Reminiscence

追憶 / Memory / Tsuioku

Atsushi Shikata, Keita Tadokoro i Satoshi Kawabata są przyjaciółmi z dzieciństwa, lecz na skutek niespodziewanego zdarzenia ich ścieżki się rozchodzą. Mężczyźni spotykają się ponownie po latach. Atsushi pracuje obecnie jako detektyw, Keita posiada firmę budowlaną, a Satoshi zakład szklarski. Pewnego dnia Satoshi zostaje zamordowany, a śledczy kierują swe podejrzenia na Keitę. Atsushi boi się zmierzyć z prawdą, gdyż przy jej odkrywaniu musi stawić czoła znienawidzonej przeszłości, o której starał się zapomnieć. Czy to brutalne wydarzenie wpłynie znacząco na życie pozostałej dwójki przyjaciół?

[Liczba głosów: 20 Ocena: 4.8]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: dramat, okruchy życia, tajemnice, policyjny
Czas trwania: 99 min.
Produkcja: Japonia
Emisja: 6 maja 2017
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: mshusky93
Korekta: mys
Upload: matix1397

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

10 komentarzy:
 1. reiaoki
  reiaoki says:

  Wspaniały film! Wspaniała historia.
  Uwielbiam takie kino, które pod przykrywką kryminalnej historii dociera do głębi ludzkiej psychiki, pokazuje skomplikowane losy i prawdziwe zróżnicowane charaktery.
  Bez żadnych spojlerów można powiedzieć, że to opowieść o poszukiwaniu odkupienia. Trzej chłopcy starają się już w dorosłym życiu naprawić coś, zapomnieć albo po prostu żyć, jak potrafią.
  Film zapowiadający się na mroczną, traumatyczną przygodę zaskakuje optymistycznym przesłaniem, dającym nadzieję.
  Powalająca jest sama obsada. Shin Ogura, znakomita jak zawsze wielokrotnie nagradzana Sakura Ando i oczywiście Yunichi Okada w roli głównej. A jakby tego było mało na drugim planie moi absolutni ulubieńcy: Fumino Kimura, Ken Yasuda no i rzecz jasna sama Masami Nagasawa!
  Emocjonujące ale przede wszystkim głębokie i wzruszające kino, za które Królowym bardzo dziękuję!

  • Arutim
   Arutim says:

   Dziękuję za opinię. Gdyby nie ona film przeszedłby mi koło nosa. Obracasz nazwiskami, więc zakładam, że masz rozeznanie. Możesz polecić jakieś konkretne tytuły z japońskim rodowodem? Najlepiej coś dostępnego na dramaqueen.

   • reiaoki
    reiaoki says:

    A ja dziękuję za miłe słowa. Oczywiście, służę. Z kontekstu rozumiem, że chodzi o filmy fabularne? No to na DQ znajdziesz m.in. dwa prawdziwe japońskie arcydzieła, zresztą oba tego samego reżysera, oba też nagrodzone na festiwalu w Cannes – Like father like son oraz Shoplifters.
    Polecam Ci także No longer human, The World of Kanako, może przypadnie Ci do gustu Why don’t yopu play in hell czy Grateful dead.
    Jeśli będziesz szukała poleceń serialowych, to daj oczywiście znać.

 2. dana5 says:

  Film który trzeba zobaczyć.
  W pełni zgadzam się z przedówcami, ale jeżeli miałabym określić to dzieło jednym słowem, powiedziałabym KATARSIS.
  Dziękuję wszystkim osobom pracującym nad tym projektem za możliwość obejrzenia w ojczystym języku

 3. Anulama
  Anulama says:

  Piękny i niezwykle poruszający film. Historia trzech chłopców chwyta za serce, podobnie jak losy trzech mężczyzn. Każdy szukał swojej własnej drogi do zapomnienia, co w różnym stopniu im się udało. Słowa Atsu o tym, że powinni się wcześniej spotkać były jak rozpaczliwy krzyk, który był odbiciem jego przerażenia z dzieciństwa.
  Obsada oddała w pełni głębię uczuć kłębiącą się w bohaterach. Oguri Shun jest jak zwykle rewelacyjny. Natomiast Okada Junichi znów zaprezentował swój niesamowity talent aktorski – z każdej postaci, którą gra, potrafi zrobić coś niesamowitego.

  Dziękuję bardzo za przygotowanie polskiej wersji napisów, dzięki czemu możemy poznać takie perły japońskiej kinematografii.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz dramaty?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.