Kim Ji Young: Born 1982

82년생 김지영 / 82nyeonsaeng Kimjiyoung

Kim Ji Young to kobieta posiadająca jedno z najpospolitszych imion żeńskich. Kiedy kończy studia, dostaje pracę w agencji public relations, ale nie jest w stanie się nią nacieszyć, ponieważ niedługo potem wychodzi za mąż i rodzi dziecko. Żeby móc wychować swoja córkę, Kim Ji Young rezygnuje z kariery zawodowej i zaczyna wieść życie matki i żony. Każdy jej dzień wygląda praktycznie tak samo, co nie wpływa dobrze na jej samopoczucie. Po pewnym czasie jej mąż odkrywa coś, co go przeraża i próbuje dowiedzieć się, co takiego spotkało jego żonę.

Film jest adaptacją powieści pt. „82nyeonsaeng Kimjiyoung”, autorstwa Jo Nam Joo.

[Liczba głosów: 61 Ocena: 4.6]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: psychologiczny, rodzinny, dramat, adaptacja powieści
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 23 październik 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Anusia
Korekta: NiebieskaStokrotka
Upload: Agnessa, Chou & mati1397 (1080p)

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

66 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. reiaoki
  reiaoki says:

  Chciałoby się powiedzieć „wiele hałasu o nic”, ale to wcale nie jest takie nic – oglądałem film z zainteresowaniem. Jest dobrze zrobiony i naprawdę dobrze zagrany.
  No to zastanówmy się teraz, czemuż to rzekomo w Korei historia ta miała zbulwersować panów? Owszem, mężczyźnie są tu sportretowani mocno stereotypowo i w niekorzystnym świetle na czele z molestującym młodzieńcem, podglądaczem w łazience, plotkarzami i chamami, tatusiem bardziej zapatrzonym w syna i obojętnym na córki, rozpieszczanym braciszkiem, który siostrą zaczyna interesować się dopiero, jak prawda wychodzi na jaw… Nie wspominając o safandułowatym mężu, który ma dobre chęci ale nie bardzo jest w stanie pomóc żonie, a jeszcze jej szkodzi.
  No dobrze, autorka wylewa swoje żale wobec płci brzydkiej. Ale przecież – jak przystało na dramę – i tak największym szwarccharakterem jest wredna teściowa bohaterki! 🙂
  Napisałem „dramę” nie bez kozery, bo jedna rzecz w scenariuszu tego filmu nie podobała mi się wybitnie i nie godzi się, aby takie tanie chwyty rodem z seriali dla niewymagających stosować w kinie. Chodzi oczywiście o aż dwie sceny, w których

  Spoiler Pokaż

  .
  Ale książka też chyba nie była wysokich lotów, dlatego wymyślono tę całą marketingową wrzawę pt. „mężczyźni protestują”.
  W sumie jednak seans ciekawy, także pod względem poznawczym –

  Spoiler Pokaż
  • reiaoki
   reiaoki says:

   He, he – widzę, że prawdopodobnie któraś z szanownych adminek, jak ma dobry humor, to lubi sobie pohulać po komentarzach 🙂 Teraz trafiło na mnie, więc chciałem tu tylko wyjaśnić, że oczywiście te zupełnie niepotrzebne i chyba w losowo wybrane miejsca wstawione ostrzeżenia o rzekomych spojlerach NIE POCHODZĄ ode mnie 🙂

   • choppusama
    choppusama says:

    Twój komentarz zawierał spoilery, które zgodnie z regulaminem powinieneś zasłonić. Szanowne adminki zrobiły to za ciebie, a równie dobrze mogły nie przepuścić komentarza bo zdradził fabułę filmu i mógł popsuć komuś zabawę. Jeśli nie chcesz by ktoś „ingerował” w twoje komentarze to stosuj się do panujących na naszej stronie zasad.

    • reiaoki
     reiaoki says:

     Zapewniam Cię – mój komentarz nie zawierał ŻADNYCH spojlerów. Naprawdę sądziłem, że to żart, ale teraz mnie wprawiasz w zdumienie. Zresztą co tu pisać – przeczytaj po prostu ten mój komentarz i rzekome „spoilelry”, sądzę, że możesz się ubawić.

     • choppusama
      choppusama says:

      Owszem zawierają spoiler. W swoim komentarzu odnosisz się bezpośrednio do sceny z filmu = spoilerujesz komuś fabułę. Nawet jeśli to niewielka scena zdradziłeś, że się tam pojawiła i mogłeś popsuć komuś zabawę. Spoilery nie odnoszą się tylko do tego kto kogo pocałował czy zabił

      • reiaoki
       reiaoki says:

       Oczywiście, że spojlery nie odnoszą się do tego, kto kogo całuje, gdyż spojler (podaję definicję za wikipedią) to „niepożądana informacja o SZCZEGÓŁACH ZAKOŃCZENIA bądź WAŻNEGO ZWROTU AKCJI utworu!”
       Oczywiście jaka adminka mi naniosła poprawki to rzeczywiście nieistotne, napisałem o tym żartem, bo naprawdę sądziłem, że mnie wkręcacie! 🙂
       Przecież w moim komentarzu zostały zasłonięte zdania KOMPLETNIE nieistotne dla fabuły filmu!!!!
       No, dziewczyny drogie, proszę Was – pomyślcie…

      • reiaoki
       reiaoki says:

       Absolutnie NIC takiego nie sugeruję. I przepraszam Cię, jeśli (NIESŁUSZNIE!) wyciągnęłaś taki wniosek z moich słów.
       Z całym szacunkiem dla Waszej pracy administracyjnej tutaj i dla wysiłkowi, który podejmujecie byśmy sobie mogli oglądać filmy – prosiłem tylko, abyście pomyślały raz jeszcze nad tymi spojlerami. Przecież nie można tego doprowadzać do absurdu! Bo wtedy trzeba zasłonić nie tylko wszystkie komentarze, ale i opis dramy, no bo przecież zdradza on jakieś elementy fabuły.

