Age of Youth zakończona

청춘시대 / Chungchoonshidae / Hello, My Twenties!

Yoon Jin Myung, Jung Ye Eun, Song Ji Won, Kang Yi Na i Yoo Eun Jae są mieszkającymi razem studentkami. Każda z nich ma inną osobowość, przez co muszą się sporo natrudzić, aby przywyknąć do wspólnego mieszkania. Jin Myung musi sama się utrzymywać, a do tego studiować, przez co cierpi na bezsenność. Ye Eun z kolei jest bezgranicznie oddana swojemu chłopakowi. Ji Won wszędzie jest pełno i uwielbia zabawę, a także alkohol. Eun Jae jest bardzo nieśmiała i mimo iż bardzo by chciała, to boi się wyrazić swoje zdanie. Natomiast Yi Na, za sprawą swojej urody i świetnej figury, jest niezwykle popularna wśród mężczyzn.
Czy dziewczyny będą w stanie dzielić mieszkanie i zaprzyjaźnić się? Jak sobie poradzą, gdy życie ich zaskoczy?

[Głosów:232    Średnia:4.5/5]

Odcinek 1         

Odcinek 2         

Odcinek 4         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 5         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 6         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 7         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 8         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 9         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 10         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 11         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 12 - Finał         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: komedia romantycznamłodzieżowy
Liczba odcinków: 12
Nadawca: jTBC
Emisja: 22.07.2016 – 27.08.2016
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Laura (1-4 odc.), Nanao
Korekta: Arvene (1-3, 5-7 odc.), misaaki (4 odc.), mys
Upload: Chou (1-4 odc.), aniakasia4

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

109 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. AnnabelleMorgan says:

  Wrażenia po pierwszym odcinku:
  Od czasu ujrzenia zwiastunu uświadomiłam sobie, że to serial zdecydowanie dla mnie. Uwielbiam ukazywanie na ekranie silnych kobiecych przyjaźni. W dramach czasami wkurza mnie, że ta druga dziewczyna często musi być wredną rywalką do serca ukochanego mężczyzny głównej postaci. Dlatego bardzo ucieszyłam się, że scenarzystka uczyniła głównymi bohaterkami pięć zupełnie różnych od siebie dziewczyn. Przyznam się, że spodziewałam się, że czegoś niezobowiązującego, radosnego, zabawnego i prostego. Tymczasem pierwszy odcinek zaskoczył mnie dawką melancholi. Nie zrozumcie mnie źle – to nic złego. Powiedziałabym nawet, że mam styczność z czymś nowym, a nie tylko wykorzystywaniem tych samych (uroczych, ale jednak) schematów. Co dalej ? Zaciekawił mnie wątek przeszłości Eun-jae i

  Spoiler Pokaż

  W pewnym momencie zastanowiło mnie to dlaczego strona DramaQueen umieściła ten serial jako komedia romantyczna i młodzieżowy, a nie np. horror, ale ufam waszej wiedzy i będę oglądać dalej. 🙂
  Mogę powiedzieć, że polubiłam i trochę przywiążalam się po pierwszym odcinku do bohaterek. Aktorki, które je odgrywały, spisały się naprawdę świetnie. Charaktery dziewczyn są interesujące, choć czasami wnerwiające, irytujące i frustrujące. W niektórych momentach trudne do polubienia. Może was to dziwić, że wcześniej napisałam, że zapałałam sympatią do bohaterek, a teraz narzekam, że były trudne do zniesienia. Myślę, że polubiłam je dlatego, że przedstawiono je w tak realistyczny sposób. Uwielbiam każdą interakcję między nimi. Nie ważne czy krzyczą, śmieją się czy po prostu przechodzą się po pokoju lub wałęsają się po kuchni.
  Myślę że moją ulubioną współlokatorką zostanie Ji-won, która całkowicie przyćmiła wszystkich w ciągu pięciominutowego swojego czasu antenowego. Twierdzę, że jej zabawna i ciepła osobowość świetnie dopełni grupę.
  Pierwszy odcinek skupiał się głównie na Eun-jae. (Zastanawia mnie teraz czy każdy odcinek będzie opowiadał o innej dziewczynie? No coż pożyjemy, zobaczymy). Musiała ona odnaleźć swój głos. Wierzcie mi, wiem jak to brzmi, ale w tym wypadku wypada to wiarygodnie. Jej historia to w zasadzie nic nowego. Dziewczyna ze wsi przyjeżdża do dużego miasta i musi w nim przetrwać. Podobał mi się zabieg scenarzystki, która pokazywała nam świat tej dramy w pierwszym odcinku tylko z perspektywy Eun-jae. W jej oczach (moich) Ye-un, Yi-na i Jin-myung były wstrętne. Było zabawnie odkrywać z nią, że jej współlokatorki, wcale nie są takie złe, tak jak podpowiadało jej pierwsze wrażenie. Zastanawia mnie również tajemniczość tej bohaterki. Podoba mi się, że nie jest tak niewinna, jak na to wygląda.
  Mam pozytywne zdanie o pierwszym odcinku, więc z pewnością bedę oglądać i recenzować dalej. Ci co nie oglądali – to marsz do oglądania, bo to tytuł obowiązkowy w dramowym świecie :} Zapraszam do komentowania każdego odcinka razem ze mną.
  Zaś naszej drogiej ekipie ślę głębokie pozdrowienia i moją wdzięczność do końca świata. Dziękuję za waszą ciężką pracę!

