Info

 • Tytuł oryginalny: 남과 여
 • Tytuł (latynizacja): Namgwa Yeo
 • Gatunek: romans
 • Czas trwania: 115 min.
 • Produkcja: Korea
 • Emisja: 25 luty 2016
 • Projekt grupy: AzjaFilm
 • Tłumaczenie: Altair87
 • Korekta: 12jojko
 • Upload: Czarny

Opis

W zimny, zimowy dzień Sang Min i Ki Hongi odwożą swoje dzieci na autobus, który ma je zabrać na obóz w Helsinkach. Przypadkiem kobieta prosi mężczyznę o zapalniczkę i wówczas rodzi się między nimi nić zainteresowania. Wtedy to postanawiają jechać za swoimi dziećmi do obozu. Jednakże w drodze powrotnej zastaje ich burza śnieżna i zmusza do jej przeczekania w nieznanym im miejscu. Sang Min i Ki Hongi spędzają wspólną noc w znajdującej się w lesie saunie, mimo iż nie znają nawet swoich imion. Oboje mają rodzinę i myślą, że już nigdy się nie spotkają, jednak kilka miesięcy później los znów stawia ich na swojej drodze.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:103    Średnia:4.5/5]

Film dozwolony od lat 18.

Film         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

77 Komentarze
« Older Comments
 1. Mulan says:

  Nie jest to romans, a raczej melodramat. Dwójka dorosłych ludzi, dla których ich własna codzienność jest bardzo trudna wplątuje się w romans. A jak wiadomo romanse nie rozwiązują problemów tylko je mnożą. Jeśli chcecie obrazka pokazującego realne życie, bez lukru to obejrzyjcie ten film. Jak dla mnie Gong Yoo wybrał lepiej, chociaż wybór nie był prosty. Trzeba być odpowiedzialnym w życiu. Bardziej niż jego mina na końcu, poruszyło mnie podziękowanie jego żony. To tylko pokazuje, że w małżeństwie zdrady nie da się ukryć. Film dla smakoszy. Polecam 🙂

 2. katheerina
  katheerina says:

  Trochę zasmuca mnie wszechobecnie promowany stereotyp poświecenia dla rodziny.

  Spoiler Pokaż

  Najlepiej odnieść, się po filmie. Chociaż, zdradza fabułę, to nie fabuła tworzy ten obraz kinematograficzny. Film jest raczej o emocjach i ludziach. A w moim osobistym odczuciu, również o tym jak przywykliśmy, jako społeczeństwo, do pewnych wzorców, które nie rozwiązują problemów, ale są akceptowane, a nawet uważane za właściwe.

 3. hyouka13
  hyouka13 says:

  Obejrzałam, zrozumiałam, depresyjny nastrój mnie złapał, ciągle zadaje sobie pytanie dlaczego? Czyli, warto oglądać, nie wyłączyłam, byłam do końca ciekawa czy będzie dobrze, czy będzie inaczej… Dramat, życiowy. Dziękuję za seans, a teraz idę spać lub myśleć. Fanom komedii nie polecam, ale każdemu kto chce pomyśleć jak najbardziej.

 4. Krecik
  Krecik says:

  Naprawdę bardzo dobry, psychologiczny film o banalnym tytule, który nie przykuwa uwagi i nie mówi sam przez siebie “warto obejrzeć” :). Film wciąga od samego początku w samym środku fińskiej zimy 🙂 Przez cały film wydaje się, że zostaną przełamane różne społeczne stereotypy, ale nikt z głównych bohaterów nie może stchórzyć – czy będzie tak, czy “jak zawsze” nie wiadomo praktycznie do samego końca. Trzeba obejrzeć 😉 Dziękuję tłumaczom za świetny wybór 🙂

 5. effinia
  effinia says:

  Bardzo dobry film, świetna muzyka, doskonała gra aktorska. A ta kobieta i ten mężczyzna jakiejkolwiek decyzji by nie podjęli to każdej będą żałować.Samo życie. Jeśli ktoś szuka takich perełek w zalewie chłamu to polecam również na DQ “Always” oraz ” If cats desapeared from world”.

 6. gosiaminda82
  gosiaminda82 says:

  Film piękny. Poruszający. Gra aktorska na Najwyższym Poziomie. Dialogi niekiedy ,,przemilczane” ale Spojrzenia głównych bohaterów mówiły więcej niż same słowa. I ta muzyka…. Instrumentalna, która niesamowicie wpływa na odbiór artystyczny całego filmu.
  Serdecznie Zachęcam. Trzeba a nawet warto obejrzeć.

 7. Polanska says:

  Fajny film. Oglądałam za namową mojej siostry i bardzo się cieszę, warto było poświęcić dwie godziny czasu.
  Wg mnie to kobieta okazała się być tą silną stroną i odważyła się zaryzykować dla miłości. Niestety wycofana i jakby wygodnicka postawa głównego bohatera bardzo mnie rozczarowała.
  Polecam.

 8. EwaLena
  EwaLena says:

  To nie jest film o poświęceniu, jak niektórzy napisali. To film o odpowiedzialności za druga osobę i szczególnie dziecko. Gong Yoo świetny, muzyka poruszająca, tłumaczenie na poziomie. Dziekuję za wysiłek Was wszystkich, który pozwolił mi zobaczyć ten film.

 9. Anita1970
  Anita1970 says:

  Smutny film gożki smak życia.Szczerze mówiąc szkoda mi takich ludzi ,znużonych w swoich związkach ,szukających uczucia ,wplątujących się w romans ,po którym ma się kaca moralnego.Tak naprawdę to obie strony zostały skrzywdzone i ciężko po tym dojść do harmoni z samym sobą i aby wszystko się ułożyło.Tak zrozumiałam ten film .Polecam .

« Older Comments

Dodaj komentarz