      • anusia says:

       Ojej, ale się uwziąłeś na te adminki, no życia z Tobą nie mają
       Po prostu napisałeś o rzeczach, które miały miejsce w filmie, więc zasłoniły je na wypadek, gdyby komuś to przeszkadzało. Kiedyś wiele osób pisało, że coś było niezasłonięte i potem pojawiały się o to pretensje, więc adminiki po prostu dmuchają na zimne.
       Trzeba być nawet wdzięcznym, że poświęcają swój czas i są czujne, pilnując, żeby każdemu dobrze się oglądało bez spoilerów i opisów scen. Bo to nie jest łatwe.
       Także daj już żyć tym adminkom, bo one na pewno kierują się dobrem widzów i nie chcą nikomu zrobić na złość 😉
       Może o tym nie wiesz, ale ja jestem okoliczną wiedźmą i jeśli będziesz się czepiał takich szczegółów, szczególików, to wsadzę Cię na miotłę i polecisz na Łysą Górę za karę, więc miej się na baczności 😛

      • reiaoki
       reiaoki says:

       Och, kochana „okoliczna wiedźmo”, z nieba mi spadłaś 🙂 Może nie jako wiedźma ale przede wszystkim jako tłumaczka tego interesującego filmu – tylko Ty mnie możesz uratować! 🙂 Bo podejrzewam, że ZACNE adminki po prostu nie widziały „Twojego” filmu i zrobiły taką hecę. A kto, jak nie TY najlepiej zaświadczy, że to nie są żadne spojlery, one nie mają NAJMNIEJSZEGO wpływu na fabułę! Prawda?

     • mshusky93
      mshusky93 says:

      Rozumiem, że niektórym ludziom bardzo się nudzi i internet jest jedynym miejscem, w którym mogą wdać się w prowokacyjne dyskusje, niemniej ta sekcja komentarzy do tego nie służy. Spoiler był i choćby nie wiem co, zasada jest taka, że trzeba go zasłonić. A już nikogo kompletnie nie będzie obchodzić czy zrobiła to adminka, czy sam komentujący, więc dodatkowy komentarz o ingerencji adminek jest po prostu zbędny.

 2. Azja_M says:

  Film o prawdziwym życiu. Nie brakowało momentów, kiedy łzy same cisnęły się do oczu. Bycie matką nie jest łatwe szczególnie kiedy wiąże się to z rezygnacją z pracy, która dawała satysfakcję i była odskocznią od codzienności. Zamknięcie w czterech ścianach chyba nikomu nie służy i nie dziwię się że Ji Young zaznała się w takim stanie. Mąż martwił się, ale nie podjął żadnej akcji żeby to zmienić.

  Spoiler Pokaż

  Pełno stereotypów.

  Spoiler Pokaż

  Dobrze, że Ji Young ma taką matkę. Jest prawdziwym skarbem.

 3. pola310
  pola310 says:

  Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za tłumaczenie tego filmu. Jestem świeżo po lekturze książki i teraz, w połączeniu z filmem jestem jeszcze bardziej przerażona tym, że takie rzeczy nadal się dzieją. Niektóre nawet u nas… Wasza ekipa spisała się jak zawsze genialnie. <3

 4. imago
  imago says:

  Świetny film. Dla każdej dziewczyny, kobiety. Z duża wrażliwością i wnikliwością pokazuje mechanizmy społeczne w jakie jesteśmy od urodzenia wikłane. Jak jesteśmy manipulowane i popychane w ścieżki ról społecznych , które spełniają czyjeś oczekiwania i potrzeby a za to kompletnie pomijają naszą osobowość wręcz prowadząc do” wewnętrznego nieistnienia”. Jak ważna jest pomoc ale przede wszystkim wsparcie i zrozumienie najbliższych. Film wręcz pedagogiczny. Dziękuję. W przypadku takich filmów żałuję , że dostępny jest w Polsce w wąskim gronie, może trafi chociaż do kin studyjnych.

 5. Martunka24 says:

  Niby to oczywiste, ale mimo to i tak to powiem – książka o wiele, wiele lepsza. Oczywiście, ten film też miał swój urok, ale nie zachwycił. Zapewne dlatego, że w książce (swoją drogą – gorąco polecam, bo jest już po polsku) wszystko skupia się wokół głównej bohaterki, ale nie tak de facto – bardzo często jest po prostu biernym świadkiem. Tutaj natomiast (w sumie nic dziwnego – bierzesz takich aktorów, to trzeba ich pokazywać) już środek ciężkości się zmienił i przedstawił chyba nie to, o czym jest głównie Kim Ji Young.
  Generalnie polecam film – nie jest wybitny, ale ma w sobie swego rodzaju ciepło – ale odsyłam do książki.

 6. kasia2708
  kasia2708 says:

  Piękne zdjęcia i operowanie światłem. Świetna gra aktorska i ciekawy temat. Jak tradycyjnie wychowuje się kobiety? Jak się je traktuje w domu, w rodzinach, na ulicy, w pracy? Dlaczego córki są postrzegane jako dzieci drugiej kategorii? Warto obejrzeć i przemyśleć. Polecam.

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz psychologiczne?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.