Romantic Doctor, Teacher Kim zakończona

낭만닥터 김사부 / Nangmandakteo Kimsaboo / Romantic Doctor Kim Sa Bu / Doctor Romantic

Kim Sa Bu był sławnym chirurgiem, którego nazywano “Ręką Boga”, lecz nagle zniknął i nikt nie wie dlaczego. Kim Sa Bu jest teraz znany jako “Nauczyciel Kim”, ale sam nazywa siebie “Romantycznym Lekarzem” i cieszy się życiem w odosobnieniu. Kang Dong Joo zostaje lekarzem, aby się wykazać, a Yoon Seo Jung po to, by komuś zaimponować. Gdy poznają nauczyciela Kima, uczą się o wartościach życiowych i czerpią radość, jaką sprawia miłość.

[Głosów:137    Średnia:4.5/5]

Odcinek 1         

Odcinek 2         

Odcinek 3         

Odcinek 4         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 5         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 6         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 7         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 8         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 9         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 10         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 11         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 12         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 13         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 14         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 15         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 16         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 17         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 18         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 19         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek 20         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Odcinek specjalny - Finał          

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: medyczna, dramat, romans
Liczba odcinków: 20 + special
Nadawca: SBS
Emisja: 07.12.2016-16.01.2017
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Adsonx
Korekta: Chou & Utta Gi
Upload:  Chou, Valentina67 (6 odc.)

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

76 Komentarze
« Older Comments
 1. aniula19.12
  aniula19.12 says:

  Bardzo dobra drama medyczna. Pierwszy odcinek zawiesił poprzeczkę wysoko, później wątek rozwinął się w innym kierunku i przez chwilę poziom jakby nieco spadł, odcinki były ciekawe ale niezbyt ze sobą powiązane. Dopiero później kiedy to wszystko zaczęło się łączyć w jedną całość można podziwiać jak fajnie i powoli rozwinęli się bohaterowie, właściwie każdy był tam potrzebny. A kilka ostatnich odcinków to już najwyższy poziom, właściwie nie da się przestać oglądać. Fabuła rozwija się naprawdę interesująco, sceny medyczne też robią wrażenie dopracowanych.
  Jedyna mała wada fabularna to jak dla mnie to, że mimo zwiększającej się liczby personelu jakoś zawsze było ich za mało ;p A liczba ta wzrosła dość znacznie. Strach się bać co tam się musiało dziać przed przybyciem Kang Dong Joo.
  Dla mnie świetna drama z dużą ilością interesujących, dopracowanych postaci i ciekawą a zarazem tajemniczą fabułą (tym bardziej tajemniczą, że specjalnie nie czytałam opisu przed obejrzeniem, więc tajemniczy Nauczyciel Kim był długo i dla mnie tajemnicą).
  Ah, i żeby ktoś nie pomyślał, że “romantyczny” w tytule i dość ciekawa scena w pierwszym odcinku oznaczają, że ta drama to romans – jest go właściwie bardzo mało i został zarysowany dość delikatnie. Za to pocałunek jak już jest to przynajmniej naprawdę jest pocałunkiem.
  Ten “specjalny” odcinek chyba wiem czemu nazwano specjalnym. To właściwie zwykły odcinek, ale ja mam wrażenie, że kręcony trochę na siłę, być może z powodu dobrych opinii chcieli trochę wydłużyć dramę. Sporo się w nim wyjaśnia, ale po emocjonujących wcześniejszych odcinkach ten jakoś przy nich wypada blado. Za to ostatnia scena świetnie fajnie kończy cały serial i wyjaśnia kto był tu głównym bohaterem, bo przez cały serial można mieć wrażenie, że jest ich kilku.
  Dziękuję bardzo za tłumaczenie! Świetna robota, cieszę się, że tylko speciala obejrzałam po angielsku bo nie rozumienie części nazw jednak odbiera radość z oglądania. Należy się szacunek, przetłumaczenie dramy medycznej to zupełnie inny poziom niż jakiejkolwiek innej. Jedynie to “bovie” jako “ołówek medyczny” mnie zaskoczyło, właściwie nigdy nie widziałam takiego tłumaczenia. Nie wiem nawet czy istnieje polski odpowiednik.
  Mnie ten serial wiele też nauczył, skłaniał do przemyśleń, a takie produkcje należy wyjątkowo cenić. Cóż, pierwszym przemyśleniem było to, że wybrałam naprawdę ciekawe studia. Drugim, że asystentka mnie wyśmieje, kiedy nie zaliczając najbliższego kolokwium z anatomii (a jest za całe 3 dni) odpowiedzią czemu się nie nauczyłam będzie, że oglądałam zbyt dobry serial medyczny ;p Ale po skończeniu mam ogromną chęć do nauki i choć pewnie opanowanie materiału jest niewykonalne to naprawdę się przyłożę i nawet jeśli będę musiała walczyć znacznie dłużej niż inni to opanuję to wszystko, bo te studia są tego warte. A teraz oficjalnie zawieszam karierę dramomaniaczki aż do końca sesji. Za to wam dziewczyny życzę chęci do tłumaczenia i powodzenia przy kolejnych tak trudnych jak ten projektach!

