My ID is Gangnam Beauty zakończona

내 아이디는 강남미인 / Nae IDneun Gangnammiin / ID: Gangnam Beauty

Kang Mi Rae była niezbyt urodziwą dziewczyną, przez co stała się nieśmiała. Gdy chodziła do szkoły, wiele osób z tego powodu ją wyśmiewało i prześladowało. Obecnie Kang Mi Rae przeszła operację plastyczną i stała się piękną dziewczyną, jednakże jej nieśmiałość nie odeszła wraz z brzydotą. Dziewczyna zaczyna właśnie swój pierwszy rok na studiach, a wraz z nim powracają koszmary z przeszłości. Ludzie zaczynają nazywać ją “Pięknością z Gangnam”, które to określenie dotyczy kobiet, które stały się piękne wskutek operacji plastycznych. Na tę samą uczelnię uczęszcza Kyung Seok, który to nie ocenia ludzi po wyglądzie, a po ich charakterze. Wkrótce Kyung Seok zaczyna czuć coś do Kang Mi Rae.

Drama jest adaptacją komiksu internetowego pt. “Nae IDneun Gangnammiin”, autorstwa Gi Maeng Gi.

[Liczba głosów: 452 Ocena: 4.4]

Aktorzy idole: W dramie gra Cha Eun Woo z Astro.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: komedia romantyczna, adaptacja komiksu
Liczba odcinków: 16
Nadawca:  jTBC
Emisja: 27.07.2018 – 15.09.2018
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Choppusama & Linnet
Korekta: NiebieskaStokrotka & Sonyeon
Upload: Akuma

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

234
Dodaj komentarz

Please Login to comment
188 Liczba wątków
46 Liczba odpowiedzi na wątki
17 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
167 Ilość autorów komentarzy
KoreabooeviixxoliVkaDuska1223 Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Użytkownik
Tolerancja

Dziękuję za Tłumaczenie. Drama miła, przyjemna i fajnie się oglądało. Szybko przywiazalalm się do głównych postaci. Polecam!!! ❤️

ewam16
Użytkownik
ewam16

Gorąco polecam!! bardzo miło spędziłam czas oglądając tą dramę, o dziwo nie było nudnych momentów które zazwyczaj przewijam..

Asatori
Użytkownik
Asatori

Drama równie czarująca, jak i dająca do myślenia, jednymi momentami smutna, innymi całkiem zabawna. Podobało mi się ukazanie różnorodnych zachowań i opinii w temacie wyglądu, w trakcie oglądania łatwo wejść w położenie bohaterów i zrozumieć motywy kierujące przekonaniami i działaniami postaci. Temat aktualny, bo presja, by wyglądać coraz to szczuplej i ładniej w XXI wieku ciąży na nas szczególnie. Mimo tej wszechobecnej, ciężkiej tematyki, drama pozostaje uroczą komedią romantyczną z lekką tylko moralizacją.

pol
Użytkownik
pol

Temat na czasie, rywalizacja nieraz przekracza zdrowy rozsądek. Drama sympatyczna, dzięki za dodanie 🙂

Anita1970
Użytkownik
Anita1970

Drama rzeczywiście pokazała problem tych. którym natura poskąpiła urody, to może doprowadzić do tragedii. Nie uważam, by poprawa urody była czymś negatywnym wręcz przeciwnie, jeśli ktoś ma się lepiej poczuć! Bohaterce dramy rówieśnicy zafundowali niezłą traumę, brak akceptacji tylko dlatego że nie była urodziwa, nie miała łatwo dziewczyna. Dlatego dobrze, że matka Mi Rae, kochając córkę pomogła jej stać się piękną. Mimo że każdy mówi, że liczy się piękno wewnętrzne, to jednak większość na pierwszy rzut oka zwraca uwagę na urodę. Podobała mi się drama przedstawiona z humorem.”Teraz jak tak myślę gdy przez brzydotę jest się wyśmiewanym wyszydzanym ,to uroda może też być kłopotem ” takie jest moje zdanie.Polecam dramę, fabuła ciekawa, obsada też niczego sobie, wszystko zgrabnie połączone.Dziękuję za tłumaczeni,e wstawienie i pozdrawiam.

