Yuki no Hana

雪の華 / Snow Flower

Miyuki Hirai była słabego zdrowia już od najmłodszych lat. Dziewczyna otrzymuje mrożącą krew diagnozę, że jest śmiertelnie chora i wkrótce umrze. Ostatnim marzeniem dziewczyny jest podróż do Finlandii, by ujrzeć zorzę polarną. Pewnego dnia Miyuki pada ofiarą rabunku. Świadkiem zdarzenia jest Yusuke Watabiki, skromny i szczery chłopak, którego marzeniem jest tworzyć w szkle. Ich spotkanie na zawsze odmienia ich życia.

Film inspirowany utworem Nakashimy Miki pt. „Yuki no Hana”.

[Liczba głosów: 77 Ocena: 4.7]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: romans, okruchy życia, dramat
Czas trwania: 125 min.
Produkcja: Japonia
Emisja: 1 lutego 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Linnet
Korekta: Sonyeon
Upload: Sadyka

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

29 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. Azile says:

  Dobry film. Mimo, iż w pierwszych kilkunastu minutach filmu czułam lekkie zażenowanie ( mimo, iż znałam powód głownej bohaterki) to z minuty na minutę co raz bardziej czułam jej radość przez łzy. Polecam film, japońskie produkcje bywają przekombinowane, ta jest prawdziwym okruchem życia 🙂

 2. rvjoy78 says:

  Od dłuższego czasu polowałam na jakiś japoński film, dopiero co zaczęłam swoją przygodę z twórczością japońską. Muszę przyznać, że opis mnie zachęcił, a najbardziej do obejrzenia skłoniła mnie nadzieja na piękne widoki we Finlandii.

  Z początku strasznie irytowała mnie główna bohaterka, dopiero gdzieś w połowie filmu zrozumiałam jej zachowanie i zrobiło mi się jej strasznie żal. Główny bohater od pierwszej sceny był ciekawą postacią, nie był zbyt uczuciowy. Przez praktycznie cały film skrywał swoje uczucia, ale zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

  Zakończenie filmu trochę mnie zawiodło, spodziewałam się czegoś więcej. Liczyłam na bardziej jasny koniec, który pokaże co stało się z Miyuki. Finał ich historii chyba każdy z nas musi sobie sam dopowiedzieć, prawdopodobnie nie jest to szczęśliwe zakończenie, bo choroba głównej bohaterki stale postępowała.

  Uważam, że jest to świetny film na jesienny czy zimowy wieczór. Jak na pierwszy japoński film jestem pozytywnie zaskoczona, widoki były przepiękne i pojawiły się już na samym początku. Nie jest to może film górnych lotów, ale można przy nim miło spędzić czas. Zachęcam do poświęcenia 2 godz. na obejrzenie tej historii Miyuki i Yusuke.
  + Jisoo z Blackpink wykonała prześwietny cover tytułowej piosenki.

 3. Sachi-chan says:

  Jestem w stanie zrozumieć , dlaczego niektóre osoby irytuje zachowanie głównej bohaterki ( przynajmniej z początku) , ale nie zmienia to faktu , że właśnie taką postać pragnął wykreować reżyser. Hirai Miyuki to dziewczyna , której życiem rządziła od samego początku choroba. Była nieśmiała, trochę zamknięta w sobie i jednocześnie bardzo wrażliwa, a takie osoby potrzebują czasu , aby otworzyć się. Na dodatek żyła w błędnym przekonaniu , iż jest zbyt słaba i nie ma odwagi , przez co często się poddawała. To wszystko mogło przyczynić się do tego , że zachowywała się tak bezradnie /nieudolnie/nieporadnie na samym początku.
  Wracając już do tematu filmu , osobiście uważam ,iż jest to jeden z bardziej wzruszających filmów jakie obejrzałam. Świetne ujęcia , gra aktorska , muzyka – po prostu cudo:)) Jednakże nie mogę zgodzić się z tym , że ma w sobie coś z prawdziwego życia. Sytuacja nakreślona w tym filmie i tak jest przekolorowana (to prawda mniej niż w innych produkcjach).

  Spoiler Pokaż

  Jak każda Japońska produkcja , także i ten film pozostawia dużo niedopowiedzeń, tak żeby każdy mógł na swój sposób go interpretować i analizować. W pewnym sesję to jest fajne. Zostaje również pewien niedosyt :/

 4. Amaya
  Amaya says:

  Wczoraj obejrzałam, film bardzo przyjemny i nawet nie zauważyłam jak zleciał mi przy nim czas🙂. Polecam, idealny na zimowy wieczór, tym bardziej, że u nas śniegu prawie nie ma, a tutaj możemy zobaczyć naprawdę piękne widoki😉

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz romanse?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.