The Tale of Nokdu

조선로코 녹두전 / Joseonroko Nokdujeon / Mung Bean Pancake

Jeon Nok Du mieszka na wyspie wraz z ojcem i starszym bratem. Jest mądry, a ponadto świetnie włada sztukami walki. Pomimo tego już od najmłodszych lat ojciec nie pozwalał mu pobierać nauk ani wypływać poza wyspę. Któregoś dnia rodzina Nok Du’a zostaje zaatakowana przez kobiety, które tworzą grupę zabójczyń. Mężczyzna ściga jedną z nich aż do stolicy. Tam spotyka Dong Dong Joo. Dziewczyna usiłuje zabić króla, co jednak kończy się niepowodzeniem. W pogoni za zabójczynią, Nok Du dociera do wioski, gdzie wstęp mają jedynie kobiety. Aby odkryć, kto i dlaczego czyha na życie jego bliskich, chłopak przebiera się za kobietę i zamieszkuje w wiosce dla wdów. Tam ponownie spotyka Dong Dong Joo, która w wiosce pobiera nauki, by zostać kurtyzaną.

Drama oparta na webtoonie “The Tale of Nokdu”

[Liczba głosów: 16 Ocena: 5]

Aktorzy idole: W dramie gra Kang Tae Oh z grupy 5urprise oraz Kim Ga Yeong z grupy Stellar.

Tłumaczenie odc. 4
0%

Toggle Content goes here

Toggle Content goes here

Informacje

Gatunki: historyczny, romans, komedia, akcja
Liczba odcinków: 16
Nadawca: KBS2
Emisja: 30.09.2019 – 25.11.2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Linnet
Korekta: NiebieskaStokrotka
Upload: Sake

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

46
Dodaj komentarz

Please Login to comment
31 Liczba wątków
15 Liczba odpowiedzi na wątki
24 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
24 Ilość autorów komentarzy
szymkiDomowiskoAnita1970gosia.q Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
anja
Użytkownik
anja

Dołączam się do podziękowań ,czekam na dalsze losy naszych bohaterów……🤩🤩

Anita1970
Użytkownik
Anita1970

Pierwszy odcinek , z fajną akcją .
Komedia choć z dodatkim tajemnicy, powoduje że jest zabawnie i intrygująco .
Sporo było momentów gdzie zrywać boki można .

Spoiler Pokaż

Świetnie prowadzona fabuła która zaciekawia .A jakie piękne krajobrazy , aż oczy się śmieją a w tym Jang Dong Yoon jako Nokdu i Kang Tae Oh , oh taka obsada .
@Linnet dziękuję za wybór dramy i jej tłumaczenie .@NiebieskaStokrotka za korektę i@sake za upload .
Polecam i pozdrawiam .

szymki
Użytkownik
szymki

oj tak, żebyś wiedziała 🙂

Spoiler Pokaż

🙂

Sara13
Użytkownik
Sara13

Kocham dramy historyczne, jest wszystko co uwielbiam, walka, tajemnica i intryga.

Spoiler Pokaż

Dziękuję za tłumaczenie

gosia.q
Użytkownik
gosia.q

Drama zapowiada się obiecująco. Oglądałam już kilka seriali gdzie dziewczyny były przebrane za chłopaków i wszystkie przypadły mi do gustu. Taka odmiana może być ekscytująca. Czekam na dalsze losy sympatycznych bohaterów. Dziękuję za tłumaczenie.

Dramaniak2016
Użytkownik
Dramaniak2016

Jestem po pierwszym odcinku, wszystko fajnie się zaczęło i będzie się powoli rozkręcać, dlatego czekam cierpliwie na dalszy ciąg.
Mam także pytanie; czy włosy dla kobiet w tamtych czasach miały bardzo duże znaczenie? Dlaczego tak bardzo bały się ścięcia włosów?
Pozdrawiam 😀

