DramaQueen Player

Drodzy Widzowie!

Jak wiecie, w tym roku obchodziliśmy 7 urodziny strony DramaQueen. Przybywa nam coraz więcej widzów, na naszej stronie pojawia się coraz więcej dram, a co za tym idzie nasza grupa uploaderów jest zapracowana częstym sprawdzaniem playerów.

Pewnie zauważyliście, że coraz częściej znikają nam playery, których używamy (w ciągu pół roku zamknięto 6 playerów). Posiadając bazę ponad 200 dram oraz filmów do ciągłego reuploadu, nie jesteśmy w stanie na bieżąco uzupełniać braków. Posiadanie jednego lub dwóch aktywnych playerów przy dramie jest marzeniem każdego uploadera z naszej ekipy.

Wraz z administratorem Nitoryu zdecydowaliśmy się założyć własny serwer oraz własny player. Po dwóch tygodniach walki z przygotowaniami i testowaniem ustawień, udostępniliśmy wam player w najnowszych odcinkach koreańskich dram “Sell Your Haunted House” oraz “Imitation”. Dodanie własnego playera wiązało się z małą zmianą szaty każdej z podstron – grafika informuje, gdzie pojawi się wybrany z listy odcinków player.

Teraz możemy Wam śmiało ogłosić, iż nareszcie posiadamy WŁASNY PLAYER: DramaQueen Player!

DQ Player to player bez reklam, o zmiennej prędkości odtwarzania oraz z wtyczką Chromecast.

Na chwilę obecną player jest w fazie testowej. Przez 3 miesiące będziemy testować działanie playera i
przeciążenie serwera, żeby sprawdzić, czy dobraliśmy odpowiedne parametry serwera – chcemy się przekonać, czy np. serwer “udźwignie” dużą liczbę widzów w jednym momencie.

Dlatego, Drodzy Widzowie,  mamy do Was prośbę – informujcie nas na bieżąco  jak działa Wam DQ player. Przykładowe informacje, które interesują nas najbardziej:
– czy player bez problemu się buforuje (ładuje)?
– czy dramy uruchamiają się bez żadnych problemów np. z dźwiękiem?
– czy bez problemu działa „Chromecast” ? (funkcja udostępniania
wideo na telewizor, podobne działanie w niektórych platformach, np.: Netflix, Youtube, Player, Ipla)

Dla dobrej weryfikacji najlepiej będzie, jeśli swoje opinie przekażecie po przeprowadzeniu testu prędkości Waszych łącz na stronie: www.speedtest.net

Przykładowe informacje:
Operator, prędkość pobierania i opinia.
np.:
“Netia, 12Mb/s. W godzinach popołudniowych dobrze się odtwarza a w wieczornych się zacina co 5
minut”.

Mam nadzieję, że korzystanie z nowego playera będzie przyjemne i bezproblemowe. W imieniu całej ekipy życzę udanych seansów.

~ Matix1397 (administrator & naczelny uploader)

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reiaoki
reiaoki
1 miesiąc temu

Oddycham z ulgą, że vdh działa z tym playerem. Rozumiem, że po testach też nie będzie problemów z pobieraniem?

Nejkoll
Nejkoll
1 miesiąc temu

Z pewnością oglądałabym na tym playerze, ale nie mogę na nim przewijać, a przez to, że jestem rasową przewijaczką dram i skracam je o ok. 30% będę musiała zostać na fembed :(. Nie znam się na tym, dlatego nie wiem czy wypada się zapytać, czy w przyszłości będzie możliwość wprowadzenia takiej funkcji?

Islandek
1 miesiąc temu

Czyli można oglądać dramy bez problemu na przeglądarce tv ?

jacekpl
jacekpl
1 miesiąc temu

leci tak
comment image

szymki
szymki
1 miesiąc temu

TAKA nowość na nowy miesiąc. Nic tylko zasiąść, oglądać i korzystać z pracy Ekipy. Najczęściej na pierwszej “linii” są Tłumacze (to Oni wybierają projekty), następnie Korektorzy (tu też SZACUNEK bo jest Was mało) o Uploaderach zazwyczaj mało się “mówi” ale to na Was spoczywa ciężar zgrania literek z obrazem.
Tym bardziej ogromny szacunek i podziw z mojej strony za Waszą pracę na Twoje @Matix łapki składam…

A teraz to o co prosisz w tekście, czyli informacja o “zachowaniu” nowego playera:
VECTRA, 63,37Mbps, ŚMIGA AŻ MIŁO …..

pozdrawiam 🙂

lograk
lograk
1 miesiąc temu

super pomysł z tymi własnymi odtwarzaczami, podpisuję się pod nim wszystkimi, czterema łapami! Nie trudno było zauważyć, że masowo zniknęło ich dużo ostatnimi czasy. Jestem głąbem technicznym, więc nieporadnie opiszę jak jest u mnie, i tak:

