Wiem, wrześniowe zapowiedzi dram koreańskich, gdy miesiąc już się kończy – absurd. Ale nie dałam rady wcześniej. Miałam mało czasu, a do tego doszło mi robienie grafik, zwiastunów i ogólnie organizacja Jesiennych Seansów Filmowych. Powiem wam szczerze, że seanse dopiero się  zaczęły, a ja już mam ich dość. Czemu? Bo mam roboty co nie miara, a przy tym stoją tłumaczenia, miszmasz ma ogromne opóźnienie i nie mogę się z niczym wyrobić. Dlatego też w tym miesiącu wniknęła tak absurdalna sytuacja z miszmaszem. Mam na oku nawet pewną dramę, którą chciałabym dla was przetłumaczyć, ale teraz to już sama nie wiem, co z tego wyjdzie. A skoro mowa o dramach, to przyznam się wam do tego, że zaczynam zastanawiać się nad tym, czy nie przerzucić się na tłumaczenie dram chińskich. Dlaczego? Po pierwsze – dlatego że w koreańskich dramach jest ostatnio mało mojego ukochanego fantasy, a od czasu “Blacka” nie wyczekiwałam jakoś szczególnie żadnej dramy. Pamiętam, jak to było z “Goblinem”, “W – Two Worlds”, “Strong Woman Do Bong Soon”, “Blackiem”, kiedy to nie mogłam doczekać się premiery. Teraz jakoś nie znalazłam dram koreańskich, na które tak bym wyczekiwała. Ponadto przy dramach chińskich moje tłumaczenie byłoby jedynym polskim, więc widzowie nie lataliby tam, gdzie szybciej. Ale póki co tak się tylko zastanawiam, bo wiadomo, kobieta zmienną jest. Mimo wszystko jestem ciekawa waszego zdania na ten temat. Teraz możemy przejść do wrześniowych dram, a tu dzieje się wiele. Zacznijmy od tego, że w jednej z dram pojawi się polski akcent. Tak, dobrze czytacie. Otóż część scen w dramie “Terius Behind Me” była kręcona w Polsce, a dokładnie w Warszawie. Nawet na plakatach So Ji Sub stoi na ulicach Warszawy. W tym miesiącu zacznie się emisja wielu dram, w tym nawet kilku dram special, które są idealne dla osób z małą ilością wolnego czasu. W dodatku będzie duża różnorodność gatunków. W końcu pojawi się drama historyczna, której na pewno wyczekiwało wiele osób, mamy też komedie romantycznie, aby osłodziły nam brzydką pogodę, a także dramaty i mocniejsze klimaty z domieszką akcji. Czego chcieć więcej? Może dobrych aktorów, ale w tym miesiącu dostaniemy także ich. Jestem bardzo ciekawa, która drama podbije wasze serca i wygra w ankiecie, bo walka będzie naprawdę zacięta.

Devilish Joy

Info

 • Początek emisji:

  5 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna, melodramat

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja MBN

Opis

Gong Ma Sung jest dziedzicem Grupy Sunwoo, a także znanym i wybitnym lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu chorób nerwów czaszkowych. Podczas swojej delegacji służbowej do Chin przypadkiem poznaje  sławną piosenkarkę Joo Gi Bbeum i postanawia jej pomóc, gdy ta gubi się w obcym kraju. Razem szukają współtowarzyszy kobiety i w miarę upływu czasu zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Wakacyjna aura i uroki obcego miasta sprawiają, że para postanawia podążyć za głosem serca i nie przejmować się tym, co będzie później. Jednakże nieoczekiwanie Gong Ma Sung ulega wypadkowi, a w jego następstwie zaczyna cierpieć na krótkotrwałą utratę pamięci. Po przebudzeniu mężczyzna nie pamięta, co wydarzyło się poprzedniego dnia i musi polegać na notatkach, które wcześniej sporządził. Co się jednak stanie, kiedy Gong Ma Sungp onownie spotka upadłą już gwiazdę Joo Gi Bbeum? Czy kobieta będzie w stanie sprawić, iż pokocha on ją ponownie?

