Info

 • Tytuł oryginalny: 군함도
 • Tytuł (latynizacja): Gunhamdo
 • Tytuł (alternatywny): Battleship Island
 • Gatunek: historyczny, akcja, dramat
 • Czas trwania: 132 min.
 • Produkcja: Korea
 • Emisja: 26 lipiec 2017
 • Projekt grupy: DramaQueen
 • Tłumaczenie: Anusia
 • Korekta: Chou
 • Upload: Chou

Opis

W latach 40. Japończycy wysyłają na wyspę Hashima do pracy przymusowej przy wydobyciu węgla wielu Koreańczyków i Chińczyków. Warunki pracy są tam tak trudne, że mnóstwo osób umiera. Mając dość, 400 Koreańczyków podejmuje próbę ucieczki. Wśród nich jest kapelmistrz Lee Kang Ok, który został zwerbowany i próbuje chronić swoją córkę, Choi Chil Sung – najlepszy uliczny wojownik w Kyungsung, a także działacz niepodległościowy Park Moo Young, który zakradł się na wyspę, aby uratować członka grupy niepodległościowej. Czy uda im się uciec z piekła, jakim jest wyspa Hashima?

Film jest oparty na faktach.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:83    Średnia:4.5/5]

W filmie pojawia się nagość, przemoc i wulgarne słownictwo.

Film         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

37 komentarzy:
« Starsze komentarze
 1. arkowski
  arkowski says:

  Film poruszający temat o którym nie każdy chce słyszeć czyli wyzysk człowieka przez człowieka jak zawsze kasa górą a ludzkie życie mało istotne.Film porażający ukazujący kawałek historii o której tak mało wiemy.Polecam wart obejrzenia…Dziękuję za tłumaczenie!!!

 2. Kellogs7 says:

  Film bardzo smutny i poruszający, choć według mnie momentami zbyt chaotyczny i pofragmentowany. Zgadzam się z opinią, że dano tu za dużo głównych “bohaterów” – niestety film sam w sobie jest zbyt krótką produkcją by dobrze poznać, aż tyle postaci… ale mimo tych minusów, naprawdę polecam tą produkcję, choć ostrzegam że nie będzie to łatwy seans. Bardzo polubiłam Dyrygenta i jego Córkę – ich relacja i dbanie o siebie nawzajem <3 a SJK… hmm – znów został terminatorem, któremu nawet kule nic nie zrobią ^^

  Bardzo pięknie wam dziękuję Anusia i Chou za tłumaczenie i korektę tego filmu <3
  PS: Czy tylko ja podczas oglądania miałam w głowie sceny z filmu "Miasto 44"?

 3. biblioteka11
  biblioteka11 says:

  Godny polecenia, film skrywa wiele ukrytych emocji i problemów z jakimi musieli borykać się ludzie w zaistniałych sytuacjach. Od miłości ojca do córki po przywiązanie do oprawcy aż do chęci zysku i wybicia się. Kto posiada kręgosłup moralny a kto jest pozbawiony skrupułów? Trzeba obejrzeć, zagłębić się w ten film i nie patrzeć tylko na ładnych aktorów.

 4. Anita1970
  Anita1970 says:

  Obejrzałam film tak mną wstrząsną że rycze ,a na usta cisną mi się same niecenzuralne słowa . Jak ludzie ludziom mogą zgotować taki los aż mną telepie .Znamy to przeciesz z naszej histori. Gra aktorska powala .Polecam koniecznie trzeba obejrzeć .Dziękuję za tłumaczenie.

 5. Luna542
  Luna542 says:

  Film porusza serca. Historia robotników z Hashimy została ukazana w brutalny, krwawy, okrutny, ale prawdziwy sposób, bo niestety takie były ówczesne realia. II wojna światowa była największym piekłem, którego doświadczyli szczególnie zwykli ludzie. Hashima była cmentarzem zwykłych bohaterów, tak bohaterów, którzy mimo swojego egoizmu pragnęli godnie żyć. Dziś ta wyspa jest miastem duchów, a o jej historii mało kto słyszał. Cieszę się, że mogłam zobaczyć ten film. Dla nas, ludzi Zachodu ta historia jest nieznaną kartą z dziejów II wojny światowej. Szkoda, że o takich dziejach się głośno nie mówi. Zastanawiające jest tylko, o ilu jeszcze podobnych miejscach nie słyszeliśmy. Zgodzę się, że Daleki Wschód może nie znać historii naszych ziem, gdzie Polacy czy inne zachodnie narody przeżywały piekło. Tu powinniśmy się zastanowić. Jesteśmy danym narodem z daną historią. Żaden inny naród nie zapamięta tak historii innego narodu, dlatego musimy pielęgnować pamiętać o naszych bohaterach.
  Jeszcze od pewnego czasu zauważyłam pewne podobieństwo między narodem polskim i narodem koreańskim, a ten film jeszcze bardziej mi to uzmysłowił. Determinacja robotników trochę mi przypomina ucieczkę więźniów z obozu zagłady z Sobiboru. Warto ponownie przejrzeć karty historii i przypomnieć sobie nazwiska bohaterów.
  Podsumowując sam film, to swoją refleksję już opisałam, a jeśli chodzi o reżyserię i grę aktorską to jestem pod ogromnym wrażeniem. Ryoo Seung-wan (reżyser) w mistrzowski sposób stworzył obraz, który daje poczucie utożsamiania się z bólem bohaterów. Doświadczamy tego razem z nimi. Wielkie brawa należą się także aktorom. Song Joon-Ki to świetny aktor, który idealnie stworzył postać żołnierza zdeterminowanego i szlachetnego. Szczególne brawa należą się odtwórczyni roli małej Soo Hee, która najbardziej chwyta za serce. Łzy mi leciały, kiedy widziałam jej relację z ojcem. Moim zdaniem to nie jest jedna z epickich opowieści o piekle robotników, to opowieść o cierpieniu, która pokazuje ludzkie zachowanie w tak skrajnych warunkach. Ukazując realia najbardziej ukazuje wiarygodność. Gorąco polecam!!!
  Dziękuję całej ekipie DRAMAQUEEN za ich wysiłki przy filmach i dramach. Jesteście wspaniali. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję! <3

 6. Kathea
  Kathea says:

  Dziękuję za tłumaczenie tego filmu. Świetni aktorzy i ich gra wręcz zachwycająca. Film o tematyce ciężkiej, opowiadający o historii, która nam europejczykom nie jest bliżej znana. Przerażające żniwo II wojny światowej. Patrząc na tych wszystkich pracowników przymusowych, którzy byli traktowani w tak nieludzki sposób, głodzeni, bici, poniżani od razu przed oczami stają mi getta i obozy zagłady, które były na terenie naszego kraju 🙁 Dziękuję całej ekipie a zwłaszcza tłumaczom, że daliście mi możliwość obejrzenia tego filmu tutaj z polskimi napisami.

« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz