My ID is Gangnam Beauty zakończona

내 아이디는 강남미인 / Nae IDneun Gangnammiin / ID: Gangnam Beauty

Kang Mi Rae była niezbyt urodziwą dziewczyną, przez co stała się nieśmiała. Gdy chodziła do szkoły, wiele osób z tego powodu ją wyśmiewało i prześladowało. Obecnie Kang Mi Rae przeszła operację plastyczną i stała się piękną dziewczyną, jednakże jej nieśmiałość nie odeszła wraz z brzydotą. Dziewczyna zaczyna właśnie swój pierwszy rok na studiach, a wraz z nim powracają koszmary z przeszłości. Ludzie zaczynają nazywać ją “Pięknością z Gangnam”, które to określenie dotyczy kobiet, które stały się piękne wskutek operacji plastycznych. Na tę samą uczelnię uczęszcza Kyung Seok, który to nie ocenia ludzi po wyglądzie, a po ich charakterze. Wkrótce Kyung Seok zaczyna czuć coś do Kang Mi Rae.

Drama jest adaptacją komiksu internetowego pt. “Nae IDneun Gangnammiin”, autorstwa Gi Maeng Gi.

[Głosów:388    Średnia:4.3/5]

Aktorzy idole: W dramie gra Cha Eun Woo z Astro.

   Odcinek 1         

   Odcinek 2         

   Odcinek 3         

   Odcinek 4         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 5         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 6         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 7         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 8         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 9         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 10         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 11         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 12         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 13         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 14         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 15         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

   Odcinek 16 - Finał         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: komedia romantyczna, adaptacja komiksu
Liczba odcinków: 16
Nadawca:  jTBC
Emisja: 27.07.2018 – 15.09.2018
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Choppusama & Linnet
Korekta: NiebieskaStokrotka & Sonyeon
Upload: Akuma

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

211
Dodaj komentarz

Please Login to comment
171 Liczba wątków
40 Liczba odpowiedzi na wątki
4 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
153 Ilość autorów komentarzy
gowno2015oliwiaxdAngie_aBak_Bak_Bak Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Użytkownik
Tolerancja

Dziękuję za Tłumaczenie. Drama miła, przyjemna i fajnie się oglądało. Szybko przywiazalalm się do głównych postaci. Polecam!!! ❤️

ewam16
Użytkownik
ewam16

Gorąco polecam!! bardzo miło spędziłam czas oglądając tą dramę, o dziwo nie było nudnych momentów które zazwyczaj przewijam..

Asatori
Użytkownik
Asatori

Drama równie czarująca, jak i dająca do myślenia, jednymi momentami smutna, innymi całkiem zabawna. Podobało mi się ukazanie różnorodnych zachowań i opinii w temacie wyglądu, w trakcie oglądania łatwo wejść w położenie bohaterów i zrozumieć motywy kierujące przekonaniami i działaniami postaci. Temat aktualny, bo presja, by wyglądać coraz to szczuplej i ładniej w XXI wieku ciąży na nas szczególnie. Mimo tej wszechobecnej, ciężkiej tematyki, drama pozostaje uroczą komedią romantyczną z lekką tylko moralizacją.

pol
Użytkownik
pol

Temat na czasie, rywalizacja nieraz przekracza zdrowy rozsądek. Drama sympatyczna, dzięki za dodanie 🙂

Anita1970
Użytkownik
Anita1970

Drama rzeczywiście pokazała problem tych. którym natura poskąpiła urody, to może doprowadzić do tragedii. Nie uważam, by poprawa urody była czymś negatywnym wręcz przeciwnie, jeśli ktoś ma się lepiej poczuć! Bohaterce dramy rówieśnicy zafundowali niezłą traumę, brak akceptacji tylko dlatego że nie była urodziwa, nie miała łatwo dziewczyna. Dlatego dobrze, że matka Mi Rae, kochając córkę pomogła jej stać się piękną. Mimo że każdy mówi, że liczy się piękno wewnętrzne, to jednak większość na pierwszy rzut oka zwraca uwagę na urodę. Podobała mi się drama przedstawiona z humorem.”Teraz jak tak myślę gdy przez brzydotę jest się wyśmiewanym wyszydzanym ,to uroda może też być kłopotem ” takie jest moje zdanie.Polecam dramę, fabuła ciekawa, obsada też niczego sobie, wszystko zgrabnie połączone.Dziękuję za tłumaczeni,e wstawienie i pozdrawiam.

DrachenZaubererin
Użytkownik
DrachenZaubererin

Mama nadzieję, że mnie tu nie zlinczujecie, ale dla mnie to była jedna z najsłabszych dram jakie widziałam, jednak dotrwałam do końca, a zdarzało się wcześniej, że niektóre dramy porzucałam… Bardzo dziękuję za pracę tłumaczom. Pozdrawiam :*

Użytkownik
alik 2 nl

Ile Mirela musiała wycierpieć , wiem że to drama ale tak jest w szkołach jeżeli wizualnie nie jesteś piękny czy piękna to zaczyna się wyśmiewanie i prześladowanie to jest na prawdę przykre .

