Orange

オレンジ / Orenji

Naho Takamiya jest uczennicą drugiej klasy liceum. Wiosną dziewczyna otrzymuje list, którego nadawcą jest ona sama, tyle że z przyszłości. 10 lat starsza Naho Takamiya chce, aby jej młodsze „ja” nie pozwoliło, aby wydarzyła się sytuacja, która dla 10 lat starszej Naho jest największym żalem. Początkowo sceptycznie nastawiona Naho zaczyna czytać listy, gdyż przewidują one zdarzenia dotyczące nowego ucznia – Kakeru Naruse. W końcu Naho zaczyna rozumieć uczucia swojego o 10 lat starszego „ja” i podejmuje działania, mające na celu zmianę przyszłości. Czy jej się to uda?

Film na podstawie mangi zatytułowanej „Orange” autorstwa Ichigo Takano.

[Liczba głosów: 140 Ocena: 4.2]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: fantasy, szkolny, ekranizacja mangi
Czas trwania: 139 min.
Produkcja: Japonia
Emisja: 12 grudnia 2015
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Nickie
Korekta: Nagisaachan
Upload: Nim98
Reupload: Matix1397

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

36 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. Rzuczek says:

  O jezu. Zmarnowałam dwie godziny 😛 W ogóle nie płakałam i jakoś mnie to nie chwyciło za serce. Ale to tez możliwe że to dlatego że głównie oglądam koreańskie filmy i seriale w których panuje jakiś … inny sposób bycia. Mimo wszystko dzięki za tłumaczenie 😉 (a jeśli już miałabym polecić coś identycznego to ja polecam „dziewczyna skacząca przez czas”(film anime), który ma bardzo podobny motyw ale końcówka jest mniej przewidywalna niż tu! <3)

 2. Yohiyori
  Yohiyori says:

  Moim zdaniem film piękny, naprawdę ładnie go zrobili i miło się oglądało. Jedynie co mi się nie podobało, to że niektóre sceny pod koniec niepotrzebnie przekręcili, m.in. list dostała cała piątka a nie tylko dwie osoby, oraz razem w piątkę wpadli na pomysł napisania listów które wrzucą do morza więc też nie zakopali ich, i przede wszystkim nie pokazali Kakeru z Naho i z ich dzieckiem w przyszłości- co miało miejsce w anime. Poza tym jako osobny film, nie czepiając się odwzorowania z anime czy mangi jest świetny i warto go oglądnąć 😀 !

 3. LittleApple says:

  Naprawdę warty obejrzenia, pozytywny, delikatny film. Płakałam dużo (no ale ja się łatwo wzruszam). Film jest spokojny, bez żadnych wielkich zwrotów akcji, po prostu opowieść o życiu i o tym co w nim ważne (noooo… mniej więcej).

  Spoiler Pokaż

  Generalnie jeśli chodzi o takie poważniejsze, bardziej życiowe tematy będące jednocześnie trochę tematem tabu

  Spoiler Pokaż

  to bardzo lubię i polecam produkcje japońskie.
  Trzeba się jednak zawczasu przygotować na dość powolne tempo akcji, i jeden wątek. Ten film nie powstał po to aby porwać nas w historie z nieskończoną ilością zwrotów akcji czy tajemnic itp (to znaczy wiem, wydaje mi się, że powstał na podstawie anime, ale nie o to mi chodzi), ten film powstał po to byśmy mogli się uśmiechnąć, może troszkę wzruszyć, pomyśleć, spojżeć inaczej na świat…
  Mi się w każdym razie bardzo, bardzo podobał.
  Wszystko zależy od tego co, kto lubi.

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz szkolne?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.