My First Client

어린 의뢰인 / Young Clients

Yoon Jung Yup próbuje znaleźć pracę jako prawnik w kancelarii prawniczej w Seulu. Jednakże nie jest to takie proste, ponieważ pochodzi z małego miasteczka. W międzyczasie mężczyzna rozpoczyna pracę w ośrodku opieki społecznej w swoim rodzinnym mieście. Pewnego dnia wraz ze swoją współpracowniczką idzie na komisariat policji, gdzie spotyka 10-letnią Da Bin. Dziewczynka zgłosiła, iż macocha znęca się nad nią, jednakże nikt jej nie uwierzył. Da Bin, widząc w Jung Yupie swojego sprzymierzeńca, codziennie odwiedza go w pracy wraz ze swoim młodszym bratem, co irytuje mężczyznę. Gdy Jung Yup wreszcie znalazł wymarzoną pracę w Seulu, dostaje wiadomość, że zdarzył się okropny incydent: Da Bin zabiła swojego brata. Czy prawnikowi uda się dotrzeć do prawdy?

Film oparty na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 2013 roku.

[Liczba głosów: 67 Ocena: 4.9]

 

W filmie występują sceny przemocy

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: prawniczy, rodzinny, dramat, okruchy życia
Czas trwania: 104 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 22 maja 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Hari
Korekta: mys
Upload: wera2407

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

38 komentarzy:
 1. reiaoki
  reiaoki says:

  Film jest wstrząsający. Porażający. I naprawdę przerażający, a przerażające jest w nim przede wszystkim to, że tę historię napisało samo życie.
  Obraz bardzo dobrze zrealizowany i naprawdę nas, widzki, nie oszczędza – wali okrutną prawdą prosto między oczy. Wrażliwe osoby powinny się naprawdę na to przygotować przed projekcją, zresztą same autorki polskiej wersji językowej nas o tym lojalnie uprzedzają.
  Oprócz samych scen przemocy równie porażające wrażenie robi otaczająca nas bezduszność i obojętność wobec losów dzieci, wobec tragedii rozgrywających się przecież na całym świecie, nie tylko w odległej Korei, ale tuż za ścianą.

  Spoiler Pokaż

  Na najwyższe uznanie zasługuje gra młodziutkiej Choi Myung Bin, dziecięcej aktorki z imponującą filmografią, ale która na pewno nie stanęła jeszcze przed takim wyzwaniem.To nie mógł być łatwy do nakręcenia film, to musiało być niesłychanie trudne zadanie dla całej obsady.
  Dlatego też trzeba wyrazić uznanie dla Yoo Sun, sympatycznej przecież aktorki, która wcieliła się w macochę, rolę niezwykle trudną i odważną, która może przecież zagrozić jej karierze.
  To nie jest film, który chce się oglądać. Ale na pewno jest to film, który powinien był powstać i dobrze się stało, że i my mogliśmy go na DQ oglądnąć.

   • reiaoki
    reiaoki says:

    Nie tylko nie z każdym komentarzem, ale w ogóle nie zmieniam płci, pozostaję przy męskiej. Ale używam czasami feminatywów przy określaniu naszej zbiorowości z powodów czysto kurtuazyjnych.
    Trudno mi na forum tak cudownie zdominowanym przez płeć piękną pisać „widzowie”, skoro – po komentarzach patrząc – widz to jest tu często jeden, a reszta same panie. 🙂

     • reiaoki
      reiaoki says:

      Nie postawiłem żadnej tezy, która by usprawiedliwiała tak napastliwy ton Twojej wypowiedzi.
      Zwłaszcza, że moja wypowiedź była żartobliwa, opatrzyłem ją nawet specjalnym znaczkiem, żeby tutejsze hunwejbinki nie czepiały się mnie bez powodu.
      Patrząc po komentarzach (a to wyraźnie zaznaczyłem) to niektórych tutejszych produkcji nie ogląda w ogóle żaden pan! (po komentarzach sądząc – podkreślam ponownie).
      A ile może być panów na DQ? 5% proc? Dziesięć?!! Ach, zaszalejmy i puśćmy wodze wyobraźni – niech jest ich nawet 20 proc!!!
      To… Dalej płeć piękna jest tu w PRZYTŁACZAJĄCEJ większości. Tak jest w całym fandomie. Stąd piszę „widzki” i tak to wytumaczyłem powyżej. Tylko tyle.
      Nie dałem Ci żadnego powodu do napastliwości i formułowania obraźliwych wypowiedzi.