 2. LadyMelisandre
  LadyMelisandre says:

  Wow, świetna drama! Bardzo wciagajaca, praktycznie w każdym odcinku jest jakaś ciekawa medyczna historia. Bardzo dziękuje ekipie tłumaczącej za ogromny wkład pracy, szczególnie doceniam wytłumaczenia pojęć medycznych, bo bez nich byłoby duzo trudniej to ogladać 🙂

 3. natalia97
  natalia97 says:

  Drama na naprawdę wysokim poziomie. Zarówno zawartość merytoryczna, jak i cała realizacja pod kątem medycznym, moim zdaniem, co najmniej świetna. Wszystko było zrealizowane realistycznie i bardzo poprawnie. Przypadki występujące w dramie za każdym razem były ciekawe i na swój sposób wyjątkowe. Sama historia również wciągająca, ciekawa, niejednokrotnie zaskakująca. Momentami wydawało się, że fabuła odbiega od głównych wątków, ale później jednak umiejętnie do nich nawiązywano. Postacie zdecydowanie łatwe do polubienia. Pierwszy odcinek był strzałem w 10, kolejne nie obniżały poziomu. Bardzo mi się podobało i żałuję, że to już właściwie koniec, bo mogłabym oglądać perypetie bohaterów jeszcze o wiele dłużej.
  Dziękuję za niezwykły wkład ekipy zaangażowanej do realizacji tego projektu, szczególnie za dopiski wyjaśniające medyczne zwroty, pojęcia. To bardzo ułatwiało przekaz i zrozumienie niecodziennych sytuacji. Fantastycznie zrealizowana drama zarówno przez SBS jak i przez Was. Jeszcze raz dziękuję 🙂

 4. Nihao says:

  Drama wywołała bardzo pozytywne emocje. Momentami miałam jednak wrażenie, że twórcy dramy kpią sobie z inteligencji odbiorców, nie mniej jednak nie czułam się tym zeżenowana jak w przypadku kilku innych dram. Sympatyczni główni bohaterowie zrekompensowali te niedociągnięcia. Drama ma optymistyczny wydźwięk i przesłanie, by w życiu i pracy nie kierować się prywatą. Róbmy najlepiej jak potrafimy to, do czego się zobowiazalismy i zmieniajmy świat na lepszy, nawet wtedy, gdy wszystko wydaje się zepsute, okoliczności nie są sprzyjające, a my możemy coś stracić. Jeżeli zrobimy coś niezgodnego z własnymi przekonaniami, będziemy się z tym gryźć do końca życia lub za standard uznamy działania niemoralne i przejdziemy na ciemną stronę mocy ; )…. Dlatego nie warto robić wyjątków. Trzeba zawsze postępować zgodnie z etyką.
  Dziekuję ekipie pracującej nad tą dramą. Życzę powodzenia w kolejnych projektach.

 5. j-nope says:

  Cudowna drama, piękna scenografia, momenty operacji świetnie ukazane, aktorzy świetni. Ma w sobie wszystko czego dramie potrzeba – bardzo ładnie ukazane wątki miłosne, wiele wzruszający scen i najważniejsze, dużo humoru:) Polecam wszystkim. Na pewno będę tęsknić za całą obsadą, była cudowna, przez te 21 odcinków poczułam więź jaka jest między nimi i tego właśnie będzie mi brakować najbardziej.
  Dziękuję za pracę włożoną w tłumaczenie dramy! Dobra robota!

 6. GoMin says:

  Drama owszem podobała mi się, operacje były naprawdę realistyczne i nie można się przyczepić do gry aktorskiej. Jednak zabrakło mi zakończenia, ostatni odcinek był taki jakiś wymuszony. To już chyba lepiej by było jakby drama skończyła się na 19 odcinku 🙂 Tak czy inaczej polecam bo to kawał dobrej medycznej dramy. Dziękuję za tłumaczenie.

 7. Kukkie17
  Kukkie17 says:

  Drama według mnie super <3 wpadła w mój gust i coś czuje że jeszcze do niej kiedyś wrócę… Szczerze jak kocham tematyke medyczną, bo w takim kierunku mam zamiar iść heh to jest to dla mnie najlepsza drama z tym tematem związana <3 <3 Dziekuję za tłumaczenie 😀 <3

 8. Brylant
  Brylant says:

  Ekipo DQ, udało mi sie wreszcie dokończyć tę dramę!!! Huuura 🙂
  Ale było warto obejrzeć kilka ostatnich odcinków hurm;)
  Drama od pierwszych sekund wciąga maksymalnie. środkowe odcinki byc może pokazując wiele wątków odbiegały od głównego nurtu, ale medyczne sceny kapitalne.
  Scenariusz i reżyseria oraz towarzysząca im muzyka świetne. Bardzo realistyczne, ciekawie pokazane, wiarygodne.
  Tłumaczenie polskie w Waszym wykonaniu, Ekipo DQ, Perfekcyjne. Dopiski uzupełniały niejasności, co poszerzało wiedzę widzów.
  Super opracowany projekt, bardzo godny polecenia. Fantastycznie, że znalazł się na DQ.
  Bardzo dziękuję i polecam:).
  Jak dla mnie drama medyczna I Klasa!
  Chociaż w moim rankingu żadna nie pobije Doctor Stranger:) Cóż, już tak mam…

« Older Comments

Dodaj komentarz

Lubisz medyki?

Jeśli tak, przejrzyj nasze dramy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.