Bak_Bak_Bak
Użytkownik
Bak_Bak_Bak

Motyw przewodni serialu podobny do japońskiego “Perfect girl evolution”.
Pozdrawiam oglądaczy i DQ

Angie_a
Użytkownik
Angie_a

Prowadzę bloga o spektrum autyzmu – Psycholog na spektrum.

Kocham tę dramę za to, że zupełnie nieświadomie (?) została przedstawiona osoba o cechach osoby ze spektrum autyzmu w sposób, który jej nie stygmatyzował ani nie pokazywał jej jako osoby zaburzonej.

Poniżej, fragmenty mojego postu dot. tej dramy:

“Pasjonuję się Azją od jakiegoś czasu. Koreą trochę krócej, ale po zapoznaniu się z nią wpadłam po uszy. I mimo, że to nie jest przyjazny kraj autystom, gdyż ilość społecznych niuansów, które trzeba przyswoić jest zbyt przytłaczająca, to jednak w dramach koreańskich widzę tą samą trudność radzenia sobie z nimi, które są mi tak bliskie w naszej kulturze.

Największy paradoks jaki w tych produkcjach odkryłam, to właśnie kreacja postaci autystycznych. Gdy o kimś się w nich mówi otwarcie, że dana osoba ma autyzm, to przedstawia się ją jako osobę z bardzo obniżonym IQ, zachowującą się jak nieporadny 5 latek, zwykle przez całe swoje życie, wykręcającą swoje ręce i nogi w dziwnych pozach (nadal nie wiem o co chodzi) i machającą głową w różne strony wywracając oczami.

Jednak… zupełnie niechcący potrafią wykreować postać nieszablonową, która tak bardzo przypomina mi osoby ze spektrum, które realnie znam. Nikt w takiej dramie o takiej postaci już nie mówi, że ma jakieś zaburzenie, nie. Nazywają ją wyjątkową, specyficzną, uroczą, a nawet wzbudzającą podziw i zazdrość. Zupełnie nie rozumiem tej rozbieżności. Wydaję mi się, że wynika ona po prostu z ogromnej nieświadomości społecznej w tym kraju dotyczącej tego tematu. Ale jeśli takie persony pojawiają się w produkcjach i to dosyć często, to oznacza tylko, że ich jest sporo w realnej przestrzeni społecznej i są zauważani na tyle, by tworzyć na ich wzór bohaterów filmów i dram.

(…)

A więc główny bohater dramy koreańskiej My ID is Gangnam beauty, najpopularniejszy uczeń, bożyszcze koreańskich nastolatek, przejawia różne cechy osoby na spektrum autyzmu, te stereotypowe i te niestereotypowe (ze zdjęcia, ten po prawej).

Do Kyung Suk (imię głównego bohatera) unika ludzi, podąża tylko za tymi, co do których czuje bliskości. A jest ich niewielu. Ma ubogą mimikę, ale po pewnym czasie zauważa się delikatne grymasy twarzy wyrażające emocje. Nie patrzy na ludzi, jeśli ich nie szanuje i nie akceptuje. Sami ludzie nie interesują go. Nie lubi small talków, jest dosyć bezpośredni, czasami nawet nietaktowny, wydaje się być arogancki, a nawet dominujący. Po zasłyszeniu miłego zdania w swoją stronę, powtarza go słowo w słowo do bliskiej osoby, by również jej sprawić przyjemność (jakie piękne zachowanie imitujące, typowe, autystyczne uczenie społeczne!). Często się izoluje i mało mówi, ale cisza mu nie przeszkadza. W nowych sytuacjach jest bardzo zagubiony, uczy się przez naśladownictwo innych. Zdecydowanie stereotypowe cechy: jest dobry z matematyki i ma świetną pamięć. Poza tym jest dobry ze sportów, jak każdy koreański playboy, a to już zupełnie z autyzmem się nie kojarzy (poza Messim nie znam za wiele osób, które nie męczą się z dyspraksją).

(…)

I na koniec, Koreo, jak Ty to robisz, że kreujesz wspaniałe postacie autystyczne zupełnie nieświadomie, które są lubiane, cenione, a nawet popularne w swoim środowisku, ale jak celowo poruszasz autyzm, to robisz to w tak fatalny sposób?

Ten kraj nie przestaje mnie dziwić.”

oliwiaxd
Użytkownik
oliwiaxd

Świetna drama, wszystkim serdecznie polecam, jak i również dziękuje za tłumaczenie😇

gowno2015
Użytkownik
gowno2015

Bardzo fajna drama, polecam każdemu kto ma problemy np. z swoim wyglądem. Bardzo poprawia swoja samoocenę.

1 7 8 9

Lubisz romanse?

Jeśli tak, przejrzyj nasze dramy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.