      • mshusky93
       mshusky93 says:

       Nie wiem, czy naprawdę lubisz czuć się wyjątkowym płatkiem śniegu, ale wybacz, bo tak nie jest 🙂 Ach, i nie musimy puszczać wodzy wyobraźni, gdyż nasze statystki wyraźnie mówią, iż widzów płci męskiej mamy aż te szokujące dla Ciebie 20%. Jeśli uważasz, że ja wypowiadam się napastliwie, przejrzyj swoje komentarze z ostatnich tygodni i sam się zastanów, kto wciąż pisze w taki sposób, że potrafi zirytować nawet innych widzów.

      • reiaoki
       reiaoki says:

       Zatem, skoro, jak sama piszesz, 20 proc. na DQ to panowie (wierzę Ci na słowo, po prostu są onieśmieleni taką ilością sympatycznych koleżanek i rzadko zdobywają się na odwagę pisania komentarza 🙂 ) to przecież oznacza, że 80 PROC. STANOWIĄ PANIE! Prawda, że to przytłaczająca przewaga?
       Stąd właśnie piszę „widzki” a nie „widzowie” i doprawdy nie rozumiem, dlaczego wyjaśnienie tak błahej przecież kwestii sprawiło, że zechciałaś pochylić się nad moim wpisem i zaszczycić mnie dyskusją, choć wolałbym uprzejmiejszą.
       Ale nie wybrzydzam, wybrzydzam to ja na filmach i dramach :)|
       I naprawdę nie rozumiem, co w moich słowach mogło być odebrane jako „irytujące”?

      • Hari says:

       Irytujące są twoje wypowiedzi i ich ton – niby żartobliwe, które tylko ciebie bawią… Czepiasz się wszystkiego i masz wiecznie „ale”. Jak chciałbyś wiedzieć słowo widz określa się do osoby, która ogląda film/serial. A osobą jest kobieta i mężczyzna. Jakbyś nie zauważył to wszyscy posługują się tym określeniem i nikt nie ma problemów, prócz ciebie.
       Dlatego proszę cię, skończ wypisywać swoje mądrości, bo nikt nie ma ochoty ich czytać. Uszanuj ekipę, która pracowała nad tym filmem i widzów, więc nie wypisuj tutaj takich rzeczy. Dziękuję.

      • reiaoki
       reiaoki says:

       Nawet sobie trudu nie zadałaś, żeby przeczytać, do czego się odnosisz, prawda?…
       Przecież ja tu napisałem komentarz po obejrzeniu filmu. I nic więcej nie miałem zamiaru. Ktoś zapytał skąd te „widzki” więc zwięźle odpowiedziałem.
       A teraz wy robicie tu nieprzyjemną dyskusję, jakby te „widzki” były jakimś obelżywym epitetem!
       Minister to też określenie zarówno dla kobiety i mężczyzny. ale jak ktoś się bardzo cieszy, że to kobieta i chce to podkreślić używa określenia „ministra”.
       Podobał mi się film i uznanie dla ekipy wyraziłem w obszernym komentarzu. Przeczytaj i odnieś się do niego, bo jak do tej pory to piszesz tylko o mojej skromnej osobie, a nie o poważnym i wartym obejrzenia filmie.

      • Hari says:

       Trud sobie zadałam i przeczytałam. Tylko jak zwykle potem miałeś problem. Przeczytałam twój komentarz do filmu i nie mam nic do dodania. 😉

      • reiaoki
       reiaoki says:

       Jaki problem?! Wskaż mi, jaki rzekomo problem miałem?
       Przecież wam tylko grzecznie odpisuję i usiłuję dociec, gdzie Wy tu doszukałyście się jakiegoś problemu? W słowie widzki?! W tym, że nie odpowiadam epitetem na epitet?

