Info

 • Tytuł oryginalny: 하녀들
 • Tytuł (latynizacja): Hanyeodeul
 • Tytuł (alternatywny): Housemaids / Servants
 • Gatunek: romans, dramat, historyczny
 • Liczba odcinków: 20
 • Nadawca: jTBC
 • Emisja: 12.12.2014 – 28.03.2015
 • Projekt grupy: DramaQueen
 • Tłumaczenie: BlueHeart
 • Korekta: misaaki (1-9 odc.), Utta Gi
 • Upload: Sagushka

Opis

Historia osadzona w czasach Joseon. Gook In Yub jest jedyną córką pewnej szlacheckiej rodziny. Jej piękno i uroda przyciąga wielu wielbicieli, w tym Eun Kiego, młodego uczonego, którego In Yub zna od dzieciństwa. Pewnego dnia w wyniku incydentu, rodzina In Yub traci swój status społeczny. W wyniku tych zdarzeń In Yub będzie musiała zmierzyć się z nową rzeczywistością. Pozna też Moo Myunga, najbardziej urodziwego sługę w Hanyang, który skrywa pewien sekret.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:46    Średnia:4.4/5]

Odcinek 1         

Odcinek 2         

Odcinek 3         

Odcinek 4         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 5         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 6         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 7         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 8         plakietka

Odcinek 9         plakietka

Odcinek 10         plakietka

Odcinek 11         plakietka

Odcinek 12         plakietka

Odcinek 13         plakietka

Odcinek 14         plakietka

Odcinek 15         plakietka

Odcinek 16         plakietka

Odcinek 17         plakietka

Odcinek 18         plakietka

Odcinek 19         plakietka

Odcinek 20 - Finał         plakietka

60 Komentarze
« Older Comments
 1. Figa123
  Figa123 says:

  Jejku jaka jestem ciekawa dalszych odcinków.Mega ciekawa Drama uwielbiam takie historyczne klimaty! Kochana ekipo dziękuję za tę dramke ! <3

 2. sloncemz1 says:

  Jak do tej pory drama trzyma swój poziom 🙂 Wciąga niesamowicie widza i nie pozwala o sobie zapomnieć. Akcja pełna napięcia i pytanie co będzie teraz z naszą bohaterką? Jak poradzi sobie teraz bez swojego statusu społecznego, do którego wcześniej należała od dzieciństwa? Czy los będzie dla niej łaskawy po tym wszystkim co ją spotkało. To zbyt okrutne jak dla jednego człowieka, kobiety… Dziękuję i czekam na więcej.

 3. bozena1999
  bozena1999 says:

  Jestem ciekawa, co dalej. Widzę, że muszę być cierpliwa, bo wiele odcinków jest w korekcie, więc czekam.:)

 4. entrada
  entrada says:

  Bardzo dobre tłumaczenie. Z przyjemnością wciągnąłem się w ten serial i chętnie będę oglądać dalsze odcinki. BlueHeart – świetnie wybrnęłaś z kilku naprawdę ciężkich zdań do tłumaczenia, bo w przeciwieństwie do dram współczesnych ( z obecnych lat ), dramy historyczne są o wiele trudniejsze do tłumaczenia i trzeba bardzo uważać na dobór słów, oraz formy zdań. Sam serial też ma ciekawą fabułę, ale nie będę się w tej kwestii wypowiadać żeby innym nie psuć zabawy.

 5. _Kaguya_
  _Kaguya_ says:

  Obejrzałam dwa odcinki i muszę przyznać, że chodź ta drama wydaje mi się jakaś nieco dziwna to jestem ciekawa co będzie dalej 🙂

 6. Krecik
  Krecik says:

  Super, że jest tłumaczona kolejna fajna drama, której akcja toczy się w dawnych czasach. Wygląda na to, że nie będzie to typowy historyk powiązany z losami któregoś z władców, ale główna bohaterka i tak jest nietuzinkowa i to wystarcza 🙂 Zresztą aktorka, która ją gra, była równie wspaniała w dramie Six flying dragos 😉 Trzymam mocno kciuki za tłumaczkę 🙂

 7. bozena1999
  bozena1999 says:

  Podoba mi się ta drama. czekam na następne odcinki. Widzę, że praca w toku. Super.

