Info

  • Tytuł oryginalny: 인생에서 가장 빛나는 시간
  • Tytuł (latynizacja): Insaengeseo Gajang Bitnaneun Sigan
  • Tytuł alternatywny: The Shining Hour in Life, Life’s Most Shining Hour, The Shiniest Time In Life
  • Gatunek: dramat, okruchy życia, familijny
  • Liczba odcinków: 2
  • Nadawca: KBS2
  • Emisja: 11.03.2012 – 18.03.2012
  • Projekt grupy: DramaQueen
  • Tłumaczenie: Chou
  • Upload: Chou

Opis

Seo Jung to uczennica liceum, która lubi korzystać z życia tak, żeby nie myśleć w ogóle o nauce. Jej starsza siostra, Seo Yeon, to wzorowa uczennica, która marzy o zostaniu wykładowcą, dlatego daje z siebie wszystko, aby móc dostać się na najlepszy uniwersytet w Korei. Natomiast ich rodzice to bardzo zajęci ludzie, którzy poświęcają mało uwagi swoim córkom, dbając tylko o to, aby każda z nich uczyła się dobrze.
Niespodziewanie życie tej rodziny wywraca się do góry nogami, kiedy Seo Yeon trafia do szpitala. Tam dowiaduje się, że choruje na białaczkę.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Liczba głosów: 42 Ocena: 4.3]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

20
Dodaj komentarz

Please Login to comment
20 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
16 Ilość autorów komentarzy
Anita1970Carmen SandiegoWorldwide Daminkartonik Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
Użytkownik

Po pierwszym odcinku stwierdzam, że drama jest piękna… smutna, ale piękna.
Polecam.

Princesa333
Użytkownik
Princesa333

Piękna drama <3 Łzy mi leciały co dwie minuty :'( Już nie mogę się doczekać drugiego odcinka.. Mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze ^^

kp022299
Użytkownik
kp022299

Czeeeemu w takim momencie?????

Ja koreańskich dram nie oglądam, ale ta mi się bardzo spodobała…jest po prostu piękna…Jednak kraje azjatyckie potrafią pokazać coś pięknego, jeśli chodzi o sprawy onkologiczne, albo wgl związane ze śmiercią…nigdy przy amerykańskiej ekranizacji nie płakałam całego filmu a w filmach azjatyckich bardzo często mi się to zdarza…

Powodzeniu w tłumaczeniu drugiej części, na którą czekam (przyznam, że niecierpliwie xD)

ElizabetAkari123
Użytkownik
ElizabetAkari123

Piękna drama! Na paru momentach się popłakałam. Bardzo dziękuję tłumaczom. 🙂

kp022299
Użytkownik
kp022299

Drugi odcinek praktycznie cały przepłakany T.T Podobało mi się to jak została pokazana zmiana relacji między siostrami (może dzięki temu jak widziałam tą młodszą jak ją coś gnębiło płakałam jak małe dziecko). Najbardziej ruszyła mnie scena gdzie swoje emocje wyładowywała na perkusji. Może to taki mniej smutny moment, ale do mnie dotarł najbardziej. Utożsamiłam się całkowicie w tym momencie z bohaterką… “Dlaczego ona….”

Zastanawiam się czy główna aktorka naprawdę ścięła swoje włosy. Jak tak (co wygląda mi na prawdę) strasznie ją podziwiam.

Użytkownik
dana5

Piękna drama, utrzymana jest w klimacie nostalgicznym, porusza bardzo trudny temat.

Spoiler Pokaż

Dziękuję wszystkim osobom pracującym przy dramie za możliwość obejrzenia jej 🙂

Użytkownik
2kaczuszka2

Drama wzruszająca dająca odrobinę nadziei….
To nie tak miało się skończyć.
Pozdrawiam tłumacza

Ewik
Użytkownik
Ewik

Piękna, wzruszająca drama. Łzy same płynęły. Oczywiście dziękuję wszystkim pracującym przy niej, wielkie dzięki.

Aurilla
Użytkownik
Aurilla

żyjąc w biegu nie zwracamy uwagi na to co jest najważniejsze w życiu

Maryyna
Użytkownik
Maryyna

smutna, wzruszająca ale przepiękna…

Maryyna
Użytkownik
Maryyna

przepiękna <3

DejziR
Użytkownik
DejziR

Wzruszający ale i smutny film .

Użytkownik
gosik115

Przepiękna drama.Łzy po prostu same lecą.

kartonik
Użytkownik
kartonik

Muszę przyznać, że tym razem mój idiotyzm nie poszedł na marne. Nie zauważyłam, że najpierw oglądam odcinek 2 i zostałam rzucona na głęboką wodę – szybka akcja, bez żadnego wprowadzenia wywołała u mnie zmieszanie, jednak już po pięciu minutach zaczęłam płakać. Gdy skończyłam ten odcinek, byłam ciekawa, co zostanie ukazane w drugim… Bo wtedy jeszcze nie wiedziałam, że oglądam w złej kolejności… I dzięki temu przeżyłam w pewnym sensie ciąg przyczynowo-skutkowy na odwrót. Przeżyłam tę piękną historię zupełnie inaczej, nie wiedziałam, że możliwa jest taka zmiana emocji. Cudowna drama. Uwielbiam takie produkcje, gdzie przedstawione są sytuacje, z którymi każdy z nas może mieć styczność. Dziękuję za przetłumaczenie i wstawienie jej tutaj!

