Black Light

빛과 철 / Bichgwa Cheol / Light and Iron

Na drodze dochodzi do kolizji dwóch aut. Jeden z kierowców umiera, a drugi zapada w śpiączkę. Śledztwo wskazuje, że wypadek spowodował ten pierwszy. Wdowa po zmarłym, Hee Ju, stara się żyć dalej i wraca do pracy. Okazuje się jednak, że w tej samej fabryce pracuje Yeong Nam – żona nieprzytomnego mężczyzny. Na jaw wychodzą nowe fakty, kiedy Hee Ju spotyka jej córkę i odkrywa, że mężczyzna w śpiączce próbował się zabić. Kobieta zaczyna podejrzewać, że to on celowo spowodował wypadek, a jej mąż był niewinny. Aby odkryć prawdę, Hee Ju ponownie bada, co wydarzyło się tamtego feralnego dnia.

[Liczba głosów: 19 Ocena: 4.4]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: dramat, kryminał, tajemnice
Czas trwania: 107 min
Produkcja: Korea
Emisja: 18 lutego 2021
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: oreuis
Korekta: NiebieskaStokrotka
Upload: shyly96

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

12 komentarzy:
 1. Paulli
  Paulli says:

  Ciężki temat i bardzo poruszający film. Historia o rodzinnej tragedii, a właściwie tragedii dwóch rodzin. Aktorzy(zwłaszcza 3 główne aktorki, ale w zasadzie wszyscy) niesamowicie odegrali swoje role- czasem aż miałam wrażenie, że oglądam reportaż, a w chwilach załamania bohaterów, ja również z trudem uspakajałam emocje. Tak, emocje, na pewno ten film zapewnia ich mnóstwo. Powoduje uczucie złości- na niesprawiedliwość, na poczucie bezradności. W raz z kolejnymi wydarzeniami budzi się coraz więcej pytań. Zakończenie może proste, ale w moim odczuciu świetne . Nie daje nam oczywistych odpowiedzi( których oczekiwaliśmy), a budzi wręcz kolejne wątpliwości. Dziękuję osobie/osobom, które poruszył ten film i wybrała/y go na Jesienne Seanse, żebyśmy i my, widzowie mogli przeżyć te emocje.

  • oreuis says:

   Film paradoksalnie jest dość „spokojny” i „powolny”, akcja wcale się nie śpieszy, a mimo wszystko trzyma w napięciu i zapewnia wiele emocji. A zakończenie to tylko wisienka na torcie. Osobiście bardzo lubię takie otwarte zakończenia.

   spoiler Pokaż
   • Paulli
    Paulli says:

    Co do zakończenia to,

    Spoiler Pokaż

    U mnie emocje po seansie wciąż żywe. 🙂

 2. reiaoki
  reiaoki says:

  Poczekałem, ale mam! No to tym znakomitym filmem inauguruję tegoroczne Jesienne Seanse Filmowe.
  Oczywiście to obraz tak rożny od standardowej produkcji DQ, że przydałaby się jeszcze jakaś specjalna przy nim adnotacja, najlepiej „kino konesera”.
  Bo to kino niepokojące, dające do myślenia, także długo po seansie.
  Spojlerów nie ma co dawać, wszystko zostało opisane w opisie – więc ja o przesłaniu. Moim zdaniem jest to obraz duchem z „Dekalogu” Kieślowskiego, będący jak u polskiego mistrza pozorną polemiką z chrześcijaństwem. Tutaj bowiem reżyser bierze na tapetę ewangeliczne „prawda was wyzwoli”. Jedna bohaterka stara sie dążyć do prawdy, druga ją przed sobą ukrywa… a może na odwrót? Może liczne kłamstwa są po to, by chronić?
  Moim zdaniem film jest triumfem prawdy w tym sensie, że jakaby ona nie była, to naturalne przymioty człowieka sprawiają, że zawsze będziemy do tej prawdy dążyć. Bez względu na cenę.

  Zapisuję sobie w kajeciku autorkę tłumaczenia – będę miał na Ciebie oko. 🙂

  • oreuis says:

   Cieszę się, że film się spodobał. Muszę jednak przyznać, że wybrałam go czystym przypadkiem, bardziej ze względu na pewną aktorkę (nie powiem, którą, bo być może, jakaś produkcja z nią się jeszcze ukaże) niż na samą fabułę. Ale grunt, że się nie zawiedliśmy 😀

 3. anatta
  anatta says:

  Film ciekawy. Obu kobietom ciężko pogodzić się z tragedią która ich spotkała i obwiniają się nawzajem. Nie dopuszczały do siebie myśli, że one też mogły przyczynić się do zachowania ich mężów w tym felernym dniu. Nie wiem czy tak bardzo kochały mężów, czy chciały po prostu postawić na swoim. Żal mi córki jednej z nich. Powinny były pogodzić się z tym co się już stało dla dobra przyszłości młodej nastolatki, dla której to było duże przeżycie. Zakończenie faktycznie daje do myślenia.
  Dziękuję za tłumaczenie.

 4. Anita19701970
  Anita19701970 says:

  Film nie jest łatwy.
  Trudny, emocjonalny nie tylko dla bohaterów, ale i dla odbiorcy śledzącego całą historię.

  Spoiler Pokaż

  Dziękuję bardzo za film.

 5. Domowisko
  Domowisko says:

  Dziękuję @oreuis za ten film.
  Mogłam obejrzeć historię kobiet, które dotknięte wielkim nieszczęściem starają się poznać prawdę o wypadku swoich mężów. Odkrywanie faktów nie jest łatwe, bo otaczający ludzie skrupulatnie je ukrywają.

  Spoiler Pokaż

  .

 6. Azja_M says:

  Dobry film, wciąga widza w kulisy tragedii dotykającej obu pań. Praktycznie do końca nie wiadomo było co tak naprawdę było powodem wypadku.

  Spoiler Pokaż

  A koniec był bardzo wymowny i zaskakujący, a jednocześnie rozwiał wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz tajemnice?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.