Birthday

생일

Film opowiada o rodzinach dotkniętych przez tragedię, w której stracili swoje dzieci, i o tym jak radzą sobie z jej następstwami. Jung Il po kilku latach pracy za granicą wraca do Korei, do swojej żony i córki. Nic nie wygląda jednak tak, jak sobie to wyobrażał. Żona nie chce z nim rozmawiać, a dziecko go nie pamięta. Son Nam wciąż nie może pogodzić się ze stratą syna, który zginął w katastrofie promu Sewol, i obwinia swojego męża, że nie było go przy niej kiedy go potrzebowała. 

[Liczba głosów: 23 Ocena: 4.8]

Aktorzy idole: W filmie gra Kwon So Hyun, była członkini 4Minute.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: dramat, okruchy życia, rodzinny
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 03 kwietnia 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Choppusama
Korekta: Coco
Upload: matix1397

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

14 komentarzy:
   • reiaoki
    reiaoki says:

    Popieram Tłumaczkę i osobiście bardzo się cieszę, że to nie propozycja „głupawo śmieszna” i że dramoqueenowe Tłumaczki lubią też poważniejsze rzeczy.
    Film jest poważny, ale wartościowy i ciekawy, na pewno wart zobaczenia. Trudny, tak.I do przemyślenia. Ale do film kinowy, Koreańczycy głupawe rzeczy to wrzucają raczej do telewizji.
    Nikt nie ma obowiązku oglądać poważnego kina i ja się cieszę, że takie propozycje tu się pojawiają.
    A rzeczy głupawych na DQ jest mnóstwo, można wybierać wśród dram! Nie podam tytułów, bo znów się na mnie hejterki rzucą… 🙂

    • KangMaRu
     KangMaRu says:

     ja nie twierdzę , że te filmy są złe- dobrze oglądnąć coś wartościowego po tych raczej schematycznych dramach, pewnie je sobie kiedyś oglądnę ale raczej nie teraz gdy łapie mnie jesienna deprecha. Cieszę się, że takie filmy też można znaleźć .
     A co do rzeczy wartościowych i optymistycznych to dobre recenzję miała drama „When The Camellia blooms” – bardzo bym chciała ,żebyście to przetłumaczyli . Proszę!!!

 1. Anita19701970
  Anita19701970 says:

  Bardzo przejmujący obraz, jaki napisało życie. Trzeba być z kamienia by się nie wzruszyć, nie popłakać. Ciężar po stracie dziecka jest ogromny nie do ogarnięcia, jeszcze w tak straszny sposób życie syna rodziny zostało zakończone .Jeszcze Soo Nam jako rodzic, ten ciężar dźwigała sama.

  Spoiler Pokaż

  Dziękuję @Choppusama, @Coco , @matix1397, za przeżycia wraz z bohaterami.
  Muszę powiedzieć, gdy przeczytałam opis filmu, od razu przypomniał mi się, filmik ” Pyry w Korei ” , o tej katastrofie, promu Sewol.

 2. Azja_M says:

  Ciężki film, trzeba się odpowiednio nastawić przed obejrzeniem. Jak dla mnie nieco przydługi. Tematyka filmu poruszająca i życiowa. Ból po stracie dziecka jest ogromny i nie da się go niczym zagłuszyć, jednak nie rozumiem trochę Soon Nam

  Spoiler Pokaż

  Dziękuję za seans.

  • choppusama
   choppusama says:

   Zgadzam się

   Spoiler Pokaż
 3. Lach
  Lach says:

  Robiłam kilka razy podejście do tego filmu I wreszcie obejrzałam. Serce boli. Bardzo przeżyłam film o tragedii promu Sewol gdzie Pyra w Korei na YouTube bardzo precyzyjnie przedstawiła sytuację. Ale film dosłownie rozrywa serce jak patrzysz na uczucia rodzica. Sama mam córkę i nie wiem czy potrafiłabym dalej żyć normalnie. Piękny ale i rozrywający serce film. Dziękuję

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz dramaty?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.