DrachenZaubererin
Użytkownik
DrachenZaubererin

Mama nadzieję, że mnie tu nie zlinczujecie, ale dla mnie to była jedna z najsłabszych dram jakie widziałam, jednak dotrwałam do końca, a zdarzało się wcześniej, że niektóre dramy porzucałam… Bardzo dziękuję za pracę tłumaczom. Pozdrawiam :*

Użytkownik
alik 2 nl

Ile Mirela musiała wycierpieć , wiem że to drama ale tak jest w szkołach jeżeli wizualnie nie jesteś piękny czy piękna to zaczyna się wyśmiewanie i prześladowanie to jest na prawdę przykre .

Bak_Bak_Bak
Użytkownik
Bak_Bak_Bak

Motyw przewodni serialu podobny do japońskiego “Perfect girl evolution”.
Pozdrawiam oglądaczy i DQ

Angie_a
Użytkownik
Angie_a

Prowadzę bloga o spektrum autyzmu – Psycholog na spektrum.

Kocham tę dramę za to, że zupełnie nieświadomie (?) została przedstawiona osoba o cechach osoby ze spektrum autyzmu w sposób, który jej nie stygmatyzował ani nie pokazywał jej jako osoby zaburzonej.

Poniżej, fragmenty mojego postu dot. tej dramy:

“Pasjonuję się Azją od jakiegoś czasu. Koreą trochę krócej, ale po zapoznaniu się z nią wpadłam po uszy. I mimo, że to nie jest przyjazny kraj autystom, gdyż ilość społecznych niuansów, które trzeba przyswoić jest zbyt przytłaczająca, to jednak w dramach koreańskich widzę tą samą trudność radzenia sobie z nimi, które są mi tak bliskie w naszej kulturze.

Największy paradoks jaki w tych produkcjach odkryłam, to właśnie kreacja postaci autystycznych. Gdy o kimś się w nich mówi otwarcie, że dana osoba ma autyzm, to przedstawia się ją jako osobę z bardzo obniżonym IQ, zachowującą się jak nieporadny 5 latek, zwykle przez całe swoje życie, wykręcającą swoje ręce i nogi w dziwnych pozach (nadal nie wiem o co chodzi) i machającą głową w różne strony wywracając oczami.

Jednak… zupełnie niechcący potrafią wykreować postać nieszablonową, która tak bardzo przypomina mi osoby ze spektrum, które realnie znam. Nikt w takiej dramie o takiej postaci już nie mówi, że ma jakieś zaburzenie, nie. Nazywają ją wyjątkową, specyficzną, uroczą, a nawet wzbudzającą podziw i zazdrość. Zupełnie nie rozumiem tej rozbieżności. Wydaję mi się, że wynika ona po prostu z ogromnej nieświadomości społecznej w tym kraju dotyczącej tego tematu. Ale jeśli takie persony pojawiają się w produkcjach i to dosyć często, to oznacza tylko, że ich jest sporo w realnej przestrzeni społecznej i są zauważani na tyle, by tworzyć na ich wzór bohaterów filmów i dram.

(…)

A więc główny bohater dramy koreańskiej My ID is Gangnam beauty, najpopularniejszy uczeń, bożyszcze koreańskich nastolatek, przejawia różne cechy osoby na spektrum autyzmu, te stereotypowe i te niestereotypowe (ze zdjęcia, ten po prawej).

