Info

 • Tytuł oryginalny: 써니
 • Tytuł (latynizacja): Sseoni
 • Gatunek: komedia, dramat, szkolny
 • Czas trwania: 124 min.
 • Produkcja: Korea Południowa
 • Emisja: 4 maj 2011
 • Projekt grupy: DramaQueen
 • Tłumaczenie: Oridna
 • Upload: Nigasia

Opis

Im Na Mi ma ponad 40 lat. Kobieta założyła rodzinę i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że liderka ich szkolnego gangu zachorowała na raka. Jej ostatnim życzeniem jest odnaleźć swoje przyjaciółki z czasów młodości. Im Na Mi, nie mogąc pozostać obojętną na tę prośbę, postanawia spełnić życzenie chorej na raka przyjaciółki. Czy uda jej się odnaleźć koleżanki z licealnego gangu?

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:51    Średnia:4.6/5]

Film zawiera mnóstwo wulgaryzmów!

Film         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

28 Komentarze
Newer Comments »
 1. Nighty says:

  Już jak zobaczyłam ten film w planach, to stwierdziłam, że go obejrzę. Co prawda nie byłam pewna, czy to coś dla mnie, ale uznałam, że spróbować zawsze mogę. Najwyżej zrezygnuję po kilku czy kilkunastu minutach. Cieszę się, że dałam szansę, ponieważ film jest piękny i wzruszający. Choć według mnie nie jest idealny.
  Zdecydowanie na plus przedstawienie przyjaźni – akurat ten element jest motorem napędowym dla całej dramy. Film trwa jedynie ledwo ponad dwie godziny, a i tak przywiązałam się do tych bohaterek, które pojawiały się najczęściej. Głównie oczywiście do Na Mi i Chun Hwy. Warto od razu wspomnieć, że aktorki świetnie sobie poradziły – zarówno te, które zagrały dorosłe kobiety, jak i te w rolach licealistek. Pozostałe przyjaciółki zostały przedstawione zdecydowanie pobieżniej. Widać, że zabrakło czasu, by dobrze przybliżyć każdą z bohaterek. Zawsze mam problem z imionami koreańskimi, więc muszę przyznać, że miałam pewne kłopoty, by dopasować postaci z dorosłego życia do tych z czasów szkolnych. W szczególności dwie mi się myliły, ponieważ tworzyły jednie tło – a szkoda. Gdyby zrobić z tego mini-dramę, udałoby się spokojnie przedstawić każdą z bohaterek. To niestety trochę na minus.

  Spoiler Pokaż

  Biorąc pod uwagę te wszystkie uwagi, oceniam dramę na 7+ w skali na 10. Ogólnie bardzo mi się podobało i nie żałuję, że obejrzałam film, jednak miał swoje niedociągnięcia (w mojej ocenie). Teraz chciałabym obejrzeć coś o męskiej przyjaźni. Jakieś propozycje? 😀

 2. Nighty says:

  “Twenty” widziałam. Nie znam jednak “One Way Trip” – dzięki za polecenie 🙂
  I z tego wszystkiego zapomniałam w poprzednim komentarzu podziękować za ciężką pracę nad dramą! Bardzo dziękuję za tłumaczenie i upload. Dzięki wam mogłam obejrzeć tak świetny film 🙂

 3. Kotekso
  Kotekso says:

  Cudowny film, dziękuję pięknie za dodanie. Tłumaczko uwielbiam twoje dopiski :). Pewnie nie jeden raz jeszcze go oglądnę: świetna muzyka, która pozwalała wczuć się bardziej w klimat lat młodzieńczych, bohaterki (oraz ich stylówy) i aktorki, które ich grały spisały się na medal.

  Spoiler Pokaż

  Cieszę się, że mogłam oglądnąć taki film o przyjaźni.

 4. magzam
  magzam says:

  Naprawę dobry film, polecam każdemu kto ma chwile czasu, aby w pełni skupić się na filmie ponieważ jest on tego warty. Każda z bohaterek była na swój sposób niepowtarzalna, co sprawiał, że stawałam się coraz ciekawsza ich losów.

 5. wrobli2004 says:

  Prawdziwa przyjazn polega na tym, ze ludzie sa z nami do konca naszych dni. Te przyjaciolki tak swietnie zorganizowaly sie po latach,ze tylko pozazdroscic. Szczerze polecam ten film kazdemu. Ordina i Nigasia dziekuje Wam bardzo za poswiecony czas.

Newer Comments »

Dodaj komentarz