Love, Lies

해어화 / Haeuhhwa

Jest rok 1943. Korea znajduje się pod japońską okupacją. W tych czasach przyszło żyć dwóm najlepszym przyjaciółkom – Jung So Yool  i Seo Yeon Hee. Obie kobiety są jednymi z ostatnich Gisaeng. Mimo iż obie lubią muzykę rozrywkową, są zobowiązane do śpiewania klasycznych koreańskich pieśni. Jung So Yool marzy o zostaniu najlepszą piosenkarką, śpiewającą utwory rozrywkowe. Gdy na jej drodze staje przystojny tekściarz i twórca utworów Kim Yoon Woo, kobieta zakochuje się w nim i myśli, iż pomoże on jej spełnić marzenia. Jednakże nieoczekiwanie mężczyzna zakochuje się w jej przyjaciółce – Seo Yeon Hee i to jej pomaga zadebiutować w roli piosenkarki. Od tej pory w Jung So Yool zaczyna narastać niekontrolowana zazdrość.

[Liczba głosów: 132 Ocena: 4.6]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: historyczny, romans, muzyczny, dramat
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Korea Południowa
Emisja: 13 kwiecień 2016
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Gahee
Korekta: KatherineS
Upload: Nigasia
Reupload: Agnessa

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

77 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. Katherine
  Katherine says:

  Słowa „piękna tragedia” przelatują mi przez myśli, ale żadna tragedia nie może być piękna. Chyba najgorsze dla mnie w czasie oglądania takich filmów jest to, że są osadzone w prawdziwych realiach tamtych czasów. Cudowna muzyka, choć momentami gra aktorska według mnie nie była zbyt dobra. Gdyby nie muzyka, historia byłaby tylko tragedią, a tak zostawia po sobie nutkę melancholii. Polecam raczej na spokojne wieczory 😉

 2. mili
  mili says:

  Bardzo ładny film. Piękna muzyka i scenografia, a na ich tle smutna historia. Lubię u Koreańczyków to, że wyraźnie ukazują skąd się biorą różne złe postępowania, bez rozmywania rzeczywistości. A rzeczywistość nie jest czarno-biała. Polecam.

 3. Nadzieja21
  Nadzieja21 says:

  Drama piękna, wzruszająca, z przepiękną ścieżką dźwiękową. Troszkę nie moje klimaty, zdecydowanie bardziej lubię fabuły osadzone w ramach czasowych ery Joseon, niż czasy okupacji japońskiej, ale nie zmienia to faktu, że ta drama mnie zachwyciła. Fabuła bardzo smutna, taka życiowa, świetnie dobrani aktorzy, a piosenka „Heart of Joseon” nie wychodzi mi z głowy, jest po prostu przepiękna, bardzo chwyta za serce.

  Spoiler Pokaż

  Dziękuję ekipie DQ za pracę jaką włożyli w tłumaczenie i udostępnienie tego pięknego filmu. Polecam z czystym sercem.

 4. Anita1970
  Anita1970 says:

  Przepiękny film z dużą dozą melancholi ,piosenki tekst i muzyka piękna. W wtym filmie jest wszystko ,przyjazń ,miłość,bolesna zdrada ,i okrutna zemsta.Żyć w tak ciężkich czasach nie jest łatwo,a co dopiero twożyć sztukę.Obsada idealna .Szkoda że nasza rodzima TVP,nie emituje takich filmów ,jest sporo perełek ,które zaspokoiły by różne gusta.Polecam warto obejrzeć ,dziękuję za tłumaczenie i pozdrawiam.

 5. Martunka24 says:

  Jakie to było piękne. Zbierałam się do tego filmu od dawien dawna. Wreszcie go obejrzałam.
  Głównie ze względu na Yoo Yeon-Seoka, bo BARDZO go lubię i wierzę w jego gust w wyborze projektów. I tutaj się nie zawiodłam. Bardzo dobry film. Szczery, prawdziwy. Warto obejrzeć. Zapewniam.

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz dramaty?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.