu nie mam czasu. Trudno jest mi pogodzić tyle zajęć, więc zdarzają mi się pewne opóźnienia. Mam w planach zrobienie pewnych podsumowań roku 2017, zebranie statystyk miszmaszu i rozpoczęcie wielkiego rozdania nagród DramaQueen dla dram i filmów ubiegłego roku. Plany są ambitne, ale wszystko musi zaczekać przynajmniej do końca stycznia, bo wtedy będę mieć trochę luźniej. Mam nadzieję, że zaczekacie.  Korzystając z okazji i tego, że wiele osób czyta azjatycki miszmasz, chciałabym wystosować do was prośbę. Czytałam w ankiecie i wiem, że niektórzy nie komentują, bo się wstydzą, inni, bo ktoś napisał to, co napisaliby oni, więc bez sensu jest komentować, a jeszcze kolejnym się nie chce. Ta ostatnia opinia jest dla mnie bardzo przykra. Cały miszmasz robię dla was i byłoby mi niezmiernie miło, gdybyście komentowali posty, bo tylko w ten sposób mam motywację do dalszej pracy. Wbrew pozorom napisanie postu miszmaszu nie zajmuje mi pięciu minut. Jeśli naprawdę lubicie ten cykl, wspomóżcie komentarzami i dajcie mi motywację. Zacznijmy od tego nowy rok. Jeszcze jedno, gdy najedziecie na plakaty i zdjęcia, pojawią wam się nazwiska aktorów. Przechodząc do dram. Właśnie przez brak czasu nawet nie orientowałam się tak w stu procentach, co będzie emitowane w styczniu. Dopiero tworząc miszmasz, dowiedziałam się, ile dram będzie emitowanych w styczniu. Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam. Patrząc na te tytuły, widać, że mamy wiele dram o poważniejszej tematyce. Niektórych dram sama jestem ciekawa i na pewno włączę chociaż pierwszy odcinek, gdy znajdę chwilkę czasu. Ja jestem ciekawa waszej opinii, bo nie ma co ukrywać, że statystyki jasno pokazują, iż widzowie DramaQueen przepadają za dramami, gdzie głównym wątkiem jest romans. Oczekuję wyników sondy, bo ciekawi mnie, czy postawicie jednak na ten romans, czy też wybierzecie poważniejsze klimaty. W takim razie przejdźmy do styczniowych dram.

Longing Heart

Info

 • Początek emisji:

  8 stycznia 2018 roku

 • Gatunek:

  Tajemnice, komedia, romans, fantasy, adaptacja komiksu

 • Liczba odcinków:

  Osiem, a każdy trwa godzinę.

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Kang Shin Woo jest przystojnym nauczycielem matematyki. Mężczyzna przez ostatnie 10 lat wciąż nie zapomniał o swojej pierwszej miłości – Han Ji Soo. Przypadkiem przenosi się w czasie do czasów, gdy był uczniem liceum. Tam spotyka swoje młodsze oblicze. Kang Shin Woo próbuje pomóc swojemu licealnemu “ja” zdobyć dziewczynę, w której jest zakochany.

Drama jest ekranizacją komiksu internetowego pt. “Aeganjan”.

Info

 • Początek emisji:

  17 stycznia 2018 roku

 • Gatunek:

  Suspense, thriller, tajemnice, kryminał

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 30 minut.

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Choi Jae Hye jest prawniczką, która dorastała w ubóstwie. Obecnie kobieta prowadzi program telewizyjny o tematyce prawnej, zatytułowany “Return”. Pewnego dnia bohaterka angażuje się w sprawę morderstwa, w której winą obarcza się dzieci z rodzin o wysokim statucie społecznym.

Info

 • Początek emisji:

  24 stycznia 2018 roku

 • Gatunek:

  Dramat

 • Liczba odcinków:

  Brak danych

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Dziewczynka o imieniu Hye Na jest dręczona przez swoją matkę Ja Young. Mimo iż dzieje się jej tyle zła, opowiada wszystkim, że wszystko u niej w porządku. Pewnego dnia w szkole podstawowej, do której uczęszcza dziewczynka, zaczyna tymczasowo pracować Soo Jin. Nauczycielka po jakimś czasie orientuje się, z czym musi zmagać się Hye Na, dlatego też decyduje się porwać ją i zostać jej matką.

Drama jest remakiem japońskiej dramy o tym samym tytule.

