Innocent Witness zakończona

증인 / Jeungin / Witness

Yang Soon Ho to prawnik, który kiedyś pracował w działalności obywatelskiej, a obecnie pracuje w dużej kancelarii prawniczej. Aby zostać wspólnikiem w tejże kancelarii, przyjmuje sprawę pro bono: ofiarą jest staruszek cierpiący na depresję, a jego gospodyni, Oh Mi Ran, zostaje oskarżona o morderstwo. Soon Ho, aby udowodnić niewinność swojej klientki, musi przesłuchać jedynego świadka tego zdarzenia, Im Ji Woo. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie to, iż nastolatka ma autyzm. Prawnik, mimo początkowej niechęci dziewczynki do niego, nie poddaje się i krok po kroku stara się do niej zbliżyć. Co się stanie, gdy oboje będą musieli stawić sobie czoła w sądzie, i czy w takich chwilach jest miejsce na przyjaźń?

[Liczba głosów: 81 Ocena: 5]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: prawniczy, dramat
Czas trwania: 129 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 13 lutego 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Hari
Korekta: mys
Upload: Valentina67

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

52
Dodaj komentarz

Please Login to comment
40 Liczba wątków
12 Liczba odpowiedzi na wątki
42 Obserwujący
 
Najczęściej oceniany komentarz
Wątek z największą ilością odpowiedzi
43 Ilość autorów komentarzy
AnaYouAnemoneYolantaAzja_MMango Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj  
Powiadom o
_Seonghwa_
Użytkownik
_Seonghwa_

Cudowny film <3 aż się popłakałam na końcu <3

Użytkownik
zuzazuzanna

Cała fabuła filmu jest niesamowita. Oglądałam go z takim zaciekawieniem, że serdecznie polecam. Głowna bohaterka odegrała swoją rolę niesamowicie. BARDZO ZACHĘCAM DO OBEJRZENIA !!! <3

Anna1969
Użytkownik
Anna1969

piękny film

Użytkownik
Brie

piękny <3

maciejka
Użytkownik
maciejka

Ooo, wspaniały przerywnik między dramami:)Główny duet baardzo na plus. Dziękuję za pracę nad filmem i więcej takich proszę:)))

Urszula401
Użytkownik
Urszula401

Super film. Polecam 10/10

oliVka
Użytkownik
oliVka

Piękny film, prawdziwy i wzruszający. Aktorka świetnie odegrala swoja role
dziekuje za literki

kaschina22
Użytkownik
kaschina22

popłakałam się <3 ten film jest piękny

Użytkownik
sara44488

najcudowniejszy film jaki widziałam ;-;

Użytkownik
Robaczkiewicz

Dodanie tego filmu na DQ sprawił mi wielką radość po ciężkim dniu pracy. Chciałam coś obejrzeć, ale mój umysł był tak wyczerpany, że nie miałam pomysłu na co (chwilowo muszę czekać na kolejne odcinki pewnej dramy i nie chciałam rozpoczynać już kolejnej, więc miałam ochotę obejrzeć jakiś film). Kliknęłam na DQ i od razu przykuło mi uwagę ze względu na ciekawą fabułę.
Przede wszystkim bardzo dziękuję za tłumaczenie i korektę. Świetnie wam wyszło!
Fabuła bardzo intrygująca, dużo było emocji i wrażeń. Aczkolwiek mam jedną uwagę do twórców tego filmu. Bowiem osoby z autyzmem przeważnie nie mówią bądź w ograniczonym zakresie. Tutaj dziewczyna mówi bardzo dobrze, chociaż specyficznie, ale logicznie. A osoby takie to mają jak już Zespół Aspergera. No ale to taki szczegół, o którym warto jednak wiedzieć.
Muszę pochwalić za dobrą grę aktorską Kim Hyang-Gi jako Im Ji-Woo. Nie łatwo to zagrać. Trzeba dobrze rozumieć tą niepełnosprawność.
Jeszcze raz dziękuję za tłumaczenie! Jest godne polecenia!