Info

 • Początek emisji:

  7 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia, obyczajowy

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Shin Dong Yub był kiedyś gwiazdą, ale obecnie jego kariera nieubłaganie dobiegła końca. Z kolei Jung Sang Hoon jest samotnym ojcem i pracuje jako lichwiarz. Im Cheong Ah jest pół Koreanką, pół Chinką, wychowującą samotnie dziecko. Wszyscy mieszkają w seulskiej dzielnicy Daerim i walczą o utrzymanie.

Info

 • Początek emisji:

  10 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Historyczny, komedia, romans

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja tvN Asia

Opis

Książę Lee Yool jest perfekcjonistą. Wszystko w jego życiu jest doskonałe i pasuje do standardów rodu królewskiego. Pewnego dnia nieoczekiwanie ktoś próbuje zamordować księcia. Co prawda Lee Yoolowi udaje się ujść z życiem, jednakże doświadcza tymczasowej amnezji i nie pamięta swojej tożsamości. Przez sto dni Lee Yool żyje jako zwykły człowiek i przyjmuje imię “Won Duk”. Pewnego dnia spotyka Hong Sim, która jest w swojej wiosce starą panną. Kobieta nie posiada wiele, ale wie, jak dobrze wykorzystać to, co ma. Dzięki swojej inteligencji otworzyła pierwszą w Joseon agencję detektywistyczną. Wkrótce oboje zdają sobie sprawę z tego, że potrzebują się nawzajem. Ona potrzebuje męża, a on kogoś, kto pomoże mu przetrwać do czasu odzyskania pamięci. Jak potoczą się ich losy?

Info

 • Początek emisji:

  12 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Horror, tajemnice, kryminał, fantasy

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

W małej wiosce pojawia się potężny demon zwany „Son”, który ma moc kontrolowania innych duchów i umożliwia im on opętywanie słabych ludzi. Yoon Hwa Pyung, medium urodzone w rodzinie szamanów, Choi Yoon pochodzący z katolickiej rodziny, oraz córka policjantki, Kang Gil Young, tracą bliskich przez owego demona. 20 lat później Son znowu zaczyna zabijać, a drogi tej trójki krzyżują się ponownie.

Info

 • Początek emisji:

  17 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Obyczajowy, drama special

 • Liczba odcinków:

  Dwa, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Kim Young Joon studiuje filozofię. Pewnego dnia wyznaje uczucia swojej koleżance z roku, ale zostaje przez nią odrzucony. Chłopak nie może sobie z tym poradzić. Niebawem spotyka tajemniczego bezdomnego Kim Deuk Hwana, który mieszka pod małym mostem. Okazuje się, że mężczyzna też doznał kiedyś odrzucenia i doskonale rozumie odczucia Kim Young Joona. Dzięki temu zaczyna się rodzić między nimi przyjaźń.

Drama special jest ekranizacją komiksu internetowego pt. “Takkookong”, autorstwa Jo Geum San.

Info

 • Początek emisji:

  27 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Tajemnice, komedia, romans

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 min.

 • Nadawca:

  Stacja MBC

Opis

Go Ae Rin jest samotną matką, która po nieoczekiwanej utracie męża angażuje się w wojnę szpiegowską. Kobieta mieszka w domu naprzeciw Kim Bona – mężczyzny, który posługuje się pseudonimem “Terius” i jest szpiegiem ds. tajnych operacji w Narodowej Służbie Wywiadu. Jakiś czas temu Kim Bon zniknął i od tamtej pory ukrywa się właśnie w tym domu. Niedługo potem Go Ae Rin i Kim Bon jednoczą siły, aby odkryć wielki spisek, w który był zamieszany mąż kobiety.  Dołącza do nich Jin Young Tae,  były oszust, który może posiadać kluczowe informacje w badanej przez nich sprawie, a także Yoo Ji Yeon, agentka Narodowej Służby Wywiadu, która jest nieczuła i oziębła, ale tak naprawdę żywi uczucia do Kim Bona i jest dla niego miła. Jak potoczą się ich losy?

Info

 • Początek emisji:

  27 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Medyczna

 • Liczba odcinków:

  Trzydzieści dwa, a każdy trwa 35 min.

 • Nadawca:

  Stacja SBS

Opis

Park Tae So jest lekarzem rezydentem specjalizującym się w operacjach klatki piersiowej. Jego matka potrzebuje przeszczepu serca, a on desperacko chce ją uratować. Jednakże władzę nad mężczyzną ma profesor pracujący na tym samym oddziale. W międzyczasie rezydentką na tym oddziale postanawia zostać kobieta, która wyrwała się z sideł śmierci.

Info

 • Początek emisji:

  28 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Komedia romantyczna

 • Liczba odcinków:

  Szesnaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja jTBC

Opis

Joon Young jest dwudziestoletnim studentem. Chłopak uczy się dobrze, a przy tym jest schludny. Nie dba o modę, więc zawsze chodzi w okularach, dżinsach i białych trampkach. Ponadto ciągle wybiega planami za daleko i jest zbyt wrażliwy. Pewnego dnia udaje się na randkę w ciemno, a tak spotyka swoją rówieśniczkę Young Jae. Dziewczyna jest emocjonalna, spontaniczna i szczera. Nie ma rodziców, ale ma dobre relacje ze swoim bratem. Marzeniem Young Jae jest stanie się bogatą, dlatego też nie poszła na studia, a zamiast tego została asystentką fryzjerki. Co się stanie, kiedy ta dwójka zacznie się ze sobą umawiać?

Info

 • Początek emisji:

  29 wrzesień 2018 roku

 • Gatunek:

  Akcja, kryminał

 • Liczba odcinków:

  Czternaście, a każdy trwa godzinę

 • Nadawca:

  Stacja OCN

Opis

Cha Ah Ryung została porzucona jako dziecko. To doświadczenie sprawiło, iż wyrosła na twardą babkę, ale niepewną. Obecnie jest genialnym kierowcą. Kang Ha Ri to doświadczony oszust. Urodził się w rodzinie kanciarzy, więc żyje pełnią życia i nie wie, co to strach. Im Byung Min jest hakerem. Nie ma zabezpieczeń, których nie mógłby złamać. W przestępczym światku obawia się go każdy, kto ma coś na sumieniu. Do Jin Woong to zawodowy wojownik. Kiedy wszystkie opcje zawodzą, przemoc zawsze się sprawdza. Ta czwórka zaczyna współpracować i oszukuje rzeczy, które ukryli przestępcy. Kiedy wpada im w ręce sprawa wiążąca się ze sporą sumą pieniędzy, nawet oni zostają narażeni na niebezpieczeństwo.

To wszystko. Dram od groma i w sumie większość propozycji wydaje się być interesująca. Jak wcześniej byłam w stanie przewidzieć, które dramy będą w ścisłej czołówce ankiety, tak teraz nie jestem pewna. Myślę, że walka będzie zacięta i sprawa rozstrzygnie się dopiero pod koniec głosowania. Jako że mamy koniec miesiąca, większość dram miała już emisję. Ja nie miałam czasu, ale obejrzałam pierwszy odcinek jednej z tych dram i bardzo mi się podobał. Nie powiem, o jakiej dramie mowa. Czemu? Bo zastanawiam się, czy jej nie przetłumaczyć, jeśli w ogóle znajdę czas, i nie chcę pisać, aby ktoś nie zrozumiał tego opacznie i nie potraktował jako obietnicę.
Co sądzicie o każdej z tych dram? Podzielcie się swoimi obawami i zachwytami. 

Sonda

Tradycyjnie czas na sondę. W tym miesiącu mamy sporo dram, więc możecie zagłosować na trzy tytuły. Ale trzy to nie wszystkie – to do niektórych delikwentów, którzy najwyraźniej nie potrafią liczyć do trzech.

Zagłosujcie w sondzie i wybierzcie trzy dramy, które w tym miesiącu najbardziej was zainteresowały. Wyniki zostaną ogłoszone za miesiąc, w następnym poście tego cyklu, więc tyle czasu macie na głosowanie.

Wyniki głosowania

W poprzednim poście, jak zwykle pytałam was, która z prezentowanych dram wrześniowych najbardziej was zaciekawiła. W przypadku tej sondy nie było wątpliwości i zwycięzca został wyłoniony już na początku, ale ma niewielką przewagę nad pozostałymi dramami. Ogólnie w tej sondzie oddano 367 głosów, co oznacza, że zagłosowało w niej 261 osób  mniej niż w poprzedniej. Jak widać, mała liczba dram zrobiła swoje.

Miejsce pierwszeLovely Horribly188 głosów – 51.23%
Miejsce drugieFamiliar Wife165 głosów – 44.96%
Miejsce trzecieThe Ghost Detective129 głosów – 35.15%

Na DramaQueen możecie obejrzeć dramę z drugiego miejsca, czyli Familiar Wife, a także z trzeciego, czyli The Ghost Detective.

[reactions style=2]

Przeczytaj inne artykuły tej serii:

52
Dodaj komentarz

Please Login to comment
42 Liczba wątków
10 Liczba odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
42 Ilość autorów komentarzy
Natalia2003juslindcliffoluvpizza Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Osiaczek
Użytkownik
Osiaczek

hmmmm faktycznie wybrać trójeczkę to nie małe wyzwanie 😉 Zagłosowałam… zobaczymy co uda się obejrzeć 🙂

Ewa_Ki
Użytkownik
Ewa_Ki

Historyk z doborową obsadą, już mi ślinka cieknie…

Ewa_Ki
Użytkownik
Ewa_Ki

Jak można przerzucić się na tłumaczenie dram chińskich skoro koreańskie są takie dobre ;)) No, chyba, że będą to chińskie dramy historyczne… Jestem jak najbardziej za odmianą… takie wakacje w Chinach, natomiast zawsze z wakacji trzeba wrócić do domu, czyli cudownych dram koreańskich. Taki żarcik. Pozdrawiam

Yuki_Hana
Użytkownik
Yuki_Hana

Nawet na koniec miesiąca fajnie jest przeczytać miszmasz 🙂 Dzięki, że mimo nawału roboty go wstawiłaś. Ja osobiście wolę koreańskie dramy, ale chińskie fantasy też może być ciekawe. Taki świeży powiew będzie odskocznią od koreańskiego kina. A tłumaczonych chińskich dram nie ma wiele, więc fani zapewne się ucieszą.

Użytkownik

Codziennie wypatrywałam wrześniowego miszmaszu 😅 Super, że się pojawił. Na pewno z samego opisu i trailera ciekawe wydaje mi się „The third charm”. Widzę też dwie dramy mojej ukochanej stacji OCN, (ale niestety chyba tym razem nie trafią w mój gust). Mam nadzieję, że któraś z serii okaże się ukrytą perełką 😄

Sara13
Użytkownik
Sara13

,,The third charm ,, zapowiada się ciekawie, a ,, Terius behind me,, było kręcone w Warszawie.

Użytkownik

Dopiero znalazłam chwilę, by obejrzeć trailery i poczytać opisy, więc mogę się wypowiedzieć. Nawet zainteresowało mnie kilka dram, co ostatnio zdarza się coraz rzadziej. Ale wolę się nie nastawiać, ponieważ ostatnio koreańskie dramy nie ciekawią mnie już tak bardzo jak kiedyś. Więc od razu mogę napisać, że jestem bardzo za tym, by na stronie pojawiło się więcej chińskich dram. Bardzo się różnią od koreańskich. Oczywiście nie wszystkie są genialne, choć ja na razie trafiałam w większości na bardzo dobre.
Co do dram. Jestem wstępnie zainteresowana Devilish Joy, 100 Days My Prince, Terius Behind Me i Player. Szczególnie czekam właśnie na Player. Mogę zagłosować tylko na trzy dramy, dlatego nie oddam głosu na historyka (tylko dlatego, że jest już w planach). Jestem ciekawa, na które dramy zdecydują się tłumaczki.
Jak zwykle bardzo dziękuję za miszmasz, dzięki któremu zawsze jestem na bieżąco z koreańskimi nowościami dramowymi. 😀

