Wiem, wrześniowe zapowiedzi dram koreańskich, gdy miesiąc już się kończy – absurd. Ale nie dałam rady wcześniej. Miałam mało czasu, a do tego doszło mi robienie grafik, zwiastunów i ogólnie organizacja Jesiennych Seansów Filmowych. Powiem wam szczerze, że seanse dopiero się  zaczęły, a ja już mam ich dość. Czemu? Bo mam roboty co nie miara, a przy tym stoją tłumaczenia, miszmasz ma ogromne opóźnienie i nie mogę się z niczym wyrobić. Dlatego też w tym miesiącu wniknęła tak absurdalna sytuacja z miszmaszem. Mam na oku nawet pewną dramę, którą chciałabym dla was przetłumaczyć, ale teraz to już sama nie wiem, co z tego wyjdzie. A skoro mowa o dramach, to przyznam się wam do tego, że zaczynam zastanawiać się nad tym, czy nie przerzucić się na tłumaczenie dram chińskich. Dlaczego? Po pierwsze – dlatego że w koreańskich dramach jest ostatnio mało mojego ukochanego fantasy, a od czasu “Blacka” nie wyczekiwałam jakoś szczególnie żadnej dramy. Pamiętam, jak to było z “Goblinem”, “W – Two Worlds”, “Strong Woman Do Bong Soon”, “Blackiem”, kiedy to nie mogłam doczekać się premiery. Teraz jakoś nie znalazłam dram koreańskich, na które tak bym wyczekiwała. Ponadto przy dramach chińskich moje tłumaczenie byłoby jedynym polskim, więc widzowie nie lataliby tam, gdzie szybciej. Ale póki co tak się tylko zastanawiam, bo wiadomo, kobieta zmienną jest. Mimo wszystko jestem ciekawa waszego zdania na ten temat. Teraz możemy przejść do wrześniowych dram, a tu dzieje się wiele. Zacznijmy od tego, że w jednej z dram pojawi się polski akcent. Tak, dobrze czytacie. Otóż część scen w dramie “Terius Behind Me” była kręcona w Polsce, a dokładnie w Warszawie. Nawet na plakatach So Ji Sub stoi na ulicach Warszawy. W tym miesiącu zacznie się emisja wielu dram, w tym nawet kilku dram special, które są idealne dla osób z małą ilością wolnego czasu. W dodatku będzie duża różnorodność gatunków. W końcu pojawi się drama historyczna, której na pewno wyczekiwało wiele osób, mamy też komedie romantycznie, aby osłodziły nam brzydką pogodę, a także dramaty i mocniejsze klimaty z domieszką akcji. Czego chcieć więcej? Może dobrych aktorów, ale w tym miesiącu dostaniemy także ich. Jestem bardzo ciekawa, która drama podbije wasze serca i wygra w ankiecie, bo walka będzie naprawdę zacięta.

Devilish Joy

Info

 • Początek emisji:

  5 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja MBN

Opis

Gong Ma Sung jest dziedzicem Grupy Sunwoo, a także znanym i wybitnym lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu chorób nerwów czaszkowych. Podczas swojej delegacji służbowej do Chin przypadkiem poznaje  sławną piosenkarkę Joo Gi Bbeum i postanawia jej pomóc, gdy ta gubi się w obcym kraju. Razem szukają współtowarzyszy kobiety i w miarę upływu czasu zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Wakacyjna aura i uroki obcego miasta sprawiają, że para postanawia podążyć za głosem serca i nie przejmować się tym, co będzie później. Jednakże nieoczekiwanie Gong Ma Sung ulega wypadkowi, a w jego następstwie zaczyna cierpieć na krótkotrwałą utratę pamięci. Po przebudzeniu mężczyzna nie pamięta, co wydarzyło się poprzedniego dnia i musi polegać na notatkach, które wcześniej sporządził. Co się jednak stanie, kiedy Gong Ma Sungp onownie spotka upadłą już gwiazdę Joo Gi Bbeum? Czy kobieta będzie w stanie sprawić, iż pokocha on ją ponownie?

Info

 • Początek emisji:

  7 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia, obyczajowy

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Shin Dong Yub był kiedyś gwiazdą, ale obecnie jego kariera nieubłaganie dobiegła końca. Z kolei Jung Sang Hoon jest samotnym ojcem i pracuje jako lichwiarz. Im Cheong Ah jest pół Koreanką, pół Chinką, wychowującą samotnie dziecko. Wszyscy mieszkają w seulskiej dzielnicy Daerim i walczą o utrzymanie.

