My First Client zakończona

어린 의뢰인 / Young Clients

Yoon Jung Yup próbuje znaleźć pracę jako prawnik w kancelarii prawniczej w Seulu. Jednakże nie jest to takie proste, ponieważ pochodzi z małego miasteczka. W międzyczasie mężczyzna rozpoczyna pracę w ośrodku opieki społecznej w swoim rodzinnym mieście. Pewnego dnia wraz ze swoją współpracowniczką idzie na komisariat policji, gdzie spotyka 10-letnią Da Bin. Dziewczynka zgłosiła, iż macocha znęca się nad nią, jednakże nikt jej nie uwierzył. Da Bin, widząc w Jung Yupie swojego sprzymierzeńca, codziennie odwiedza go w pracy wraz ze swoim młodszym bratem, co irytuje mężczyznę. Gdy Jung Yup wreszcie znalazł wymarzoną pracę w Seulu, dostaje wiadomość, że zdarzył się okropny incydent: Da Bin zabiła swojego brata. Czy prawnikowi uda się dotrzeć do prawdy?

Film oparty na prawdziwej historii, która wydarzyła się w 2013 roku.

[Liczba głosów: 43 Ocena: 4.9]

 

W filmie występują sceny przemocy

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: prawniczy, rodzinny, dramat, okruchy życia
Czas trwania: 104 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 22 maja 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Hari
Korekta: mys
Upload: wera2407

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
reiaoki
reiaoki
28 dni temu

Film jest wstrząsający. Porażający. I naprawdę przerażający, a przerażające jest w nim przede wszystkim to, że tę historię napisało samo życie.
Obraz bardzo dobrze zrealizowany i naprawdę nas, widzki, nie oszczędza – wali okrutną prawdą prosto między oczy. Wrażliwe osoby powinny się naprawdę na to przygotować przed projekcją, zresztą same autorki polskiej wersji językowej nas o tym lojalnie uprzedzają.
Oprócz samych scen przemocy równie porażające wrażenie robi otaczająca nas bezduszność i obojętność wobec losów dzieci, wobec tragedii rozgrywających się przecież na całym świecie, nie tylko w odległej Korei, ale tuż za ścianą.

Spoiler Pokaż

Na najwyższe uznanie zasługuje gra młodziutkiej Choi Myung Bin, dziecięcej aktorki z imponującą filmografią, ale która na pewno nie stanęła jeszcze przed takim wyzwaniem.To nie mógł być łatwy do nakręcenia film, to musiało być niesłychanie trudne zadanie dla całej obsady.
Dlatego też trzeba wyrazić uznanie dla Yoo Sun, sympatycznej przecież aktorki, która wcieliła się w macochę, rolę niezwykle trudną i odważną, która może przecież zagrozić jej karierze.
To nie jest film, który chce się oglądać. Ale na pewno jest to film, który powinien był powstać i dobrze się stało, że i my mogliśmy go na DQ oglądnąć.

Jacek1985
Jacek1985
25 dni temu
Reply to  reiaoki

Ktos niestety ksztaltuje taka rzeczywistosc zeby rola zagrazala karierze
Zdadnij kto?

reiaoki
reiaoki
24 dni temu
Reply to  Jacek1985

Przepraszam, ale obawiam się , że nie do końca rozumiem Twojego pytania.

mvqdav
mvqdav
27 dni temu
Reply to  reiaoki

“Widzki”? Z każdym komentarzem zmieniasz płeć?

reiaoki
reiaoki
26 dni temu
Reply to  mvqdav

Nie tylko nie z każdym komentarzem, ale w ogóle nie zmieniam płci, pozostaję przy męskiej. Ale używam czasami feminatywów przy określaniu naszej zbiorowości z powodów czysto kurtuazyjnych.
Trudno mi na forum tak cudownie zdominowanym przez płeć piękną pisać “widzowie”, skoro – po komentarzach patrząc – widz to jest tu często jeden, a reszta same panie. 🙂

matix1397
matix1397
26 dni temu
Reply to  reiaoki

A właśnie jesteś w błędzie, jest dużo widzów męskich. Nawet w ekipie DQ mamy osoby w płci męskiej np: ja 🙂

mshusky93
26 dni temu
Reply to  reiaoki

To, że na stronie dominują wypowiedzi płci żeńskiej, nie oznacza od razu, że często jesteś jedynym mężczyzną, który u nas ogląda dany tytuł. To daleko idący i bzdurny wniosek.

reiaoki
reiaoki
26 dni temu
Reply to  mshusky93

Nie postawiłem żadnej tezy, która by usprawiedliwiała tak napastliwy ton Twojej wypowiedzi.
Zwłaszcza, że moja wypowiedź była żartobliwa, opatrzyłem ją nawet specjalnym znaczkiem, żeby tutejsze hunwejbinki nie czepiały się mnie bez powodu.
Patrząc po komentarzach (a to wyraźnie zaznaczyłem) to niektórych tutejszych produkcji nie ogląda w ogóle żaden pan! (po komentarzach sądząc – podkreślam ponownie).
A ile może być panów na DQ? 5% proc? Dziesięć?!! Ach, zaszalejmy i puśćmy wodze wyobraźni – niech jest ich nawet 20 proc!!!
To… Dalej płeć piękna jest tu w PRZYTŁACZAJĄCEJ większości. Tak jest w całym fandomie. Stąd piszę “widzki” i tak to wytumaczyłem powyżej. Tylko tyle.
Nie dałem Ci żadnego powodu do napastliwości i formułowania obraźliwych wypowiedzi.