Arynka
Użytkownik
Arynka

Mężczyźni w tych czasach mieli monopol na samodzielność, kobietom pozostało jedynie przywiązanie do swoich domostw. Nie mogły one prowadzić niezależnego życia, ponieważ były one zawsze zależne od jakiegoś męskiego członka rodziny, zgodnie z zasadą nazywaną samjong, według której kobieta miała być posłuszna przed ślubem wobec ojca, następnie wobec męża, a po jego śmierci, wobec swojego pierwszego syna. Dlatego też jedynie poprzez ślub, kobiety były w stanie osiągnąć jakikolwiek status w społeczeństwie, bo pozostanie panną było po prostu nie do pomyślenia. Mężczyzna miał wiele możliwości na to, aby rozwieść się ze swoją żoną, lecz ona, choćby nie wiadomo jak była nieszczęśliwa, nie miała prawa ubiegać się o rozwód.
Wyrzucenie kobiety na bruk przez męża lub jego rodzinę było wyjątkowo łatwe, bo każde, nawet najmniejsze przewinienie mogło być powodem rozwodu (nawet gadulstwo żony mogło być powodem rozwodu). Przed takim traktowaniem nie ratowała kobiety nawet śmierć jej męża. Małżeństwo uznawane było za kontrakt między dwoma rodzinami, więc po śmierci męża żona nadal była przywiązana do jego rodziny, bez możliwości znalezienia kolejnego faceta. A jeśli jednak wzięła ponownie ślub, to ona i jej potomkowie ponieśliby w tym przypadku srogie konsekwencje. Najdotkliwszą formą kary było między innymi niedopuszczenie synów takich kobiet z nowego związku do egzaminów, co zabierało im jakąkolwiek szansę na pracę urzędniczą. Dlatego też młode wdowy prowadziły niezwykle samotny żywot – aby zachowały swoją czystość, to otrzymywały od państwa zapomogę. Niestety prawo to nie trwało długo, bo znaleziono lepszy cel na wydatek państwowych pieniędzy 🙁 więc wdowy po śmierci małżonka przez stulecia musiały albo polegać na dobrej woli rodziny byłego męża, albo liczyć na to, że przygarnie je z powrotem ich własna rodzina. Dlatego pokazanie wioski wspierających się nawzajem kobiet-wdów jest jak najbardziej prawdopodobne.
Po śmierci swojego męża kobieta (o ile była pierwszą żoną) musiała nosić żałobę przez trzy lata i nie było w tej kwestii wyjątków, lecz mężczyzna mógł trzymać się po śmierci swojej żony tej zasady tylko przez rok, bo w końcu żony dało się bez problemu wymienić na nową…;)
Kobieta spędzała zdecydowaną większość żywota zamknięta w czterech ścianach swojego domu, z którego wolno jej było wyjść na zewnątrz naprawdę rzadko. Jeśli już wpadła na taki pomysł, wiązało się to z wieloma ograniczeniami. Po pierwsze, musiała się ona ubrać tak, aby nikt nie ujrzał nawet kawałka jej ciała. Na początku kobiety zasłaniały twarz wachlarzem, lecz z czasem to przestało mężczyznom wystarczać i nakazano im zakładanie specjalnego płaszczyka,który naciągało się na głowę i tym samym zasłaniało włosy oraz większość twarzy. W większości dram historycznych taki płaszczyk mamy. Dodatkowo kobiety z wyższych sfer nie chodziły same – musiały poruszać się w specjalnych zamkniętych lektykach, pomalowanych na odpowiedni kolor, pokazujący wszystkim dookoła status osoby znajdującej się w środku.
Konfucjanizm wymagał, że nie można obcinać włosów, ponieważ są częścią ciała otrzymaną od rodziców. Dlatego niezamężne kobiety nosiły długi warkocz związany na końcu kolorową wstążką, a dopiero zamężne kobiety lub wdowy plotły dwa warkocze, które zawijały w kok – sam warkocz panienki nazywa się daeng’gi meori a kok mężatki czy wdowy to jjokjin meori. Duża szpilka, która utrzymuje ten kok razem, nazywa się bi’nyeo. A materiał i design tej szpilki znacznie się różniły w zależności od statusu kobiet i stanowiły ich swoisty styl. Bi’nyeo może być wykonany ze złota, srebra, jadeitu, drewna, bambusa, kości zwierząt itp., i mogły zawierać symbole feniksa, smoka, dzikich kaczek, kwiatów lotosu itp. Rozmiary bi’nyeo również były zróżnicowane.
Fajnie się nam ogląda dramy historyczne – ale w rzeczywistości życie kobiet w tamtych czasach, pełne zakazów i nakazów, bez praw, bez nadziei musiało być po prostu gehenną…
Mam nadzieję, że trochę przybliżyłam Ci temat 🙂

