The Chronicles of Evil

악의 연대기 / Akui Yeondaegi

Naczelnik Choi świętuje swój przyszły awans z kolegami z pracy. Po świętowaniu zamawia taksówkę, aby wrócić do siebie. Jednak taksówkarz, zamiast odwieźć go do domu, jedzie z nim w ustronne miejsce, gdzie próbuje go zabić. W wyniku szarpaniny Choi zabija mężczyznę, lecz postanawia ukryć ten fakt ze względu na swój awans. Następnego dnia policja dostaje zgłoszenie dotyczące martwego ciała zawieszonego na dżwigu – jak się okazuje, jest to taksówkarz, którego zabił Choi. Naczelnik przejmuje tę sprawę i dowodzi dochodzeniem, próbując ukryć dowody świadczące o jego winie.

[Liczba głosów: 35 Ocena: 4.4]

 

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: detektywistyczny, tajemnice, thriller
Czas trwania: 102 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 14 maj 2015
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Nickie
Korekta: Scandalous84
Upload: Akuma,wera2407

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

15 komentarzy:
 1. Katherine
  Katherine says:

  Mimo, że jest w trakcie reuploadu obejrzałam ponad połowę filmu, ale jakoś mnie nie porwał…Pewnie i tak skończę go jak będzie dodany i być może moje zdanie choć trochę się poprawi. Jak na ten gatunek myślałam, że to będzie coś mocnego, ale jak przy komediach romantycznych przewidywalność fabuły jest do zniesienia(czasem nawet wskazana :D), tak tutaj mnie zmęczyła. Niemniej jednak dziękuję za kolejny jesienny seans 🙂

 2. Ewa_Ki
  Ewa_Ki says:

  To prawda, film do połowy nudnawy, ale warto się przemęczyć bo reżyser buduje tło ;). Filmy w piątkowo- niedzielne seanse, jak się przekonałam, to perełki, które ktoś dobrą ręką nam wybiera. Dziękuję bardzo.
  Film dooglądałam gdzie indziej, ponieważ dobrze wiedziałam, że za rogiem czai się głęboko ukryte- a bardzo chciałam to odkryć. Dobre role Hyeon-Ju Son i Dong-Seok Ma. Seo-Joon Park w końcu dostrzeżony przez reżysera- po rolach przyjemnych, cukierkowo i naiwno- głupkowatych (lubię Go bardzo- wprowadza we mnie jakiś spokój ;)) Film w drugiej części zaskakuje- jak się spodziewałam, a role przestają być banalne. Kawał dobrze wykonanej roboty. A dla widza… to czego się można spodziewać po kinie koreańskim- nieprzewidywalności, to lubię.

 3. chalbarczyk says:

  Jest to dobrze wyreżyserowany, dobrze zagrany, sensowny kryminał policyjny, nie do końca przewidywalny, z typowo koreańskim zakończeniem, które niczego nie rozwiązuje. Mankamentem jednak jest brak zdecydowania: czy to ma być film o stawaniu się mordercą, film o zemście czy o ślepej i okrutnej konieczności? Pomimo rozłożenia akcentów na wszystkie opcje, ogląda się go dobrze. Oczywiście godny polecenia!

 4. Katherine
  Katherine says:

  Po obejrzeniu do końca mogę powiedzieć, że moje zdanie nie zmieniło się wiele. Dalej uważam, że film jest przewidywalny, ale być może obejrzałam za dużo kryminałów w swoim życiu XD Jednak (nawet jeśli mnie nie zaskoczył) koniec bardzo mnie wzruszył. Te parę minut podobało mi się w filmie. Może jestem zbyt krytyczna twierdząc, że cały film do bani, a końcówka fantastyczna; jednak muszę powiedzieć, że ten film może się podobać na swój sposób. Dziękuję @Ewa_Ki – gdyby nie twój komentarz pewnie nie wróciłabym do tego filmu tak szybko 😉

 5. Anita1970
  Anita1970 says:

  Świetny film z genialną obsadą ,a fabuła nooooo pokręcona ,ale ciekawa. I tak bywa że błędy z przeszłości ciągnęły się za głównym bohaterem ,aż do najlepszego momentu w życiu.(spoiler I nigdy bym się niespdziewa że to Dong jae będzie pociągał za sznurki A zemsta smakuje najlepiej na zimno /).Polecam dziękuję za tłumaczenie i pozdrawiam.

 6. JUngHOSe says:

  Mega film! Już na samym początku mnie wciągnął ale to co dzieje się później… no nieźle mnie zaskoczyło, oczywiście bardzo mi się podobał taki obrót spraw ;)) mocno polecam, proszę się nie zniechęcać, bo zakończenie naprawdę świetne!

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz tajemnice?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.