Better Days

少年的你 / The Youthful You / The Youthful You Who Was So Beautiful

Kiedy nadchodzi czas na chińskie gaokao, cały kraj zatrzymuje się. Dla prawie 9 milionów uczniów szkół średnich ten dwudniowy krajowy egzamin wstępny na studia określi, gdzie i czy w ogóle będą mogli kontynuować naukę. Nierzadko losy całych rodzin zależą od jego wyniku. Podobnie jak wielu innych, Nian koncentruje się na przygotowaniach do egzaminu, odcinając się od wszystkiego innego. Kiedy jej koleżanka z klasy popełnia samobójstwo, staje się ona kolejnym celem nieustannego znęcania się. Tymczasem los łączy ją z drobnym przestępcą Beiem, z którym zawiązuje pakt.

Film jest adaptacją chińskiej powieści “In His Youth, In Her Beauty” Jiu Yuexi.

[Liczba głosów: 102 Ocena: 4.9]

Ta treść jest widoczna dla zalogowanych użytkowników.

Informacje

Gatunki: psychologiczny, romans, szkolny, dramat
Czas trwania: 138 min.
Produkcja: Chiny
Emisja: 25 października 2019
Projekt grupy: DramaQueen
Tłumaczenie: upi
Korekta: mys
Upload: Sadykaa

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ovan
Ovan
2 miesięcy temu

Trudno wyrazić w jakichkolwiek słowach to co obejrzałem i o ile uważam że kino to zbędna rzecz bo praktycznie nigdy nie ma w nim nic ciekawego to na coś takiego poszedłbym z największą przyjemnością. Oczywiście nigdy się to nie wydarzy, bo w Polskim kinie nie puszczają filmów tego typu – a szkoda bo to coś iście wspaniałego. Nie będę nawet trudził się o jakąkolwiek recenzję “Better Days” bo nie jestem wstanie opisać tego majstersztyku w pseudo mądry sposób – zaznaczę jednak że bardzo cieszę się iż film nie został na siłę skrócony jak to czasem ma miejsce tylko po to by zmieścić się w ramach czasowych. Dzięki temu wszystko ma swój czas i miejsce, nie czuć że ktoś musiał iść na jakiekolwiek ustępstwa i dzięki temu mamy tutaj materiał aż ponad dwugodzinny w którym jest wszystko to co powinno a nawet więcej.

“Better Days” to jeden z najlepszych filmów który obejrzałem w życiu.

Moja ocena to 9,5/10 – w normalnych okolicznościach byłoby 10/10 jednak po niezwykle gorzkim filmie pragnąłem słodkiego zakończenia, choćby paru scen, cokolwiek by załatać skołatane serce a niestety film do końca był dość wstrzemięźliwy w tym aspekcie. Tym razem mój egoizm i samolubność zwyciężyły i żeby nakarmić swoją frustrację z tego powodu musiałem zjeść pół punktu, pycha … eh, wcale nie pomogło dalej jestem zły na zakończenie! Ponad dwie godziny emocjonalnej męki, zmieszanej ze łzami i tylko tyle ? oni się tam mieli namiętnie kochać, tulić, całować i … uśmiechać (…)

anielicka
anielicka
2 miesięcy temu

Film świetny. Nie będę rozpisywać się nad fabuła, bo przedmówcy już za mnie to zrobili. Ja jestem pod wrażeniem odwagi w grze aktorskiej. Wiele scen nie było łatwych, a aktorzy pierwszoplanowi udźwignęli to doskonale bez kszty umizgów. Jest to doskonałe kino, genialne obrazy, światło, zdjęcia i montaż. To wszystko zaważyło na tym, że to świetny film. Bez dwóch zdań Polecam i bardzo dziękuje wszystkim za tłumaczenie, korektę etc.

Semper
Semper
1 miesiąc temu

Słowa, to za mało, żeby wyrazić, jakie emocje wzbudził we mnie ten film- dla mnie w mistrzowski sposób pokazanie jakże ważnego tematu, który dotyka ludzi na całym świecie- wyścig szczurów, presja i zamykanie oczu na krzywdę, która dotyka osób wokół mnie- bo tak wygodniej, bo nie chcę być w to zamieszany. Fałszywe przyjaźnie, podszyte strachem.
No i aspekt miłości, lojalności- nie przesadny, cukierkowy, tylko taki trudny i prawdziwy.
Dziękuję ekipie za pracę przy tłumaczeniu tego filmu. Poproszę o więcej takich perełek

jeke
jeke
1 miesiąc temu

Całkiem dobry film poruszający bardzo istotny i na czasie temat prześladowania nastolatków przez nastolatków – tzw. hejtu. I przede wszystkim obojętności tych, którzy to widzą, bądź to z braku odwagi bądź chęci przynależności do grupy “tych silnych i cool”.
Wyalienowanie prześladowanego nastolatka, ciągły strach i wydawałoby się brak możliwości rozwiązania problemu (pozorny!) i uzyskania pomocy jest spiralą począwszy od depresji do skrajnych, drastycznych zachowań. W tym filmie jest to całkiem dobrze poruszone i pokazane. Były momenty, że łzy płynęły…
To co mi przeszkadzało, to wątki ideologiczne i poprawność polityczna (pamiętajmy, że to Chiny z “jedynym, słusznym ustrojem”).
Zakończenie… to dobre zakończenie dla tego filmu 🙂 Nie przesłodzone, takie w sam raz. I przede wszystkim niosące przekaz – nie bądź obojętnym!

Anita19701970
Anita19701970
24 dni temu

Film od początku do końca, jest niezwykle poruszający. Historia odegrana niezwykle autentycznie, świetne aktorstwo, czasami brak słów wyrażał więcej niż, dialog , do tego muzyka , czy cisza która ogromnie porusza , gdy brak słów.
Przedstawianie problemu, który tak naprawdę pojawia się w każdym środowisku , kraju, i kulturze.
Temat bolesny , i historia która, wywraca emocje na drugą stronę. Tak naprawdę nie wiem jak to wszystko ubrać w słowa, wszystko zostało powiedziane, napisane, najlepiej obejrzeć.

Spoiler Pokaż

Dziękuję , , , za pracę przy filmie.
Polecam wszystkim.

Lubisz psychologiczne?

Jeśli tak, przejrzyj nasze filmy z tego gatunku i wybierz kolejny tytuł do obejrzenia.

Nic dla ciebie?

Skoro tak, zaproponuj nam tytuł, który chciałbyś, abyśmy przetłumaczyli.

0 0 vote
Article Rating