Info

 • Tytuł oryginalny: 왕의남자
 • Tytuł (latynizacja): Wang-ui Namja
 • Tytuł (alternatywny): The King and the Clown
 • Gatunek: historyczny, dramat
 • Czas trwania: 119 min.
 • Produkcja: Korea
 • Emisja: 29 grudzień 2005
 • Projekt grupy: DramaQueen
 • Tłumaczenie: Nickie
 • Korekta: Ańko & Chou
 • Upload: marit95

Opis

Pewny siebie Jang Seng i cichy Gong Gil, dwóch ulicznych artystów z państwa Joseon, udaje się do stolicy kraju. Na miejscu dołączają do grupy artystycznej i wspólnie tworzą coraz to śmielsze występy, pełne sprośnego humoru i przebieranek. Zostają jednak przyłapani na wyśmiewaniu samego króla i aresztowani. Dostają ostatnią szansę uratowania się przed śmiercią – muszą rozśmieszyć władcę. Kiedy artyści tracą już nadzieję, król, rozbawiony ich występem, oferuje im lokum w swoim pałacu. Wkrótce okazuje się, że władca państwa Joseon jest zainteresowany nie tylko talentem grupy, ale samą osobą Gong Gila.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:117    Średnia:4.2/5]

Film         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

48 komentarzy:
« Starsze komentarzeNowsze komentarze »
 1. dearheart1 says:

  Obejrzałam z polecenia siostry, ale pewnie i tak skusiłby mnie fakt, że w filmie występuje fantastyczny Lee Joon Gi.
  Jestem pod dużym wrażeniem! Najbardziej frapuje mnie pytanie: kto jeszcze, oglądając ten dramat, miał skojarzenie z dziełami Szekspira?
  Dziękuję ekipie DQ – długo czekałam na ten film, więc umacząc “King and the Clown” sprawiliście mi prawdziwą frajdę 🙂
  Pozdrawiam

 2. Krecik
  Krecik says:

  Wcześniej słyszałam dużo tym filmie jako klasyce koreańskiego kina. Po obejrzeniu – faktycznie świetny film pod względem gry aktorskiej (szczególnie LJG :)), zdjęć, kolorów, muzyki, pracy kamery, ale treść wymaga skupienia, bo można się łatwo zgubić i wtedy zapamięta się go jako film o jakiejś trupie ulicznych artystów, a nie o to chodzi 🙂 Wydaje mi się, że dobrze jest ten film obejrzeć jak zna się już trochę świat historyków 😉 Dziękuję tłumaczom, bo film był dla mnie naprawdę milą niespodzianką 🙂

 3. Katherine
  Katherine says:

  Hmn… Film nie podobał mi się zbytnio, ponieważ fabuła nie była w moim stylu. Trochę wpływu na moją opinię ma fakt. że stare filmy są bardziej realistyczne i gra aktorska nie jest zagłuszana przez nadmiar wrażeń i efektów specjalnych. Dziękuję za ciężką pracę nad tym filmem 😀 Warto było zobaczyć coś innego 😉

 4. akumuu says:

  Jestem bardzo zaskoczona. Owszem, kojarzę Lee JoonGi z dram historycznych, jednak w tej odsłonie całkowicie mnie urzekł. Gdyby nie to, że już się z nim oswoiłam, z łatwością stwierdziłabym, że to kobieta w przebraniu faceta. Punkt dla charakteryzacji.
  Film w sumie polecam dla widzów szukających lekkiej fabuły.