 8. Aniak
  Aniak says:

  łał wszystkie odcinki przetłumaczone!:) Teraz jeszcze korekta, upload i…….uczta w oglądaniu. Cierpliwie czekam bo warto. Pozdrawiam cała ekipę pracującą przy tej dramie.

 9. cherry33
  cherry33 says:

  Mega fajnie zarysowany świat przedstawiony. Niby taka jak każde, ale jednocześnie zupełnie inna drama. Cieszę się, że mam możliwość jej obejrzenia dzięki Wam! Dziękuję ^^

 10. sloncemz1 says:

  Jest możliwość wrzucenia 5 odcinka jak jest już przetłumaczony? Dzięki za mega szybkie tłumaczenia całej dramy. Już nie mogę doczekać się jej ucztę :-).

 11. paula.n says:

  Szczerze powiem, że pierwsze trzy odcinki mnie nie zachwyciły i je po prostu męczyłam, po za tym In Yub mnie irytowała. Ale następne odcinki zaczynają się rozkręcać i mam nadzieję, że tak już zostanie.

 12. emu13 says:

  Bardzo mi się podoba .. Mam nadzieję , że będzie dodawane szybciej 😀 pozdrawiam całą ekipę dq i trzymam kciuki !!

  Odcinki powinny wychodzić już szybciej, więc to jest tylko kwestia cierpliwości.

 13. Krecik
  Krecik says:

  In Yub w pierwszych 2-3 odcinkach jest faktycznie nieco irytująca i nawet zapowiadało się, że może być tym czarnym charakterem. Jednak widać, że jej postawa wynikała z sytuacji w jakiej się znalazła – jako dziewczyna praktycznie sama zarządzająca majątkiem rodzinnym w tamtych czasach musiała być twarda i arogancka, przynajmniej na zewnątrz. No cóż, jednak początek bycia służącą słabo rozegrała 😉 Od 5 odcinka zaczyna być całkiem fajną dziewczyną a drama wciąga coraz bardziej 🙂 Mam nadzieję, że In Yub i Eun Ki jakoś razem przetrwają ten cały dramat….

 14. mariola Quissalo
  mariola Quissalo says:

  Bardzo ciekawa Drama i ten klimat dawnych czasow.Dziekuje bardzo ekipie pracujacej nad ta Drama z Wami nie mozna sie nudzic!

 15. _Kaguya_
  _Kaguya_ says:

  Świetnie! Zaczyna się robić coraz ciekawiej. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych odcinków 😉 Jak dobrze widzieć, że wszystkie są już przetłumaczone. Serdeczne dzięki dla tłumacza i reszty ekipy, która zajmuje się tą dramą. Dobra robota! 😉

 16. chalbarczyk says:

  Drama osadzona w historycznych realiach jest wyreżyserowana w klasycznym stylu, bez trików, które obecnie się stosuje, aby uwspółcześnić zamierzchłe dzieje Korei. Dlatego też widz może się całkowicie utożsamić z bohaterami i ich walką o władzę i o przeżycie. Oglądam z coraz większym zainteresowaniem i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych odcinków. Podziękowania dla tłumaczy!

 17. Utta Gi
  Utta Gi says:

  To, co urzeka w “Maids”, to dynamizm postaci, to stale zmieniająca się sytuacja głównych bohaterów. Ona to wymusza na nich dokonywanie ważnych wyborów, podejmowanie decyzji, które kształtują ich przyszłość. Z jednej strony “Maids” odbieram jako opowieść przygodowo-historyczną, z drugiej zaś odczytuję jako historię o nieprzemijających, wciąż aktualnych wartościach.. Nie trzeba długo szukać analogii do świata nam współczesnego. Przyznam, że jako korektorka, znam już całą fabułę dramy i nie obyło się bez chwil wzruszenia.

 18. dorotkamakotka
  dorotkamakotka says:

  Czytając wcześniejszy komentarz że będą wzruszające chwilę bardzo się cieszę że i ja tych wzruszeń doznam….. piękna jest ta drama zresztą jak i wiele innych i coraz częściej łapię się na tym że chce poznać Koreę i Koreańczków… Dziękuję z całego serca ekipie DQ bo gdyby nie Wy to nigdy nie odkryłabym tego innego ale dla mnie “pięknego” narodu…

 19. NIebudek
  NIebudek says:

  dorotkamakotka ja mam podobnie. Już od jakiegoś czasu fascynuje mnie Korea i wszystko co z nią związane. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się pojechać do tego Wspaniałego Kraju. Jestem zachwycona ich kulturą, obyczajami i zachowaniem, które poznałam dzięki dramom. Oglądając ich filmy, słuchając ich muzyki jestem radosna i szczęśliwa. Choć jestem już po 40, to czuję się jakbym była nastolatką. I to Wam Kochana Ekipo DQ zawdzięczam to moje samopoczucie, bo gdyby nie Wy, nie Wasza ciężka praca, to nigdy nie dowiedziałabym się, że Korea może być taka interesująca i tak bardzo fascynująca. Dziękuję 😀

 20. Magdusb says:

  😲wow zaczyna się robić coraz ciekawiej. Wydaje mi się, że Moo Myung czuje coś do In Yub. Dziekuję ślicznie.

 21. Malevia
  Malevia says:

  Dziękuję za tłumaczenie i upload, cały odcinek był pełen emocji i nie mogę się już doczekać kolejnego 🙂

 22. chalbarczyk says:

  Dziękuję za szósty odcinek! Historia tak wciąga, że codziennie sprawdzam, czy jest już następny.

 23. Aniak
  Aniak says:

  Niesamowicie wciąga. Mam już pewne przypuszczenia co do tożsamości Moo Myunga ale aby sie upewnić muszę poczekać na następne odcinki i to nie wiadomo w którym sprawa sie wyjaśni. Co to za okres w historii Korei , że było dwóch króli (tak jest przedstawione na początku dramy)?

 24. Utta Gi
  Utta Gi says:

  To początki królestwa Joseon. Stary król Taejo, którego oglądamy w dramie już po abdykacji, przyczynił się do usunięcia poprzedniej dynastii Wangów z tronu, a po próbach osadzenia na tronie marionetkowych królów Changa i Gong Yanga, sam wstąpił na tron w 1388 roku, mając już 59 lat. To, co pozwoliło mu sięgnąć po władzę najwyższą w państwie, to siła militarna. Zrobił bowiem oszałamiającą karierę wojskową. Ponieważ dotychczasowa Koryo była wasalem państwa Mingów, uzyskał akceptację chińskiego dworu jako założyciel nowej dynastii i nadał swemu królestwu nazwę Joseon, nawiązując do starożytnego państwa koreańskiego o tej nazwie.
  Jego syn, którego tu oglądamy jako króla Taejonga, był bodaj piątym w kolejności starszeństwa. Taejo miał ośmiu potomków męskich. Taejong wstąpił na tron Joseon w 1400 roku i rządził mądrze królestwem przez osiemnaście lat. W dramie wspomina się o tym, że wstąpienie Taejonga na tron poprzedzone było krwawym rozprawieniem się z większością braci. Po prostu na jego rozkaz zostali wymordowani. Z jego strony był to ruch wyprzedzający, ponieważ dotarła do niego wieść, że planowany jest spisek, w którym on sam miał zginąć. W odwecie zabił i spiskowców, i dwóch najmłodszych przyrodnich braci, którzy byli wyznaczeni przez króla Taejo jako jego następcy.

 25. Yukimura says:

  Niezwykle interesująca drama. Nie powiem, żeby mnie na początku nudziła, ale lekko opornie szło mi przebrnięcie przez nią. Z odcinka na odcinek robiło się coraz lepiej, a także poznawało postaci i odkrywało nowe szczegóły. Ostatecznie bardzo mnie wciągnęła. Muszę podziękować tłumaczom, że zdecydowali się przełożyć na język polski “Maids”. Bardzo dziękuje Wam za to, a serial ostatecznie mogę polecić innym. 🙂

 26. chalbarczyk says:

  W siódmym odcinku nic się nie rozwiązuje, wprost przeciwnie, napięcie rośnie. Uwaga widza podąża za zdeklasowaną szlachcianką In Yeob, ale to jej niedoszły narzeczony Eun Gi jest postacią tragiczną, a jego wysiłki motywowane żarliwą miłością, wydaje się, są skazane na klęskę. “Maids” daje dużo przyjemności, również intelektualnej, ponieważ całkiem poważnie stawia pytanie o człowieka w niewolniczym systemie Joseon, a słowa In Yeob o tym, że i niewolnicy są ludźmi zesłanymi przez niebo, brzmią bardzo patetycznie.

« Older Comments

Dodaj komentarz