mshusky93
26 dni temu
Reply to  reiaoki

Nie wiem, czy naprawdę lubisz czuć się wyjątkowym płatkiem śniegu, ale wybacz, bo tak nie jest 🙂 Ach, i nie musimy puszczać wodzy wyobraźni, gdyż nasze statystki wyraźnie mówią, iż widzów płci męskiej mamy aż te szokujące dla Ciebie 20%. Jeśli uważasz, że ja wypowiadam się napastliwie, przejrzyj swoje komentarze z ostatnich tygodni i sam się zastanów, kto wciąż pisze w taki sposób, że potrafi zirytować nawet innych widzów.

reiaoki
reiaoki
26 dni temu
Reply to  mshusky93

Zatem, skoro, jak sama piszesz, 20 proc. na DQ to panowie (wierzę Ci na słowo, po prostu są onieśmieleni taką ilością sympatycznych koleżanek i rzadko zdobywają się na odwagę pisania komentarza 🙂 ) to przecież oznacza, że 80 PROC. STANOWIĄ PANIE! Prawda, że to przytłaczająca przewaga?
Stąd właśnie piszę “widzki” a nie “widzowie” i doprawdy nie rozumiem, dlaczego wyjaśnienie tak błahej przecież kwestii sprawiło, że zechciałaś pochylić się nad moim wpisem i zaszczycić mnie dyskusją, choć wolałbym uprzejmiejszą.
Ale nie wybrzydzam, wybrzydzam to ja na filmach i dramach :)|
I naprawdę nie rozumiem, co w moich słowach mogło być odebrane jako “irytujące”?

Hari
26 dni temu
Reply to  reiaoki

Irytujące są twoje wypowiedzi i ich ton – niby żartobliwe, które tylko ciebie bawią… Czepiasz się wszystkiego i masz wiecznie “ale”. Jak chciałbyś wiedzieć słowo widz określa się do osoby, która ogląda film/serial. A osobą jest kobieta i mężczyzna. Jakbyś nie zauważył to wszyscy posługują się tym określeniem i nikt nie ma problemów, prócz ciebie.
Dlatego proszę cię, skończ wypisywać swoje mądrości, bo nikt nie ma ochoty ich czytać. Uszanuj ekipę, która pracowała nad tym filmem i widzów, więc nie wypisuj tutaj takich rzeczy. Dziękuję.

reiaoki
reiaoki
26 dni temu
Reply to  Hari

Nawet sobie trudu nie zadałaś, żeby przeczytać, do czego się odnosisz, prawda?…
Przecież ja tu napisałem komentarz po obejrzeniu filmu. I nic więcej nie miałem zamiaru. Ktoś zapytał skąd te “widzki” więc zwięźle odpowiedziałem.
A teraz wy robicie tu nieprzyjemną dyskusję, jakby te “widzki” były jakimś obelżywym epitetem!
Minister to też określenie zarówno dla kobiety i mężczyzny. ale jak ktoś się bardzo cieszy, że to kobieta i chce to podkreślić używa określenia “ministra”.
Podobał mi się film i uznanie dla ekipy wyraziłem w obszernym komentarzu. Przeczytaj i odnieś się do niego, bo jak do tej pory to piszesz tylko o mojej skromnej osobie, a nie o poważnym i wartym obejrzenia filmie.

Hari
26 dni temu
Reply to  reiaoki

Trud sobie zadałam i przeczytałam. Tylko jak zwykle potem miałeś problem. Przeczytałam twój komentarz do filmu i nie mam nic do dodania. 😉

reiaoki
reiaoki
26 dni temu
Reply to  Hari

Jaki problem?! Wskaż mi, jaki rzekomo problem miałem?
Przecież wam tylko grzecznie odpisuję i usiłuję dociec, gdzie Wy tu doszukałyście się jakiegoś problemu? W słowie widzki?! W tym, że nie odpowiadam epitetem na epitet?

