Info

 • Tytuł oryginalny: 군함도
 • Tytuł (latynizacja): Gunhamdo
 • Tytuł (alternatywny): Battleship Island
 • Gatunek: historyczny, akcja, dramat
 • Czas trwania: 132 min.
 • Produkcja: Korea
 • Emisja: 26 lipiec 2017
 • Projekt grupy: DramaQueen
 • Tłumaczenie: Anusia
 • Korekta: Chou
 • Upload: Chou

Opis

W latach 40. Japończycy wysyłają na wyspę Hashima do pracy przymusowej przy wydobyciu węgla wielu Koreańczyków i Chińczyków. Warunki pracy są tam tak trudne, że mnóstwo osób umiera. Mając dość, 400 Koreańczyków podejmuje próbę ucieczki. Wśród nich jest kapelmistrz Lee Kang Ok, który został zwerbowany i próbuje chronić swoją córkę, Choi Chil Sung – najlepszy uliczny wojownik w Kyungsung, a także działacz niepodległościowy Park Moo Young, który zakradł się na wyspę, aby uratować członka grupy niepodległościowej. Czy uda im się uciec z piekła, jakim jest wyspa Hashima?

Film jest oparty na faktach.

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

[Głosów:66    Średnia:4.5/5]

W filmie pojawia się nagość, przemoc i wulgarne słownictwo.

Film         

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

34 Komentarze
« Older Comments
 1. arkowski
  arkowski says:

  Film poruszający temat o którym nie każdy chce słyszeć czyli wyzysk człowieka przez człowieka jak zawsze kasa górą a ludzkie życie mało istotne.Film porażający ukazujący kawałek historii o której tak mało wiemy.Polecam wart obejrzenia…Dziękuję za tłumaczenie!!!

 2. Kellogs7 says:

  Film bardzo smutny i poruszający, choć według mnie momentami zbyt chaotyczny i pofragmentowany. Zgadzam się z opinią, że dano tu za dużo głównych “bohaterów” – niestety film sam w sobie jest zbyt krótką produkcją by dobrze poznać, aż tyle postaci… ale mimo tych minusów, naprawdę polecam tą produkcję, choć ostrzegam że nie będzie to łatwy seans. Bardzo polubiłam Dyrygenta i jego Córkę – ich relacja i dbanie o siebie nawzajem <3 a SJK… hmm – znów został terminatorem, któremu nawet kule nic nie zrobią ^^

  Bardzo pięknie wam dziękuję Anusia i Chou za tłumaczenie i korektę tego filmu <3
  PS: Czy tylko ja podczas oglądania miałam w głowie sceny z filmu "Miasto 44"?

 3. biblioteka11
  biblioteka11 says:

  Godny polecenia, film skrywa wiele ukrytych emocji i problemów z jakimi musieli borykać się ludzie w zaistniałych sytuacjach. Od miłości ojca do córki po przywiązanie do oprawcy aż do chęci zysku i wybicia się. Kto posiada kręgosłup moralny a kto jest pozbawiony skrupułów? Trzeba obejrzeć, zagłębić się w ten film i nie patrzeć tylko na ładnych aktorów.

 4. Anita1970
  Anita1970 says:

  Obejrzałam film tak mną wstrząsną że rycze ,a na usta cisną mi się same niecenzuralne słowa . Jak ludzie ludziom mogą zgotować taki los aż mną telepie .Znamy to przeciesz z naszej histori. Gra aktorska powala .Polecam koniecznie trzeba obejrzeć .Dziękuję za tłumaczenie.

« Older Comments

Dodaj komentarz