Użytkownik
worldwide_Damin

Piękna, łzy same lecą…

Carmen Sandiego
Użytkownik
Carmen Sandiego

Wzruszająca drama,w ”życiu ważne są tylko chwile”:(

Anita1970
Użytkownik
Anita1970

Tyle myśli kłębi się w głowie po tej dramie, tyle emocji przepełnia, tyle łez wylanych. Myślałam, że jestem uodporniona na dramy o tematyce onkologicznej, ale jednak nie, drama sprawia, że przeżywam każdy odcinek tak mocno, “i choć nie chcę wtrącać prywaty” to drama przywołała mi moje zmagania z niełatwym przeciwnikiem. Życzę zdrówka wszystkim, którzy oglądają dramę, pozdrawiam i dziękuję za tłumaczenie. I jeszcze jedno, nie wiem czemu, ale na “Fembed” 2 części jest odcinek “switch change”.

Link odcinka poprawiony.

Użytkownik
AnnabelleMorgan

Uwielbiam krótkie dramy z formatu drama special, dlatego nie mogłam i tej przegapić. Dziękuję Chou za wybranie tego projektu i pracę nad nim.

Użytkownik
AnnabelleMorgan

Wrażenia po pierwszym odcinku:
Poruszające…Wzruszające…Dające do myślenia… Te wszystkie wyrażenia idealnie opisują tę krótką dramę, wobec której trudno przejść obojętnie. Zacznijmy jednak wszystko od początku.
Głównymi bohaterkami uczyniła ona dwie siostry, uczennice szkoły średniej, kompletne przeciwieństwa. Jest to historia o rodzinie, którą dotknęła tragedia, jaką jest choroba dziecka. Nic tego nie zapowiada. Wszystko układa się jak w normalnej, zwykłej familii z problemami. Mamy wiecznie nieobecnego, zajętego ojca, matkę, która stara się być dobra dla swoich dzieci, ale czasami jest już zmęczona codziennymi obowiązkami, starszą siostrę – przewodniczącą klasy, której marzeniem jest zostać najmłodszym profesorem oraz najmłodszą członkinię rodziny, sprawiającą problemy i zbuntowaną.
Niestety przez życie nie możemy przejść tak łatwo, dlatego chyba każdy z nas doświadczył bądź doświadczy cierpienia swojego lub bliskich. W przypadku tej rodziny jest to białaczka Seo Yeon.

Spoiler Pokaż

Podoba mi się realistyczne podejście do tematu w przypadku tej dramy. Dobrze ona ukazuje jak zmienia się życie osoby chorej, jej rodziny, jak wygląda życie w szpitalu, z czym codziennie muszą się mierzyć osoby mające białaczkę. Z własnego doświadczenia wiem, jak cały rytm życia bliskich osoby chorej się zmienia, jak wszyscy zaczynają się na niej skupiać, jak innych problemy stają się mniej ważne.
Myślę, że w następnym odcinku twórcy jeszcze bardziej rozwinęli wątek relacji sióstr. Bardzo chętnie zobaczę, jak im to wyszło. Spodziewam się wielu łez i wzruszeń.

Użytkownik
AnnabelleMorgan

Wrażenia po drugim odcinku:
Uroniłam podczas tego seansu tyle łez… Czuję się jednak dobrze, ponieważ ta drama daje nadzieję. Sceny smutku przeplatają się w niej z tymi bardziej refleksyjnymi. Główna bohaterka stawia ważne pytania o sens życia

Spoiler Pokaż

Jak już wspominałam we wcześniejszym komentarzu, podoba mi się, iż twórcy starali się wiernie odwzorować życie w szpitalu. W tym epizodzie więcej scen dzieje się jednak w domu, z rodziną. W tym wypadku też postarano się o realizm. Życie domowników nie jest łatwe, ale to wspólne nieszczęście ich ze sobą łączy. Wiem, iż nie zawsze tak jest.

Spoiler Pokaż

W tym odcinku Seo Jung zachowywała się dojrzalej. Pokazano nam, dlaczego porzuciła ona swoje marzenie o śpiewaniu.

Spoiler Pokaż

Wszystkim polecam tę krótką dramę special, nawet tym, kórzy nie lubią tematyki obyczajowej. Bardzo piękna, skromna historia, którą każdy z nas mógłby przeżyć.
Dziękuję Chou za tłumaczenie, korektę i upload oraz życzę wyboru kolejnych cudownych, refleksyjnych projektów.