weronika1005
Użytkownik
weronika1005

Naprawdę dużo ciekawych dram. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mimo tego, że można wybrać aż trzy propozycje, miałam bardzo ciężki wybór. Najbardziej jednak zainteresowały mnie 100 days with my prince, Ping pong ball, The third chram, a przede wszystkim ciekawią mnie efekty pracy nad Terius behind me. Czekam z niecierpliwością!

V.I.P123
Użytkownik
V.I.P123

Nawet ciekawe te dramy. Z tego co się orientuje to zdjęcia do Terius Behind Me były nagrywane w Warszawie. Poza tym dramy są interesujące a zwłaszcza Tevilish Joy, Two Lives One Heart i Player który według mnie do złudzenia przypomina lookouta, podobna fabuła, też jest ich 4, też chcą łapać przestępców.

Kinga1104
Użytkownik
Kinga1104

Powiem szczerze, że tylko dwie dramy przypadły mi do gustu i tylko na nie zagłosowałam.
1. Terius Behind Me – liczę na dobrą akcję i odpowiednią dawkę humoru. *.* W dodatku w dramie gra So Ji Sub, którego bardzo lubię. Jestem bardzo ciekawa co z tego wyniknie. 🙂
2. Player – lubię tego typu dramy. Haker, brutal,oszust i … kobieta za kierownicą ^^. Może być zabawnie i poważnie, a tego chyba potrzebuję na takie smutne i zimne wieczory. 🙂
W tym miesiącu nie mam ochoty oglądać niczego romantycznego czy smutnego. Może dlatego nic więcej nie przypadło mi do gustu. 🙂

Co do tematu obejmującego zmiany tłumaczeń z koreańskich na chińskie. Nie oglądam dram chińskich, dlaczego ? Ponieważ nie ma zbyt wielu tłumaczeń. ^^ Jeżeli zaczniesz je tłumaczyć z całą pewnością znajdę coś dla siebie i może nawet je polubię 🙂 Mam nadzieję, że jednak zawsze zostawisz sobie jakieś małe koreańskie tłumaczonko. 😛
Tak czy siak, najważniejsze będzie to, że będziemy mogli oglądać dramy z dobry tłumaczeniem. :*

Co do jesiennych seansów filmowych. Uwielbiam Was za to <3 Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. *.* Jak tylko znajdę chwilkę zaczynam nadrabiać zaległości. ;3

Nie mogłam doczekać się kolejnego wydania Miszmaszu, więc bardzo cieszę się, że się pojawił. Jestem Wam niesamowicie wdzięczna za poświęcony czas i cierpliwość. Powodzenia !!

marzena89gb
Użytkownik
marzena89gb

Kilka tytułów rzeczywiście interesujących. Chętnie obejrzę „Terius behind me”, ze względu na SoJi Sub. Obejrzałam kilka dram z jego udziałem i bardzo mi się podobały. Co do tłumaczenia chińskich dram, jakoś nie mogę się do nich przekonać. Może ktoś coś poleci , żeby mnie wciągnęła jakaś chińska drama. Ale jest jedna , która mnie zainteresowała to: The king’s woman, jednak nie ma jej u Was, Więc może ta propozycja do przetłumaczenia nie była by taka zła.

beata teofil
Użytkownik
beata teofil

Popieram, chińskie dramy historyczne są bardzo ciekawe i z niecierpliwością czekam na możliwość ich oglądania

Paulli
Użytkownik
Paulli

So Ji Sub(którego kocham odkąd obejrzałam go w Always) w Warszawie 😉 to dla mnie zdecydowany faworyt!

soko
Użytkownik
soko

Zdecydowanie Terrius Behind Me z trzech powodów: 1 słodziak 🙂 So Ji-sub, 2. akcja + komedia, 3. pobudki patriotyczne (część akcji w Polsce – szkoda, że nie Kraków).

