Bleak Night

파수꾼 / Pasuggun / Boys into the Night

Licealista Gi Tae odbiera sobie życie. Jego ojciec, obarczony winą, postanawia odnaleźć przyczynę śmierci syna. Pewnego dnia znajduje zdjęcie, na którym są koledzy Gi Tae’a – Dong Yoon oraz Hee Joon. Ojciec odnajduje drugiego kolegę z fotografii, który niestety nie jest skory do rozmowy na temat zmarłego przyjaciela. Zatem postanawia wspomnieć o drugim chłopaku, który nie pojawił się na pogrzebie Gi Tae’a. Co zaszło pomiędzy tą trójką przyjaciół?

[Liczba głosów: 55 Ocena: 4.3]

Film dla widzów +16. Nie jest łatwy w odbiorze i zawiera mnóstwo wulgaryzmów!

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: szkolny, psychologiczny, tajemnicedramat
Czas trwania: 116 min.
Produkcja: Korea Południowa
Emisja: 3 marca 2011
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Specific-person
Korekta: Sonyeon
Upload: Mikayo
Reupload: Agnessa

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

20 komentarzy:
 1. Utta Gi
  Utta Gi says:

  Film obejrzałam już ponad rok temu. Nigdy go nie zapomnę. To przejmujący dramat o istocie przyjaźni. Jeden z najlepszych filmów nie tylko koreańskich. Chociaż wymagający wobec widza, warto dołączyć do ojca Gi Tae’a w poszukiwaniach odpowiedzi na dręczące go pytania. Właśnie ojcu głównego bohatera nie mogę darować, że go nie było, gdy należało być blisko syna i okazywać mu zainteresowanie i wsparcie. Ja ten film odchorowałam. Świat mi zgasł na dwa dni. Wspomnienie o Gi Taem pozostanie na zawsze.

  • Specific-person says:

   Miałam tak samo. Film oglądałam dość dawno. Wywołał u mnie takie emocje, że przez dobre dwa tygodnie cały czas o nim rozmyślałam. Cała ta historia jest niesamowicie przejmująca. Uważam, że jest to jeden z najlepszych filmów koreańskich. Nie mogło go zabraknąć na DQ.

 2. Azile says:

  Dobre koreńskie kino sprzed kilku lat i to jest w nim najlepsze…nie przerysowane, naturalne z dobrą fabułą. W tym filmie z pozoru nic się nie dzieje a dzieje się tak wiele, że aż ciarki przechodzą,motywem przewodnim są słowa i emocje. Emocje młodych dorastających ludzi, trudne do opanowania i rządzące się swoimi prawami. A słowa są jak żyleta ostre i przenikające tak głęboko, że aż nie chce się w nie uwierzyć…wypowiedziane w niewłaściwym czasie, w gniewie chociaż nie miały skrzywdzić tylko zrobiły to z mistrzowską precyzją. Trzeba ważyć każde słowo wypowiedziane bo kiedy emocje biorą górę może się wszystko potoczyć w innym kierunku od zamierzonego. Dobry film zostaje w pamięci 😊

 3. kiara16
  kiara16 says:

  To jeden z tych filmów , których nie lubię. Niedokończone sceny, niedopowiedziane słowa. trzeba się mocno pogłówkować, żeby zrozumieć ten film. Gdyby nie jeden z komentarzy nie zrozumiałabym filmu. Ogólnie: dołujący film o przyczynach samobójstwa dojrzewającego nastolatka.

 4. DaGGa01 says:

  Film poruszający ciężki temat, dobrze nakręcony, świetne aktorstwo. Ale nadal czegoś mi w nim brakowało. Nawet nie umiem powiedzieć czego. Nie zostawił mnie z jakimś niesamowitymi emocjami, a uwielbiam filmy, które poruszają trudne tematy, ale ten nie pozostawił we mnie nic więcej. Zabrakło kilku scen, które wzmocniły by ten film i pokazały coś co zostanie w nas na trochę dużej. Nie był zły, lecz nie jest to kino wyjątkowe, przynajmniej dla mnie 🤔

 5. Anita1970
  Anita1970 says:

  Jestem ogromnie wdzięczna ekipie DQ że wstawiła ten film o niełatwej tematyce ,poruszający, i dający do myślenia , zmuszający widza do skupienia się nad tematem przyjazni. Dlamnie jesto psychologiczna retospekcja filmu ukazuje przyjazń , w sposób wielowymiarowo aż tyle i tylko tyle ,wprowadza widza w zadumę. Polecam dziękuję za tłumaczenie i wstawienie filmu pozdrawiam.

 6. OolusiaA-19 says:

  Pomimo iż mam mniej niż 16 lat, a dosłownie 14, to i tak w pewien sposób mogłam zrozumieć ten film.. Był on mega przykry, zgodzę się z powyższym komentarzem, że słowa mogą ranić bardziej niż czyny, nie ważne czy mówimy to w realu, będąc obok tej osoby, czy może internetowo. Każdy bierze słowa do serca i mogą go naprawdę zranić, nawet jeśli ta druga osoba mówi, że to było na żarty. Ten film zdecydowanie przekazuję to, abyśmy niektóre zdania trzymali dla siebie, bo możemy odebrać drugiej osobie życie.. Dziękuję za przetłumaczenie go.

 7. shaika says:

  Właśnie skończyłam i szczerze mówiąc nie wiem co powiedzieć. Muszę przyznać, że ten film mną wstrząsnął. Był prosty, a tym samym tak głęboki i skomplikowany. Otwiera oczy na relacje, na to jak ważne są proste gesty i zachowania, które mają na celu ukrycie niezwykle silnych emocji. I świetnie zobrazowali to aktorzy, wszyscy trzej pokazali grę aktorską na najwyższym poziomie. Pomijając to, że się popłakałam, to chyba nie zapomnę o tym filmie przez długi czas. Myślę, że żeby go prawidłowo zrozumieć trzeba osiągnąć pewien stopień wrażliwości i dostrzegania tego co nie jest oczywiste. Niemniej jednak, naprawdę gorąco polecam wszystkim.

 8. morwass says:

  No cóż, właśnie skończyłam oglądać film. Mam już sporo lat za sobą, wiele przeżyłam ale na tym filmie się popłakałam… Brak akceptacji i zrozumienia, chęć udowodnienia czegoś sobie i innym kosztem maskowania naszych prawdziwych emocji i przykrycia ich pozorną pewnością siebie. Niezrozumienie i samotność, gest czy słowo które zaboli zbyt mocno, to rzeczywistość z którą sobie nie poradził Gi Tae. Role trzech przyjaciół bardzo dobrze zagrane poprzez proste gesty, zagryzione usta czy wzruszenie ramionami. Film nie daje nam wielu odpowiedzi, trzeba samemu sobie na nie odpowiedzieć, dlatego nie da się o nim zapomnieć. Dziękuję za możliwość zapoznania się z tym filmem i polecam.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz tajemnice?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.