Info

 • Tytuł oryginalny: 北斗 ある殺人者の回心
 • Tytuł (latynizacja): Hokuto Aru Satsujinsha no Kaishin
 • Tytuł (alternatywny):  Hokuto: Some Murderer’s Conversion
 • Gatunek: psychologiczna, dramat, kryminalna
 • Liczba odcinków: 5
 • Nadawca: WOWOW
 • Emisja: 25.03.2017 – 22.04.2017
 • Projekt grupy: DramaQueen
 • Tłumaczenie: Nanao
 • Korekta: Michau (1-2 odc.), feiversa
 • Upload: Akuma

Opis

20-letni Hokuto zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo. Chłopak dostaje obrońcę z urzędu – Takai Soichi’ego. Ku zdziwieniu prawnika, Hokuto każe mu wnioskować o karę śmierci dla niego. Tak naprawdę 20-latek był w dzieciństwie poważnie dręczony przez rodziców, dlatego brakuje mu miłości. Pewnego dnia jego los miał się odmienić i w końcu poznał Kondo Ayako, która to stała się jego przybraną matką. Dzięki niej Hokuto uczył się miłości, a także uwalniał powoli swój umysł od otaczającej go ciemności i stawał się nowym człowiekiem. Jednakże podążył swoim dziwacznym losem i stał się ostatecznie mordercą.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:45    Średnia:4.6/5]

Odcinek 1         

Odcinek 2         

Odcinek 3         

Odcinek 4         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 5 - Finał         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

20 Komentarze
 1. Sategra
  Sategra says:

  Po pierwszym odcinku jestem w stanie powiedzieć, że ta drama wyróżnia się na tle innych i to w bardzo pozytywny sposób. Pokazuje, jak jedno wydarzenie może odmienić człowieka i jak bardzo może wpłynąć na jego zachowanie. Niestety ukazała okropną sytuację. Polecam dla wielbicieli dram/serialów psychologicznych.

 2. mustela_nivalis says:

  Ojej, czuję się jak małe dziecko, które zostało obdarowane wymarzonym prezentem! Dramę planowałam obejrzeć w czasie świątecznego zalegania na kanapie, jednak nie spodziewałam się, że zaistnieje szansa, iż będzie to w ojczystym języku. Dziękuję za podjęcie się pracy nad “Hokuto”. Jesteście ekstra. <3

 3. malutk_a says:

  Dobry ja z pytaniem ( od razu zaznaczam nie popędzam 😀 )
  chciałam zapytać kiedy można się spodziewać dalszych odcinków bo widzę, że dłuższy czas w korekcie 🙂 Pytam bo ta drama tylko u was z pl i nigdzie jej niema a jest świetna

  W każdym razie trzymam kciuki za pomyślne skończenie korekty

  Był utrudniony kontakt z jednym korektorem, ale odcinki poszły już do innej osóbki, więc powinny być już niedługo na stronie.

 4. SaraWada says:

  Będę z niecierpliwością wyczekiwać na kolejne odcinki, bo ta drama jest niesamowita. Dawno nie oglądałam tak poruszającej i realistycznej produkcji. Bardzo wyróżnia się na tle większości japońskich pozycji, w żaden sposób nie jest przerysowana, wszystko zdaje się być wręcz brutalnie prawdziwe, gra aktorka również nie pozostawia nic do zarzutu. Bardzo dziękuję za dodanie tutaj tej pozycji 🙂

 5. dana5 says:

  Dziecko rodzi się jako czysta księga, to dorośli zapisują sposoby zachowań.
  Drama ukazuje wpływ jaki wywiera otoczenie na dalsze życie dzieci.
  Każdy z nas, świadomie lub mniej świadomie wywiera wpływ na otaczających go ludzi..
  Drama wstrząsająca i pobudzająca do refleksji…
  Dziękuję wszystkim za pracę nad tym projektem

 6. DejziR
  DejziR says:

  wow, właśnie skończyłem oglądać ten dramat. jest bardzo intensywny , dobrze wykonany. Fabuła i aktor naprawdę zrobili niesamowitą robotę. Jest trochę nie wyjaśnionych wątków .Dziękuję wszystkim za pracę nad tą dramą.

 7. soko
  soko says:

  Bardzo dobra drama, a niektóre sceny GENIALNE.(nie koniecznie chodzi o sceny przemocy). Wątki psychologiczne nieprzerysowane, ale głęboko poruszające i pokazują, że trzeba patrzeć głębiej bo nie wszystko jest albo czarne albo białe. Postać prawnika nieco mdła, ale na tle Hokuto pozwala na trochę oddechu. Na dodatek świetne tłumaczenie – dzięki ekipo.

 8. Ewik
  Ewik says:

  Jak to każdy człowiek jest inny… ale jego osobowość kształtuje się już od dnia narodzenia. Zupełnie inaczej przeżywamy nasze wzloty i upadki, w różny sposób sobie z nimi radzimy. Czasami ktoś uśmiechnięty niesie olbrzymie cierpienie w sercu, którego w ogóle nie widać i ten serial jest między innymi o tym. Bardzo smutny ale i prawdziwy. Dziękuję bardzo za Waszą pracę i udostępnienie.

 9. mys says:

  Od obejrzenia tej dramy minęło już trochę czasu, a wrażenia nadal jak żywe. Niezwykle poruszająca, brutalnie realistyczna historia, nieprzerysowana, głęboka pod względem psychologicznym i świetnie sfilmowana. Drama dopracowana w każdym szczególe. Dzięki za Waszą pracę i możliwość obejrzenia.

Dodaj komentarz