The Battleship Island

군함도 / Gunhamdo

W latach 40. Japończycy wysyłają na wyspę Hashima do pracy przymusowej przy wydobyciu węgla wielu Koreańczyków i Chińczyków. Warunki pracy są tam tak trudne, że mnóstwo osób umiera. Mając dość, 400 Koreańczyków podejmuje próbę ucieczki. Wśród nich jest kapelmistrz Lee Kang Ok, który został zwerbowany i próbuje chronić swoją córkę, Choi Chil Sung – najlepszy uliczny wojownik w Kyungsung, a także działacz niepodległościowy Park Moo Young, który zakradł się na wyspę, aby uratować członka grupy niepodległościowej. Czy uda im się uciec z piekła, jakim jest wyspa Hashima?

Film oparty na faktach.

[Liczba głosów: 97 Ocena: 4.5]

 

W filmie pojawia się nagość, przemoc i wulgarne słownictwo.

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: historyczny, akcja, dramat
Czas trwania: 132 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 26 lipiec 2017
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Anusia
Korekta: Chou
Upload: Chou

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
arkowski
arkowski
3 lat temu

Film poruszający temat o którym nie każdy chce słyszeć czyli wyzysk człowieka przez człowieka jak zawsze kasa górą a ludzkie życie mało istotne.Film porażający ukazujący kawałek historii o której tak mało wiemy.Polecam wart obejrzenia…Dziękuję za tłumaczenie!!!

bestyjka
bestyjka
3 lat temu

Oglądałam go ze względu na SJS. Nie żałuję. Dobry film bez przebrania w sceny specjalne, heroicznych bohaterów i piękne widoki. Dziękuję za tłumaczenie i możliwość oglądnięcia.

Gabueiu
3 lat temu

Jezu jaki ten film był poruszający

m2nw
m2nw
3 lat temu

Dziękuję za tłumaczenie. Film jest godny polecenia, zrobił na mnie ogromne wrażenie

Kellogs7
3 lat temu

Film bardzo smutny i poruszający, choć według mnie momentami zbyt chaotyczny i pofragmentowany. Zgadzam się z opinią, że dano tu za dużo głównych “bohaterów” – niestety film sam w sobie jest zbyt krótką produkcją by dobrze poznać, aż tyle postaci… ale mimo tych minusów, naprawdę polecam tą produkcję, choć ostrzegam że nie będzie to łatwy seans. Bardzo polubiłam Dyrygenta i jego Córkę – ich relacja i dbanie o siebie nawzajem <3 a SJK… hmm – znów został terminatorem, któremu nawet kule nic nie zrobią ^^

Bardzo pięknie wam dziękuję Anusia i Chou za tłumaczenie i korektę tego filmu <3
PS: Czy tylko ja podczas oglądania miałam w głowie sceny z filmu "Miasto 44"?

izak2002
izak2002
2 lat temu
Reply to  Kellogs7

Ja miałam bardziej w głowie Auschwitz.

olatlu
3 lat temu

Film bardzo przeciętny jak na taką obsadę. Hwang Jung-Min świetny w każdym calu, So Ji-Sub też zrobił robotę, ale reszta po prostu słaba. Szkoda…

biblioteka11
biblioteka11
2 lat temu

Godny polecenia, film skrywa wiele ukrytych emocji i problemów z jakimi musieli borykać się ludzie w zaistniałych sytuacjach. Od miłości ojca do córki po przywiązanie do oprawcy aż do chęci zysku i wybicia się. Kto posiada kręgosłup moralny a kto jest pozbawiony skrupułów? Trzeba obejrzeć, zagłębić się w ten film i nie patrzeć tylko na ładnych aktorów.

Wikitako
Wikitako
2 lat temu

Bardzo dziękuję za tłumaczenie. Film naprawdę godny polecenia z dużym przekazem.

Aseyoo
2 lat temu

Bardzo dobry film, świetna gra aktorska, wstrząsający. Porusza temat o którym większość ludzi nie zdaje sobie pojęcia. Serdecznie polecam obejrzeć każdemu. Dziękuje za tłumaczenie

oliVka
oliVka
2 lat temu

Polecam wart obejrzenia…
Dziękuję za tłumaczenie!!!

2 lat temu

Świetny film warty oglądnięcia 🙂
Polecam i dzięki za tłumaczenie.

Anita1970
Anita1970
2 lat temu

Obejrzałam film tak mną wstrząsną że rycze ,a na usta cisną mi się same niecenzuralne słowa . Jak ludzie ludziom mogą zgotować taki los aż mną telepie .Znamy to przeciesz z naszej histori. Gra aktorska powala .Polecam koniecznie trzeba obejrzeć .Dziękuję za tłumaczenie.