       Napiszę jeszcze raz: film interesujący, ważny, dziękuję za jego spolszczenie. Nie mam w tym w tym temacie ŻADNEGO PROBLEMU. Nie napisałem też tu nic szokującego ani obraźliwego. Pozostaje mi tylko niedosyt z jednego powodu – mojej niewiedzy. Nie doszedłem jeszcze do tego, czemu się w tym wątku tak mnie czepiacie…

      • xiviex
       xiviex says:

       Im pewnie chodzi o to, że nie istnieje taka odmiana jak ” widzka”. Są wyrazy które można zmienić na formę kobiecą jak ” studentka, uczestniczka ” , ale słowo ” widzka” nie istnieje.
       Dlatego uważam, że angielski jest lepszy, bo nie ma podziału na formę męską czy żeńską. A jak jest to tylko do płci jakiegoś stworzenia.
       Więc nie ma się tam o co kłócić. Więc jak wnioskuję to było problemem.
       Ale mi to nie przeszkadza. 🙂 ale fakt faktem forma jest dziwna 😛

  • jagoda0401 says:

   1.     Jeśli ktoś ma problem z feminatywami, to ta osoba ma problem z rozwojem języka polskiego lub też ze sobą. Tyle w temacie. Mam nadzieję, że feminatywy w Polsce będą się rozwijać bez zbędnego pitolenia.
   2.     Po kilku latach na mojej ulubionej stronie z dramami jedno wiem na pewno. Dramaqueen to prawdziwa DRAMA QUEEN :D:D Zazwyczaj to ja włączam film i czytam sobie jakąś dyskusje i mój chłopak nieraz zajrzy mi przez ramię i rzuci „Znowu jakaś spina?” Także chill…

 2. Anita19701970
  Anita19701970 says:

  Lubię filmy na faktach, które pisze samo życie , ale takiego scenariusza nie chciałabym znów zobaczyć.
  Napewno nie raz, mijamy ludzi tak zwanych ” Porządnych” , którzy są ideałem, a w czterech ścianach bestia z piekła rodem.
  Jestem sponiewierana, totalnie i kompletnie

  Spoiler Pokaż

  Dziękuję ekipie, DQ, za film, któren na długo zostanie w mojej głowie, tak jak to było po, „Mys Beak „.
  Trudno jest, przejść do porządku, nad samym sobą po takim obrazie, gdzie widzi się cierpienie dzieci, bierność dorosłych, która powinna dzieci chronić, dzieci to nasza przyszłość, bez, dzieci nie ma nas.
  Już nieraz pisałam, sam jestem mamą, i nie rozumiem jak można, jakiemu kolwiek dziecku zgotować taki los.
  Potem wszystkim, lecz sceny w sądzie,, to dla ludzi o mocnych nerwach.
  Muszę powiedzieć że, dziecięcy aktorzy, odegrali znakomicie role, musiało to kosztować wiele wysiłku, napewno przy pomocy psychologa, by dzieci czuły się dobrze podczas kręcenia filmu.
  Aktorka, która grała macochę, znam ją z innych kreacji, i to o ciepłym wybrzmieniu.
  Pozdrawiam wszystkich.

 3. Jacek1985
  Jacek1985 says:

  Wlasnie skonczylem ogladac ten film.
  Jest naprawde wruszajacy .Nie ma co pisac frazesow typu znieczulica i inne .
  Ja zwrocilem jednak uwage na inna sprawe w filmach lub dramatach . Nawet jesli dotyczy to dzieci to przy aresztowaniu zawsze sa reporterzy . To bylo dreczenie tego dziecka . Ciekawostka jest to ze u nich i u nas potem ci sami reporterzy (lub inni ludzie ktorzy tak ochoczo sie wypowiadaja ) nie zdobeda sie na odwage i nie przeprosza (chyba to jest jak mniemaja ponizej ich godnosci) .

  Spoiler Pokaż
 4. reiaoki
  reiaoki says:

  Wygląda na to, że jak mi to wcześniej postponowały szanowne adminki, tym razem naprawdę mam pewien problem. No, problemik. Czysto techniczny. Może czegoś nie dostrzegłem, a może naprawdę jest tak, że – w odróżnieniu od dram i filmów nie wchodzących w skład jesiennego cyklu – nie ma możliwości napisania komentarza do nadchodzącej premiery? Trzeba poczekać, aż film się pojawi na DQ, tak?

