Kiss Me at the Stroke of Midnight

午前0時、キスしに来てよ / Gozen 0-ji, Kiss shi ni Kite yo / Come to Kiss at Midnight

Hinana to licealistka, która codziennie wstaje o 5 rano, by wypełnić swoje obowiązki i przygotować się do zajęć. Dziewczyna jest wzorową uczennicą i członkinią rady uczniowskiej, szanowaną przez innych uczniów. Z pozoru nie w głowie jej randkowanie ani miłostki. Pomimo swojego poważnego wizerunku, w rzeczywistości ma pewne marzenie. Chce przeżyć miłość jak w bajce i zakochać się w księciu. Pewnego dnia w szkole pojawia się słynny aktor Ayase Kaede, który w czasie złotego tygodnia ma kręcić w niej film, a członkowie rady uczniowskiej mają być statystami. Na widok Ayasego Hinana stwierdza, że jest niczym książę z bajki. Tak myśli aż do momentu, gdy odkrywa pewien sekret chłopaka.

Film jest adaptacją mangi o tym samym tytule autorstwa Mikimoto Rin.

[wp_ulike]

Aktorzy idole: W filmie gra Ryota Katayose z Generations from Exile Tribe i Kanna Hashimoto z Rev. from DVL.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: romans, szkolny, komedia
Czas trwania: 115 min.
Produkcja: Japonia
Emisja: 6 grudnia 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Linnet
Korekta: Coco
Upload: Sadyka

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
effinia
effinia
9 miesięcy temu

Trochę słaby ten film, aktorsko, scenariuszowo i tak ogólnie. Zakochać od pierwszego wejrzenia owszem można się, różnica wieku nie jest istotna, zresztą tu nie była aż taka duża. Ale może dlatego, że nie jestem celebrytką nie rozumiem tego całego zamieszania i zerwania zakochanych. Zresztą tego, że azjatyccy celebryci tłumaczą się i przepraszają naród, że ukrywali iż mają dziewczyny albo że się rozwiedli albo ogłaszają, że właśnie zaczęli z kimś romans też nie rozumiem. To ich prywatne życie i co komu do tego, komentarze i hejt w sieci – to jakiś kosmos. Film obejrzałam z lekkim zdumieniem, chyba nigdy nie zrozumiem japońskiego kina.

Vellamo
Vellamo
9 miesięcy temu
Reply to  effinia

To chyba kwestia kultury i zakorzenienia niestety. Mogę się posłużyć przykładami z koreańskiego podwórka – trochę bardziej są mi znane niż japońskie. W Korei nie raz i nie dwa wybuchały skandale, kiedy gwiazdy k – pop nagle zostały przyłapywane z partnerami, o których oficjalnie nie było info. Zdaje się, że podpisują nawet jakieś umowy ze swoimi agencjami, że nie mogą mieć partnera/partnerki, bo to źle wpływa na wizerunek, zwłaszcza jeżeli jest to zwykła osoba a nie ktoś ze świecznika. Aktorzy mają chyba pod tym względem nieco łagodniejsze wymogi. I wydaje mi się, że powoli zmienia się świadomość pod tym względem. Ale na YT jest sporo plotkarskich filmików jeszcze z lat 2010 – 2016, gdzie mówi się właśnie o jakichś tam ukrytych związkach i potępia się gwiazdy…więc może tu jest pies pogrzebany 🙂 U nas celebryci mają na to wywalone, tam jest jednak trochę inna mentalność. My jesteśmy bardziej indywidualni, oni są bardziej społeczni 🙂

xJulitax
xJulitax
8 miesięcy temu

O Matko Boska! 😱 *taka była moja reakcja jak to zobaczyłam* Moje marzenie się spełniło, przetłumaczyliście to! Dziękuję bardzo! Doceniam waszą ciężką pracę! 😍❤❤❤

Rikiko
7 miesięcy temu

Film świetny oprócz tego,że zakochanie jak dla mnie było bardzo szybkie. No ale mało oglądam filmów raczej dramy może dlatego wydaje mi się, że akcja rozwinęła się dość szybko.

Dazai w wersalce
Dazai w wersalce
6 miesięcy temu

Uroczy, śmieszny film, polecam <3

Last edited 6 miesięcy temu by Dazai w wersalce
Natalia Brol22
Natalia Brol22
4 miesięcy temu

super

Ewcikxx1
Ewcikxx1
3 miesięcy temu

Dobra , nie rozpatrujmy tego filmu pod względem …..coś tam , coś tam. Jestem stara a się wzruszyłam I O TO CHODZI .Jest księżniczka , jest księciunio i żyli długo i szczęśliwie.

EvelynS
EvelynS
2 miesięcy temu

Drama prosta, skupiająca się całkowicie na wątku romansowym (a poboczne można było tak fajnie rozwinąć) i mająca szybkie tempo. Zachwycona tym filmem nie jestem, ale znalazłam plusy. Największy jest za głównego bohatera. Mimo niektórych dziwnych momentów, ogólnie podobała mi się jego postać. Szczególnie, jak się droczył na początku z bohaterką.
Dziękuję za napisy 🙂

Lubisz romanse?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.

4.3 10 votes
Article Rating