 2. AnnabelleMorgan says:

  Wrażenia po drugim odcinku:
  Coż moje zainteresowanie dramą wcale się nie zmniejszyło. Można powiedzieć, że coraz chętniej chciałabym się dowiedzieć o jej wielu aspektach.

  Spoiler Pokaż

  Już nie mogę doczekać się odpowiedzi na te wszystkie pytania. Najchętniej zrobiłabym sobie dramowy maraton, ale staram sobie dawkować przyjemność i oglądać w tym czasie również inne produkcje. Znowu muszę pochwalić scenarzystkę, która świetnie prowadzi bohaterki. Na początku utożsamiałam się tylko z Eun Jae, ale teraz czuję, że z każdą bohaterką coś mnie łączy. Ye Eun była strasznie irytująca w pierwszym odcinku, a w tym postawiłam się na jej miejscu. Zrozumiałam jej uczucia. Każda z dziewczyn nosi w sobie ból, jakąś wrażliwość, która przecież czyni nas wszystkich istotami ludzkimi. Mimo tego, że są one zupełnie różne, wszystkie przechodzą przez jakieś trudności. Wracając do Ye Eun, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam, wydawała mi się taką stereotypową postacią. Tymczasem i ona nabrała głębi. Teraz wydawała mi się taka smutna i zraniona

  Spoiler Pokaż

  Mam nadzieję, że w następnych odcinkach postacie się jeszcze bardziej rozwiną, a sekrety wyjdą na jaw.
  Tradycyjnie dziękuję ekipie za tłumaczenie i pracę nad dramą. Myślę, że trafiłam na prawdziwą perełkę, także cieszę się, że pierwszy sezon jest cały dostępny.

 3. AnnabelleMorgan says:

  Wrażenia po trzecim odcinku:
  Polubiłam osobowości wszystkich dziewczyn. Myślę, że każda z nich wprowadza świetną dynamikę rozwoju i rozszerza pole interakcji między postaciami. Chciałabym się więcej o nich dowiedzieć, ale wiem, że muszę być cierpliwa.

  Spoiler Pokaż

  Moim zdaniem bardzo ciekawa, jak i tajemnicza jest relacja między Kang Yi Na, a Yoon Jin Myung. Obie dziewczyny zachowują się wobec siebie raczej ostrożnie. Liczę na to, że scenarzystka pogłębi tę więź.
  Podoba mi się indywidualność tego serialu. Posiada on swój własny charakterystyczny styl. Dla niektórych może być to dezorientujące, ale ci, którzy uwielbiają niezależne filmy bądź seriale, będą zachwyceni. Może w tym odcinku nie zaobserwujemy jakiegoś wielkiego rozwoju postaci, ale dziewczyny mają potencjał. Ich zmagania same ze sobą oraz z innymi współlokatorkami wymagają od nich spojrzenia z innej perspektywy, niewielkiego przewartościowania ich myślenia.
  Muszę stwierdzić, że pod względem aktorskim, produkcja wypada świetnie. Moimi ulubienicami są zwłaszcza postacie: Ji Won i Jin Myung. Tak strasznie im kibicuję. Chcę, żeby im się poukładało. Niech się w pełni realizują i znajdą prawdziwą miłość.

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz młodzieżowe?

Jeśli tak, przejrzyj nasze dramy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.