Azjatycki miszmasz – Wrześniowe dramy koreańskie.

Wspomnieć czy nie wspomnieć – oto jest pytanie. Wiecie, co mam na myśli? Tak, rok szkolny. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy i tak też wakacje dobiegły końca. Jeśli musicie już wrócić do szkoły, to hwaiting. Zawsze po powrocie będziecie mogli obejrzeć sobie jakąś dramę, którą szykują dla nas stacje we wrześniu i tym samym umilić ten powrót do szarej rzeczywistości po wakacyjnej labie. Ale zostawmy już tę sprawę w spokoju i zajmijmy się tym, czego dotyczy ten post, czyli dramami. Sierpień obfitował w dramy z motywem podróży w czasie, ogólnie ostatnio jakoś mnóstwo dram odwołuje się do tego tematu, ale we wrześniu będziemy mogli od tego odpocząć. Nie mam nic przeciwko dramom z podróżami w czasie, ale co za dużo, to niezdrowo, więc ja cieszę się, że twórcy dram odstawili ten temat w kąt. Jak tak przeglądam opisy dram na wrzesień, to mogę śmiało powiedzieć, że to miesiąc komedii romantycznych. W sumie, gdyby tak wrócić kilka miesięcy wstecz, to mało było takich zwykłych, dobrych komedii romantycznych. Mam nadzieję, że któryś z wrześniowych tytułów okaże się solidną, przyjemną komedią romantyczną z dwójką głównych bohaterów, którzy będą tworzyć fajną parę. Ktoś powie, że takie dramy są na jedno kopyto, przewidywalne i w ogóle fuj. Ale powiedzcie mi, ile można oglądać dramy kryminalne bądź z wielką historią? Czasem trzeba sobie zmienić klimat i myślę, że dramy wrześniowe nam to umożliwią.

ARGON

Początek emisji: 04.09.2017 r.
Gatunek:
 dramat, polityczny
Liczba odcinków: 
8
Nadawca: 
tvN Asia

Opis:
Kim Baek Jin jest prezenterem, reporterem i liderem programu śledczego „Argon”. Mężczyzna nie toleruje błędów i opiera się jedynie na faktach. Z kolei  Lee Yeon Hwa jest reporterką pracującą na umowie o pracę tymczasową. Trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy zostaje zatrudniona w programie „Argon”. Kobieta stara się zdobyć stałe zatrudnienie w zawodzie reportera. Dzięki współpracy z Kim Baek Jinem, Lee Yeon Hwa doświadcza rygorystycznego treningu i staje się coraz lepszą reporterką.

GIRLS’ GENERATION 1979

Początek emisji: 11.09.2017 r.
Gatunek: tajemnice, szkolny, młodzieżowy, romans, adaptacja powieści
Liczba odcinków: 8
Nadawca: KBS2

Opis:
Historia osadzona w południowokoreańskim Daegu, w latach 70. Lee Jung Hee chodzi do drugiej klasy liceum i jest drugą córką właścicieli fabryki zabawek. Dziewczyna jest radosna, jednak nie przykłada się do nauki. Gdy nauczyciele próbują ją kontrolować, ona buntuje się. Pewnego dnia do jej klasy przenosi się uczeń z Seulu, który to od razu staje się obiektem zainteresowania pozostałych licealistów. To wszystko doprowadza do zazdrości i kłótni pomiędzy Lee Jung Hee a jej przyjaciółmi. Co więcej, pracownice fabryki zabawek zaczynają znikać jedna po drugiej.
Drama na podstawie powieści autorstwa Kim Yong Hee pt. „Lanjeri Sonyeoshidae”.

MAGIC SCHOOL
Początek emisji: 11.09.2017 r.
Gatunek: web drama, szkolny, młodzieżowy
Liczba odcinków: 20
Nadawca: jTBC

Opis:
Na Ra jest studentem, który nigdy nie miał dziewczyny. Chłopak chce zostać urzędnikiem państwowym. Z kolei Jay jest popularnym magikiem, pogrążonym w głębokim smutku. Joon jest stażystą w szpitalu. Chłopak jest biedny, ale ma dobre serce. Cała trójka spotyka się w szkole magii prowadzonej przez mistrza Hana, który to ma córkę – Yi Seul.  Jednakże ona chce zostać tancerzem, a nie magikiem.

