Love, Lies zakończona

해어화 / Haeuhhwa

Jest rok 1943. Korea znajduje się pod japońską okupacją. W tych czasach przyszło żyć dwóm najlepszym przyjaciółkom – Jung So Yool  i Seo Yeon Hee. Obie kobiety są jednymi z ostatnich Gisaeng. Mimo iż obie lubią muzykę rozrywkową, są zobowiązane do śpiewania klasycznych koreańskich pieśni. Jung So Yool marzy o zostaniu najlepszą piosenkarką, śpiewającą utwory rozrywkowe. Gdy na jej drodze staje przystojny tekściarz i twórca utworów Kim Yoon Woo, kobieta zakochuje się w nim i myśli, iż pomoże on jej spełnić marzenia. Jednakże nieoczekiwanie mężczyzna zakochuje się w jej przyjaciółce – Seo Yeon Hee i to jej pomaga zadebiutować w roli piosenkarki. Od tej pory w Jung So Yool zaczyna narastać niekontrolowana zazdrość.

[Głosów:79    Średnia:4.6/5]

Film         

Informacje

Gatunki: historyczny, romans, muzyczny, dramat
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Korea Południowa
Emisja: 13 kwiecień 2016
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Gahee
Korekta: KatherineS
Upload: Nigasia

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

.

65 Komentarze
« Older Comments
 1. Katherine
  Katherine says:

  Słowa “piękna tragedia” przelatują mi przez myśli, ale żadna tragedia nie może być piękna. Chyba najgorsze dla mnie w czasie oglądania takich filmów jest to, że są osadzone w prawdziwych realiach tamtych czasów. Cudowna muzyka, choć momentami gra aktorska według mnie nie była zbyt dobra. Gdyby nie muzyka, historia byłaby tylko tragedią, a tak zostawia po sobie nutkę melancholii. Polecam raczej na spokojne wieczory 😉

 2. mili
  mili says:

  Bardzo ładny film. Piękna muzyka i scenografia, a na ich tle smutna historia. Lubię u Koreańczyków to, że wyraźnie ukazują skąd się biorą różne złe postępowania, bez rozmywania rzeczywistości. A rzeczywistość nie jest czarno-biała. Polecam.

 3. Nadzieja21
  Nadzieja21 says:

  Drama piękna, wzruszająca, z przepiękną ścieżką dźwiękową. Troszkę nie moje klimaty, zdecydowanie bardziej lubię fabuły osadzone w ramach czasowych ery Joseon, niż czasy okupacji japońskiej, ale nie zmienia to faktu, że ta drama mnie zachwyciła. Fabuła bardzo smutna, taka życiowa, świetnie dobrani aktorzy, a piosenka “Heart of Joseon” nie wychodzi mi z głowy, jest po prostu przepiękna, bardzo chwyta za serce.

  Spoiler Pokaż

  Dziękuję ekipie DQ za pracę jaką włożyli w tłumaczenie i udostępnienie tego pięknego filmu. Polecam z czystym sercem.

« Older Comments

Dodaj komentarz