Tinker Ticker

들개 / Deulgae

Gdy Park Jung Gu był w liceum, wysadził bombę w samochodzie nauczyciela, który się nad nim znęcał, za co trafił do poprawczaka. Będąc już dorosłym, rozsyła bomby domowej roboty do ludzi, którzy chcą ich użyć, jednak żadna z nich nie zostaje zdetonowana. Pewnego dnia na uczelni, gdzie pracuje jako asystent profesora, poznaje buntowniczego Lee Hyo Mina, któremu wysyła jedną ze swoich bomb. Wkrótce pojawiają się wiadomości o eksplozji w samochodzie dostawczym, a dwaj mężczyźni nawiązują niebezpieczną znajomość. Jednakże nieprzewidywalne zachowanie Hyo Mina ostatecznie wyprowadza Jung Gu’a z równowagi.

[Liczba głosów: 51 Ocena: 4.2]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: thriller, dramat
Czas trwania: 102 min.
Produkcja: Korea
Emisja: 3 kwietnia 2014
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: Nanao
Korekta: Utta Gi
Upload: Nim98

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

9 komentarzy:
 1. Asatori
  Asatori says:

  Film bardzo mnie poruszył. Przedstawia nam on dwóch studentów, Hyun Mina oraz Jeong Goo’a. Jeong zaczyna interesować się Hyun Minem, obserwuje go, można powiedzieć, że nawet po cichu podziwia. Hyun Minowi nie podoba się społeczeństwo w którym żyje, postanawia więc żyć w nim po swojemu, jako outsider, nieprzejmujący się zdaniem reszty. Wie, że jest inny, ale nie zamierza tego ani zmieniać, ani ukrywać. Jest bezpośredni, inteligentnie ucisza profesora na jego własnym wykładzie, sprytnie wprowadza ludzi w błąd by uniknąć kłopotów i dostarczyć sobie rozrywki, a wszystko to widzi Jeong. Wysyła Hyun Minowi paczkę z bombą, a ten jako pierwszy ze wszystkich, co ją dostali, detonuje ją. Jeong wysłał mu bombę z nadzieją, że ten ją wysadzi, gdy to się jednak dzieje, jest zdziwiony. Jeongowi też trudno żyć w społeczeństwie i nie podoba mu się te życie, jednak nie chce z niego zrezygnować, mając nadzieję, na wspięcie się po drabinie społecznej na sam szczyt. Nie cierpi wyścigu szczurów, ale uważa, że skoro każdy musi wziąć udział, to lepiej zrobić wszystko, by wygrać. Nigdy nie miał w życiu łatwo. Gdy w liceum sprzeciwił się nauczycielowi oraz zemścił na nim, trafił do poprawczaka. Był mu przez to ciężko, nie chciał spędzić swojego życia na dnie, poprawczak mu to udowodnił. Dlatego właśnie wybrał styl życia, przez który cierpi. Chciał dostać się na wyżyny, by być kimś, miał władzę i pieniądze. Hyun Min i Jeong zostali przyjaciółmi. Ten czas był dla nich wyjątkowy, jakby znaleźli bratnią duszę, której zawsze im brakowało.

  Spoiler Pokaż

  Film pokazuje samotność, przez brak swojego miejsca w społeczeństwie. Niesprawiedliwość, która rządzi światem i rani jednostki. Nie ma tu bardzo dużo dialogów, ale jest ich wystarczająco. Jest typowe thrillerom napięcie. Są emocje. Na głównym planie są jednak dwie jednostki. A są one tam po to, by wczuć się w ich sytuacje. Użyć empatii. Napisałam psychologię postaci, bo według mnie na tym opiera się ten film. Przez cały czas widać oczywiście społeczeństwo, które obserwujemy i oceniamy swoimi własnymi oczyma, ale zachowanie oraz słowa postaci i ich działania, pokazują, co one myślą o społeczeństwie. Mamy więc trzy punkty widzenia, które częściowo się pokrywają, a częściowo nie zgadzają. Bardzo dziękuję całej ekipie za pracę nad tym projektem i wrzuceniem go na stronę. Praca jako nadrzędna wartość w koreańskim społeczeństwie zniewala ludzi. Poczułam się trochę przygnębiona, momentem lud dwoma miałam wrażenie, że film stara się być za bardzo psychologiczny, mówiąc nam za mało, a pokazując same działania bez wyjaśnień. Niemniej, trochę się utożsamiłam, początek mnie prawie zniechęcił ale obejrzałam i cieszę się, że to zrobiłam. Podobało mi się.

 2. dana5 says:

  W moim odczuciu zobaczyłam

  Spoiler Pokaż

  Był to obraz inny od tych, które na co dzień oglądam i wymagający ode mnie jako widza analizy bohaterów.
  Czasem warto się zastanowić i rozejrzeć we własnym otoczeniu. Lepiej wiedzieć z kim mamy do czynienia 😉.
  Po takim seansie bardziej doceniam polską kulturę i polskie społeczeństwo, wydawało mi się, że jesteśmy coraz bardziej odhumanizowani, ale duuuużo nam brakuje do kultury wschodniej.
  Nanao, Utta Gi, Nim98 dziękuję za pracę nad tym projektem i udostępnienie Waszej ciężkiej pracy ogółowi dramomaniaków.
  Pozdrawiam

 3. Kirciaq_ says:

  W końcu udało mi się znaleźć chwilkę na obejrzenie tego filmu, z czego naprawdę się cieszę.
  Co do samego filmu to naprawdę mnie poruszył, bo przedstawia samotność i niezrozumienie. W filmie ukazanych jest sporo emocji i do samego końca trzyma w napięciu.

  Spoiler Pokaż

  Film naprawdę genialny, pokazuje sporo emocji i można powiedzieć, że naprawdę wczułam się w niego. Bardzo mi się podobał i nie żałuję, że go obejrzałam.

 4. Yield
  Yield says:

  Psychologicznie bardzo trudny film. Film o samotności dwóch osób o różnej przeszłości, statusie społecznym i materialnym. Mam wrażenie, że dla jednego był to wybór, miał zaplecze w postaci bogatych, ustawionych rodziców, dla drugiego było to wołanie o pomoc.

 5. Azile says:

  Film dobry aczkolwiek nie wzbudził u mnie wielkiego zachwytu. Piroman, który maskuje swoje zamiłowanie wyszukuje psychola widząc w nim potencjał do podsycenia swojej ,,pasji”. Myślę, że spotkanie z Hyo Minem było terapią wstrząsową dla głównego bohatera, który musiał doświadczyć tego czego tak naprawdę pragną aby zrozumieć do czego to dąży i jakie niesie konsekwencje.

 6. chalbarczyk says:

  Niełatwy, oszczędny w środkach film, w którym cała historia rozgrywa się pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Fabuła jest prowadzona konsekwentnie, a napięcie stopniowo rośnie, wobec czego nie dziwi zakończenie, ale jest raczej nieuchronną puentą. To, co przykuwa do ekranu pomimo monotonii zimowych kadrów i braku spektakularnej akcji, to enigmatyczność Jeon Gu. Dlaczego robi to, co robi? Czy to gniew i frustracja czy pustka? Nie wiem, czy sam film daje jednoznaczne odpowiedzi, ale na pewno pozostawia niepokój w duszy. Polecam lubiącym artystyczne kino oraz fanom Byun Yohana ten rozwlekły, prawie czarno-biały film i dziękuję tłumaczom.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Lubisz thrillery?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.