TEMPERATURE OF LOVE

Początek emisji: 
18.09.2017 r.
Gatunek: komedia romantyczna, adaptacja powieści
Liczba odcinków: 40 (każdy po 35 min.)
Nadawca: SBS

Opis:
Jak trudne jest życie młodych ludzi, którzy walczą z samotnością i ranami emocjonalnymi? Hyun Soo jest aspirującą scenarzystką dram, która to nie potrafi kłamać i jest realistką. Ukończyła prestiżową uczelnię i jest znana ze swojej inteligencji, jednak w miłości nie wiedzie jej się już tak dobrze. Kobieta loguje się na pewnym portalu internetowym pod pseudonimem „Jane” i zaczyna pisać z mężczyzną o pseudonimie „Dobra Zupa”. Tak naprawdę pod tym przydomkiem kryje się Jung Sun, który to marzy o zostaniu szefem kuchni w restauracji, serwującej dania kuchni francuskiej. Mężczyzna jasno wyznacza granice i nienawidzi być kontrolowanym przez innych. Uwielbia konkurować i wygrywać, więc jest za pan brat ze sportami, jednakże w jego sercu tkwi zadra, którą pozostawiła jego matka. Pewnego dnia Hyun Soo i Jung Sun postanawiają się spotkać. Co wyniknie z ich znajomości?
Drama jest adaptacją powieści autorstwa Ha Myung Hee pt. “Chakhan Seupeuneun Jeonhwareul Bakji Anneunda”.

ANDANTE

Początek emisji: 24.09.2017 r.
Gatunek: romans, młodzieżowy
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS1

Opis:
Licealista Lee Shi Kyung nagle wyprowadza się ze wsi i przenosi się do tajemniczego liceum. Stając oko w oko z nieznanymi doświadczeniami, zaczyna rozumieć sens życia i miłości. 

20 CENTURY BOY AND GIRL

Początek emisji: 
25.09.2017 r.
Gatunek: komedia romantyczna
Liczba odcinków: 32 (każdy po 35 minut)
Nadawca: MBC

Opis:
Serdeczna komedia romantyczna, opowiadająca o przyjaźni i miłości trzech samotnych dziewic urodzonych w 1983 roku. Ich życie uczuciowe zmienia się, gdy na ich drodze staje mężczyzna, którego lubiły za czasów młodości. Drama będzie opowiadać o miłości, życiu sąsiedzkim, a także o znaczeniu domu, rodziny i przyjaźni.

WHILE YOU WERE SLEEPING

Początek emisji: 27.09.2017 r.
Gatunek: prawnicza, romans, fantasy
Liczba odcinków: 32 (każdy po 35 minut)
Nadawca: SBS

Opis:
Nam Hong Ju widzi w swoich snach przyszłość. Kobieta śni o nieszczęśliwych rzeczach, które przytrafią się w przyszłości innym ludziom. Z kolei Jung Jae Chan jest prokuratorem, który robi wszystko, aby móc zapobiec tym wydarzeniom. Czy mężczyzna będzie w stanie powstrzymać wizje kobiety przed ich spełnieniem się?

To już wszystko, jeśli chodzi o wrześniowe dramy koreańskie. Niektóre z nich mają krótkie opisy, nad czym ubolewam, ale takie właśnie podają na tę chwilę stacje, więc nic na to nie poradzimy. Zaciekawiła was któraś z tych dram? Jakie są wasze odczucia odnośnie powyższych tytułów? Czekam na wasze opinie.

Zachęcam także do udziału w sondzie i wytypowaniu dramy, która najbardziej was zaciekawiła.
Sonda tutaj
Możecie zagłosować na dwa tytuły.

CZAS NA WYNIKI GŁOSOWANIA
W poprzednim poście tej serii pytałam was, którą z sierpniowych dram koreańskich obejrzelibyście najchętniej. Tutaj mamy taki mały ambaras, gdyż wygrała drama, która jednak nie została wyemitowana w sierpniu, czyli „Paul Who Feel from the Sky”. Glosowanie miało dotyczyć dram emitowanych w sierpniu, a ta drama ostatecznie nie spełniła tych warunków, więc eliminuję ją z tej sondy i wygraną przyznaję dramie z drugiego miejsca.

Sierpniową dramą koreańską, którą obejrzelibyście najchętniej, jest:
SAVE ME

30 komentarzy:
« Starsze komentarze
« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz