Info

 • Tytuł oryginalny: 왕의남자
 • Tytuł (latynizacja): Wang-ui Namja
 • Tytuł (alternatywny): The King and the Clown
 • Gatunek: historyczny, dramat
 • Czas trwania: 119 min.
 • Produkcja: Korea
 • Emisja: 29 grudzień 2005
 • Projekt grupy: DramaQueen
 • Tłumaczenie: Nickie
 • Korekta: Ańko & Chou
 • Upload: marit95

Opis

Pewny siebie Jang Seng i cichy Gong Gil, dwóch ulicznych artystów z państwa Joseon, udaje się do stolicy kraju. Na miejscu dołączają do grupy artystycznej i wspólnie tworzą coraz to śmielsze występy, pełne sprośnego humoru i przebieranek. Zostają jednak przyłapani na wyśmiewaniu samego króla i aresztowani. Dostają ostatnią szansę uratowania się przed śmiercią – muszą rozśmieszyć władcę. Kiedy artyści tracą już nadzieję, król, rozbawiony ich występem, oferuje im lokum w swoim pałacu. Wkrótce okazuje się, że władca państwa Joseon jest zainteresowany nie tylko talentem grupy, ale samą osobą Gong Gila.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:81    Średnia:4.3/5]

Film         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

44 Komentarze
« Older Comments
 1. Brylant
  Brylant says:

  Trochę czasu mi zajęło obejrzenie tego wyczekanego filmu. Wiedziałam, że będę przeżywać, po fragmentach wcześniej oglądanych, tak ze dwa lata temu. Bałam się tych silnych emocji. Odkładałam, z piątku na niedzielę i na kolejny piątek. Aż dziś postanowiłam. Raz kozie śmierć. Zobaczyłam, przeżyłam i wiem, że się nie myliłam. Lecę Jun Ki to świetny aktor. Zagrał bezbłędnie. Technicznie i emocjonalnie. Nie rozumiem czemu taka kapitalna rola zaraz po szkole, nie zaowocowała innymi błyskotliwymi występami?! No niech mi Ktoś wyjaśni?! Zobaczyłam wszystkie dostępne w Polsce filmy i dramy z LJK. Nawet usiłowałam w oryginale albo z angielskimi napiami. Jednak nie jestem aż tak dobra obcojęzycznie, niestety. Ale do sedna… we wszystkich projektach rzecz jasna LJK daje z Siebie maxa, ale gdzie u licha takie kolejne diamenty jak ten wyżej?! Faktycznie to należy obejrzeć. Klasyka. Koniecznie dla aktorów, także świetnego Szefa i Króla. Koniecznie dla fanów historyków, bo więcej i pełniej odczujemy, kim był król czy arystokracja w Goreyo czy Joseon. Inaczej obejrzymy kolejne historyki, to pewne. Muzyka przepiękna i w punkt do treści. Film wymaga większego skupienia. Nie można spuścić oka nawet na sekundę… Może trudniejszy w odbiorze, może wolniejsze tempo, ale to wg mnie zamierzone i konieczne. Jestem zachwycona i głęboko wdzięczna Ekipie DQ za umożliwienie mi tych przeżyć. Tylko dla tego jednego filmu warto byłoby zarejestrować się u Was :). A przecież już tyle widziałam i z pewnością zobaczę. Bardzo, bardzo dziękuję za pracę Tłumaczy. Dziękuję, że pokazaliście taki wartościowy, a stary film. Może nasze komentarze zachęcą Ekipę do innych wcześniejszych projektów znanych i lubianych gwiazd. Pozdrawiam Ekipę Kochaną Dramową i Fanów historyków, klasyków i oczywiście LJK.

 2. Brylant
  Brylant says:

  Oczywiście miało być Lee Jun Ki to świetny aktor. Przepraszam za błąd, ale to klawiatura, nie ja. Lee Jun Ki – uwielbiam Cię. A co mi tam….

 3. natalus2712 says:

  Film ciekawy, jednak nie należy do lekkich. Skusił mnie, bo Lee Joon-gi ! ;D Powiem szczerze, że ta odsłona LJG troszkę mnie zszokowała. Można było spokojnie pomylić go z kobietą, no i te mega kobiece ruchy ;P Zdecydowanie moim faworytem numer 1 jego wykreowanej postaci jest Wang Soo w Moon Lovers <3
  Natomiast w filmie na pewno podobały mi się ich występy i stroje. Poza tym rola samego króla i pozostała 4-ka grupy artystycznej też warta uwagi.

 4. Kotekso
  Kotekso says:

  Film warty obejrzenia. Nie spodziewałam się takiego typu żarcików i takiego rozwoju akcji. Pięknie ukazana przyjaźń między dwoma błaznami oraz ciekawa postać króla. Dziękuję za możliwość obejrzenia i jeszcze raz polecam 🙂

 5. morwass says:

  To był dla mnie najbardziej wyczekiwany film i nie zawiodłam się. Wiem, że to był koreański hit 2005 roku, który otrzymał wiele nagród, ale nie zawsze w pełni zgadzam się z takimi opiniami. Tym razem jednak po obejrzeniu mam uczucie, że widziałam coś wartościowego. Przyczyniła się do tego na pewno tematyka filmu, która nadal budzi wiele kontrowersji oraz doskonałe aktorstwo (- byłam bardzo ciekawa roli Lee Jun Ki i nie zawiodłam się). Wielkie podziękowania dla ekipy pracującej przy tym filmie za sprawienie mi takiej przyjemności.

 6. Alinisa
  Alinisa says:

  Film bardzo mi się podobał. Lee Jun Ki zagrał rewelacyjnie. Po końcówce dopadła mnie chwila refleksji – kurczę i co dalej… Bardzo dziękuję tlumaczom. Polecam!

 7. kamqa123
  kamqa123 says:

  Świetny film, juz od dawna chciałam go obejrzeć ale był tylko po angielsku. Dobrze ze zaczekałam i obejrzałam go tutaj :):)

 8. Domowisko
  Domowisko says:

  Nie wymyślę niczego mądrego; Film mnie zachwycił, zwłaszcza ostatnie sceny. Myślę, że jest ponadczasowy. Obsada absolutnie doskonała! Widziałam kilka filmów z Lee Jun Ki, ale przekonał mnie o swoim talencie tą właśnie rolą. Dziękuję wszystkim za możliwość obejrzenia.

 9. Mango
  Mango says:

  Wszyscy się zachwycają rolą Lee Jun Ki, faktycznie jest świetny bo piękny i młody. Mnie najbardziej ujęła jednak rola Szefa i Króla obaj są rewelacyjni i to oni nadają klasę temu filmowi. Kino azjatyckie wciąga jak magnes, ale też trzeba umieć wyławiać w nim perły. Ten film jest jest właśnie taką perłą. Wielkie dzięki za dodanie.

 10. gucia
  gucia says:

  Zadziwiające jaki wpływ mieli aktorzy na króla, bo on nie do końca był przy zdrowych zmysłach. Film ciekawy, wart obejrzenia.
  Dla mnie LJK choć śliczniutki nie pokazał swoich zdolności , wolę go w innych rolach

 11. Anita1970
  Anita1970 says:

  Film ciekawy ,choć nie w moim typie ,ale cieszę się ,że mogłam go obejrzeć ,dziękuję za tłumczenie.

 12. jusama
  jusama says:

  Dziękuję za przetłumaczenie tego filmu.
  Jeśli ktoś lubi taką tematykę i historyki to polecam A FROZEN FLOWERS,

« Older Comments

Dodaj komentarz