Info

 • Początek emisji:

  10 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Historyczny, komedia, romans

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Książę Lee Yool jest perfekcjonistą. Wszystko w jego życiu jest doskonałe i pasuje do standardów rodu królewskiego. Pewnego dnia nieoczekiwanie ktoś próbuje zamordować księcia. Co prawda Lee Yoolowi udaje się ujść z życiem, jednakże doświadcza tymczasowej amnezji i nie pamięta swojej tożsamości. Przez sto dni Lee Yool żyje jako zwykły człowiek i przyjmuje imię “Won Duk”. Pewnego dnia spotyka Hong Sim, która jest w swojej wiosce starą panną. Kobieta nie posiada wiele, ale wie, jak dobrze wykorzystać to, co ma. Dzięki swojej inteligencji otworzyła pierwszą w Joseon agencję detektywistyczną. Wkrótce oboje zdają sobie sprawę z tego, że potrzebują się nawzajem. Ona potrzebuje męża, a on kogoś, kto pomoże mu przetrwać do czasu odzyskania pamięci. Jak potoczą się ich losy?

Info

 • Początek emisji:

  12 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Horror, tajemnice, kryminał, fantasy

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

W małej wiosce pojawia się potężny demon zwany „Son”, który ma moc kontrolowania innych duchów i umożliwia im on opętywanie słabych ludzi. Yoon Hwa Pyung, medium urodzone w rodzinie szamanów, Choi Yoon pochodzący z katolickiej rodziny, oraz córka policjantki, Kang Gil Young, tracą bliskich przez owego demona. 20 lat później Son znowu zaczyna zabijać, a drogi tej trójki krzyżują się ponownie.

Info

 • Początek emisji:

  17 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Obyczajowy, drama special

 • Liczba odcinków:

  Dwa, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Kim Young Joon studiuje filozofię. Pewnego dnia wyznaje uczucia swojej koleżance z roku, ale zostaje przez nią odrzucony. Chłopak nie może sobie z tym poradzić. Niebawem spotyka tajemniczego bezdomnego Kim Deuk Hwana, który mieszka pod małym mostem. Okazuje się, że mężczyzna też doznał kiedyś odrzucenia i doskonale rozumie odczucia Kim Young Joona. Dzięki temu zaczyna się rodzić między nimi przyjaźń.

Drama special jest ekranizacją komiksu internetowego pt. “Takkookong”, autorstwa Jo Geum San.

Info

 • Początek emisji:

  27 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Tajemnice, komedia, romans

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 min.

 • Nadawca:

  Stacja MBC

Opis

Go Ae Rin jest samotną matką, która po nieoczekiwanej utracie męża angażuje się w wojnę szpiegowską. Kobieta mieszka w domu naprzeciw Kim Bona – mężczyzny, który posługuje się pseudonimem “Terius” i jest szpiegiem ds. tajnych operacji w Narodowej Służbie Wywiadu. Jakiś czas temu Kim Bon zniknął i od tamtej pory ukrywa się właśnie w tym domu. Niedługo potem Go Ae Rin i Kim Bon jednoczą siły, aby odkryć wielki spisek, w który był zamieszany mąż kobiety.  Dołącza do nich Jin Young Tae,  były oszust, który może posiadać kluczowe informacje w badanej przez nich sprawie, a także Yoo Ji Yeon, agentka Narodowej Służby Wywiadu, która jest nieczuła i oziębła, ale tak naprawdę żywi uczucia do Kim Bona i jest dla niego miła. Jak potoczą się ich losy?

Info

 • Początek emisji:

  27 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Medyczna

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 min.

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Park Tae So jest lekarzem rezydentem specjalizującym się w operacjach klatki piersiowej. Jego matka potrzebuje przeszczepu serca, a on desperacko chce ją uratować. Jednakże władzę nad mężczyzną ma profesor pracujący na tym samym oddziale. W międzyczasie rezydentką na tym oddziale postanawia zostać kobieta, która wyrwała się z sideł śmierci.