Użytkownik
OolusiaA-19

Muszę przyznać, że najbardziej zainteresowały mnie tylko trzy dramy, mają dobrą fabułę, dobrych aktorów i wiem, że już jedna z tych dram jest tłumaczona, więc kiedyś się za nią wezmę!
A te dramy trzy no to:
100 Days My Prince – uwielbiam historyki, ale nie wszystkie mogą mnie wciągnąć, mam nadzieję, że z tym będzie inaczej.
Hand: The Guest – powiem, że taka drama, będzie jednocześnie nowością, a jednocześnie czymś zaskakującym, no bo jednak trzy różne osoby, które nie mają tego samego zawodu, do tego taka fabuła. Wydaję mi się, że może być ciekawa.
Player – no tutaj zdecydowanie drama w moich klimatach, uwielbiam te klimaty~

cliffoluvpizza
Użytkownik
cliffoluvpizza

Mnie też najbardziej zainteresowały te dramy. Bardzo wyczekiwałam jakiegoś projektu z Song Seung Heonem, bo po obejrzeniu ,,Blacka” no po prostu urzekł mnie ten aktor i bardzo jestem ciekawa dramy ,,Player”.

swinek
Użytkownik
swinek

Szczerze mówiąc mam więcej faworytów niż tylko trzy dramy, ale przede wszystkich chciałam zobaczyć : Hand: The Guest- po zobaczeniu zapowiedzi spodziewam się wiele po tej dramie, chociaż jeszcze nie miałam czasu, żeby zacząć oglądanie. Ale pod względem klimatu na pewno stawiam tą dramę na pierwszym miejscu.
Poza tym 100 Days My Prince zapowiada się zabawnie, na pewno dobra drama na odmóżdżenie, plus za wątek feministyczny (chociaż pewnie mocno odbiegający od realiów historycznych).
Natomiast Ping Pong Ball zaciekawiło mnie, bo naprawdę rzadko zdarza się drama tego typu. Z czystej ciekawości chętnie bym to zobaczyła, tym bardziej, że Ji Soo to jeden z moich ulubionych aktorów i z każdą nową rolą staje się coraz lepszy.

Użytkownik
Badacz

Dziękuję za nowy miszmasz. Ciężko wybrać 3 tytuły z tego. Ja i tak czekam na wasze tłumaczenie tytułów. Na bieżąco nie komentuje, bo da mnie to zmora oglądać coś co jest nie całe, a później czekać na ciąg dalszy. Ale dziękuje bardzo ślicznie za całą Waszą pracę na każdym tytułem. Wiem, że się spóźniłam z tym komentarzem, ale czasu ostatnio nie mam na nic.

Użytkownik
Brie

SJS w Warszawie i ja nic o tym nie wiem?? Widzisz i nie grzmisz! Oczywiście że Terius’a będę oglądać 🙂

Użytkownik
fankadramy

Devilish Joy- Niby jest jakaś fabuła, ale średnio to widzę. Zresztą mam tak bardzo dość wątków medycznych w dramach i ogólnie serialach, że nie bardzo mnie ciągnie.
Big Forest- Też taki niby zarys fabuły, ale to już też było. Pozytywnie zaskakuje fakt, że widze tego aktora jako jednego z głównych bohaterów 😉
100 Days My Prince-No dobra XD Tu jest amnezja, ale no to historyk więc muszę go zobaczyć!
Hand: The Guest- Horrory lubię, ale nie jako seriale więc ten…
Ping Pong Ball- nie mam kompletnie zdania. Nic z opisu mnie nie zachęciło prócz aktorów.
No i coś, na co czekam!
Terius Behind Me- genialny aktor, ciekawa fabuła i do tego Warszawa! No błagam… Nic tylko oglądać