I Can Speak zakończona

아이 캔 스피크 / Ai Kaen Seupikeu

Urzędnik państwowy Park Min Jae zostaje przeniesiony do innej dzielnicy Seulu. Jest młodym i pracowitym człowiekiem z zasadami. Pracując już w nowym rewirze, mężczyzna zostaje zasypany skargami cywilnymi od pewnej starszej i zrzędliwej mieszkanki Na Ok Boom. Park Min Jae próbuje jakoś załagodzić sprawę. Tymczasem starsza pani oprócz pracy w zakładzie krawieckim i składania skarg, ma jeszcze inne zajęcie – uczy się angielskiego. Gdy Na Ok Boom odkrywa, że Park Min Jae mówi płynnie po angielsku, prosi go, aby nauczył ją tego języka. Staruszka ma swoje powody, dla których chce poznać ten język, ale nikomu ich nie wyjawia. O co takiego chodzi? 

[Głosów:66    Średnia:4.8/5]

Film         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: dramat, komedia
Czas trwania: 119 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 21 wrzesień 2017
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Hari
Korekta: gajah
Upload: HanRays

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

45 Komentarze
« Older Comments
 1. Unalome
  Unalome says:

  Zatkało mnie…To naprawdę wyczyn, bo straszna ze mnie gaduła. Bardzo piękny film, wartka akcja, zaskakujące zwroty, przejmujący wątek historyczny…Polecam, to mało! To po prostu każdy dramomaniak MUSI zobaczyć! Bardzo dziękuję Hari za tłumaczenie, gajah za korektę a HanRays za upload- ekipo, jesteście wielkie!!!

 2. soko
  soko says:

  Znowu zaskoczył mnie koreański film. Chwilami zabawny, chwilami wzruszający, pouczający i dobrze zrobiony, jednym słowem świetny. Trochę czytałam o kobietach do towarzystwa i wiem, że jest to temat na koszmarny dramat, W tym filmie pokazano ten problem z dużym wyczuciem – jasno, ale delikatnie. Wielkie dzięki ekipie DQ za umożliwienie oglądnięcia tej perełki.

 3. Kotekso
  Kotekso says:

  Film włączyłam nie nastawiona jakoś do niego specjalnie (ot tak po prostu chciałam go oglądnąć po przeczytaniu o czym jest, ale nie spodziewałam się czegoś co mnie bardzo zachwyci). Ale po oglądnięciu powiem od razu: jest cudowny. Spodziewałam się filmu śmiesznego ze względu na różnicę wieku bohaterów i role im powierzone (Tudzież konflikt charakterów): mężczyzna- sumienny pracownik, który kieruje się żelaznym prawem i staruszka- nieco zwariowana starsza pani, która przez nadmiar czasu nie ma prawie nic do roboty oprócz składania skarg. Dostałam to, ale też o wiele więcej. Więc bardzo dziękuję za pracę nad tym filmem i możliwość obejrzenia <3 A wszystkich którzy natkną się na ten komentarz zachęcam do obejrzenia.

 4. Dorota77
  Dorota77 says:

  Tak bardzo cieszę się że ten film pojawił się… prawdziwa historia która trwa dalej. Przed Ambasadą Japońską w Seulu trwają nieustannie demonstracje by Japonia przyznała się do winy i przeprosiła… Sama uczestniczyła dwa razy w niej. Dlatego tym bardziej dziękuję za tłumaczenie. Dzięki temu więcej osób może poznać prawdziwą historię…

 5. skuld0
  skuld0 says:

  Naprawdę niesamowity film. Zainteresował mnie ze względu na aktorkę Na Moon Hee którą widziałam już w “Just between lovers”. Myślałam że oglądam komedyjkę ale fabuła zaczęła się rozwijać i…. Nie ma co pisać, trzeba go po prostu zobaczyć.

 6. dana5 says:

  Ten film jest wielowarstwowy. Z wierzchu ironiczno komediowy, ale gdy zaczynamy się w nim zagłębiać dostrzegamy następną warstwę, demoniczno upiorną. W tym wszystkim uwikłana jest nasza główna bohaterka, która przez całe swoje życie walczy. Podziwiam jej odwagę i determinację.
  Głośna afera wywołana przez ofiary pochodzące z Korei i Chin sprawiła, że niektórzy historycy zainteresowali się tym problemem w okupowanej Europie.
  To u nas w Polsce, też się działo. Nawet w obozach koncentracyjnych. Poszukajcie w necie. Po obejrzeniu tego filmu będzie wiadomo jaki pierwszy człon frazy wpisać, a drugi człon to oczywiście trzecia rzesza.
  Dziękuję za wybór tej perełki. Całej ekipie pracującej nad tym niecodziennym projektem wielkie podziękowania za Waszą ciężką pracę

 7. Ewik
  Ewik says:

  Piękny, wspaniały, wzruszający film. Początek mnie zaczął nudzić, myślę sobie ot takie byle co, a tu takie wielkie buuum. Fabuła mnie nieźle zaskoczyła, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Szczerze polecam. Dziękuję Hari, gajah, HanRays i całej grupie DramaQueen za pracę (jak zawsze doskonałą) i udostępnienie.

« Older Comments

Dodaj komentarz

Lubisz dramaty?

Jeśli tak, przejrzyj nasze dramy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.