Info

 • Początek emisji:

  28 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Joon Young jest dwudziestoletnim studentem. Chłopak uczy się dobrze, a przy tym jest schludny. Nie dba o modę, więc zawsze chodzi w okularach, dżinsach i białych trampkach. Ponadto ciągle wybiega planami za daleko i jest zbyt wrażliwy. Pewnego dnia udaje się na randkę w ciemno, a tak spotyka swoją rówieśniczkę Young Jae. Dziewczyna jest emocjonalna, spontaniczna i szczera. Nie ma rodziców, ale ma dobre relacje ze swoim bratem. Marzeniem Young Jae jest stanie się bogatą, dlatego też nie poszła na studia, a zamiast tego została asystentką fryzjerki. Co się stanie, kiedy ta dwójka zacznie się ze sobą umawiać?

Info

 • Początek emisji:

  29 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Akcja, kryminał

 • Liczba odcinków:

  Czternaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Cha Ah Ryung została porzucona jako dziecko. To doświadczenie sprawiło, iż wyrosła na twardą babkę, ale niepewną. Obecnie jest genialnym kierowcą. Kang Ha Ri to doświadczony oszust. Urodził się w rodzinie kanciarzy, więc żyje pełnią życia i nie wie, co to strach. Im Byung Min jest hakerem. Nie ma zabezpieczeń, których nie mógłby złamać. W przestępczym światku obawia się go każdy, kto ma coś na sumieniu. Do Jin Woong to zawodowy wojownik. Kiedy wszystkie opcje zawodzą, przemoc zawsze się sprawdza. Ta czwórka zaczyna współpracować i oszukuje rzeczy, które ukryli przestępcy. Kiedy wpada im w ręce sprawa wiążąca się ze sporą sumą pieniędzy, nawet oni zostają narażeni na niebezpieczeństwo.

To wszystko. Dram od groma i w sumie większość propozycji wydaje się być interesująca. Jak wcześniej byłam w stanie przewidzieć, które dramy będą w ścisłej czołówce ankiety, tak teraz nie jestem pewna. Myślę, że walka będzie zacięta i sprawa rozstrzygnie się dopiero pod koniec głosowania. Jako że mamy koniec miesiąca, większość dram miała już emisję. Ja nie miałam czasu, ale obejrzałam pierwszy odcinek jednej z tych dram i bardzo mi się podobał. Nie powiem, o jakiej dramie mowa. Czemu? Bo zastanawiam się, czy jej nie przetłumaczyć, jeśli w ogóle znajdę czas, i nie chcę pisać, aby ktoś nie zrozumiał tego opacznie i nie potraktował jako obietnicę.
Co sądzicie o każdej z tych dram? Podzielcie się swoimi obawami i zachwytami. 

Sonda

Tradycyjnie czas na sondę. W tym miesiącu mamy sporo dram, więc możecie zagłosować na trzy tytuły. Ale trzy to nie wszystkie – to do niektórych delikwentów, którzy najwyraźniej nie potrafią liczyć do trzech.

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie trzy dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście, jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram wrześniowych najbardziej was zaciekawiła. W przypadku tej sondy nie było wątpliwości i zwycięzca został wyłoniony już na początku, ale ma niewielką przewagę nad pozostałymi dramami. Ogólnie w tej sondzie oddano 367 głosów, co oznacza, że zagłosowało w niej 261 osób  mniej niż w poprzedniej. Jak widać, mała liczba dram zrobiła swoje.

Miejsce pierwszeLovely Horribly188 głosów – 51.23%
Miejsce drugieFamiliar Wife165 głosów – 44.96%
Miejsce trzecieThe Ghost Detective129 głosów – 35.15%

Na DramaQueen możecie obejrzeć dramę z drugiego miejsca, czyli Familiar Wife, a także z trzeciego, czyli The Ghost Detective.

[reactions style=2]

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

52
Dodaj komentarz

Please Login to comment
42 Liczba wątków
10 Liczba odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
42 Ilość autorów komentarzy
Natalia2003juslindcliffoluvpizza Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Użytkownik
IK10

Właściwie każda z tych dram jest ciekawa;-) Jeżeli tylko będą po polsku to obejrzę każdą z nich 😉 Wielkie podziękowania za miszasz na koniec miesiąc, jak to mówią lepiej późno niż wcale 🙂

magda8282
Użytkownik
magda8282

Dzięki za miszmasz, zagłosowane ☺️Co do dram chińskich też się coraz bardziej do nich przekonuje. Mają specyficzny klimat, szczególnie te fantasy. Czekam z utęsknieniem na The Wolf, ale chyba się nie doczekam, bo już w tamtym roku miała być emisja… Chińczycy kochają fantasy, a to i moje klimaty ☺️

MaraAcoma
Użytkownik
MaraAcoma

Nie mogę się zdecydować . Wszystkie zapowiadają się ciekawie .

blawatek9
Użytkownik
blawatek9

o,kurcze ,po raz pierwszy w miszmaszu zainteresowaly mnie prawie wszystkie dramy….no naprawde,ciezko wybrac ta pierwsza trojke!! na pewno rzuce okiem na Terius behind me,poniewaz jestem bardzo ciekawa,jak przedstawiono tam Warszawe.jesli przy tym drama okaze sie dobra, to tylko sie cieszyc. Big Forest-jakos ciagnie mnie opowiesc o zwyklych ludziach i ich przezyciach.cos ,jak “szare miraze”.historyk moze byc fajny.Ping Pong Ball obejrze na pewno,bo zainteresowal mnie opis.noi ciagnie mnie tez opis komedii romantycznej The third charm.Player wyglada interesujaco i moze byc naprawde fajne! nawet ta medyczna wyglada ok:)) i co tu wybrac??? wydaje mi sie , ze w sierpniu to nie byl problem malej ilosci dram,a niskiej ich atrakcyjnosci……jesli chodzi o dramy chinskie to mowie Ci Anusiu rob to,na co masz chec ,co sprawia Ci przyjemnosc i z czym sie dobrze czujesz.jesli to sa chinskie dramy,to czemu nie?:)) na pewno wsrod nich znajdzie sie jakas dobra. dzieki za miszmasza super,ze sie pojawil:))

vaka
Użytkownik
vaka

Ping Pong Ball, Terius Behind Me (ten aktor!), Big Forest. I jeszcze100 Days My Prince, ale to już tłumaczycie więc sobie darowałam oddanie głosu.;)

Użytkownik
DaGGa01

W tym miesiącu 3 dramy całkiem mnie zachęciły. Oczywiście 100 Days My Prince, na które czekałam już od dłuższego czasu, Terius Behind Me, z powodu zdjęć kręconych w Warszawie, bo jestem niesamowicie ciekawa jak to wyszło oraz Player, tak bez powodu. Zobaczymy jak wyjdzie mi ich oglądanie, gdyż czasu coraz mniej, a nauka goni, więc ze znalezieniem czasu może być problem. To się okaże jednak w najbliższym czasie 🤷‍♀️😊

aekonto
Użytkownik
aekonto

Wszystkie dramy ciekawe,dzisiaj jednak wybieram kierujac sie moimi ulubionymi aktorami,a wiec So Ji Sub i wiadomo,ze zobaczyc Warszawe to jest to,chcialabym tez Ping Pong Ball ze wzgledu na Ji Soo i Player bo Song Seung Hun

Użytkownik
Arynka

Uwielbiam dobre chińskie dramy z elementem fantasy i i zawsze będę za tym, aby były bardziej dostępne 🙂 zwłaszcza historyki… Gorzej im idzie ze współczesnymi, niektóre są po prostu po prostu śmiesznie żałosne, a Meteor Garden czy Master Devil to naprawdę wyjątki…
A co do dram – mam po raz pierwszy dylemat, bo mam ochotę na więcej niż trzy i żadna nie jest jakimś zdecydowanym faworytem…
Naprawdę nie wiem co mam wybrać 🙁

martakotala
Użytkownik
martakotala

Dziękuję za miszmasz. Zagłosowane. Proszę nie rezygnujcie całkowicie z koreańskich dram jestem tu szczegulnie dla nich. Wiem że moje zdanie może mało się liczy albo wcale🤔 ale ja kocham ten kraj uczę się nawet koreańskiego.
A wy mi ten kraj pozwalacie też poznawać. Dzięki wam wiem co i kto jest na topie. Może mało komentuje może mało się udzielam ale jestem tu z wami i gdy tylko coś nie wyjdzie gdy mam gorszy dzień mogę na dramaqueen trochę odpocząć przy ulubionych dramach…
Dużo zdrowia życzę wszystkim nawet oglądającym😊

natalaaa
Użytkownik
natalaaa

Bardzo zaciekawila mnie wizja So Ji Suba w Warszawie, więc chociaż z tego powodu chętnie obejrzę Terius Behind Me. Dziękuję za miszmasz 😚