Do Kyung Suk (imię głównego bohatera) unika ludzi, podąża tylko za tymi, co do których czuje bliskości. A jest ich niewielu. Ma ubogą mimikę, ale po pewnym czasie zauważa się delikatne grymasy twarzy wyrażające emocje. Nie patrzy na ludzi, jeśli ich nie szanuje i nie akceptuje. Sami ludzie nie interesują go. Nie lubi small talków, jest dosyć bezpośredni, czasami nawet nietaktowny, wydaje się być arogancki, a nawet dominujący. Po zasłyszeniu miłego zdania w swoją stronę, powtarza go słowo w słowo do bliskiej osoby, by również jej sprawić przyjemność (jakie piękne zachowanie imitujące, typowe, autystyczne uczenie społeczne!). Często się izoluje i mało mówi, ale cisza mu nie przeszkadza. W nowych sytuacjach jest bardzo zagubiony, uczy się przez naśladownictwo innych. Zdecydowanie stereotypowe cechy: jest dobry z matematyki i ma świetną pamięć. Poza tym jest dobry ze sportów, jak każdy koreański playboy, a to już zupełnie z autyzmem się nie kojarzy (poza Messim nie znam za wiele osób, które nie męczą się z dyspraksją).

(…)

I na koniec, Koreo, jak Ty to robisz, że kreujesz wspaniałe postacie autystyczne zupełnie nieświadomie, które są lubiane, cenione, a nawet popularne w swoim środowisku, ale jak celowo poruszasz autyzm, to robisz to w tak fatalny sposób?

Ten kraj nie przestaje mnie dziwić.”

Użytkownik
niegra

Ja bym się tam autyzmu w tej postaci nie doszukiwała. Zauważyłam że jest to dość popularny model idealnego chłopaka w tym kręgu kulturowym.

Angie_a
Użytkownik
Angie_a

I napisałam “zupełnie niechcący potrafią wykreować postać nieszablonową, która tak bardzo przypomina mi osoby ze spektrum, które realnie znam” – napisałam, że przypominają mi autystów, a nie, że są na spektrum autyzmu. Te cechy, które opisałam, są częste u osób na spektrum, więc nie rozumiem czemu mam o tym nie pisać? Krąg kulturowy może albo faworyzować osoby na spektrum albo sprzyjać cechom, które są również często u osób na spektrum. Nie rozumiem, czemu ma się to wykluczać.

Angie_a
Użytkownik
Angie_a

Zauważyłam właśnie, że mężczyźni o takich cechach są popularni w tym kręgu kulturowym, dlatego ja właśnie oglądam tylem dram, bo sama jestem na spektrum autyzmu i często czuję duże podobieństwo do tych postaci xD. Żałuję więc, że nie jestem chłopcem w Korei ;), może byłabym chociaż trochę popularna ;D.

Użytkownik
niegra

By być popularnym “wystarczy” być przystojnym. Z góry przepraszam za uogólnienia.
Jeśli do tego dochodzi inteligencja, zamożność, geniusz w jakiejś dziedzinie to jego wskaźnik proporcjonalnie wzrasta.
Ten typ postaci jest tak “modny” między innymi dlatego że potencjalny partner/partnerka [ najpewniej “szara mysza*”] przełamuje mur świadomie/nieświadomie (jako jedyna/ lub jako pierwsza) przez co bohater się zminie i otwiera.

Odnosząc się do twojego fragmentu wypowiedzi “Jednak… zupełnie niechcący potrafią wykreować postać nieszablonową, która tak bardzo przypomina mi osoby ze spektrum, które realnie znam” – Gdzie on jest nieszablonowy? To mnie zaciekawiło.
Moim skromnym zdaniem główny bohater to raczej introwertyk z traumą wywołaną odejściem matki.

Wiem że też istnieją badania na temat dlaczego ludzie ze spektrum lubią mangę/anime/dramę [także MLP] i mocniej niż przeciętny odbiorca utożsamiają się z bohaterami. Jest to temat jednak przestudiowany dla mnie bardzo pobieżnie.
Nie jest to też tak min. że ten kręg kulturowy jest mocniej zhierarchizowany oraz występuje tam większa formalność dlatego jest to też bezpieczniejszy grunt?

*szara mysza, na pierwszy rzut oka jest szara ale ma coś w sobie wyjątkowego.

Angie_a
Użytkownik
Angie_a

Nieee, może się źle wyraziłam. Jego introwertyczna natura nie jest nieszablonowa. Jest typowa i dla introwertyka na spektrum i poza nim. Mówię o tych cechach, które wymieniłam w 1. poście, które są częste na spektrum i w pewien sposób dają rys autystyczny tej introwertycznej postaci. Czasami znajduję takie cechy w niektórych postaciach w dramach (nie tylko w facetach) i mnie zawsze to zaskakuje, bo rzadko spotykam je w produkcjach spoza Azji. Nawet na powstał katalog dram, w których występują postacie z takimi charakterystycznymi cechami, stworzone oczywiście przez osoby autystyczne. Może trudniej zrozumieć o jakie cechy chodzi, jeśli się nie jest na spektrum? Oczywiście, introwertyczni faceci, którzy są jakimiś synami chaboli to zdecydowanie szablonowe, męskie postacie z dram. I nie twierdzę, że każda z nich jest na spektrum, bo absolutnie nie jest. I oczywiście, jako bardziej introwertyczna z natury, też je lubię bardziej niż te ekstrawertyczne :D.

P.S. Na spektrum też zdarzają się ekstrawertycy, znam takich ;).

oliwiaxd
Użytkownik
oliwiaxd

Świetna drama, wszystkim serdecznie polecam, jak i również dziękuje za tłumaczenie😇

gowno2015
Użytkownik
gowno2015

Bardzo fajna drama, polecam każdemu kto ma problemy np. z swoim wyglądem. Bardzo poprawia swoja samoocenę.

Joanna_Caban97
Użytkownik
Joanna_Caban97

Boskie to było 😍 na początku nie zachęcił mnie opis, ale jak zobaczyłam że gra w tym Cha Eun Woo to stwierdziłam czemu nie i nie zawiodłam się. Przyjemnie się oglądało, aż szkoda że to już koniec. Oczywiście najlepszy był Eun Woo, przystojny chłopak aż miło popatrzeć 😅 dzięki za tłumaczenie 💖

Użytkownik
AnnabelleMorgan

Zaległości czas nadrabiać! W końcu mam czas, by zacząć seans tej dramy. Po każdym odcinku podzielę się wrażeniami.

Użytkownik
AnnabelleMorgan

Wrażenia po pierwszym odcinku:
Czym jest piękno? Co sprawia, że dana osoba jest dla nas atrakcyjna? Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by zyskać uznanie w oczach innych? Te pytania nasunęły mi się po seansie pierwszego odcinka.
“My ID is Gangnam Beauty” zajmuje się ważnym społecznie tematem, jakim jest kult piękna, kompleksy i operacje plastyczne. Dlaczego niektórzy są w stanie bardzo cierpieć, po to w końcu czuć się ładnym i podziwianym przez innych? Czy my jako społeczeństwo nie przesadziliśmy z krytyką osób niemieszczących się we współczesnym kanonie urody? Przecież z historii znamy przykłady, kiedy kobiety, które teraz pewnie uznalibyśmy za grube i nieatrakcyjne, stanowiły ideal piękna. Były podziwiane, uwieczniane na dziełach sztuki. Chyba jednak nigdy w dziejach nie było takiej obsesji na punkcie wyglądu jak obecnie.
Pierwszy odcinek wywołał we mnie wiele emocji. Nieraz miałam ochotę przeniknąć do tego świata i kogoś po prostu zdzielić. Mężczyźni czy kobiety niczym się w zasadzie nie różnili. Oboje oceniali innych nie na podstawie ich charakteru czy zdolności, ale tego na co żaden z nich nie miał raczej wpływu. Chyba, że jak główna bohaterka, miał dosyć swojego wyglądu i zrobił operację plastyczną.