Info

 • Początek emisji:

  29 stycznia 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja KBS2

Opis

Song Geu Rim pracuje jako scenarzystka pisząca programy radiowe. Jej mama jest niewidoma, więc w dzieciństwie słuchała radia razem z nią. Właśnie to sprawiło, że wybrała swój obecny zawód. Jednakże kobieta nie jest utalentowaną scenarzystką. Właśnie przez to program, nad którym pracuje, mierzy się z możliwością usunięcia z anteny. Szukając jakiegoś ratunku, Song Geu Rim nieoczekiwanie udaje się zwerbować jednego z najlepszych aktorów, Ji Soo Ho’a, który zostaje prowadzącym jej programu.

Info

 • Początek emisji:

  29 stycznia 2018 roku

 • Gatunek:

  Medyczna, tajemnice

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Młody, utalentowany mężczyzna Kang In Gyu zostaje lekarzem, aby pomścić śmierć swojego ojca, który to 13 lat temu został brutalnie zamordowany. Zaczyna pracować w więziennym gabinecie medycznym, gdzie osadzono zabójcę jego ojca. Czy Kang In Gyu’owi uda się zemścić?

Na tym koniec tego, co szykują dla nas twórcy dram w styczniu. Nie jest tego dużo, ale za to dość konkretnie. I tu w sumie rodzi się pytanie: Lekki romans czy może drama z kawałem dobrej historii? Jestem ciekawa waszych opinii i tego, jak zagłosujecie w sondzie. Jeśli chodzi o mnie, to moim zdaniem w tym poście wygrały dramy z historią. Znacznie bardziej zaintrygowały mnie “Mother” i “Cross” aniżeli historie romantyczne. Co wy sądzicie? Czekam na wasze opinie w komentarzach, a także na głosy w sondzie.

Sonda

Tradycyjnie mam już dla was sondę. Mam nadzieję, że nadal będziecie przestrzegać zasad. W tej sondzie wyświetla się IP i jeśli ktoś chce oszukać, to ja to wszystko widzę. Czy takie oszukane zwycięstwo dramy, którą lubicie, będzie was naprawdę cieszyć? To tylko zabawa, więc bądźcie uczciwi i przekonamy się, na którą dramę naprawdę czekają widzowie. Jeśli będziecie oszukiwać, będę kasować takie głosy i to w niczym nie pomoże.

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie dwie dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście, jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram grudniowych najbardziej was zaciekawiła. Zwycięzca od początku widniał na pierwszym miejscu, tylko wzrastała liczba głosów. Drugie miejsce też wyklarowało się po jakimś czasie, ale przez długi czas trwała walka o trzecie miejsce. Ogólnie w tej sondzie oddano 824 głosy, co jest nowym rekordem. Jeszcze nigdy nie zagłosowało tyle osób. Jeśli porównamy ilość głosów z sondą listopadową, a to aż o 270 głosów więcej niż w poprzedniej. Imponujący wynik, oby tak dalej.

Miejsce pierwszeHwayugi399 głosów – 48,48%
Miejsce drugieJust Between Lovers307 głosów – 37.26%
Miejsce trzecieI Am Not a Robot239 głosów – 29%

Na DramaQueen możecie też obejrzeć dramę z trzeciego miejsca, czyli I’m Not a Robot“, a także “Black Knight: The Man Who Guards Me“.

[reactions style=2]

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

Subskrybuj
Powiadom o
69 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ran_miki_suu
3 lat temu

wiiiiiiiiiiiiiiiiii ! CIEKAWE DRAMKI ! dziękuję za ciężką prace. Po trudzie sesji czas na relaks i Drameczkiii *hug*

ysbria
ysbria
3 lat temu

Mother jest moim faworytem z tego miesiąca. Return też mnie zaciekawiło. A romanse nie wydają się mieć porywającej fabuły a nie przepadam za konceptem cofania się w czasie, żadna drama na nim bazująca mi się nie spodobała 🙁

Suuugar
Suuugar
3 lat temu

Jejku, Cross i Longing Heart mogą być naprawdę świetne <3 Właściwie to wszystkie mają swój urok dlatego czekam na publikację chociaż jednej z nich ^^.

mm1
mm1
3 lat temu

A ja liczę ,że obejrzymy ,,Retuen ” .

gabrielaamour
gabrielaamour
3 lat temu

Cross i Longing Heart <3 Czekam Jedno z romansem a drugie medyczne uwielbiam te wątki

가브리엘라
가브리엘라
3 lat temu

Radio Romance <3 dziękuję za tłumaczenie Fighting !!!

My nie tłumaczymy Radio Romance, co łatwo sprawdzić.

Shai
Shai
3 lat temu

Ziękuję za ciężką pracę ❤

bestem
bestem
3 lat temu

<3

Lovelydems
Lovelydems
2 lat temu

Longing heart!! <3

0 0 votes
Article Rating