Socialphobia

소셜포비아 / Soshyeolpobia

Ji Woong i Yong Min chcą zostać policjantami. Pewnego dnia denerwują się na użytkowniczkę Renę, która opublikowała negatywny komentarz dotyczący samobójstwa wojskowego. Wraz ze znajomymi z internetu odnajdują jej prawdziwe dane oraz adres zamieszkania. Cała dziewiątka postanawia do niej zawitać i uzyskać stosowne przeprosiny. Jednakże na miejscu czeka na nich niemiła niespodzianka.

[Liczba głosów: 69 Ocena: 4.3]

Film zawiera mnóstwo wulgaryzmów.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: thriller, dramat, psychologiczny, tajemnice
Czas trwania: 102 min.
Produkcja: Korea Południowa
Emisja: 15 marca 2015
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Hari & Specific-person
Korekta: Ańko
Upload: Valentina67
Reupload: Agnessa

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

16 komentarzy:
 1. KowalikKowalik says:

  Sam tytuł filmu mówi już wiele i jest kluczem do zaprezentowanego tematu. Dobry ale ciężki obraz współczesnej rzeczywistości. Mam tylko nadzieję, że do nas nie dotrą podobne trendy w funkcjonowaniu społeczeństwa. Dziękuję za tłumaczenie i umieszczenie tej pozycji.

 2. Anita1970
  Anita1970 says:

  Film ukazuje że w dobie takiej technologi ,bez internetu ani rusz internet jest potrzebny, wręcz niezbędny tylko trzeba umiejętnie z niego korzystać..W dzisiejszych czsach to normalne prawie każdy siedzi w sieci.Można pokusić się o stwierdzenie internet daje wolność ale niesie zgrożenie jest to narzędzie obusieczne ,trzeba uważać co się pisze bo słowa mówione lub pisane mogą krzywdzić!.Film daje oj daje do myślenia.!Dziękuję za tłumaczenie wstawienie filmu i pozdrawiam.

 3. mys says:

  Oglądałam ten film jakiś czas temu, a teraz ponownie, i po raz drugi wywarł na mnie ogromne wrażenie. Jednak dopiero po drugim obejrzeniu dostrzegłam coś innego w fabule i zastanowiło mnie to, że tytuł filmu to nie „Social media” czyli media społecznościowe, tylko „Socialphobia” czyli fobia społeczna.

  Spoiler Pokaż

  Film jest ważny, znakomicie zrobiony, a najlepiej zagrana rola należy do Byun Yo Hana. Dziękuję, że film jest na DQ.

  • Azile says:

   Mys dokładnie to samo wywnioskowałam co ty po obejrzeniu filmu.

   Spoiler Pokaż

   Film dobry,bardzo na czasie.Końcówka mocna. Jeśli mogę się do czegoś doczepić to nie wiem jakie jest prawo w Korei ale mało realne wydaje się aby każdy mógł wejść do mieszkania i bezkarnie nagrywać jego wnętrze tym bardziej po wydarzeniach. które miały w nim miejsce.

 4. xmilkax
  xmilkax says:

  Szczerze, mam mieszane uczucia co do tego filmu. Przez mniej więcej pierwsze pół godziny bardzo mi się podobał i zapoiadał dobry kryminał, fajnie komentujący działalność młodych ludzi w sieci. Niestety potem akcja zwolniła do tego stopnia, że w połowie chciałam go wyłączyć. Zaczęło pojawiać się za dużo nowych osób, a twórcy ciągu trzydziestu sekund na każdą z mich starali nam się wmówić o kluczowym znaczeniu ich wszystkich. Doprowadziło to do tego, że przez cały drugi akt byłam zdezorientowana i nie wiedziałam, na czyim wątku powinnam się skupić, a o kim słuchać nie muszę. Ostatecznie połowa postaci mających mieć duże znaczenie nie ma go prawie wcale, a przysłowiowy szary szeregowy nagle staje się głównym podejrzanym.
  Siedemdziesiąta minuta. To wtedy zaczyna się dziać cokolwiek interesującego poza przeglądaniem osób w necie i czytaniem kartek z obklejonej szafki kumpla (co jest spoko zabiegiem, ale nie wtedy, gdy ktoś robi to aż trzy razy w małych odstępach, bo wygląda to wtedy jak zwykły zapychacz). Następuje wtedy pewien zwrot akcji, ale według mnie byłby on o wiele bardziej zaskakujący, gdybyśmy od początku dostali jasny sygnał na jakiej postaci się skupić. Na początku filmu owszem jest to w jakiś sposób pokazane, tyle, że akcja budzi się do życia dość szybko, co zmienia nasze, że tak powiem, priorytety w oglądaniu filmu. Mniej interesują nas postacie, a skupiamy się bardziej na ich działaniach. Jeśli w trzecim akcie powiedzmy, ktoś się okazuje pod kogoś podszywać, to aby nas to zaskoczyło musimy tą osobę wcześniej dość dobrze poznać, bo inaczej nie będziemy ani trochę zdziwieni. Bo dlaczego mielibyśmy? Uważam, że tutaj pojawił się ten problem.
  Finał z jednej strony mnie troszkę zawiódł, z drugiej uratował ten film. Zawiódł, ponieważ poczułam się, jakby tego nie nazwać, oszukana i zbita z tropu. Wątek, który poniekąd obiecał nam cały plot-twist nie okazuje się tak naprawdę tym, który ma nam pozostać w głowie, a na jego rozwiązanie poświęca się dwie sceny (z czego jedną niestety nie najlepszą, a drugą, trzeba przyznać, zrobioną dość niekonwencjonalnie i faktycznie poruszającą odpowiednie struny). Tak naprawdę drugi wątek, wprowadzony na niedługo przed finałem okazuje się być dużo ciekawszy, bardziej poruszający i tak naprawdę zmienia odbiór całego filmu. Jest on faktycznie ładnym komentarzem, skłaniającym do refleksji i dzięki niemu wyłapujemy z poprzedniej części filmu to, co tak naprawdę okazuje się mieć dla twórców znaczenie. No cóż, lepiej późno, niż wcale.
  Samiutka końcóœka faktycznie pozostawia świetny temat do przemyśleń i wzbudza takie emocje, jak na przykład niepokój, co bardzo mi się podobało.

  Minusy: trudność z określeniem priorytetów, dezorientacja, w połowie zawiewa nudą, tak naprawdę aż do trzeciego aktu postacie są raczej jednowymiarowe i nie bardzo nam na nich zależy, rozwiązanie pewnego wątku nie do końca fajne, jednak ostatecznie rozumiem dlaczego
  Plusy: ładne zawiązanie akcji i przedstawienie postaci, ich bardzo duży potencjał (niestety uważąm, że niewykorzystany), finał i ostateczna refleksja naprawdę super

  Podsumowując: Mnóstwo niepotrzebnej dezorientacji i bezużytecznych lub niepotrzebnych osób, ale ostatecznie temat jest fajnie skomentowany, a cały film nabiera znaczenia dopiero po skończeniu. Warto czekać dla finału, chociaż nie jest to coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

  Dziękuję komukolwiek, jeśli dobrnie do końca i życzę aby Wam ten film się spodobał bardziej. Miłego dnia!

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz thrillery?

Jeśli tak, przejrzyj nasze dramy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.