Likaona
Likaona
2 lat temu
Reply to  Anita1970

Jak to jak? A nasza historia? Czyż nie jest podobna do koreańskiej? Oni mieli Japonię, My Niemców? Więc jak ludzie , ludziom mogli zgotować taki los?

btsarmy4everlove4ever
btsarmy4everlove4ever
2 lat temu

jejku, bardzo wzruszyło mnie to wszystko..uwielbiam takie filmy, i ten jest na 1-szym miejscu

Luna542
Luna542
2 lat temu

Film porusza serca. Historia robotników z Hashimy została ukazana w brutalny, krwawy, okrutny, ale prawdziwy sposób, bo niestety takie były ówczesne realia. II wojna światowa była największym piekłem, którego doświadczyli szczególnie zwykli ludzie. Hashima była cmentarzem zwykłych bohaterów, tak bohaterów, którzy mimo swojego egoizmu pragnęli godnie żyć. Dziś ta wyspa jest miastem duchów, a o jej historii mało kto słyszał. Cieszę się, że mogłam zobaczyć ten film. Dla nas, ludzi Zachodu ta historia jest nieznaną kartą z dziejów II wojny światowej. Szkoda, że o takich dziejach się głośno nie mówi. Zastanawiające jest tylko, o ilu jeszcze podobnych miejscach nie słyszeliśmy. Zgodzę się, że Daleki Wschód może nie znać historii naszych ziem, gdzie Polacy czy inne zachodnie narody przeżywały piekło. Tu powinniśmy się zastanowić. Jesteśmy danym narodem z daną historią. Żaden inny naród nie zapamięta tak historii innego narodu, dlatego musimy pielęgnować pamiętać o naszych bohaterach.
Jeszcze od pewnego czasu zauważyłam pewne podobieństwo między narodem polskim i narodem koreańskim, a ten film jeszcze bardziej mi to uzmysłowił. Determinacja robotników trochę mi przypomina ucieczkę więźniów z obozu zagłady z Sobiboru. Warto ponownie przejrzeć karty historii i przypomnieć sobie nazwiska bohaterów.
Podsumowując sam film, to swoją refleksję już opisałam, a jeśli chodzi o reżyserię i grę aktorską to jestem pod ogromnym wrażeniem. Ryoo Seung-wan (reżyser) w mistrzowski sposób stworzył obraz, który daje poczucie utożsamiania się z bólem bohaterów. Doświadczamy tego razem z nimi. Wielkie brawa należą się także aktorom. Song Joon-Ki to świetny aktor, który idealnie stworzył postać żołnierza zdeterminowanego i szlachetnego. Szczególne brawa należą się odtwórczyni roli małej Soo Hee, która najbardziej chwyta za serce. Łzy mi leciały, kiedy widziałam jej relację z ojcem. Moim zdaniem to nie jest jedna z epickich opowieści o piekle robotników, to opowieść o cierpieniu, która pokazuje ludzkie zachowanie w tak skrajnych warunkach. Ukazując realia najbardziej ukazuje wiarygodność. Gorąco polecam!!!
Dziękuję całej ekipie DRAMAQUEEN za ich wysiłki przy filmach i dramach. Jesteście wspaniali. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję! <3

Kathea
Kathea
2 lat temu

Dziękuję za tłumaczenie tego filmu. Świetni aktorzy i ich gra wręcz zachwycająca. Film o tematyce ciężkiej, opowiadający o historii, która nam europejczykom nie jest bliżej znana. Przerażające żniwo II wojny światowej. Patrząc na tych wszystkich pracowników przymusowych, którzy byli traktowani w tak nieludzki sposób, głodzeni, bici, poniżani od razu przed oczami stają mi getta i obozy zagłady, które były na terenie naszego kraju 🙁 Dziękuję całej ekipie a zwłaszcza tłumaczom, że daliście mi możliwość obejrzenia tego filmu tutaj z polskimi napisami.

UlJaKa
1 rok temu

Wspaniały film, bardzo dziękuję za tłumaczenie.

Mariettka
1 rok temu

Dobry film z wyborową obsadą. Film miał potencjał na bardzo dobre kino, niestety zabrakło większego patosu w historii lub większego tragizmu w przedstawionych postaciach.
Jednakże dobrze się oglądało. Polecam miłośnikom historii oraz dramaturgom.

Dramaniak2016
Dramaniak2016
1 rok temu

Wreszcie zebrałam się, by obejrzeć ten film…
Dziękuję za tłumaczenie. 🙂

boliwia7
boliwia7
8 miesięcy temu

Doskonała obsada, genialne kreacje aktorskie, polecam bardzo !!!

jo ki
jo ki
4 miesięcy temu

Film świetnie nakręcony i bardzo dobrze zagrany.

Lubisz akcje?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.

0 0 vote
Article Rating