Spoiler Pokaż

Podobało mi się również, że nie przedstawiono twarzy Kang Mi Rae przed operacją. To dobrze, iż zdecydowano się na ten krok, ponieważ uważam że nie ma sensu utrwalać schematu “nieatrakcyjnej dziewczyny w dramie, która ma właśnie przełamywać te steoretypy.
Na razie ta produkcja wydaje mi się całkiem obiecująca. Będę oczywiście oglądać dalej. i opisywać swoje wrażenia. Cieszę się, że w końcu jakiś serial poruszył temat obsesji na punkcie wyglądu, który w Korei jest jeszcze większym problemem niż u nas. Warto uczyć społeczeństwa emaptii i zrozumienia dla innych.

Użytkownik
AnnabelleMorgan

Zapomniałam jeszcze dołączyć podziękowania dla ekipy, która przetłumaczyła wszystkie szesnaście odcinków. Dziękuję, iż dzięki wam mogę je zobaczyć.

Użytkownik
niegra

O ironio losu! Nie potrafię się przekonać do gry i wyglądu Im Soo-hyang.
Jak sam opis wskazuje większość w tej dramie kręci się wokół wyglądu; jest to dość męczące.
10 odcinek. Zobaczę co będzie dalej.

Dziękuję za udostępnienie!

Spoiler Pokaż
Użytkownik
niegra

Podsumowując:
Seria mnie wymęczyła. Przewodni temat serii sprawił że mam dość!
Jakież to smutne że wygląd jest tak ważnym czynnikiem, decydujących o zachowaniu wobec drugiej osoby.
Tak jak wcześniej wspomniałam; gra i wygląd głównej bohaterki mnie do siebie niestety nie przekonały ;/

edabris
Użytkownik
edabris

Krótka rezenzja:

Moim zdaniem seria bardzo męcząca, nie jest to typowy romans, a raczej serial obyczajowy, skupienie całego świata wokół piękna, jak najbardziej na czasie, jednak nie powiedzialabtm, że jego morał jest dobrze przekazany, to o czym mówi jest raczej oczywiste, ważny jest charakter, a nie wygląd, ale jeśli ktoś ustawia piękno ponad wszystkim to szczerze wątpię, żeby ta seria zmieniła jego zdanie. Postacie moim zdaniem są dosyć irytujące, a główna bohaterka cały czas zachowuje sie jakby byla skrajnie przerazona, jest to zrozumiałe, ale niewiarygodnie męczące. Mimo że serial tez powinien być w pewien sposób pouczający i mówić o charakterze ludzi to praktycznie w kazdym odcinku najwaznieszym tematem jest piekno i ukazywany jest zachwyt urodą głownego bohatera przez doslowie kazda wystepujaca dziewczyne i nie tylko. Mam wrazenie, że nie dokończono równiez kilku watkow i pozostawiono je samych sobie. Przez wiekszosc odcinkow drama mnie po prostu meczyla dopiero chyba z 3 ostatnie wywolaly jakis usmiech na mojej twarzy, choć czytajac komentarze zauwazylam, ze wiele osob pokochalo te serie, coż, kazdy ma inny gust. Niestety mysle, ze gdybym miala wybierac to nie obejrzalabym tej produkcji ponownie.

Użytkownik
biellaczek

obejrzałam dramę drugi raz. na prawdę jest wspaniała i polecam każdemu ♥

Junko227
Użytkownik
Junko227

Pierwsze odcinki na początku mnie aż tak nie porywały ale później pochłonęłam resztę serii w 2 dni. Naprawde przeurocza i z prawdziwym morałem drama, gorąco polecam! Świetna zabawa, której nie pożałujecie<3

Kathea
Użytkownik
Kathea

Dziekuje za tlumaczenie 😘 Drama bardzo przyjemna, wrecz czarujaca, goraco polecem jezeli ktos ma ochote na ” cos lekkiego”.

Lubisz romanse?

Jeśli tak, przejrzyj nasze dramy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.