Użytkownik
chalbarczyk

Co do dram chińskich: chińskie dramy naśladują te koreańskie, ale często dorzucają swoje własne składniki, które są nie do przełknięcia: np. komunistyczny reżim w szkole (w szkolnych dramach), sprzedawanie przez rodzinę córek i żon (“Memory Lost”), traktowane jako coś normalnego, brak logicznego powiązania epizodów i zamknięcia fabuły (“King Is Not Easy”), etc. Trzeba jednak przyznać, że kobiece bohaterki są zazwyczaj fantastycznie, żywiołowo zagrane i można tylko żałować, że w koreańskich produkcjach nie ma takich dynamicznych i urzekających kobiet. Podsumowując, chociaż czasem można rzucić okiem na chińszczyznę, to wybieram dramy koreańskie.

aga272
Użytkownik
aga272

Moje serce należy do Terius Behind Me na tą dramę czekam 😉

Nowa1
Użytkownik
Nowa1

Wszystkie dramy koreańskie są nijakie ostatnimi czasy,nieciekawe,albo o lekarzach,prawnikach i sędziach.
Czyżby KRYZYS,dla aktora wybrałabym Teriusa i tyle z mojej strony, solidaryzuję się z autorką chyba rozejrzę się w chińszczyżnie.pozdrawiam.

Użytkownik
aniakasia4

w “Terius Behind Me” było nagrywane również w Warszawie, miło będzie zobaczyć coś polskiego w koreańskiej dramie 😉

monikag
Użytkownik
monikag

Devilish joy bo jest po prostu świetne , odbijanie tyłka w autobusie -pękałam ze śmiechu .Członek EXO jako główny mnie nie przekonuję choć grupę uwielbiam (100 day my prince), Terius behind Me oczywiście pozycja obowiązkowa pierwszy serial SO JI od dwóch lat i z racji tego że sam sobą zarządza mógł wybrać coś fajnego . Player bo lubię dramy sensacyjne a Song Seung w garniturze tym razem białym zawsze wygląda rewelacja , mam nadzieję że wybrał dramę trzymającą w napięciu do końca z mnóstwem twistów .P.S. widziałyście filmik jak turyści w Warszawie podeszli do SO Ji z telefonem i on myślał że to fani i jego bezcenna mina jak go poprosili żeby zrobił tylko im zdjęcie bo dla nich był anonimowym Azjatą bezcenne .

Ogromnie się cieszę, że jest tłumaczona drama “The Guest”, której jakość, ładunek akcji i emocji przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Bardzo dobrze zapowiada się “The Third Charm”, dawno nie widziałam świetnej Esom. Oczywiście “Terius” to pozycja obowiązkowa 😀 Poza tym ciekawa jestem “Ping Pong Ball”.

konan
Użytkownik
konan

Mnie zaciekawiła drama Terius Behind Me,ponadto The Third Charm ,Devilish Joy . @Anusia ja chętnie oglądam chińskie dramy ,szczególnie historyki i fantasty ,nawet ich język przestał mnie drażnić 😀 Pozdrawiam

Elik
Użytkownik
Elik

Dziękuję za miszmasz 🙂 Nareszcie jakieś interesujące pozycje 😀 Ja wyczekuje Terius Behind Me, Player i The Third Charm 🙂 Co do chińskich dram są napewno specyficzne ale moim zdaniem chińskie kryminalne są naprawde na dobrym poziomie. Ja też z powodu braku fajnych dram koreańskich w tamtym miesiącu przezuciłam się na poszukiwanie z innych krajów i zauważyłam że tajwańskie dramy są podobne do chińskich ale prezentują wyższy poziom nie są aż tak tandetne ale to moje zdanie. Oczywiście nie mozna generalizować zawsze można znalezć coś ciekawego i w chińskich poza kryminalnymi 😀 Np bardzo zauroczyła mnie My Mr. Mermaid 🙂 Ok kończe swoje wywody 😀 Jeszcze raz dziękuję za miszmasz 🙂

Użytkownik
Lira2012

Nie ma szans, nie zdecyduję się na jedną dramę🤤 Wszystko jest genialne. Coś mi się wydaje że zawalę szkołę 😌😂

mgb3
Użytkownik
mgb3

Terius Behind Me moze ta 🙂 ma akcent polski