Bardzo dziękujemy za miłe słowa i cieszymy się, że film się spodobał. A co do kwestii, że to raczej Zespół Aspergera a nie autyzm, to nie zapominajmy o jednej rzeczy:
Zespół Aspergera to zaburzenie mieszczące się w spektrum autyzmu i uważane jest za jedną z najłagodniejszych odmian autyzmu. Rozwój poznawczy i rozwój mowy przebiega lepiej niż w przypadku autyzmu dziecięcego. Tutaj scenarzyści posługiwali się terminologią spektrum autyzmu. Fakt nie powiedzieli wprost, ale na podstawie tych informacji, znajomości filmu i zachowania dziewczynki, można wywnioskować, że właśnie miała tę lżejszą odmianę autyzmu.
Jeszcze raz dziękujemy za poświęcenie czasu i pozdrawiamy. 😉

NiebieskaStokrotka
Użytkownik

Bacząc to na to, iż na ten moment poznano zaledwie trzynaście spektrów z niewiadomo jakiej liczby, to autysta potrafiący mówić, nie jest czymś niezwykłym. Nad takim dzieckiem, jeśli tylko diagnoza jest wstępna, a rodzina wyraża chęć terapii, nawet nie mówiące dziecko jest w stanie się tego nauczyć. 🙂

AnaYou
Użytkownik
AnaYou

W rozpoznaniu Autyzmu jednym z pierwszych symptomów jest opóźnienie rozwoju mowy, natomiast jeśli u takiej osoby nastąpi rozwój mowy, to raczej na zasadzie naśladowania wyuczonych formuł. Dodatkowo w filmie jest istotny błąd merytoryczny: autyzm i zaburzenia ze spektrum nie są upośledzeniem umysłowym. To są zaburzenia zachowania, którym może towarzyszyć upośledzenie intelektualne, ale najczęściej, zwłaszcza w Zespole Aspergera są to wysokie kompetencje intelektualne, szczególne uzdolnienia w jakimś obszarze przy braku umiejętności społecznych. Mimo jednak pewnych nieścisłości film dobrze pokazuje główny problem z którym zmagają się osoby z ZA czyli problemy w kontaktach społecznych, nadwrażliwość na dźwięki, echolalie, czy też specyficzne zainteresowania. Film zainteresował mnie szczególnie dlatego, że na co dzień pracuję z osobami ze spektrum Autyzmu. Dziękuję 🙂

zarana
Użytkownik
zarana

Ten film,,,warto bylo obejrzec,dziekuje za tlumaczenie.

Hakeno
Użytkownik
Hakeno

Coś pięknego

Kurigara
Użytkownik
Kurigara

Film do którego potrzebna jest paczka chusteczek,popłakałam się na końcu. Jest bardzo cudowny

natalaaa
Użytkownik
natalaaa

Bardzo ciekawy film. Główna aktorka świetnie odtworzyła role dziewczynki z autyzmem i to właśnie ten wątek skłonił mnie do obejrzenia filmu. Naprawde polecam wszystkim, piękna historia, otwiera oczy na problemy ludzi z autyzmem, którzy niestety często w społeczeństwie nie są rozumiani i akceptowani.

gabrysia260
Użytkownik
gabrysia260

dawno nie oglądałam tak ciekawego filmu! POLECAM! dobry scenariusz, świetnie zagrany 10/10. Dziękuję za tłumaczenie

Użytkownik
paula_21

Przepiękny film.. Na pewno do niego wrócę i polecę znajomym. Wszyscy aktorzy na poziomie ale dziewczyna grająca Ji Woo szczególnie urzekła swoją grą. Po prostu piękny, polecam na spokojny wieczór. ♥

Mango
Użytkownik
Mango

Każdy człowiek jest inny, a definicja normalności …. czy coś takiego w ogóle istnieje? Film bardzo dobry, ciepły i taki pokrzepiający serce.

Użytkownik
Azja_M

Film bardzo mi się podobał. Nie ma w nim ani grama nudy, ciekawie przedstawiony wątek dziewczynki z autyzmem jako świadka morderstwa i świetnie zagrany. Naprawdę polecam!

Yolanta
Użytkownik
Yolanta

Czy człowiek z zaburzeniami psychicznymi, czy chory na raka, innej orientacji, bez jakiejś kończyny to i tak jest człowiek. Film okazuję, że nawet chorzy ludzie, nawet tacy co przeszli w życiu naprawdę dużo mają szansę na normalne życie i powinni mieć prawo do głosu.

Anemone
Użytkownik
Anemone

Wspaniały film 🙂 Aż się popłakałam T.T Dziękuję za tłumaczenie i serdecznie polecam.

Lubisz prawnicze?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.