Napiszę jeszcze raz: film interesujący, ważny, dziękuję za jego spolszczenie. Nie mam w tym w tym temacie ŻADNEGO PROBLEMU. Nie napisałem też tu nic szokującego ani obraźliwego. Pozostaje mi tylko niedosyt z jednego powodu – mojej niewiedzy. Nie doszedłem jeszcze do tego, czemu się w tym wątku tak mnie czepiacie…

xiviex
xiviex
26 dni temu
Reply to  reiaoki

Im pewnie chodzi o to, że nie istnieje taka odmiana jak ” widzka”. Są wyrazy które można zmienić na formę kobiecą jak ” studentka, uczestniczka ” , ale słowo ” widzka” nie istnieje.
Dlatego uważam, że angielski jest lepszy, bo nie ma podziału na formę męską czy żeńską. A jak jest to tylko do płci jakiegoś stworzenia.
Więc nie ma się tam o co kłócić. Więc jak wnioskuję to było problemem.
Ale mi to nie przeszkadza. 🙂 ale fakt faktem forma jest dziwna 😛

Anita19701970
Anita19701970
28 dni temu

Lubię filmy na faktach, które pisze samo życie , ale takiego scenariusza nie chciałabym znów zobaczyć.
Napewno nie raz, mijamy ludzi tak zwanych ” Porządnych” , którzy są ideałem, a w czterech ścianach bestia z piekła rodem.
Jestem sponiewierana, totalnie i kompletnie

Spoiler Pokaż

Dziękuję ekipie, DQ, za film, któren na długo zostanie w mojej głowie, tak jak to było po, “Mys Beak “.
Trudno jest, przejść do porządku, nad samym sobą po takim obrazie, gdzie widzi się cierpienie dzieci, bierność dorosłych, która powinna dzieci chronić, dzieci to nasza przyszłość, bez, dzieci nie ma nas.
Już nieraz pisałam, sam jestem mamą, i nie rozumiem jak można, jakiemu kolwiek dziecku zgotować taki los.
Potem wszystkim, lecz sceny w sądzie,, to dla ludzi o mocnych nerwach.
Muszę powiedzieć że, dziecięcy aktorzy, odegrali znakomicie role, musiało to kosztować wiele wysiłku, napewno przy pomocy psychologa, by dzieci czuły się dobrze podczas kręcenia filmu.
Aktorka, która grała macochę, znam ją z innych kreacji, i to o ciepłym wybrzmieniu.
Pozdrawiam wszystkich.

xanvran
xanvran
28 dni temu

Film dający do myślenia … warty obejrzenia. Dziękuję za tłumaczenie.

nikola
nikola
27 dni temu

dziękuję za tłumaczenie. mocny film i warto go obejrzeć

Kirciaq_
Kirciaq_
26 dni temu

Film jest bardzo mocny, porusza dość (że tak powiem) delikatny temat. A, to że jest oparty na prawdziwej historii jest jeszcze bardziej wstrząsające… Naprawdę warty obejrzenia.

Jacek1985
Jacek1985
25 dni temu

Wlasnie skonczylem ogladac ten film.
Jest naprawde wruszajacy .Nie ma co pisac frazesow typu znieczulica i inne .
Ja zwrocilem jednak uwage na inna sprawe w filmach lub dramatach . Nawet jesli dotyczy to dzieci to przy aresztowaniu zawsze sa reporterzy . To bylo dreczenie tego dziecka . Ciekawostka jest to ze u nich i u nas potem ci sami reporterzy (lub inni ludzie ktorzy tak ochoczo sie wypowiadaja ) nie zdobeda sie na odwage i nie przeprosza (chyba to jest jak mniemaja ponizej ich godnosci) .

Spoiler Pokaż
Jacek1985
Jacek1985
25 dni temu

Podobna tematyka przemocy domowej wobec dziecka w filmie Miss Baek

aleandra
aleandra
11 dni temu
Reply to  Jacek1985

no właśnie się zastanawiam, czy nie będą zbyt podobne… bo Baek bardzo mi utkwiła w pamięci, a nie chcę za bardzo odgrzewanego kotleta.

reiaoki
reiaoki
24 dni temu

Wygląda na to, że jak mi to wcześniej postponowały szanowne adminki, tym razem naprawdę mam pewien problem. No, problemik. Czysto techniczny. Może czegoś nie dostrzegłem, a może naprawdę jest tak, że – w odróżnieniu od dram i filmów nie wchodzących w skład jesiennego cyklu – nie ma możliwości napisania komentarza do nadchodzącej premiery? Trzeba poczekać, aż film się pojawi na DQ, tak?

reiaoki
reiaoki
24 dni temu
Reply to  choppusama

Dzięki. No to wstrzymam się z pochwałami do piątkowego wieczoru. 🙂

szymki
szymki
24 dni temu

Najpierw obejrzałam początek i koniec filmu. Zupełnie jak nie ja…..Krótka “konsultacja” z i decyzja, oglądam. Długo później przyszedł czas na to co najważniejsze czyli środek opowieści. Powiedzieć, że po emisji bolało, to jak nic nie powiedzieć. Wydaje się, że atmosferę i otoczkę filmu robi to, iż jest na faktach. Film poraża, powala i zostawia z wielką dziurą w sercu. To nie jest film dla każdego ale każdy powinien go obejrzeć.
Jestem pod wielkim wrażeniem dla pracy ekipy filmowej i Ekipy DQ. Szczególnie podziękowania dla Naszych Dziewczyn. Tylko tyle mogę wykrzesać z siebie po tym filmie.

nauczyciel15
nauczyciel15
14 dni temu

To przepiękny film.trudno pojąć,że tak dorośli potrafią krzywdzić dzieci Wylałam morze łez.

Lubisz prawnicze?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.

5 1 vote
Article Rating