 5. szymki says:

  Najpierw obejrzałam początek i koniec filmu. Zupełnie jak nie ja…..Krótka „konsultacja” z @Hari i decyzja, oglądam. Długo później przyszedł czas na to co najważniejsze czyli środek opowieści. Powiedzieć, że po emisji bolało, to jak nic nie powiedzieć. Wydaje się, że atmosferę i otoczkę filmu robi to, iż jest na faktach. Film poraża, powala i zostawia z wielką dziurą w sercu. To nie jest film dla każdego ale każdy powinien go obejrzeć.
  Jestem pod wielkim wrażeniem dla pracy ekipy filmowej i Ekipy DQ. Szczególnie podziękowania dla Naszych Dziewczyn. Tylko tyle mogę wykrzesać z siebie po tym filmie.

 6. Wiwimisia
  Wiwimisia says:

  bardzo smutna historia, naprawdę ciężko mi jest sobie to wyobrazić, że tacy „ludzie” istnieją, wg można nazwać ich mianem cżłowieka, raczej nie potwory!! targa mną tyle uczuć, że ciężko jest naprawde coś powiedzieć, najchętniej to dla takich kara śmierci to mało, najlepiej praca do konca życia w kamieniołomach…!

 7. Chovilatte says:

  Film na pewno pozostanie na długo w mojej pamięci. Nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie go obejrzeć, bez uronienia choćby jednej łzy. I wiecie co mnie jeszcze uderzyło? Bezsilność pomocy społecznej i zasłanianie się regulacjami prawnymi. Czasem te prawo jest nieudolne. Powinno chronić tych najsłabszych i bezbronnych, a jednak nadal są jakieś komplikacje. Czy to w Polsce czy nawet w tak rozwiniętej Korei…

 8. kamiiillla
  kamiiillla says:

  Jeden z pięknejszych filmów jakie obejrzałam.. Mam wrażenie, że płakałam przez większość filmu. Żadne dziecko nie powinno spotkać taki los, każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa, a nawet musi je mieć, nie ważne czy wychowali go rodzice biologiczni, czy nie. Przecież każdy ma prawo do miłości, nie mylę się? Mam nadzieję, że tych sytłacji będzie co ras mniej, aż w końcu nie będzie ona istnieć. Wiem że to jest mało prawdopodobne, ale w to wieże, wieże że w końcu tacy ludzie zaczną myśleć. Polecam każdemu obejrzeć ten film i bardzo dziękuję, zespołowi DQ za umieszczenie i przetłumaczenie tego filmu <3

 9. natalus2712 says:

  bardzo lubię filmy oparte na faktach, ale przyznam szczerze, że takie straszne i przerażające historie powinny pozostać tylko fikcją…niemniej jednak polecam obejrzeć, bo można i z tej historii dużo wynieść, a na uwagę zasługuje genialna gra młodej Da Bin, która naprawdę była bardzo wymagająca
  no i oczywiście przygotujcie chusteczki, bo na pewno się przydadzą

 10. Yon 1
  Yon 1 says:

  Film momentami drastyczny i przerażający. Dramatyczne losy dzieci.
  Jeden rycerz jest prawnikiem w opiece społecznej. Lee Dong Hwi jako Yoon Jung Yup 😀 super bohater!
  Choi Myung Bin jako Kimn Da Bin młoda bohaterka i odważna 😀💖
  Lee Joo Won jako Kim Min Joon młody bohater i mądry 😀💖
  Gratulacje dla młodych bohaterów filmu.
  Film prawniczy!

  Pozdrawiam😀

 11. aaaaa says:

  Bardzo dobry film, powinni jak najwięcej nagłaśniać takie historie, to w tedy może ta znieczulica ludzka byłaby mniejsza i w końcu prawo by inne zmienili… Niestety daleko nie trzeba szukać bo u nas w kraju, obojętność taka sama jest….nie zgłoszą przemocy za ścianą, że matka katuje dziecko, ale jak pod bolkiem siądzie zgraja ludzi i sobie gadają to już do wezwania szybko lecą..(porażka)… ale to szkoda po prostu gadać, że takie sytuację na co dzień są i pewnie niestety 🙁 będą się zdarzały… plusem tego przynajmniej jest że jednak jest jakiś promyk nadziei i ktoś nie odwróci wzroku 🙂

  Jeśli chodzi o sam film, to bardzo dobra gra aktorska młodszego pololenia jak i starszego.
  Dzięki za tłumaczenie, bardzo dobry film, powinien każdy go oglądnąć i się nad sobą zastanowić…

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz prawnicze?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.