Dramaniak2016
Użytkownik
Dramaniak2016

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, nie zdawałam sobie sprawy, z niektórym przedstawionych przez Ciebie informacji. Faktycznie miło się ogląda, a nie oddaje to prawdziwych realli tamtejszego życia. 🙂

Domowisko
Użytkownik
Domowisko

Wioska dla wdów…

Spoiler Pokaż

. Historia zaczęła się tajemnicą i myślę, że powoli będziemy dowiadywać się o co w niej chodzi. Spodobał mi się sposób pokazania fabuły, może pozostanie taki do końca? Na to liczę. Dziękuję Ekipie za pracę i pozdrawiam mroźnie 🙂

szymki
Użytkownik
szymki

Wiesz …. obawiam się, że jakbyśmy tam zamieszkały … byłoby wesoło 🙂 🙂

Domowisko
Użytkownik
Domowisko

Haha @szymki, już to widzę

Spoiler Pokaż

. Chyba będziemy dobrze się bawić przy tej dramie, taka odskocznia od rzeczywistości. Czekam na nasze pogaduchy, pozdrawiam:)

Arynka
Użytkownik
Arynka

A ja też sobie znajdę zajęcie 🙂 mogę zbierać zioła i rąbać drzewo na opał.
Polować nie będę… 😉

Anita1970
Użytkownik
Anita1970

Hej!!! Kobietki !!, jeśli chodzi o polowanie to u mnie marnie , ale za to ptactwem po polowaniu się zajmę.
Bo taki rosołek z ziołami , na wypranym obrusie , z plcuszkami ala makaronik pycha .
A po obiadku pluskanko , nie?????? 😀

szymki
Użytkownik
szymki

piszę się 💝 ALE nie umyję okien

doti16a
Użytkownik
doti16a

Iiiiiiiiiiii ( piszczę z zachwytu 🙂 ) pierwszy odcinek i już kocham tę dramę :* Dziękuję za tłumaczenie 😉

Dramaniak2016
Użytkownik
Dramaniak2016

Ale główny bohater jest uroczy w roli dziewczyny, ogólnie bardzo podobają mi się jego sceny wraz z Kim So Hyun.

Spoiler Pokaż

Miło było zacząć tydzień z kolejnym odcinkiem tej dramy. 🙂

Anita1970
Użytkownik
Anita1970

2 odcinek z naszymi wdówkami , które są babkami z ikrą .
Potrafią być bardzo kobiece , ale gdy trzeba przyłożą i pokażą kto tu rządzi.

Spoiler Pokaż

No taka historia w dramie historycznej na wesoło owiana tajemnicą .
Sporo się dzieje , te przebieranki i szukanie odpowiedzi na pytania które nurtują , to pcha do przodu naszych bohaterów .
Dziękuję z dramę z uśmiechem , z genialną grą aktorską i świetną muzyką .
Trzymam kciuki za ciąg dalszy , i przyjemność z pracy przy dramie .
Polecam i pozdrawiam .

gosia.q
Użytkownik
gosia.q

Przemyślenia po drugim odcinku:
1. Jak facet może być bardziej nieśmiały od kobiety?
2. Pranie nad rzeką – te ubrania mają być wyprane czy dobite?:) Chwała Bogu za pralkę.

Już nie mogę doczekać się 3 odcinka:)
gorące pozdrowienia

Anita1970
Użytkownik
Anita1970

On musi być bardziej kobiecy niż kobiety .To trochę przypomina , mi “ekscelencje z seks misji”. Hahaha to prawda Chwała bogu za pralkę .😀😁😀😁❤

szymki
Użytkownik
szymki

Odciek drugi… uśmiałam się przy oglądaniu a później przy czytaniu komentarza @Anity i @gosia.q

Spoiler Pokaż
Domowisko
Użytkownik
Domowisko
Spoiler Pokaż

Poczekamy, zobaczymy….Fanów dramy przybywa i dobrze! Również pozdrawiam

szymki
Użytkownik
szymki

hmmm ….. ale robi się nas tu dużo już i

Spoiler Pokaż

Lubisz historyczne?

Jeśli tak, przejrzyj nasze dramy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.