  • player bez problemu ładuje
  • odcinek uruchomił się bez żadnego problemu
  • pomimo opisu “Chromecast” – nie wiem o co chodzi, ale jeśli ściągnę film na dysk, to potem odtwarza się bez problemu w tv (?)
  • Tmobile, ca 30 MB/s, pora bez różnicy,
  • największa różnica to rozmiar pliku na dysku: odcinek 16 ma rozmiar 829 MB, (podobnie jak poprzednie), a odc.17 aż 2,05 GB! Pamięć mojego laptopa to tylko 1TB na dysku, gdybym teoretycznie chciała pościągać ulubione kawałki, to pamięć wypełniłaby się błyskawicznie, to prawie 2,5 razy więcej niż rozmiary poprzednie! Być może to kwestia jakości (1080p), rozdzielczości (trochę tworzę, ale skądś się bierze ta różnica…) itd.
  • przewijanie? chodzi o cofanie się w tył i przód w trakcie oglądania? jeśli tak, to bez problemu…

no, i to na tyle, trzymajcie się ciepło, Wasza praca jest super, w pełni ją doceniam i szanuję czas, jaki poświęcacie dla innych 🙂

lograk
lograk
1 miesiąc temu
Reply to  matix1397

to moja przyjemność przesłać Wam opinię 🙂 dzięki za trochę oświaty, już teraz wiem, że funkcja Chromecast nie jest dla mnie, mam tv LG i ma już trochę lat, a telefonem kompletnie się nie bawię, służy TYLKO do rozmowy 😉 już rozumiem tą różnicę rozmiaru pliku, jednak czy “odchudzenie” pliku jest takie złe? faktycznie jest zębatka z różnymi prędkościami i zawsze zastanawiał mnie sens jej użycia, ja po prostu jak chcę przeskoczyć sceny, klikam bezpośrednio w pasek czasu odtwarzania… he, he… wiedzy nigdy dość 😉 serdeczności,

Amelia666
Amelia666
1 miesiąc temu

trochę ścina. jak do tej pory player fembed jest najlepszy

mshusky93
1 miesiąc temu
Reply to  Amelia666

A możemy prosić, byś podała nam nieco informacji o prędkości Twojego internetu? To się nam bardzo przyda 🙂

Amelia666
Amelia666
1 miesiąc temu
Reply to  mshusky93

próbowałam oglądać w piątek rano o 5, ale nadal ścina.
prędkość internetu po teście wynosi:
download 2.79 mb/s
ping 783 ms
upload 0.28 mb/s
wolę pobrać i potem na spokojnie oglądać, ale rozszerzenia w chrome do pobierania nie działają, a tak bardzo chciałam obejrzeć drame goblin ;(

mshusky93
1 miesiąc temu
Reply to  Amelia666

Niestety, tutaj głównym winowajcą jest słaby internet. Prędkość pobierania danych jest niska, a ping bardzo duży (ping – w uproszczeniu, to miara szybkości odpowiedzi połączenia internetowego. Wysoki ping może powodować spore opóźnienia obniżające płynność. Zalecana wartość to maksymalnie 50ms). Co do pobierania odcinków wtyczkami – z naszej strony staramy się to zablokować, by uniknąć kradzieży odcinków.

Amelia666
Amelia666
27 dni temu
Reply to  mshusky93

Wiem, że jest wolny, ale lepiej nie będzie ;(
Dlatego wolę najpierw pobrać odcinek a potem go obejrzeć.
No cóż, dziękuję za rozmowę.

feiversa
feiversa
1 miesiąc temu

Próbowałam kilka, a może nawet i kilkanaście razy obejrzeć na tym playerze, ale udało mi się obejrzeć cały odcinek tylko raz. W tym jednym przypadku drama zacinała się co kilka minut, ale dało radę oglądać. Jeśli dobrze pamiętam była to niedziela w godzinach przedpołudniowych. Jednak za każdym innym razem, jak próbuję uruchomić, odcinek zacina mi się co kilkanaście sekund.
Mam internet w Orange, ok. 8,5 Mb/s.

Cried
Cried
29 dni temu

Wszystko na ten moment super, prócz jednego teoretycznie niepotrzebnego szczegółu, a jakże bardzo ułatwiające. Mowa tu o skrótach klawiszowych np. spacja zatrzymuje wideo, a strzałki je przewijają.
A jako iż ja używam ich więcej niż zjadam rocznie kalorii to trudno mi się z tym żyję i fajnie byłoby gdybyście je dodali, z góry wielkie dzięki 🙂

Azja_M
29 dni temu

Testowałam kilka razy i u mnie wygląda to tak:
prędkość Internetu 15 MB/s (Strzyżowski Net), zazwyczaj ścina, oglądałam w różnych porach dnia, czasami idzie bez problemu, a innym razem nie da się obejrzeć. Funkcje playera jak dla mnie ok, może spacja jako stop była by spoko.

5 3 votes
Article Rating