 5. Brylant
  Brylant says:

  Trochę czasu mi zajęło obejrzenie tego wyczekanego filmu. Wiedziałam, że będę przeżywać, po fragmentach wcześniej oglądanych, tak ze dwa lata temu. Bałam się tych silnych emocji. Odkładałam, z piątku na niedzielę i na kolejny piątek. Aż dziś postanowiłam. Raz kozie śmierć. Zobaczyłam, przeżyłam i wiem, że się nie myliłam. Lecę Jun Ki to świetny aktor. Zagrał bezbłędnie. Technicznie i emocjonalnie. Nie rozumiem czemu taka kapitalna rola zaraz po szkole, nie zaowocowała innymi błyskotliwymi występami?! No niech mi Ktoś wyjaśni?! Zobaczyłam wszystkie dostępne w Polsce filmy i dramy z LJK. Nawet usiłowałam w oryginale albo z angielskimi napiami. Jednak nie jestem aż tak dobra obcojęzycznie, niestety. Ale do sedna… we wszystkich projektach rzecz jasna LJK daje z Siebie maxa, ale gdzie u licha takie kolejne diamenty jak ten wyżej?! Faktycznie to należy obejrzeć. Klasyka. Koniecznie dla aktorów, także świetnego Szefa i Króla. Koniecznie dla fanów historyków, bo więcej i pełniej odczujemy, kim był król czy arystokracja w Goreyo czy Joseon. Inaczej obejrzymy kolejne historyki, to pewne. Muzyka przepiękna i w punkt do treści. Film wymaga większego skupienia. Nie można spuścić oka nawet na sekundę… Może trudniejszy w odbiorze, może wolniejsze tempo, ale to wg mnie zamierzone i konieczne. Jestem zachwycona i głęboko wdzięczna Ekipie DQ za umożliwienie mi tych przeżyć. Tylko dla tego jednego filmu warto byłoby zarejestrować się u Was :). A przecież już tyle widziałam i z pewnością zobaczę. Bardzo, bardzo dziękuję za pracę Tłumaczy. Dziękuję, że pokazaliście taki wartościowy, a stary film. Może nasze komentarze zachęcą Ekipę do innych wcześniejszych projektów znanych i lubianych gwiazd. Pozdrawiam Ekipę Kochaną Dramową i Fanów historyków, klasyków i oczywiście LJK.

 6. natalus2712 says:

  Film ciekawy, jednak nie należy do lekkich. Skusił mnie, bo Lee Joon-gi ! ;D Powiem szczerze, że ta odsłona LJG troszkę mnie zszokowała. Można było spokojnie pomylić go z kobietą, no i te mega kobiece ruchy ;P Zdecydowanie moim faworytem numer 1 jego wykreowanej postaci jest Wang Soo w Moon Lovers <3
  Natomiast w filmie na pewno podobały mi się ich występy i stroje. Poza tym rola samego króla i pozostała 4-ka grupy artystycznej też warta uwagi.

 7. Kotekso
  Kotekso says:

  Film warty obejrzenia. Nie spodziewałam się takiego typu żarcików i takiego rozwoju akcji. Pięknie ukazana przyjaźń między dwoma błaznami oraz ciekawa postać króla. Dziękuję za możliwość obejrzenia i jeszcze raz polecam 🙂

 8. morwass says:

  To był dla mnie najbardziej wyczekiwany film i nie zawiodłam się. Wiem, że to był koreański hit 2005 roku, który otrzymał wiele nagród, ale nie zawsze w pełni zgadzam się z takimi opiniami. Tym razem jednak po obejrzeniu mam uczucie, że widziałam coś wartościowego. Przyczyniła się do tego na pewno tematyka filmu, która nadal budzi wiele kontrowersji oraz doskonałe aktorstwo (- byłam bardzo ciekawa roli Lee Jun Ki i nie zawiodłam się). Wielkie podziękowania dla ekipy pracującej przy tym filmie za sprawienie mi takiej przyjemności.

 9. Domowisko
  Domowisko says:

  Nie wymyślę niczego mądrego; Film mnie zachwycił, zwłaszcza ostatnie sceny. Myślę, że jest ponadczasowy. Obsada absolutnie doskonała! Widziałam kilka filmów z Lee Jun Ki, ale przekonał mnie o swoim talencie tą właśnie rolą. Dziękuję wszystkim za możliwość obejrzenia.

« Starsze komentarzeNowsze komentarze »

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz